Προς το περιεχόμενο
  • 0

Δεύτερο κύμα covid και νέο τρέξιμο από πλευράς μας.


monty

Ερώτηση

Ξεκινάω αυτό το θέμα ώστε να έχουμε κάπου μαζεμένα όλα αυτά που πρέπει να εφαρμόσουμε με τα νέα μέτρα στήριξης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Αναρωτιέμαι τι ισχύει για τους προσληφθέντες με το πρόγραμμα επιχορήγησης ασφαλιστικών εισφορών (100.000 νέων θέσεων εργασίας) για τους οποίους ισχύει απαγόρευση αναστολής εργασίας αλλά εργάζονται στον κλάδο της εστίασης. Καμιά ιδέα κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα, οι δηλώσεις των αναστολών θα υποβληθούν απολογιστικά όπως κάνουμε μέχρι τώρα για τους ΚΑΔ που δεν  διακόπηκε το δικαίωμα αναστολής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για τις βεβαιωσεις κυκλοφοριας που μας πεθανανε την προηγουμενη εβδομαδα να βγαλουμε κ τωρα πρεπει να τα ξανα-μανακανουμε για ολους στις Γκρι περιοχες ? αυτοαπασχολουμενους, μελη ΝΠ , υπαλληλους ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κατάντια συνάδελφοι λέγεται αυτό, μόνο με λογιστική δεν θα ασχοληθούμε, θα επωμιστουμε όλο το βάρος εμείς ξανά χωρίς κανένα αντίκρισμα. Στο δικό μου νόμο έχουμε πάρα πολλά κρούσματα, αναρωτιέμαι εάν εγώ νοσησω (καθόλου απίθανο γιατί θα εξακολουθώ να έρχομαι σε επαφή με κόσμο αφού όλοι θα περνάνε από το γραφείο για ψύλλου πηδημα) τι θα απογίνει το γραφείο μου; Πως θα ανταπεξελθω στις απαιτήσεις των πελατών; Ερωτήματα που 8 μήνες μετά δεν έχει απαντήσει κανείς Υπουργείο, ΟΕΕ, Ποφεε. Α και να μην ξεχάσω και το my data το οποίο δεν έχω προλάβει να δω καθόλου και θα πρέπει τουλάχιστον από Ιανουάριο να έχω ανεβάσει κάτι για ένα έχω μια ιδέα για το τι παίζει και να προετοιμάσω και τους πελάτες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Το έντυπο για την τηλεργασία του Νοεμβρίου άνοιξε?

Γιατί δεν το βλέπω στα Ειδικά Έντυπα?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εμείς σκεφτόμαστε τι έχουμε να τραβήξουμε (πάλι).

Meanwhile στον πλανήτη "δημόσιο":

Στο επιδημιολογικό επίπεδο αυξημένου κινδύνου το κοινό εξυπηρετείται μόνο σε επείγουσες περιπτώσεις και υποχρεωτικά κατόπιν ραντεβού.

Πουλάμε τρέλα!!


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Το έντυπο για την τηλεργασία του Νοεμβρίου άνοιξε?

Γιατί δεν το βλέπω στα Ειδικά Έντυπα?

Ευχαριστώ.

εντυπα σεπε -> καταστάσεις προσωπικού - > εισαγωγή    συναδελφε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 2/11/2020 στις 8:35 ΠΜ, anapantexh είπε

Αναρωτιέμαι τι ισχύει για τους προσληφθέντες με το πρόγραμμα επιχορήγησης ασφαλιστικών εισφορών (100.000 νέων θέσεων εργασίας) για τους οποίους ισχύει απαγόρευση αναστολής εργασίας αλλά εργάζονται στον κλάδο της εστίασης. Καμιά ιδέα κανείς;

Συνάδελφοι για αυτό το πρόγραμμα επιχορήγησης ασφαλιστικών εισφορών 100.000 νέων θέσεων εργασίας, έχουμε οδηγίες;

Τρόπος επιχορήγησης; Απεικόνισης ασφάλισης; Έχω χάσει κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, MARINAF1K είπε

Καλησπέρα εχει ανοίξει το έντυπο για να μπουν σε αναστολή οι εργαζόμενοι βάσει των νέων μετρων

Έλα ντε... 

