Προς το περιεχόμενο
  • 0

Βεβαιωση Μετακινησης


salonikios55

Ερώτηση

Καλημέρα και καλή υπομονή.

τελικά για μετακίνηση τις πρωινές ώρες 05:00-21:00 χρειαζόμαστε χειρόγραφες βεβαιώσεις όπως τον Μαρτιο ή θέλει και αυτές από το Εργάνη?

γιατί πραγματικά γίνεται ένας κακός χαμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ο ταξιτζης που κινειται σε ολο το νομο αττικης πως καλυπτεται οταν του δινει τη δυνατοτητα να επιλεξει μονο σε 2 περιφερειακες ενοτητες?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, PIRATIS είπε

ο ταξιτζης που κινειται σε ολο το νομο αττικης πως καλυπτεται οταν του δινει τη δυνατοτητα να επιλεξει μονο σε 2 περιφερειακες ενοτητες?

 

Piratis  θα γίνει ο ταξιτζής;

Ε πειρατή 

 

Το τόπι  μου γιατί  θα στείλω  policeman. 

Χάσαμε το τοπι με τα τύπου  Α Β μεταξύ  00:00-05:00 τις άλλες ωρες  όχι- ναι ;και κάπου εκεί  χάθηκε  το τοπι....

Άσε που θα είμαστε  σαν το κοινό να κοιτάμε  την οθόνη  κάθε πεντ λεπτά  να δούμε που έκατσε  η μπάλα  στο κόκκινο  πράσινο  γκρι. 

.

Δλδ οι αστυνομικοί  δεν γνωρίζουν  τα όρια του Νομού  και που κυκλοφορούν  τα ταξί; τι να αποδείξει  η να δείξει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Piratis  θα γίνει ο ταξιτζής;

Ε πειρατή 

 

Το τόπι  μου γιατί  θα στείλω  policeman. 

Χάσαμε το τοπι με τα τύπου  Α Β μεταξύ  00:00-05:00 τις άλλες ωρες  όχι- ναι ;και κάπου εκεί  χάθηκε  το τοπι....

Άσε που θα είμαστε  σαν το κοινό να κοιτάμε  την οθόνη  κάθε πεντ λεπτά  να δούμε που έκατσε  η μπάλα  στο κόκκινο  πράσινο  γκρι. 

.

Δλδ οι αστυνομικοί  δεν γνωρίζουν  τα όρια του Νομού  και που κυκλοφορούν  τα ταξί; τι να αποδείξει  η να δείξει;

Με τα θαλάσσια  ταξί ισχύουν  οι ίδιοι  κανονισμοί;;;οχι. διακρίσεις ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, 125883623 είπε

Piratis  θα γίνει ο ταξιτζής;

Ε πειρατή 

 

Το τόπι  μου γιατί  θα στείλω  policeman. 

Χάσαμε το τοπι με τα τύπου  Α Β μεταξύ  00:00-05:00 τις άλλες ωρες  όχι- ναι ;και κάπου εκεί  χάθηκε  το τοπι....

Άσε που θα είμαστε  σαν το κοινό να κοιτάμε  την οθόνη  κάθε πεντ λεπτά  να δούμε που έκατσε  η μπάλα  στο κόκκινο  πράσινο  γκρι. 

.

Δλδ οι αστυνομικοί  δεν γνωρίζουν  τα όρια του Νομού  και που κυκλοφορούν  τα ταξί; τι να αποδείξει  η να δείξει;

ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑ ΓΡΑΦΕΙ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ  ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ. ΑΝ ΤΟΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΣΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΟΤΙΟΥ ΤΟΜΕΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΓΡΑΨΟΥΝΕ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΕΙΣ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι έχει χαθεί  η μπάλα.η λογική  και η παράσταση  συνεχίζεται. 

Εγώ με την κοπέλα μου πως θα πάω αεροδρόμιο  με την κοπέλα μου με ένα η με δύο ταξί και με ποσά ταξί οπως λες και εσύ με ένα η με τρία;

Ταξί σκυταλοδρομία  πρώτη φορά βλέπω νέα εφευρέση  Ελληνική  πατέντα  να προτείνουμε να γίνει και Ολυμπιακό  άθλημα 

Και πάμε στο πιο απλό.

Αεροδρόμιο  Μπόρει να πάει ταξί;

Μα τι συζητάμε;;;;Θεε μου;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

για εταιρους ή ιδιοκτητες οε εε και ΙΚΕ ,μπηκα στο εργανη δεν μπροω να βγαλω ηλεκτρονικη βεβαιωση,την χειρογραφη δινουμε ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 3/11/2020 στις 10:08 ΜΜ, zinon είπε

για εταιρους ή ιδιοκτητες οε εε και ΙΚΕ ,μπηκα στο εργανη δεν μπροω να βγαλω ηλεκτρονικη βεβαιωση,την χειρογραφη δινουμε ?

Ναι

 

Άλλη ερώτηση: στις βεβαιώσεις που δίνουμε στους εργαζομένους μέσω ΕΡΓΑΝΗ, είναι απαραίτητο στις παρατηρήσεις να αναγράφουμε το ωράριο ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εργαζόμενος σε αναστολή.Πρέπει όμως να πηγαίνει 1 φορά την εβδομάδα στο γραφείο.Η βεβαίωση μέσω ΕΡΓΑΝΗ θα βγαίνει ή θα κτυπάει ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απορίες, εάν το εχει ήδη καταχωρίσει κάποιος:

 Στη βεβαίωση μετακίνησης  που δίνει για τα όργανα διοίκησης, αφορά και τον επιχειρηματία ή εταίρο ? και αν ναι, τι ωράριο βάζουμε? Αυτό λειτουργίας της επιχείρησης ή μπορούμε να βάλουμε και ένα πιο διευρυμένο ωράριο ,δεδομένου του ότι μπορεί να μένει περισσότερο στη δουλειά του ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, Παυλάκης είπε

Ναι

 

Άλλη ερώτηση: στις βεβαιώσεις που δίνουμε στους εργαζομένους μέσω ΕΡΓΑΝΗ, είναι απαραίτητο στις παρατηρήσεις να αναγράφουμε το ωράριο ???

