Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΟΑΕΔ-ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ Ν.Θ.Ε.


SOULIS

Ερώτηση

Για κάθε ενδιαφερόμενο.

Από τις 5/4/2005 με την Κοινή Υπουργική Απόφαση 30715/05.04.2005, ισχύει το

"ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΑΝΕΡΓΩΝ ΗΛΙΚΙΑΣ 18-64 ΕΤΩΝ ΕΤΟΥΣ 2005"

Όμως ούτε στα κατα τόπους ΟΑΕΔ, ούτε στην ιστοσελίδα oaed.gr, μπορεί ο ενδιαφερόμενος να βρεί την αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος που πρέπει να καταθέσει για να υπαχθεί στο πρόγραμμα.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου με την διοίκηση του ΟΑΕΔ, μου δήλωσαν ότι από την παρασκευή 22/04/05, θα μπορούμε να προμηθετούμε την αίτηση από τα κατά τόπους ΟΑΕΔ.

Όλως περιέργως όμως κάποιοι έχουν ήδη στα χέρια τους τα έντυπα τα έχουν συμπληρώσει και την Δευτέρα το πρωί με την κατάθεση έχουν εξασφαλίσει την υπαγωγή τους στο πρόγραμμα.

Εμείς οι υπόλοιποι όταν ξυπνήσουμε θα πάρουμε τα ........., γιατί η απάντηση στην αίτηση μας θα είναι ότι καλύφθηκαν οι θέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Μετα την καταχωρηση αυτη απευθυνθηκα κι εγω στο τοπικο γραφειο του ΟΑΕΔ και .... (καταλαβαινετε !!)

Αρχισα να ψαχνομαι..

Θυμηθηκα οτι καποιος πελατης μου μου ειχε αναφερει πριν 15 μερες κατι σχετικο με ΝΘΕ, και οτι εγω αρνιομουν κατηγορηματικα οτι υπαρχει προγραμμα, και τον παιρνω τηλεφωνο....και ω του θαυματος εφθασε η ΚΥΑ και τα εντυπα στα χερια μου.

ΤΑΜΠΛΑΣ...

Απο που βρε αδελφε και μαλιστα πριν 15 μερες???

Απο τον Ταδε βουλευτη !!! .........

... ποιος μιλησε για νεα ηθη στην διακυβερνηση ???( ο ευρων κερδιζει καπελακι πριν πατησουν οι ζεστες και παρουμε τα βουνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΤΑ..ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙ ΛΟΓΙΣΤΕΣ,ΠΟΥ -ΛΑΘΟΣ Η ΣΩΣΤΟ-ΜΙΛΟΥΣΑΜΕ ΚΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ.

ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Ν.Θ.Ε ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΙΥΝ ΜΟΝΟ ΑΥΡΙΟ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ 140 ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΤΩΝ 250000 ΚΑΤΟΙΚΩΝ...

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡ.ΤΩΝ Ν.ΕΠΑΓΓ.Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΕΙ ΣΥΝΤΟΜΑ,ΙΣΩΣ ΔΕΝ ΥΛΟΠΟΙΗΘΕΙ Κ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ.

ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΟΜΩΣ ΖΗΤΑ ΣΥΝΕΧΩΣ ΤΟΝ ΑΡ.ΠΡΩΤΟΚΟΛΟΥ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ Κ ΟΛΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΝ ΛΕΕΙ ΣΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗΜΟΥ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟ Ν.Θ.Ε ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΙΥΝ ΜΟΝΟ ΑΥΡΙΟ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ 140 ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΜΟ ΤΩΝ 250000 ΚΑΤΟΙΚΩΝ...

Από που προκύπτει το ότι θα υποβληθούν δηλώσεις μόνο για αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Από που προκύπτει το ότι θα υποβληθούν δηλώσεις μόνο για αύριο.

Δεεν ξερω τι γινεται αλλου , αλλα εδω για 75 θεσεις σημερα το πρωι υπηρχαν 150 αιτησεις .

Ποιος ΚΑΛΟς λογιστης πρόλαβε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ?

ΓΙΑΤΙ ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΑΦΕΛΦΕ,ΟΤΑΝ ΣΤΕΛΝΩ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟΜΟΥ,ΝΑ ΞΕΡΟΣΤΑΛΑΙΖΕΙ-ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΑΔΟΚΙΜΟ-ΑΠΟ ΤΗΣ 6,45 ΤΟ ΠΡΩΙ Κ ΒΡΙΣΚΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΗΣ 35 ΑΤΟΜΑ,ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟΥΣ ΑΠΟ ΛΟΓΙΣΤΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΥΠΟΒΑΛΟΥΝ ΑΠΟ Χ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΤΟΚΑΘΕΝΑ ,

Κ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΗΝ ΛΑΡΙΣΑ ΕΙΝΑΙ 140 ΤΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΘΑΓΙΝΕΙ...

ΕΚΕΙΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ Κ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ,ΤΙ ΘΑ ΠΩ ΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ,ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΑΡ.ΠΡΩΤ.250-300 ΟΤΙ ΕΚΑΝΑ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΩ.

ΤΩΡΑ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΣΤΕΙΣΕΙ ΣΚΗΝΗ ΕΞΩ ΑΠΟΤΟΝ ΟΑΕΔ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓ.ΔΕΥΤΕΡΑ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Χαίρετε. Είναι σίγουρο ότι σήμερα λήγει η προθεσμία αιτήσεων για ΝΘΕ στον ΟΑΕΔ;

Στον ΟΑΕΔ που πήγαμε για να υποβάλλουμε τις αιτήσεις μας, μας είπαν ότι από σήμερα ξεκινάει. Επίσης στην Express το ίδιο αναφερόταν ότι από σήμερα ξεκινάει η υποβολή των αιτήσεων.

Το λέω αυτό γιατί στην κεντρική σελίδα αναφέρεται: "έως 22 Απριλίου οι αιτήσεις στον ΟΑΕΔ"

???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Χαίρετε. Είναι σίγουρο ότι σήμερα λήγει η προθεσμία αιτήσεων για ΝΘΕ στον ΟΑΕΔ;

Στον ΟΑΕΔ που πήγαμε για να υποβάλλουμε τις αιτήσεις μας, μας είπαν ότι από σήμερα ξεκινάει. Επίσης στην Express το ίδιο αναφερόταν ότι από σήμερα ξεκινάει η υποβολή των αιτήσεων.

Το λέω αυτό γιατί στην κεντρική σελίδα αναφέρεται: "έως 22 Απριλίου οι αιτήσεις στον ΟΑΕΔ"

???

Δεν ειπε κανεις οτι ληγει η προθεμια , αλλα για να καταλαβεις ειναι οι ΝΘΕ φετος ειναι σαν τις προσφορες του LIDL , αν πας μετα τις 8 τις εχασες . Και στο site του ΟΑΕΔ ακομα τιποτα . Μονο στις πρωινες εκπομπες μας πρηξανε για την μεγαλη ευκαιρια των ΝΘΕ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ME TO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΠΟΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΘΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ Κ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ?

ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΟ ΘΑ ΤΟΛΜΗΣΩ ΝΑ ΠΩ ΕΠΙΧ/ΣΕΙΣ ΝΑ "ΚΡΑΤΟΥΝ" ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥΣ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΥΧΟΥΝ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ....

ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ-Κ ΚΑΠΟΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ-ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΦΕΝΟΣ ΘΑ ΑΡΓΗΣΗ ΝΑ ΤΡΕΞΕΙ ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΟΒΑΡΕΣ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΝΑ ...ΑΔΡΑΝΟΠΟΙΗΘΕΙ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ αγαπητέ CEL και έχουμε κινηθεί αναλόγως ως γραφείο, απλώς το λέω

1ον για τυχόν παρανόηση από κάποιον που θα μπει στην κεντρική σελίδα και

2ον γιατί καλό είναι να υποβάλλει κάποιος αίτηση έστω λίγο καθυστερημένα γιατί μπορεί να έχει κάποια πιθανότητα (καλό ε;!!!!!) δεδομένου ότι κάποιες αιτήσεις που υποβλήθηκαν πρώτες πρώτες μπορεί να απορριφθούν επειδή δεν πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις. Οπότε οι επόμενες αιτήσεις έχουν σειρά κοκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Ευχαριστώ αγαπητέ CEL και έχουμε κινηθεί αναλόγως ως γραφείο, απλώς το λέω

1ον για τυχόν παρανόηση από κάποιον που θα μπει στην κεντρική σελίδα και

2ον γιατί καλό είναι να υποβάλλει κάποιος αίτηση έστω λίγο καθυστερημένα γιατί μπορεί να έχει κάποια πιθανότητα (καλό ε;!!!!!) δεδομένου ότι κάποιες αιτήσεις που υποβλήθηκαν πρώτες πρώτες μπορεί να απορριφθούν επειδή δεν πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις. Οπότε οι επόμενες αιτήσεις έχουν σειρά κοκ.

