Προς το περιεχόμενο
  • 0

MY DATA - ΚΑΤΑΧΩΡΙΣΗ ΣΗΜΕΙΩΜΑΤΩΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗΣ


PMARIA

Ερώτηση

Καλησπέρα, 

Κοινοπραξία "μεταβιβάζει" στα μέλη μέσω Σημειωμάτων Εκκαθάρισης κάποιες δαπάνες που έχει κάνει.  Χρεώνει τον πελάτη - μέλος και πιστώνει την αντίστοιχη δαπάνη της ομάδας 6. Η κίνηση αυτή πώς μπορεί να απεικονισθεί στο My Data?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
22 λεπτά πριν, PMARIA είπε

Καλησπέρα, 

Κοινοπραξία "μεταβιβάζει" στα μέλη μέσω Σημειωμάτων Εκκαθάρισης κάποιες δαπάνες που έχει κάνει.  Χρεώνει τον πελάτη - μέλος και πιστώνει την αντίστοιχη δαπάνη της ομάδας 6. Η κίνηση αυτή πώς μπορεί να απεικονισθεί στο My Data?

Καλησπέρα.

Δεν έχω ιδέα, δεν έχω δει καν πώς φαίνεται.

Απλά, θέλω να σου πω μπράβο που ξεκίνησες να ασχολείσαι με το τερατούργημα του Πιτσιλή.

Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, PMARIA είπε

Καλησπέρα, 

Κοινοπραξία "μεταβιβάζει" στα μέλη μέσω Σημειωμάτων Εκκαθάρισης κάποιες δαπάνες που έχει κάνει.  Χρεώνει τον πελάτη - μέλος και πιστώνει την αντίστοιχη δαπάνη της ομάδας 6. Η κίνηση αυτή πώς μπορεί να απεικονισθεί στο My Data?

Απλο είναι 

 

...πέρα από την πλάκα δεν έχω ιδέα αλλά δεν έχεις πρόγραμμα  που καταχώρεις  την εταιρία  .απο εκεί θα φύγει όπως φεύγουν  οι μυφ.

Στης μυφ πως το απεικονιζεις πχ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
13 ώρες πριν, 125883623 είπε

Απλο είναι 

 

...πέρα από την πλάκα δεν έχω ιδέα αλλά δεν έχεις πρόγραμμα  που καταχώρεις  την εταιρία  .απο εκεί θα φύγει όπως φεύγουν  οι μυφ.

Στης μυφ πως το απεικονιζεις πχ;

Στην ΜΥΦ το δηλώνω στον πελάτη , αλλά εκεί δεν επηρεάζει τον τζίρο μου... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το 90% των συναδέλφων δεν έχει ασχοληθεί με το my data, και να ήθελε πότε να προλάβει?Σωστά το χαρακτήρισε τερατουργημα ο συνάδελφος, Μυφ κάθε μήνα θα έχουμε και όχι μόνο. Επιτέλους ας ξυπνήσουμε σαν κλάδος έχουμε ξεπέσει πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα τι γινεται παιδια με ρωτανε κατι απλες που εχουν επιχειρησεις αν παο1 οκτωβριου θα στελνουμε δεδομενα απο ταμειακες,εγω δηλωνω αγνοια κλπ,Θα πρεπει να στιελουμε ολο το 2020 1ο μηνες μεχρι τελος του ετους?Ξεκινανε απο οκτωβρη κανονικα ή απλα πιλοτικα?η ετιαιρα οπυ εχω τα προγραμματα δεν μας ειπε κατι ακομη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
20 ώρες πριν, PMARIA είπε

Καλησπέρα, 

Κοινοπραξία "μεταβιβάζει" στα μέλη μέσω Σημειωμάτων Εκκαθάρισης κάποιες δαπάνες που έχει κάνει.  Χρεώνει τον πελάτη - μέλος και πιστώνει την αντίστοιχη δαπάνη της ομάδας 6. Η κίνηση αυτή πώς μπορεί να απεικονισθεί στο My Data?

Εμμμ... έτσι όπως το έχουν κάνει τώρα...  αυτό δεν δέχεται αρνητικές τιμές (για να

απεικονιστεί η Χ/Π) , και λογικά - με πάσα επιφύλαξη- θα πρέπει να εμφανιστεί σαν

έσοδο, ή θα βγει συγκεντρωτικά  στη τακτοποιητική  εξόδων, όπου (αναμένουν) ότι

όλοι οι λογαριασμοί εξόδων θα έχουν χρεωστικό υπόλοιπο...

 

Αν στην ΜΥΦ το δηλώνατε σαν Παραστατικό Εσόδου, (αρά μιλάμε για αντικριζόμενο

- διασταυρούμενο) παραστατικό, τότε θα πρέπει να εμφανιστεί - λογικά- σαν έσοδο.

Το πρόβλημα είναι ότι το MyDATA  δεν έχει προβλέψει στην ομάδα Εσόδων του

να υπάρχει κάποιος κωδικός (π.χ Εξοδα Τρίτων σαν έσοδο) , ούτως ώστε

να μην επηρεάζεται ο Τζίρος.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, eyripidis είπε

Το 90% των συναδέλφων δεν έχει ασχοληθεί με το my data, και να ήθελε πότε να προλάβει?Σωστά το χαρακτήρισε τερατουργημα ο συνάδελφος, Μυφ κάθε μήνα θα έχουμε και όχι μόνο. Επιτέλους ας ξυπνήσουμε σαν κλάδος έχουμε ξεπέσει πολύ. 

Το βλέπω να αργεί το MyDATA. Μιά μεγάλη εταιρεία που υποστηρίζουμε (πάνω απο

100 άτομα)  , εχει ένα αρκετά μεγάλο όγκο συναλλαγών που δεν "περνάει"  μέσα στο

MyDATA. (Το συζητάγαμε προχθές με τον αρχιλογιστή).

Δεν ξέρω τι θα γίνει με αυτό το "τερατούργημα" όπως πολύ σωστά το χαρακτηρίζετε..

......Μα πραγματικό τερατούργημα...

Σκέτη Πυρηνική Φυσική το έχουν κάνει

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...