Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΑΝΑΣΤΟΛΩΝ ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ


magdavamp

Ερώτηση

Καλημέρα.

Για όσους εργαζόμενους της πληττόμενης επιχείρησης η αναστολή ξεκίνησε 01/11 θεωρείται "υποχρεωτικό" για ευνόητους λόγους να γίνει η δήλωση στις 15/11; Ή θα μπορούσαμε να δηλώσουμε όλους τους εργαζόμενους (με διαφορετικές ημερομηνίες αναστολής ο καθένας) μαζί π.χ. στις 30/11;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
1 ώρα πριν, magdavamp είπε

Καλημέρα.

Για όσους εργαζόμενους της πληττόμενης επιχείρησης η αναστολή ξεκίνησε 01/11 θεωρείται "υποχρεωτικό" για ευνόητους λόγους να γίνει η δήλωση στις 15/11; Ή θα μπορούσαμε να δηλώσουμε όλους τους εργαζόμενους (με διαφορετικές ημερομηνίες αναστολής ο καθένας) μαζί π.χ. στις 30/11;

Μπορείς μέχρι 7/12.Το κάνει απο 15/11 για να πληρωθούν οι εργαζόμενοι πριν τα Χριστούγεννα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα ,

Για την αναστολή μηνός Νοεμβρίου στο Εργάνη επιλέγουμε ΔΗΛΩΣΗ ΑΝΑΣΤΟΛΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΑΠΟ 01/08/2020 ΚΑΙ ΜΕΤΑ?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 λεπτά πριν, DENNY είπε

το 1/11 πως προκύπτει για τις πληττόμενες;

Δε πρεπει η ημερομηνια να είναι μετα την 7/11;

Ειναι απορια πολλων συναδελφων. ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αυτα τα σπαστα διαστηματα εχουν μπερδεψει πολλους. αν η περιοχη τους ηταν σε αυξημενο επιπεδο γραφει απο 3/11 -6/11. με γενικο λοκνταουν γραφει απο 7/11--3011. δεν ξερω η εργανη αν επιτρεπει να δηλωσεις 2 διαφορετικς ημερομηνιες δεν εχω μπει καν να το δω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μπα... δε σε αφήνει να περάσεις 2 χρονικά διαστήματα... το δοκιμάζω τώρα...

δηλαδή για επιχείρηση στον 82.30 (είναι και στους 3 πίνακες) που είναι κλειστο το ΚΑΔ με εντολή δημοσιας αρχής θα πρέπει  (απο ότι κατάλαβα) να έχουμε 2 διαστήματα αναστολής.

Πρώτο απο 03/11/2020 εως 06/11/2020

Δευτερο απο 07/11/2020 εως 30/11/2020

αλλα μάλλον δεν κατάλαβα καλά γιατι δεν το παίρνει, εκτός αν δεν έχει ακόμα το σύστημα πλήρη λειτουργικότητα.

παλί έπος .... βζγφ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αναστολές  Πληττόμενων σύμφωνα με :

ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑ    ΓΕΝΙΚΟ LOCKDOWN    7/11/2020    30/11/2020    ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ IV ΑΦΑΙΡΟΥΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΚΑΔ ΤΟΥ ΠΑΡ.ΙΙΙ

 

Το ΕΡΓΑΝΗ τωρα εχει 2 μονο επιλογές 1/8 και μετα ,,, και ορθη επαναληψη ,, Δηλωνουμε εδω ?

Αυτοι που μπήκαν σε τηλεργασία πχ απο 7/11 , τι θα τους κάνουμε ? αλλάζει η υποβολή με νεο πίνακα  ?

