Προς το περιεχόμενο

ΑΠΔ -ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΟΙ ΚΑΙ ΕΙΣΦΟΡΑ ΣΤΕΓΗς ΥΓΕΙΟΝΟΜΙΚΩΝ


bamel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαίρετε σε όλους με την εγκύκλιο 48 με τα νέα πακέτα κάλυψης για τους μισθωτούς υγειονομικούς η εισφορά υπέρ της στέγης υγειονομικών που ήταν εφάπαξ 2 € καταργήθηκε;

γιατί έστειλα ΑΠΔ και μου βγάζει μήνυμα : ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΔΗΛΩΘΕΙ ΕΦΑΠΑΞ ΠΟΣΟ ΤΣΑΥ ΧΩΡΙΣ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ;

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος κάτι;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Χρησιμοποιείς τύπο αποδοχών 95 (τώρα, μάλλον, 095); Αν ναι, για δοκίμασε στις αποδοχές να βάλεις 2 €.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geka είπε

Καλησπέρα.

Χρησιμοποιείς τύπο αποδοχών 95 (τώρα, μάλλον, 095); Αν ναι, για δοκίμασε στις αποδοχές να βάλεις 2 €.

ΔΟΚΊΜΑΣΑ ΚΑΙ ΜΕ 095 (έχω πρόγραμμα epsilon) και το παίρνει αυτόματα το 0 μπροστά.

πάλι το ίδιο πρόβλημα. Από την epsilon μου απάντησαν-αφού περίμενα 45 λεπτά αναμονή- ότι δε φταίνε αυτοί , είναι του ΙΚΑ θέμα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, bamel είπε

ΔΟΚΊΜΑΣΑ ΚΑΙ ΜΕ 095 (έχω πρόγραμμα epsilon) και το παίρνει αυτόματα το 0 μπροστά.

πάλι το ίδιο πρόβλημα. Από την epsilon μου απάντησαν-αφού περίμενα 45 λεπτά αναμονή- ότι δε φταίνε αυτοί , είναι του ΙΚΑ θέμα.....

Καλησπέρα.

Ένα αντίστοιχο θέμα έχω εγώ με έμμισθους δικηγόρους, για τους οποίους άλλαξαν τα πακέτα και ο τρόπος απεικόνισης.

Ενώ κάνω ό,τι λέει η εγκύκλιος 47 μου βγάζει λάθη.

Έστειλα μέιλ στον ΕΦΚΑ και το προώθησαν στο τμήμα επιχειρησιακής υποστήριξης εφαρμογών μισθωτών και περιμένω απάντηση.

Μάλλον δεν έχουν εναρμονιστεί οι ΑΠΔ ακόμα με τις νέες εγκυκλίους.

Στείλε μέιλ με το πρόβλημά σου στο

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Ένα αντίστοιχο θέμα έχω εγώ με έμμισθους δικηγόρους, για τους οποίους άλλαξαν τα πακέτα και ο τρόπος απεικόνισης.

Ενώ κάνω ό,τι λέει η εγκύκλιος 47 μου βγάζει λάθη.

Έστειλα μέιλ στον ΕΦΚΑ και το προώθησαν στο τμήμα επιχειρησιακής υποστήριξης εφαρμογών μισθωτών και περιμένω απάντηση.

Μάλλον δεν έχουν εναρμονιστεί οι ΑΠΔ ακόμα με τις νέες εγκυκλίους.

Στείλε μέιλ με το πρόβλημά σου στο

[email protected]

Ευχαριστώ πολύ, το ίδιο έκανα και εγώ χθες και την ίδια αντιμετώπιση είχα.

Τι να πω αναμένουμε ............

Απλώς για μία ακόμη φορά μας τααλιπωρούν και θα ξεχάσουμε να υποβάλλουμε καμία εκκρεμότητα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, bamel είπε

Ευχαριστώ πολύ, το ίδιο έκανα και εγώ χθες και την ίδια αντιμετώπιση είχα.

Τι να πω αναμένουμε ............

Απλώς για μία ακόμη φορά μας τααλιπωρούν και θα ξεχάσουμε να υποβάλλουμε καμία εκκρεμότητα....

Όπως πάντα είναι στον κόσμο τους.

Τους ήρθε τώρα, μετά από 22 μήνες, μέσα σε όλα αυτά που γίνονται, να εκδώσουν 3 εγκυκλίους.

Και άντε τις εκδώσανε, φτιάξτε την ΑΠΔ, είμαστε ήδη 18 Νοεμβρίου και δεν ξέρουμε πότε θα είναι έτοιμη.

Είναι πολύ κουραστικό όλο αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/11/2020 στις 4:40 ΜΜ, NikolaosG είπε

Καλησπέρα τελικά bamel "δούλεψε" με την στέγη υγειονομικών υπέβαλες ΑΠΔ, έχω ίδια περίπτωση? Ευχαριστώ!

 

 

Προσπάθησα πάλι σήμερα και πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα: ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΔΗΛΩΘΕΙ ΕΦΑΠΑΞ ΠΟΣΟ ΤΣΑΥ ΧΩΡΙΣ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ.

