Jump to content
  • 0

Αναδρομικά κληρονόμων

Παυλάκης
 Share

Question

Γνωρίζει κανείς αν έχει ανοίξει η πλατφόρμα δήλωσης των κληρονόμων για αιτήσεις υποβολής αναδρομικών θανόντων συγγενών τους? 

Αν ναι, παρακαλώ κοινοποιήστε το link καθώς & αν γνωρίζετε τις προθεσμίες υποβολής.

Ευχαριστώ,

Recommended Posts

• 0
2 ώρες πριν, 750 είπε

Καλημέρα. Ναι , δεν έκανα καθόλου αίτηση . Δε μου πέρασε από το μυαλό για τη συγκεκριμένη περίπτωση.

Θα τον στείλω στο εφκα να δω τι θα του πουν. 

Σας ευχαριστώ, Καλό σ/κ  

Καλησπέρα.

Βάσει αυτών που ισχύουν τώρα έχασε την ευκαιρία.

Ελπίζω να αλλάξει η ημερομηνία και για την αρχική αίτηση.

Καλό Σαβ/κο!

• 0

Καλημέρα σε όλους. Μου ήρθε σε email ειδοποίηση να συμπληρώσω σε πελάτη τα αναλυτικά στοιχεία διαθήκης,στην αίτηση που είχε υποβληθεί. Κάνω είσοδο κανονικά και στη σελίδα με τα προσωπικά στοιχεία δεν φορτώνει τίποτα φαίνονται κενά αλλά δε μπορείς και να τα ξανά συμπληρώσεις. Έχει προσπαθήσει κανένας άλλος να μπει και του κάνει το ίδιο; από χθες το απόγευμα προσπαθώ από διαφορετικούς browser καθώς και από το κινητό και σε όλα έχει το ίδιο θέμα. 

• 0
4 ώρες πριν, mannikos είπε

Καλημέρα σε όλους. Μου ήρθε σε email ειδοποίηση να συμπληρώσω σε πελάτη τα αναλυτικά στοιχεία διαθήκης,στην αίτηση που είχε υποβληθεί. Κάνω είσοδο κανονικά και στη σελίδα με τα προσωπικά στοιχεία δεν φορτώνει τίποτα φαίνονται κενά αλλά δε μπορείς και να τα ξανά συμπληρώσεις. Έχει προσπαθήσει κανένας άλλος να μπει και του κάνει το ίδιο; από χθες το απόγευμα προσπαθώ από διαφορετικούς browser καθώς και από το κινητό και σε όλα έχει το ίδιο θέμα. 

Καλησπέρα συνάδελφοι,

Έχω αντίστοιχο πρόβλημα. Γνωρίζει κάποιος τί συμβαίνει;

• 0

Απο οτι διαβασα πρεπει ν κανουμσ πρωτα αποοριστικοποιηση της αιτησης να συμπληρωσουμε οτι ζηταει και μετα οριστικοποοηση

Ωστοσο εμεος πως να ξερουμε αν αυτοι ειναι αποδεκτες καθε κληρονομιας στη διαθηκη? Μαλλον γιατι να το ξερουμε?

• 0

χθες που προσπάθησα είδα ότι μπορεις να φορτώσεις διαθήκες κλπ τσεκαρεις την υπ. δήλωση - οριστική - υποθέτω και πάμε για άλλα.

Στην περίπτωσή μας ρωτάει αν - και να βεβαιώσουμε - ότι ειναι ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΣ -  ΦΑΝΤΆΖΟΜΑΙ ΌΤΙ ΣΕ ΑΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΏΣΕΙΣ ΖΗΤΆΕΙ ΠΟΣΟΣΤΑ ΚΛΠ.

Το θέμα είναι το τι είδους βεβαίωση είναι αυτή που ζητάνε, αφου στην περίπτωσή μας έχουμε 100 % επικαρπία. Ψιλή κυριότητα - μη υπαρχοντων  τεκνων - στα ανήψια. Και αυτό όσον αφορά ακίνητα. Η σύνταξη και τα δικαιώματα επ αυτής θεωρώ τα έχει η χήρα.

• 0
10 ώρες πριν, billytheliar είπε

Χθές, όλο το πρωί, φόρτωνε κενή την αρχική σελίδα. Μπήκα το βράδυ (8:30) και δούλευε κανονικά.