Επίσης ο εργδότης μπορεί οικιοθελώς να δωσει προσθετο μισθό σε οσους μπούν σε αναστολή ,όπως ίσχυε Απρίλιο-Μαίο ?  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 λεπτά πριν, Saga1 είπε

Αναστολές  Πληττόμενων σύμφωνα με :

ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑ    ΓΕΝΙΚΟ LOCKDOWN    7/11/2020    30/11/2020    ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ IV ΑΦΑΙΡΟΥΜΕΝΩΝ ΤΩΝ ΚΑΔ ΤΟΥ ΠΑΡ.ΙΙΙ

 

Το ΕΡΓΑΝΗ τωρα εχει 2 μονο επιλογές 1/8 και μετα ,,, και ορθη επαναληψη ,, Δηλωνουμε εδω ?ΝΑΙ

Αυτοι που μπήκαν σε τηλεργασία πχ απο 7/11 , τι θα τους κάνουμε ? αλλάζει η υποβολή με νεο πίνακα  ?

Επίσης ο εργδότης μπορεί οικιοθελώς να δωσει προσθετο μισθό σε οσους μπούν σε αναστολή ,όπως ίσχυε Απρίλιο-Μαίο ?  ΝΑΙ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ συνάδελφε ,,ειδικα για το 2ο ναι δλδ με την οικειοθελή παροχή , έψαξα αλλα δεν βρηκα τίποτα σε καμία εγκύκλιο ,( περα απο τις αρχικές του Μαρτίου ,,ουτε κάποια αναφορά σε αυτες )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
18 λεπτά πριν, Saga1 είπε

Ευχαριστώ συνάδελφε ,,ειδικα για το 2ο ναι δλδ με την οικειοθελή παροχή , έψαξα αλλα δεν βρηκα τίποτα σε καμία εγκύκλιο ,( περα απο τις αρχικές του Μαρτίου ,,ουτε κάποια αναφορά σε αυτες )

αν κοιτάξεις και στις οδηγίες των ΑΠΔ της καραντίνας θα δείς ...κάτι λέει απο όσο θυμάμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ , αυτό λεω ,οι αναφορά ήταν μονο σε αυτές ,τις αρχικές ,και σε όλες τις αναστολές απο Ιούνιο και μετα ,δεν διάβασα κάτι σχετικό ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, SOTPAR είπε

 

στην αττικη μηπως πρεπει να βαλουμε 3/11-6/11 και μετα 7-30/11;

Τι σημαινει αυτό;

Σημειώνεται ότι μπορούν να υποβληθούν περισσότερες δηλώσεις ανά περίπτωση κλειστών και πληττόμενων, ώστε να συμφωνούν οι περιφερειακές ενότητες και οι ημερομηνίες έναρξης της κάθε περίπτωσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γυμναστήριο στην Αττική το οποίο συνεχίζει από Σεπτέμβριο να θέτει μέρος του προσωπικού του σε αναστολή. Από 03/11 κλείνει με δημόσια εντολή. Θα δηλωθεί έτσι;

01/11-02/11 πλητόμενος ΚΑΔ

03/11-30/11  με δημόσια εντολή

έχει κάποιος συνάδελφος άλλη άποψη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τα επισιτιστικα σας τα βγαζει??εμενα σε ΚΑΔ 56,29 και Θεσσαλονικη κιολας που επρεπε να παιρνει ολο τον μηνα και απο τους 2 τροπους,μου βγαζει δεν υπερχει ενεργος ΚΑΔ ή δεν ανηκει στην κατηγορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, bamel είπε

Γυμναστήριο στην Αττική το οποίο συνεχίζει από Σεπτέμβριο να θέτει μέρος του προσωπικού του σε αναστολή. Από 03/11 κλείνει με δημόσια εντολή. Θα δηλωθεί έτσι;

01/11-02/11 πλητόμενος ΚΑΔ

03/11-30/11  με δημόσια εντολή

έχει κάποιος συνάδελφος άλλη άποψη;

Έχω αθλητικό σύλλογο όπου έκλεισε στις 07/11, η διαδικασία σύμφωνα με τις οδηγίες:
01/11 έως 06/11 πληττόμενος ΚΑΔ
07/11 έως 30/11 με δημόσια εντολή
Δεν με αφήνει όμως να προχωρήσω και μου βγάζει μήνυμα λάθους για τις ημερομηνίες 01/11 - 06/11 ως πληττόμενος ΚΑΔ.
Κάνω δήλωση ως πληττόμενος ΚΑΔ για όλο τον Νοέμβριο μήπως?