Τα νεύρα  μας θα μας τα σπάσουν.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, bamel είπε

Προσπάθησα πάλι σήμερα και πάλι μου βγάζει το ίδιο μήνυμα: ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΔΗΛΩΘΕΙ ΕΦΑΠΑΞ ΠΟΣΟ ΤΣΑΥ ΧΩΡΙΣ ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ.

Τα νεύρα  μας θα μας τα σπάσουν.............

Δοκίμασε να βάλεις αποδοχές 2 €. Σε παρόμοια περίπτωση, άλλου Ταμείου, το να βάλεις αποδοχές όσο και το ποσό των εφάπαξ εισφορών, "πιάνει".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, geka είπε

Δοκίμασε να βάλεις αποδοχές 2 €. Σε παρόμοια περίπτωση, άλλου Ταμείου, το να βάλεις αποδοχές όσο και το ποσό των εφάπαξ εισφορών, "πιάνει".

Αν βάλω αποδοχές 2€ δε θα συμφωνούν οι αποδοχές σαν σύνολο αφενός και αφετέρου είναι σωστό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με bamel, έχω στείλει σχετικό ερώτημα στην μηχανογράφηση. Μόλις λάβω απάντηση θα ενημερώσω! Ξέρεις κάποος κανένα τηλέφωνο μήπως και τους πιέσουμε παραπάνω, εκτός της Στέγης έχω θέμα και με Μισθωτούς Μηχανικους!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, bamel είπε

Αν βάλω αποδοχές 2€ δε θα συμφωνούν οι αποδοχές σαν σύνολο αφενός και αφετέρου είναι σωστό;

 

Ξεχωριστά δεν τη στέλνεις τη στέγη υγειονομικών; Επειδή είναι εφάπαξ εισφορά, κανονικά, δεν χρειάζεται ούτε ημέρες ασφάλισης, ούτε αποδοχές.
Επειδή σε αντίστοιχη περίπτωση που έχω, με άλλο όμως Ταμείο, μου εμφανίζει το ίδιο σφάλμα, η λύση είναι να βάζω στις αποδοχές το ίδιο ποσό μα την εισφορά. Έτσι κι αλλιώς, σ' αυτήν την περίπτωση, οι αποδοχές δεν επηρεάζουν σε κάτι το ύψος των εισφορών.
Δοκίμασε το, δεν έχεις να χάσεις κάτι. Το πολύ-πολύ να σου ξαναβγάλει σφάλμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, geka είπε

Ξεχωριστά δεν τη στέλνεις τη στέγη υγειονομικών; Επειδή είναι εφάπαξ εισφορά, κανονικά, δεν χρειάζεται ούτε ημέρες ασφάλισης, ούτε αποδοχές.
Επειδή σε αντίστοιχη περίπτωση που έχω, με άλλο όμως Ταμείο, μου εμφανίζει το ίδιο σφάλμα, η λύση είναι να βάζω στις αποδοχές το ίδιο ποσό μα την εισφορά. Έτσι κι αλλιώς, σ' αυτήν την περίπτωση, οι αποδοχές δεν επηρεάζουν σε κάτι το ύψος των εισφορών.
Δοκίμασε το, δεν έχεις να χάσεις κάτι. Το πολύ-πολύ να σου ξαναβγάλει σφάλμα. 

Το θέμα είναι συνάδελφε ότι έχω πάνω από 150 περιπτώσεις με τη στέγη υγειονομικών αφενός και αφετέρου το πρόγραμμα μισθοδοσίας δε με αφήνει στο υπάρχον πακέτο να βάλω αποδοχές.

Θα έπρεπε το ΙΚΑ να το είχε προβλέψει-διορθώσει όταν έβγαλε την εγκύκλιο με τα νέα πακέτα για υγειονομικούς-μηχανικούς-νομικούς και όχι εμείς να κάνουμε πειράματα το πως θα ανέβει η ΑΠΔ.

Για άλλη μία φορά όμως τρέχουμε και δε φτάνουμε με αυτούς..........

Λες και έχουμε μόνο μία εταιρεία και έχουμε χρόνο να μπαίνουμε κάθε λίγο να δούμε αν διορθώθηκε το πρόβλημα..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, bamel είπε

Το θέμα είναι συνάδελφε ότι έχω πάνω από 150 περιπτώσεις με τη στέγη υγειονομικών αφενός και αφετέρου το πρόγραμμα μισθοδοσίας δε με αφήνει στο υπάρχον πακέτο να βάλω αποδοχές.

Θα έπρεπε το ΙΚΑ να το είχε προβλέψει-διορθώσει όταν έβγαλε την εγκύκλιο με τα νέα πακέτα για υγειονομικούς-μηχανικούς-νομικούς και όχι εμείς να κάνουμε πειράματα το πως θα ανέβει η ΑΠΔ.

Για άλλη μία φορά όμως τρέχουμε και δε φτάνουμε με αυτούς..........