Όλοι ρωτάνε αλλά απάντηση που... Πότε και πως θα γίνει;Πάλι τα ίδια.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

την αναστολη δεν την δηλωνουμε μεχρι τον επομενο μηνα? δεν βγηκαν αποφασεις οδηγιες για τις αναστολες νομιζω,Και στην εισαγωγη νομιζω λεει απο 01 08 2020 κατι τετοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 3/11/2020 στις 8:41 ΜΜ, skylogiannis είπε

Συνάδελφοι για αυτό το πρόγραμμα επιχορήγησης ασφαλιστικών εισφορών 100.000 νέων θέσεων εργασίας, έχουμε οδηγίες;

Τρόπος επιχορήγησης; Απεικόνισης ασφάλισης; Έχω χάσει κάτι;

Αυτοί έχουν (ξε) χάσει τις οδηγίες κι εμείς έχουμε χάσει τον ύπνο μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Μετά το νέο lockdown πρέπει άμεσα η ΑΑΔΕ να ανακοινώσει την αναστολή εφαρμογής του mydata για το 2021.

Είναι το λογικό που πρέπει να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σχετικά με τις αναστολές συμβάσεων πληττόμενων επιχειρήσεων (οι οποίες συνεχίζουν να παραμένουν ανοιχτές) για το Νοέμβριο,

μπορούμε μπαίνοντας στα [ειδικά έντυπα - δήλωση αναστολής συμβάσεων εργασίας από 01/08/2020 και μετά]

να κάνουμε την υποβολή άμεσα και πριν την ημερομηνία αναστολής (για να μην έχουμε τα καλά του Μαρτίου) με τις ημερομηνίες του συστήματος

ή θα εκδώσουν ΚΥΑ με προθεσμίες υποβολής εντός Δεκεμβρίου για τον Νοέμβριο και ελεύθερη συμπλήρωση της ημερομηνίας στο μήνα αναστολής;

Καμιά ιδέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

την ιδια απορια,μηπως απο τωρα πρεπει να κανουμε δηλωσεις αναστολων>?αν κρινουμε απο τον προηγουμενο μηνα μπορει να δηλωθει και τον επομενο μηνα και θα μπαινει αυτοματα η ημερομηνια αναστολης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γνωριζεις κανεις για το πότε πρεπει να δηλωσουμε τις αναστολες νοεμβριου?με τωρινες ημερομηνιες πρεπει?δηλαδη αν θελω τωρα να βγαλω καποιον σε αναστολη ,πρεπει να το κανω τωρα ή θα εχει προθεσμαι να το κανουμε αναδρομικα?ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Μετά το νέο lockdown πρέπει άμεσα η ΑΑΔΕ να ανακοινώσει την αναστολή εφαρμογής του mydata για το 2021.

Είναι το λογικό που πρέπει να γίνει.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου, δεν υπάρχει διαθέσιμος χρόνος για το my data 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα συνάδελφοι , στην πόλη μου τα κρούσματα είναι παρα πολλά , συνάδελφοι νοσουν, αλλοι νοσηλεύονται και υπάρχει και διασωληνομένος συνάδελφος. Το ελάχιστο που μπορεί να γίνει από την πολιτεία είναι κατάργηση προστίμων για οποιαδήποτε δήλωση, αναστολή εφαρμογής του my data, ελαστικοτητα στις ημερομηνίες υποβολής. Καλή δύναμη σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 λεπτά πριν, eyripidis είπε

Καλησπέρα συνάδελφοι , στην πόλη μου τα κρούσματα είναι παρα πολλά , συνάδελφοι νοσουν, αλλοι νοσηλεύονται και υπάρχει και διασωληνομένος συνάδελφος. Το ελάχιστο που μπορεί να γίνει από την πολιτεία είναι κατάργηση προστίμων για οποιαδήποτε δήλωση, αναστολή εφαρμογής του my data, ελαστικοτητα στις ημερομηνίες υποβολής. Καλή δύναμη σε όλους.

Συμφωνώ απόλυτα.

Πρέπει να περάσει αυτός ο χειμώνας αναίμακτα για όλους μας.

Αναστολή του mydata άμεσα.

Καλή δύναμη σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα στους συναδέλφους και καλό κουράγιο εύχομαι.

Όσον αφορά το mydata πληροφορίες λένε ότι πάει για 01/01/2022.

Ερώτηση που χρήζει άμεσης απάντησης.

Οι συμβάσεις ορισμένου χρόνου που λήγουν εντός Νοεμβρίου για εταιρίες που κλείσαν με κρατική εντολή παρατείνονται για ισόποσο χρονικό διάστημα όπως συνέβαινε και την άνοιξη?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων κι εύχομαι καλή συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΚΤΩΒΡΙΟ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ

"Για το ΑΦΜ: ********* δεν έχετε συμπληρώσει:
Α.Φ.Μ. στην Τρέχουσα Κατάσταση"

Δεν έχει ανοίξει ακόμη ? ή κάτι άλλο συμβαίνει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...