οταν λες αναλόγως τι εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Ευχαριστώ αγαπητέ CEL και έχουμε κινηθεί αναλόγως ως γραφείο, απλώς το λέω

1ον για τυχόν παρανόηση από κάποιον που θα μπει στην κεντρική σελίδα και

2ον γιατί καλό είναι να υποβάλλει κάποιος αίτηση έστω λίγο καθυστερημένα γιατί μπορεί να έχει κάποια πιθανότητα (καλό ε;!!!!!) δεδομένου ότι κάποιες αιτήσεις που υποβλήθηκαν πρώτες πρώτες μπορεί να απορριφθούν επειδή δεν πληρούνται κάποιες προϋποθέσεις. Οπότε οι επόμενες αιτήσεις έχουν σειρά κοκ.

Κι εγώ έτσι σκέφτηκα.

Και υπέβαλλα μια αίτησα κατά τις 11.30

Πήρε αριθμό πρωτοκόλλου 2200 τόσο. Έχω ελπίδες λέτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ Κ ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ,ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΟΥΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.ΑΠΛΑ ΑΝΕΦΕΡΑ ΟΤΙ ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟΣΕΣ ΛΙΓΕΣ ΘΕΣΕΙΣ,ΜΕ ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ Κ ΠΑΝΤΑ ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ,ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΑΓΩΓΗ ΑΝΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ.

ΠΡΟΣ ΑΠΟΦΥΓΗ ΚΑΘΕ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Κι εγώ έτσι σκέφτηκα.

Και υπέβαλλα μια αίτησα κατά τις 11.30

Πήρε αριθμό πρωτοκόλλου 2200 τόσο. Έχω ελπίδες λέτε;

Κατι μπορεις να πάρεις αν εχεις τον ληγοντα . Αλλιώς περιμενε μεχρι το 2200 μχ

Στο site του ΟΑΕΔ υπάρχει και η ανακοίνωση του προγράμματος .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη GEORGE VOLOS

Η ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΕΙΑ ΕΧΕΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ.ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΒΟΛΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ

ΖΗΤΗΣΑΝ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ Η ΝΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ

ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΘΕΣΕΙ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΝΘΕ.

ΕΧΟΥΝ ΟΔΗΓΙΑ ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΛΕΝΕ.

Α ΚΑΙ ΣΦΡΑΓΓΙΔΑ ΣΤΗΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΟΤΙ ΟΙ ΦΩΤΟΤΥΠΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΗΣΙΑ

ΦΩΤΟΑΝΤΙΓΡΑΦΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΟΤΥΠΩΝ ΚΑΙ ΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ Ο

ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ. ΚΑΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΛΕΓΑΝ ΓΙΑ ΓΝΗΣΙΟ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ?(ΤΟΓΝΗΣΙΟ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΣΦΡΑΓΓΙΔΑ)

ΕΧΟΥΜΕ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Παντού τα ίδια Γιώργη μου.

Έτσι είναι.

Κι αναρωτιέμαι, όλοι αυτοί οι λογιστές που στήσαν τις σκηνές, είχαν εξουσιοδοτήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σίγουρα κάποιοι γνώριζαν πριν από εμάς, ευτυχώς που στο γραφείο έχουμε εξουσιοδοτήσεις για συναλλαγές με όλες τις Δημόσιες Υπηρεσίες και δέχθηκαν να τις αποστείλουμε με φαξ.

Οκτώ το πρωί πάντως προλάβαμε να πάρουμε θέσεις που κερδίζουν από μία θέση στον ήλιο. Α ρε Ελλάδα πως έχεις καταντήσει. Πόσους μήνες οι επιχειρήσεις να απασχολούν τους ανθρώπους χωρίς ένσημα και να περιμένουν όλοι να εμφανισθεί ο Άγιος ΟΑΕΔ με τα δώρα, να σπρωχνόμαστε στις ουρές λες και μοιράζουν φαγητό στα πεινασμένα μετά το τσουνάμι. Ευτυχώς που έχει εκπληρωθεί το όνειρο του κάθε Έλληνα να είναι ισότιμος με τους Ευρωπαίους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Για κάθε ενδιαφερόμενο.