Λες και έχουμε μόνο μία εταιρεία και έχουμε χρόνο να μπαίνουμε κάθε λίγο να δούμε αν διορθώθηκε το πρόβλημα..... 

Καλησπέρα.

Εγώ έχω πρόβλημα με τους έμμισθους δικηγόρους.

Δεν μπορώ να στείλω την ΑΠΔ, μου βγάζει τους κωδικούς και τα πακέτα της νέας εγκυκλίου λάθος.

Τι να πω εγώ τώρα στους ανθρώπους που θέλουν να πληρώσουν τις εισφορές του μήνα?

Έχω στείλει 2 μέιλ και μου απάντησαν ότι προώθησαν τα μέιλ στο αρμόδιο τμήμα.

Τα έχουμε όλα, έχουμε και την ανοργανωσιά του ΕΦΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Εγώ έχω πρόβλημα με τους έμμισθους δικηγόρους.

Δεν μπορώ να στείλω την ΑΠΔ, μου βγάζει τους κωδικούς και τα πακέτα της νέας εγκυκλίου λάθος.

Τι να πω εγώ τώρα στους ανθρώπους που θέλουν να πληρώσουν τις εισφορές του μήνα?

Έχω στείλει 2 μέιλ και μου απάντησαν ότι προώθησαν τα μέιλ στο αρμόδιο τμήμα.

Τα έχουμε όλα, έχουμε και την ανοργανωσιά του ΕΦΚΑ.

ΑΠΔ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΣΥΧΝΑ ΘΕΜΑΤΑ

 

Αγαπητοί πελάτες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως έχουν παρατηρηθεί μηνύματα σφάλματος κατά την υποβολή ΑΠΔ Οκτωβρίου Κοινών Επιχειρήσεων σε περιπτώσεις:

  • Ασφάλισης εργαζομένων υγειονομικών
  • Μηχανικών
  • ΔΠΥ
  • Εργαζομένων με ένταξη στο πρόγγραμμα των 100.000 θέσεων εργασίας ΥΠ.Ε.Κ.Υ.
με αποτέλεσμα το αρχείο της ΑΠΔ να καθίσταται μη έγκυρο προς υποβολή. Για τα μηνύματα αυτά, αναμένεται να πραγματοποιηθούν διορθώσεις απο τον ΕΦΚΑ.

 

 

ΗΟΤ! Πατώντας ΕΔΩ μπορείτε να δείτε αναλυτικά τα μηνύματα σφάλματος και να ενημερωθείτε σε πραγματικό χρονο για την αποκατάσταση τους.

 

Διεύθυνση Εξυπηρέτησης Πελατών

EPSILON NET

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/11/2020 στις 2:58 ΜΜ, bamel είπε

ΑΠΔ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

ΣΥΧΝΑ ΘΕΜΑΤΑ

 

Αγαπητοί πελάτες,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως έχουν παρατηρηθεί μηνύματα σφάλματος κατά την υποβολή ΑΠΔ Οκτωβρίου Κοινών Επιχειρήσεων σε περιπτώσεις:

  • Ασφάλισης εργαζομένων υγειονομικών
  • Μηχανικών
  • ΔΠΥ
  • Εργαζομένων με ένταξη στο πρόγγραμμα των 100.000 θέσεων εργασίας ΥΠ.Ε.Κ.Υ.
με αποτέλεσμα το αρχείο της ΑΠΔ να καθίσταται μη έγκυρο προς υποβολή. Για τα μηνύματα αυτά, αναμένεται να πραγματοποιηθούν διορθώσεις απο τον ΕΦΚΑ.

 

 

ΗΟΤ! Πατώντας ΕΔΩ μπορείτε να δείτε αναλυτικά τα μηνύματα σφάλματος και να ενημερωθείτε σε πραγματικό χρονο για την αποκατάσταση τους.

 

Διεύθυνση Εξυπηρέτησης Πελατών

EPSILON NET

Κανένα νέο έχουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, spirosvii είπε

Κανένα νέο έχουμε;

Καλησπέρα.

Μίλησα με ΕΦΚΑ- Τμήμα Επιχειρησιακής Υποστήριξης Εφαρμογών Μισθωτών για το πρόβλημα των έμμισθων δικηγόρων και μου είπαν να τους στείλω print screen τα λάθη που βγάζει σε μέιλ.

Το τηλέφωνο είναι: 2105285585

Το μέιλ: [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, NikolaosG είπε

Έχουμε κανένα νεότερο για κάποια παράταση ίσως?? Πως θα υποβάλλουμε την ΑΠΔ του Οκτωβρίου???  

 

 

Καλησπέρα.

Εγώ θα περιμένω μέχρι αύριο και θα τη στείλω με λάθος εισφορές για να συμφωνεί με τα πακέτα.

Τους έχω βαρεθεί πραγματικά.

Στο τέλος θα βγούμε εκπρπόθεσμοι χωρίς να φταίμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τους υγειονομικούς το ΤΣΑΥ διορθώθηκε, όχι όμως  με Μηχανικό που έχει και ασθένεια! Είχες κανένας Μηχανικό με ασθένεια στον Οκτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...