Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΑΡ.: 40 : Καταληκτική ημερομηνία υπαγωγής στη ρύθμιση του ν.4611/2019


KLEOMENIS

Ερώτηση

Αφορά μόνο αυτούς που όπως λέει η εγκύκλιος ,για λόγους που δεν οφείλονται σε υπαιτιότητά τους, αλλά σε μη ολοκλήρωση της διαδικασίας βεβαίωσης της οφειλής τους από τον ΕΦΚΑ; ή αφορά και αυτούς που δεν έχουν κάνει αίτηση για το δεύτερο στάδιο άλλα έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία από ΕΦΚΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Αυτό που κατάλαβα  εγώ διαβάζοντας  την είναι αφορά όσους  έχουν κάνει το Α στάδιο αλλα όχι το Β και αυτό γιατί  ακόμα και τώρα σε μερικούς  που έχουν τσεμδε  και αλλα  περίεργα  ταμεία  δεν μπορείς να τους στήσεις  ρύθμιση  .

Τώρα πάμε στην περίπτωση  που έχεις κάνει το Α στάδιο και όχι το β .αλλά μπορείς  τώρα να στήσεις ρύθμιση  αλλά εσύ δεν την στήνεις  .θα μπορείς  από τον άλλον μήνα να την στήσεις  ναι η όχι. Άποψη μου ναι. 

Πάρε δεύτερη  γνώμη  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, 125883623 είπε

Αυτό που κατάλαβα  εγώ διαβάζοντας  την είναι αφορά όσους  έχουν κάνει το Α στάδιο αλλα όχι το Β και αυτό γιατί  ακόμα και τώρα σε μερικούς  που έχουν τσεμδε  και αλλα  περίεργα  ταμεία  δεν μπορείς να τους στήσεις  ρύθμιση  .

Τώρα πάμε στην περίπτωση  που έχεις κάνει το Α στάδιο και όχι το β .αλλά μπορείς  τώρα να στήσεις ρύθμιση  αλλά εσύ δεν την στήνεις  .θα μπορείς  από τον άλλον μήνα να την στήσεις  ναι η όχι. Άποψη μου ναι. 

Πάρε δεύτερη  γνώμη  .

Αυτό πιθανολογώ ότι θα αφορά όλους αλλά.... από την εγκύκλιο αφήνει να ευνοηθεί ότι δεν αφορά όλους. Το θέμα είναι τι κάνουμε παλικάρια; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
18 λεπτά πριν, KLEOMENIS είπε

Αυτό πιθανολογώ ότι θα αφορά όλους αλλά.... από την εγκύκλιο αφήνει να ευνοηθεί ότι δεν αφορά όλους. Το θέμα είναι τι κάνουμε παλικάρια; 

Καλησπέρα.

Εγώ κατάλαβα ότι αφορά όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα τελικά έχει βγει κάποια διευκρίνηση ποιους αφορά; Μήπως έχει μάθει κάποιος αν αφορά όλους ή μόνο αυτούς που δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία βεβαίωσης οφειλής;   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, KLEOMENIS είπε

Καλημέρα τελικά έχει βγει κάποια διευκρίνηση ποιους αφορά; Μήπως έχει μάθει κάποιος αν αφορά όλους ή μόνο αυτούς που δεν έχει ολοκληρωθεί η διαδικασία βεβαίωσης οφειλής;   

Δεν υπάρχει διευκρίνιση γραπτή, άλλα από πρόσφατη επικοινωνία αφορά όλους τους μη μισθωτούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 λεπτά πριν, SOFIAMY είπε

Δεν υπάρχει διευκρίνιση γραπτή, άλλα από πρόσφατη επικοινωνία αφορά όλους τους μη μισθωτούς.

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
31 λεπτά πριν, SOFIAMY είπε

Δεν υπάρχει διευκρίνιση γραπτή, άλλα από πρόσφατη επικοινωνία αφορά όλους τους μη μισθωτούς.

Το περίεργο θα ήταν να είναι ξεκάθαρη η γραπτή ανακοίνωση!

Ευχαριστούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αφορά όσουν έχουν κάνει ήδη το στάδιο Α νομίζω.

Δοκίμασα σε κάποιον που δεν έχει κάνει το στάδιο Α και δεν τον αφήνει να κάνει αίτηση μεταφοράς των οφειλών στο ΚΕΑΟ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, dynamoking είπε

Αφορά όσουν έχουν κάνει ήδη το στάδιο Α νομίζω.

Δοκίμασα σε κάποιον που δεν έχει κάνει το στάδιο Α και δεν τον αφήνει να κάνει αίτηση μεταφοράς των οφειλών στο ΚΕΑΟ.

 

Καλησπέρα.

Εννοείται ότι αφορά όσους έχουν κάνει το στάδιο Α.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...