βλέπω ότι έχει κόκκινο αστερίσκο στο ωράριο, οπότε υποθέτω ότι θα είναι υποχρεωτικό

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, SOTPAR είπε

Εργαζόμενος σε αναστολή.Πρέπει όμως να πηγαίνει 1 φορά την εβδομάδα στο γραφείο.Η βεβαίωση μέσω ΕΡΓΑΝΗ θα βγαίνει ή θα κτυπάει ???

Θεωρώ πως εφόσον είναι σε αναστολή, δεν πρέπει να πάει ΚΑΜΊΑ μέρα στο γραφείο. Άσε που αν τον βρει το σεπε στην εργασία αυτή την μια μέρα τότε θα του ρίξει κι ένα ωραίο πρόστιμο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Η βεβαίωση μετακίνησης μέσω Εργάνης είναι υποχρεωτική για τους εργαζομένους από Δευτέρα?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Η βεβαίωση μετακίνησης μέσω Εργάνης είναι υποχρεωτική για τους εργαζομένους από Δευτέρα?

Ευχαριστώ.

Έχω την εντύπωση πως θα πάμε στο μοντέλο του πρώτου lock down δηλαδή sms και έντυπο Α και Β

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Υπάρχει άρθρο στο forum όπου η μετακίνησ εργαζομένων στις Γκρι περιοχές γίνεται με έντυπο τύπου Α σωστά ? 

 

 

 Για το χρονικό διάστημα από τις 7.11.2020 και ώρα 6:00 έως και τις 30.11.2020, όλες οι Περιφερειακές Ενότητες της χώρας εντάσσονται στο επιδημιολογικό επίπεδο Συναγερμού (Γ γκρι).
[Πατήστε εδώ για να δείτε πως θα πραγματοποιείται η μετακίνηση από 7.11.2020 και ώρα 6.00 έως και τις 30.11.2020 σε όλη τη χώρα (επίπεδο Συναγερμού (Γ γκρι))]

Read more at Taxheaven: https://www.taxheaven.gr/news/51277/pws-oa-ginetai-h-metakinhsh-se-olh-th-xwra-analytikos-odhgos-gia-tis-adeies-poy-apaitoyntai

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, monty είπε

Έχω την εντύπωση πως θα πάμε στο μοντέλο του πρώτου lock down δηλαδή sms και έντυπο Α και Β

Το θέμα είναι ότι από Σάββατο όλη η χώρα είναι στο κόκκινο, οπότε η βεβαίωση μετακίνησης από το Εργάνη είναι υποχρεωτική.

Εκτός εάν έχω καταλάβει λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κατι σαν τις πενήντα αποχρώσεις  του γκρι  .

Αφού θα γκριζαρουν  ολοι  οι νόμοι.(54 στον αριθμό  )

Κουράγιο εμφανίστηκε  ανηφόρα  μπροστά  μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
32 λεπτά πριν, tassig είπε

Συνάδελφε από Σάββατο η χώρα είναι όλη στο γκρι.

 

Άρα, οι εργαζόμενοι μπορούν να μετακινούνται και με τη χειρόγραφη βεβαίωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
45 λεπτά πριν, Τολης είπε

Καλημέρα

Να υποθέσω οτι παράλληλα ισχύει και το 50% εργαζομένων σε εργασίες γραφείου μέχρι τέλος Νοεμβρίου?

 

Ναι ισχύει κανονικά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να πω και το εξής...

Εγώ σε περιπτώσεις μεταβλητού ωραρίου υπαλλήλων, έβαλα στο σχετικό πεδίο εύρος ωραρίου για να μπορεί να έχει ισχύ η βεβαίωση όλο το 14ήμερο.. Το έγραψα ξεκάθαρα και στις παρατηρήσεις στο έντυπο, φαντάζομαι ότι αν στέλνουμε και πίνακες προσωπικού να τα επιβεβαιώνουμε θα είμαστε οκ...

Υπάρχει περίπτωση να μου ξεφεύγει κάτι...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εγω εστειλα τυπου Α και στο forma.gov.gr εξακολουθει να ειναι δεκτος ο τροπος αυτος. και επειδη εχω βαρεθει να νοιωθω ο ηλιθιος αφου εχουμε επιλογη ΠΑΓΙΑΣ ΕΝΤΟΛΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ...αυτη θα παρουμε...οποιος θελει εργανη...καλη του τυχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
21 λεπτά πριν, gliakour είπε

εγω εστειλα τυπου Α και στο forma.gov.gr εξακολουθει να ειναι δεκτος ο τροπος αυτος. και επειδη εχω βαρεθει να νοιωθω ο ηλιθιος αφου εχουμε επιλογη ΠΑΓΙΑΣ ΕΝΤΟΛΗΣ ΚΙΝΗΣΗΣ...αυτη θα παρουμε...οποιος θελει εργανη...καλη του τυχη

Συμφωνώ απόλυτα. Τύπου Α και αν σας αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...