Προς το περιεχόμενο

ΑΠΔ -ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ ΚΑΙ ΕΙΣΦΟΡΑ ΣΤΕΓΗς ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΩΝ


bamel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

Ακόμα δεν διορθώθηκε το πρόβλημα με τους έμμισθους δικηγόρους Πειραιά.

Δεν δέχεται το νέο πακέτο, χωρίς την Πρόνοια, ούτε την επιδότηση ασφαλισμένου λόγω γραμματίων προείσπραξης.

Τι προτείνετε να κάνω?

Να τους πω να πληρώσουν λανθασμένα και Πρόνοια και χωρίς επιδότηση για να τελειώνω?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Αυτές οι αλλαγές στις ΑΠΔ με τα νέα πακέτα κάλυψης κτλ. ισχύουν σε εργαζομένους που είναι μόνο μισθωτοί (πρόσληψη με σύμβαση αορίστου χρόνου) ή σε ελεύθερους επαγγελματίες (που έχουν κάνει έναρξη)  που ταυτόχρονα εργάζονται και σαν μισθωτοί ??? Έχω μπερδευτεί διαβάζοντας την εγκύκλιο.....

Έχω περίπτωση μισθωτής σε ιατρείο με την ειδικότητα "ιατρός-μικροβιολόγος" (δεν έχει κάνει ποτέ έναρξη).

Γι' αυτήν λογικά πρέπει να στείλω ΑΠΔ με το νέο πακέτο κάλυψης και τον νέο κωδικό ειδικότητας κτλ, σωστά???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, vegi είπε

Καλησπέρα

Αυτές οι αλλαγές στις ΑΠΔ με τα νέα πακέτα κάλυψης κτλ. ισχύουν σε εργαζομένους που είναι μόνο μισθωτοί (πρόσληψη με σύμβαση αορίστου χρόνου) ή σε ελεύθερους επαγγελματίες (που έχουν κάνει έναρξη)  που ταυτόχρονα εργάζονται και σαν μισθωτοί ??? Έχω μπερδευτεί διαβάζοντας την εγκύκλιο.....

Έχω περίπτωση μισθωτής σε ιατρείο με την ειδικότητα "ιατρός-μικροβιολόγος" (δεν έχει κάνει ποτέ έναρξη).

Γι' αυτήν λογικά πρέπει να στείλω ΑΠΔ με το νέο πακέτο κάλυψης και τον νέο κωδικό ειδικότητας κτλ, σωστά???

Νομίζω ότι πρέπει να της στείλεις με τα νέα πακέτα.

Ας επιβεβαιώσει και κάποιος που έχει αντίστοιχες περιπτώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Νομίζω ότι πρέπει να της στείλεις με τα νέα πακέτα.

Ας επιβεβαιώσει και κάποιος που έχει αντίστοιχες περιπτώσεις.

έχω στείλει κανονικά υγειονομικούς και μηχανικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, spirosvii είπε

έχω στείλει κανονικά υγειονομικούς και μηχανικούς.

Δουλεύει η ΑΠΔ με τις νέες εγκυκλίους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Δουλεύει η ΑΠΔ με τις νέες εγκυκλίους?

ναι κανονικά για μηχανικούς και υγειονομικούς. Δεν έχω έμμισθους δικηγόρους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε μισθωτό υγειονομικό μερικής απασχόλησης στην 1η κλάση έχω βάλει ΚΑΔ 58 Κ.ΕΙΔΙΚ 381 ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΛ 554 και χτυπάει το λάθος 44 Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΚΑΔ ΙΚΑ ΚΑΙ ΚΩΔΙΚΟΥ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ, ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟΥ ΚΑΛΥΨΗΣ. Εχει κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ διορθώθηκε το θέμα με τη στέγη υγειονομικών μου βγάζει λάθος στην εξής περίπτωση:

Μισθωτός αποχώρησε στις 10/10/2020 με πακέτο κάλυψης 101 πλήρη απασχόληση, πλήρες ωράριο όλες εργάσιμες.