 

εργανη.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
19 ώρες πριν, zevooazaz είπε

μπα... δε σε αφήνει να περάσεις 2 χρονικά διαστήματα... το δοκιμάζω τώρα...

δηλαδή για επιχείρηση στον 82.30 (είναι και στους 3 πίνακες) που είναι κλειστο το ΚΑΔ με εντολή δημοσιας αρχής θα πρέπει  (απο ότι κατάλαβα) να έχουμε 2 διαστήματα αναστολής.

Πρώτο απο 03/11/2020 εως 06/11/2020

Δευτερο απο 07/11/2020 εως 30/11/2020

αλλα μάλλον δεν κατάλαβα καλά γιατι δεν το παίρνει, εκτός αν δεν έχει ακόμα το σύστημα πλήρη λειτουργικότητα.

παλί έπος .... βζγφ...

για την περίπτωση μου νομίζω θα πάω με 2 δηλώσεις

μια 03/11 εως 06/11 

και μια 07/11 εως 30/11

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
14 λεπτά πριν, zevooazaz είπε

για την περίπτωση μου νομίζω θα πάω με 2 δηλώσεις

μια 03/11 εως 06/11 

και μια 07/11 εως 30/11

 

Α και μία δηλωση ως πληττόμενος για 01/11 +02/11

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, zevooazaz είπε

για την περίπτωση μου νομίζω θα πάω με 2 δηλώσεις

μια 03/11 εως 06/11 

και μια 07/11 εως 30/11

 

Έχω τέτοια περίπτωση. 2 εγγραφές θα κάνω. Μια  1-2/11 και μία 3-30/11. Γιατί θα πρέπει να "σπάσω" την δεύτερη περίοδο? Αφού είναι το ίδιο "είδος" (με κρατική εντολή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
12 λεπτά πριν, monty είπε

Έχω τέτοια περίπτωση. 2 εγγραφές θα κάνω. Μια  1-2/11 και μία 3-30/11. Γιατί θα πρέπει να "σπάσω" την δεύτερη περίοδο? Αφού είναι το ίδιο "είδος" (με κρατική εντολή)

δεν έχεις άδικο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε ωδείο Λάρισα δεν μου δέχεται αναστολή 1-2/11 ως πληττόμενη (από 3/11 έκλεισε με κρατική εντολή).

Υποβάλλω ή όχι γι αυτό το διάστημα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τι γινεται παιδια ΚΑΔ που ιεναι μεσα στα 3 απο τα 4 παραρτηματα πχ 56 29 καντινα δεν υπαρχει αυτος ο ΚΑΔ λεει για υπαγωγη ,και ειναι και θεσσαλονικη,τι παιζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, skylogiannis είπε

Συνάδελφοι έχουμε νομικό πλαίσιο για να αρχίσουμε υποβολές αναστολών; Έχει βγει κάποια ΚΥΑ;

Πολύ καλή ερώτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
14 ώρες πριν, KlainmainGR είπε

Τελικά δήλωσα τον σύλλογο ως πληττόμενο για όλο τον Νοέμβριο και το δέχτηκε :D 

Έπαιρνα τηλέφωνα, τίποτα...

Έστελνα μεηλ, τίποτα...

Δοκίμασα 2-3 συνδυασμούς με ημερομηνίες στις δηλώσεις, τίποτα...

 

Οπότε στο τέλος κ εγώ αυτό έκανα & το δέχτηκε!!! ? Αν κ δούλεψε κάποιες μέρες... χάρισμα του ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...