Ούτε πρωί, ούτε μεσημέρι, ούτε βράδυ, ούτε νύχτα δεν έχω καταφέρει να μπω... Έχουν δώσει και κάποια προθεσμία για αυτό; 

• 0

Θεωρητικά μέχρι τέλος Φεβρουαρίου, αλλά είπαν ότι η ημερομηνία είναι ενδεικτική και το σύστημα θα μείνει ανοικτό και μετά. Η εφαρμογή πάντως είναι από τις πιο "κουλές" που έχουν δει τα ματάκια μου, χθες πάλι τα ίδια δηλ. τίποτα όλη τη μέρα, το βράδυ ξαναζήτησε επιβεβαίωση στοιχείων επικοινωνίας (PIN στο μέιλ του πελάτη) και με κόπους και βάσανα μπήκα στις εφαρμογές (ως πολίτης) όπου υπάρχει και η συγκεκριμένη επιλογή. Επίσης, ψιλοπράματα βέβαια, δουλεύει σε κανέναν το πλήκτρο "Αποσύνδεση"; Σε μένα όχι.

• 0
2 ώρες πριν, billytheliar είπε

Θεωρητικά μέχρι τέλος Φεβρουαρίου, αλλά είπαν ότι η ημερομηνία είναι ενδεικτική και το σύστημα θα μείνει ανοικτό και μετά. Η εφαρμογή πάντως είναι από τις πιο "κουλές" που έχουν δει τα ματάκια μου, χθες πάλι τα ίδια δηλ. τίποτα όλη τη μέρα, το βράδυ ξαναζήτησε επιβεβαίωση στοιχείων επικοινωνίας (PIN στο μέιλ του πελάτη) και με κόπους και βάσανα μπήκα στις εφαρμογές (ως πολίτης) όπου υπάρχει και η συγκεκριμένη επιλογή. Επίσης, ψιλοπράματα βέβαια, δουλεύει σε κανέναν το πλήκτρο "Αποσύνδεση"; Σε μένα όχι.

Συμφωνώ απόλυτα.

Η εφαρμογή φτιάχτηκε από μεθυσμένο!

Διεκδικεί με αξιώσεις τον τίτλο της χειρότερης εφαρμογής, αν δεν υπήρχε το ΚΕΥΔ!

• 0

Καλημέρα σας,εγώ συμπληρώνω στα αναλυτικά στοιχεία διαθήκης τα έντυπα,διαθήκη και πιστοποιητικό εγγυτέρων συγγενών, απαντώ στις ερωτήσεις κατά περίπτωση κάνω τσεκ στην Υ/Δ και οριστική υποβολή.Και μου εμφανίζει μνμ ότι δεν έχω υποβάλει όλα τα δικαιολογητικά .Γιατί?

Το μόνο που δεν έχω υποβάλει μέχρι στιγμής είναι το μη αποποίηση κληρονομιάς διότι δεν έχει εκδοθεί ακόμη.

• 0

καλημερα και καλη εβδομαδα,

σε ποιο λινκ μπαινουμε για να συμπληρωσουμε τα δικαιολογητικά?

δοκίμασα σε δύο πελάτες που έκανα αίτηση στο ίδιο λινκ με την αίτηση και μου εβγαλε οτι δεν εχω δικαιωμα να εισέλθω. γνωρίζετε κάτι πανω σε αυτό?

• 0

Προς ενημέρωση των συναδέλφων,μετά από τηλεφωνική επικοινωνία στο 210 7457530 μου απάντησαν ότι αφού υποβάλλω και το μη αποποίησης τότε θα μπορέσω να κάνω την οριστική υποβολή.

• 0
Στις 22/2/2021 στις 12:35 ΜΜ, PERLIKA είπε

Προς ενημέρωση των συναδέλφων,μετά από τηλεφωνική επικοινωνία στο 210 7457530 μου απάντησαν ότι αφού υποβάλλω και το μη αποποίησης τότε θα μπορέσω να κάνω την οριστική υποβολή.

Καλησπέρα.

Από ό,τι θυμάμαι, σε μία πρόσφατη ανακοίνωση του ΕΦΚΑ έλεγε ότι τα πιστοποιητικά μπορούν να υποβληθούν σε προσωρινές δηλώσεις και μετά τις 28/2.

Σωστά?

Ευχαριστώ.