μου βγάζιε μήνυμα λάθος πακέτο κάλυψης;

Τι είναι αυτό ρε παιδιά; Επειδή εργάστηκε λιγότερες ημέρες το μήνα πρέπει να αλλάξει το πακέτο από 101 σε 3129 με άλλες κρατήσεις;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει άλλος συνάδελφος μηχανικούς με ασθένεια για την ΑΠΔ Οκτωβρίου γιατι εμένα μου το αναφέρει ως σφάλμα υπολογισμό τον επιμερισμό του ποσύ της πρόνοιας και στις 2 εγγραφές τακεικές και ασθένειας, με συνεπεια να μην μπορώ να υποβάλλω ΑΠΔ!!! 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω και εγώ θέμα με υγειονομίκους και μηχανικούς μερικής απασχόλησης(για πλήρη απασχοληση εχω στειλει ΑΠΔ και διαβαζει το αρχειο σωστά ο ΕΦΚΑ).Μου χτυπάει κωδικό σφάλματος 44 ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΚΑΔ ΙΚΑ ΚΑΙ ΚΩΔΙΚΟΥ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ, ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟΥ ΚΑΛΥΨΗΣ όπως και στον φίλο ZaGa.Εχω στείλει mail χωρι να λαβω απάντηση 4 μέρες τωρα και στο τηλ δεν απανταει κανεις.Χρησιμοποιώ ΚΑΔ, κωδ ειδικότητας και ΚΠΚ συμφωνα με το παραρτημα της εγκυκλίου 48 του ΕΦΚΑ για την μερική απασχόληση.

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/12/2020 στις 1:43 ΜΜ, Λυκούργος85 είπε

Καλησπέρα παιδιά,

Έχω και εγώ θέμα με υγειονομίκους και μηχανικούς μερικής απασχόλησης(για πλήρη απασχοληση εχω στειλει ΑΠΔ και διαβαζει το αρχειο σωστά ο ΕΦΚΑ).Μου χτυπάει κωδικό σφάλματος 44 ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΚΑΔ ΙΚΑ ΚΑΙ ΚΩΔΙΚΟΥ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ, ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟΥ ΚΑΛΥΨΗΣ όπως και στον φίλο ZaGa.Εχω στείλει mail χωρι να λαβω απάντηση 4 μέρες τωρα και στο τηλ δεν απανταει κανεις.Χρησιμοποιώ ΚΑΔ, κωδ ειδικότητας και ΚΠΚ συμφωνα με το παραρτημα της εγκυκλίου 48 του ΕΦΚΑ για την μερική απασχόληση.

Καμιά ιδέα;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Λυκούργος85 είπε

 

Δυστηχώς και εγώ  το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω με υγειονομικούς μερικής κάλυψης.

Ενώ βάζω ΚΑΔ 58, ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ 381 ΚΑΙ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΛΥΨΗΣ 554 (και έχω τσεκάρει ότι τα ποσοστά κρατήσεων είναι σωστά)

με μερική απασχόληση ,

πλήρες ωράριο: όχι

και όλες εργάσιμες : όχι 

ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΗΝΥΜΑ: Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΚΑΔ ΙΚΑ ΚΑΙ ΚΩΔΙΚΟΥ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΛΥΨΗΣ  .

 

Τι να πω; 

τελευταία ημέρα αύριο και λες και δεν έχουμε να κάνουμε άλλη δουλειά

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/12/2020 στις 11:41 ΠΜ, bamel είπε

Δυστηχώς και εγώ  το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω με υγειονομικούς μερικής κάλυψης.

Ενώ βάζω ΚΑΔ 58, ΚΩΔΙΚΟΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ 381 ΚΑΙ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΛΥΨΗΣ 554 (και έχω τσεκάρει ότι τα ποσοστά κρατήσεων είναι σωστά)

με μερική απασχόληση ,

πλήρες ωράριο: όχι

και όλες εργάσιμες : όχι 

ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΗΝΥΜΑ: Ο ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ ΚΑΔ ΙΚΑ ΚΑΙ ΚΩΔΙΚΟΥ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑΣ ΔΕ ΣΥΜΦΩΝΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΠΑΚΕΤΟ ΚΑΛΥΨΗΣ  .

 

Τι να πω; 

τελευταία ημέρα αύριο και λες και δεν έχουμε να κάνουμε άλλη δουλειά

 

Είχατε καποια ενημέρωση όσον αφορά τις εν λόγω ΑΠΔ..;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, Λυκούργος85 είπε

Είχατε καποια ενημέρωση όσον αφορά τις εν λόγω ΑΠΔ..;;

Δυστυχώς ούτε απάντηση στο email , ούτε απαντούν στα τηλέφωνα αλλά ούτε καη η epsilon μπορεί να δώσει λύση.....

Και αν έχουν τσίπα φιλότιμο ας βγάλουν ανακοίνωση και πουν ότι για αυτές τις εταιρείες αναστέλεται η υποβολή έως ../../

Και όχι κάθε λίγο και λιγάκι να κάνουμε προσπάθειες μπας και το φτιάξανε

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...