Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ 100% ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ


SELECTOR

Ερώτηση

32085/1771/7.8.2020
Προσδιορισμός της διαδικασίας κάλυψης των ασφαλιστικών εισφορών για τις επιχειρήσεις-εργοδότες που δραστηριοποιούνται στον τριτογενή τομέα και στους κλάδους των αεροπορικών μεταφορών, βάσει ΚΑΔ σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 123 του ν. 4714/2020 (Α΄148)

Σχετικά με το ανωτέρω , ξέρει κανείς αν απαγορεύονται απολύσεις για το προσωπικό που έχει προσληφθεί μετά την 30/06/2020 ? (αναφέρομαι στην ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ 100% ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΩΝ ΕΙΣΦΟΡΩΝ του τριτογενή τομέα βάσει ΚΑΔ.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Είναι εύκολο να μου επισυνάψετε την απόφαση στην οποία αναφέρεστε? Αν αναφέρεστε στην 32085/1771/7.8.2020 έχω την αίσθηση οτι κάνει αναφορά μόνο για το ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στον τριτογενή τομέα (χωρίς συνεργασία) επιδοτεί 100% μόνο τις εισφορές του εργοδότη ή και του ασφαλισμένου ? Επίσης αποδοχές φαντάζομαι είναι οι πραγματικές του ασφαλισμένου....

Οσο για το ανωτέρω (απολύσεις) ....δεν έχω βγάλει άκρη....

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
14 ώρες πριν, SELECTOR είπε

Στον τριτογενή τομέα (χωρίς συνεργασία) επιδοτεί 100% μόνο τις εισφορές του εργοδότη ή και του ασφαλισμένου ? Επίσης αποδοχές φαντάζομαι είναι οι πραγματικές του ασφαλισμένου....

Οσο για το ανωτέρω (απολύσεις) ....δεν έχω βγάλει άκρη....

Ευχαριστώ.

Καλημέρα

 και εγω αυτό κατάλαβα απ την ορθή επανακοινοποίηση  της εγκυκλίου 39 του ΕΦΚΑ στις 18/9/2020 ,όμως και πάλι έχει ασάφεια δεν γράφει ξεκάθαρα ότι δεν επιδοτούνται οι εργατικές ασφαλιστικές εισφορές όπως στην πρώτη εγκύκλιο στο κεφάλαιο Δ που διευκρίνιζε ότι επιδοτούνται οι ασφαλιστικές εισφορές( εργοδοτικές και εργατικές ) επίσης λείπει και το αντίστοιχο παράδειγμα της περίπτωσης αυτής.

 

 

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ 39_2020_ (ΨΔΛΧ46ΜΑΠΣ-ΡΥ1).pdf ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ 39_2020_ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ (ΨΔΛΧ46ΜΑΠΣ-ΡΥ1).pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, είμαι της άποψης ότι επιδοτεί μόνο τις εισφορές του εργοδότη, του εργαζομένου αν τις επιδοτούσε θα έπρεπε να επιστραφούν σε αυτόν και όχι στον εργοδότη. Αυτό που δεν μου είναι απόλυτα ξεκάθαρό είναι η διαδικάσια.

Τσεκάρω τους τζίρους του 2019 και εάν είναι δικαιούχος στέλνω την ΑΠΔ κανονικά όπως θα την έστελνω και πληρώννω μόνο τις εισφορές εργαζομένου έως 28/09/2020 και έπειτα με κάποιο μαγικό τρόπο όλα μελλοντικά θα βρεθούν σε μια ισορροπία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 22/9/2020 στις 10:42 ΜΜ, SELECTOR είπε

Στον τριτογενή τομέα (χωρίς συνεργασία) επιδοτεί 100% μόνο τις εισφορές του εργοδότη ή και του ασφαλισμένου ? Επίσης αποδοχές φαντάζομαι είναι οι πραγματικές του ασφαλισμένου....

Οσο για το ανωτέρω (απολύσεις) ....δεν έχω βγάλει άκρη....

Ευχαριστώ.

Μετά την σημερινή έκδοση της 39 , φαίνεται πια , ότι επιδοτούνται 100% μόνο οι εισφορές του εργοδότη ???

όσο για τις απολύσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τα 20 € για τις...κατασκηνώσεις, για όσους δούλεψαν τον 8ο / 2020, τα επιδοτεί το κράτος φέτος ???

Όσοι είναι σε αναστολή ? Και αυτό το 20άρικο το πληρώνει το κράτος ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...