Από τις 5/4/2005 με την Κοινή Υπουργική Απόφαση 30715/05.04.2005, ισχύει το

"ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΠΙΧΟΡΗΓΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗ ΑΝΕΡΓΩΝ ΗΛΙΚΙΑΣ 18-64 ΕΤΩΝ ΕΤΟΥΣ 2005"

Όμως ούτε στα κατα τόπους ΟΑΕΔ, ούτε στην ιστοσελίδα oaed.gr, μπορεί ο ενδιαφερόμενος να βρεί την αίτηση εκδήλωσης ενδιαφέροντος που πρέπει να καταθέσει για να υπαχθεί στο πρόγραμμα.

Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου με την διοίκηση του ΟΑΕΔ, μου δήλωσαν ότι από την παρασκευή 22/04/05, θα μπορούμε να προμηθετούμε την αίτηση από τα κατά τόπους ΟΑΕΔ.

Όλως περιέργως όμως κάποιοι έχουν ήδη στα χέρια τους τα έντυπα τα έχουν συμπληρώσει και την Δευτέρα το πρωί με την κατάθεση έχουν εξασφαλίσει την υπαγωγή τους στο πρόγραμμα.

Εμείς οι υπόλοιποι όταν ξυπνήσουμε θα πάρουμε τα ........., γιατί η απάντηση στην αίτηση μας θα είναι ότι καλύφθηκαν οι θέσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΕΥΓΕΝΙΑ

Στον Ν. Ροδόπης σας πληροφορώ οι αιτήσεις αλλά και οι θέσεις ολοκληρώθηκαν πρωί - πρωί, με τη δροσούλα...Για ποιές θέσεις μιλάμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Φιλοι/ες μου ...

... αν ειχες την γυναικα σου η τον αδελφο σου η απασχολουσες στο γραφειο σου (λογω φορτου εργασιας αυτον τον καιρο) εναν υπαλληλο του ΟΑΕΔ οι ΔΙΚΕΣ σου θεσεις θα ηταν κατοχυρωμενες.

Η μηπως δεν ειναι ετσι και βλεπω φαντασματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Φιλοι/ες μου ...

... αν ειχες την γυναικα σου η τον αδελφο σου η απασχολουσες στο γραφειο σου (λογω φορτου εργασιας αυτον τον καιρο) εναν υπαλληλο του ΟΑΕΔ οι ΔΙΚΕΣ σου θεσεις θα ηταν κατοχυρωμενες.

Η μηπως δεν ειναι ετσι και βλεπω φαντασματα;

ΜΟΝΟ φαντασματα ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ

ΜΟΝΟ φαντασματα ΔΕΝ ΒΛΕΠΕΙΣ

ΜΕΤΑ ΛΟΓΟΥ ΓΝΩΣΕΩΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΗΡΕΜΟΣ (ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ) ΠΟΛΙΤΗΣ
Μετα την καταχωρηση αυτη απευθυνθηκα κι εγω στο τοπικο γραφειο του ΟΑΕΔ και .... (καταλαβαινετε !!)

Αρχισα να ψαχνομαι..

Θυμηθηκα οτι καποιος πελατης μου μου ειχε αναφερει πριν 15 μερες κατι σχετικο με ΝΘΕ, και οτι εγω αρνιομουν κατηγορηματικα οτι υπαρχει προγραμμα, και τον παιρνω τηλεφωνο....και ω του θαυματος εφθασε η ΚΥΑ και τα εντυπα στα χερια μου.

ΤΑΜΠΛΑΣ...

Απο που βρε αδελφε και μαλιστα πριν 15 μερες???

Απο τον Ταδε βουλευτη !!! .........

... ποιος μιλησε για νεα ηθη στην διακυβερνηση ???( ο ευρων κερδιζει καπελακι πριν πατησουν οι ζεστες και παρουμε τα βουνα)

Δεν γίνεται να μας δόσει το τηλέφωνο, τό email , κάτι τέλος πάντων του κ. ΒΟΛΕΥΤΗ, να επικοινωνήσομε και εμείς, μπας και καλύψομε, εναν φουκαρά εργοδότη που περίμενε πως και πως την εγκύκλιο, να προσλάβει έναν εργαζόμενο, και σήμερα που πήγε να καταθέσει την αίτηση, του είπαν ότι οι θέσεις καλύφθηκαν ήδη!

Εχει και καρδιά ο άνθρωπος και αν σήμερα δεν έπαθε το καρδιακό. εγκεφαλικό κλπ επεισόδειο, πόσο θα αντέξει ακόμη!!!

Και τι να του απαντήσεις όταν σου λέει, ότι περίμενει την επανίδρυση του κράτους για να μην του καταπατούν τα δικαιώματα του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...