Jump to content
  • 0

παραταση πληρωμης βεβαιωμενων οφειλων, εικονα taxis ....

Question

Διαβαζω και ξαναδιαβαζω για την παράταση πληρωμης των οφειλών ρυθμισεων σε εφορία , ασφαλιστικά ταμεια...

Αφου όλα έχουν παέι πίσω (3,4/20 στον 8 , 5 στον 9, 6 στον 10) γιατι στο taxis χρεωνονται προασυξησεις στις δοσεις των ρυθμισεων απο 3 /20 και μετα που δεν έχουν πληρωθεί;

Και αν καποιος θελει τωρα να πληρωσει τι ποσό θα καταβάλλει ;

Επισης μου ετυχε σε πελάτη να χαλάσει ρυθμιση που είχα κάνει για ενφια παρελθόντων ετών και να μου τα εμφανιζει όλα ανοιχτά πάλι !

20 answers to this question

Recommended Posts

• 0

εγω θελω να μου πεςι αλλο πραγμα αν και το διπλοτσεκαρα τωρα οτι βγαζει πες οτι θες να πληρωσεις αυριο το taxisnet οτι να ναι 

να κάνω μια ερώτηση .

έχει μπερδευτει το taxinset με την τελευταία ενημερωση στην Προσωποποιημένη
Πληροφόρηση στις οφειλες  και αλλο ποσο εχει στο δοσολογιο της ρυθμισης πχ 100ρας και 120ρα και αλλο οταν εκτυπώνεις το χαρτι για να κάνεις την πληρωμή και σου εχει το ποσο για 31/08/2020 αυτο που λεω ειναι οτι αν πας να δεις λογο καθυστερησεις μια μια τις δοσεις και τι ποσο βγαζουν απο το δοσολογιο της βγαζει αλλο ποσο απο αυτο που εχει το χαρτι αν πατησεις να το εκτυπωσεις χωρις να κανεις τσεκ για να το πληρωσεις . 

βλεπω οτι εχει χασει μια δοση και εχει μια δοση λιγοτερη εως 31/08/2020.

ισχυει 

η εγω βλεπω κατι λαθος και εχω μπερδευτει; 

μπορω να το τσεκαρω και σε αλλον πελατη αλλα λεω μπας και συμβαινει και σε κανεναν δικο σας και ειναι γενικο το κακο .

προσθηκη

τωρα το ειδα και σε αλλον,

σε δικους σου εχει δει τπτ αντιστοιχο; 

• 0
13 λεπτά πριν, DENNY είπε

ενω 31/8 ληγουν 3 δοσεις !

13 λεπτά πριν, DENNY είπε

και η ταυτοτητα πληρωμης ειναι αυτη ....

image.png

Αυτά που έχεις ανεβάσει  αν τα προσθέσεις  δεν κάνουν 327,67€ ;

Το 218,03 από που προκύπτει  

Δεν έχεις  108,88+109,15+1.32+108,88=327,67€

Το 218,03€ το θεωρείς  σωστό;

• 0

γιατι πχ σε αλλον πελατη μου που ειναι συνεπης στις ρυθμισεις του , στην ταυτοτητα πληρωμης δεν βαζει ποσα ! !!!!Κια καθομαι και τα γραφω με το χερι !

• 0

παίζει χειροκίνητο και απ ότι βλέπω έχει να παίξει πολλή ακόμα...

όσο άφορα το αρχικό σου ερώτημα ..πολλά ακούγονται και για 25% πάλι κτλ .

εγώ τους είπα βάση  των  δοσολογιών της ρύθμισης να πληρώσουν αύριο, έτσι και αλλιως δεν έχουν και παράταση να χα πάρει  και τελος . 

και το κράτος το ίδιο δεν κάνει; εχει πληρωσει αναδρομικά έχει πληρωσει όλες τις επιστροφές ε1 του 2020 έχει πληρωσει όλες τις ειδικες  αποζημιωσεις κτλ κτλ .

η ουσια για εμενα ειναι οτι στο taxisnet ολες οι πληρωμες πρεπει να γινοντε μονο με εναν τροπο,απευθειας μεσα στο taxisnet του καθενος με καρτα που φαινεται αμέσως και γλυτώνεις απο πάρα πολλά σαν το παραπάνω  ... 

καλη συνεχεια ...

μια και σήμερα...

• 0
5 ώρες πριν, DENNY είπε

και η ταυτοτητα πληρωμης ειναι αυτη ....

image.png

μάλλον αυτά της περιόδου covid19 ,που ήταν αρχικά 3-4-5 και τα πήγε 31/08 τα αφήνει άληκτα ,για παράταση το '21. κάτι είπαν ,δεν κατάλαβα και καλά. 

οπότε οι συνεπείς μην χρωστάνε μόνο αυτά? δηλ. 3-4-5. με 31/08?  και άρα τίποτα ,αφού είναι για παράταση?

• 0
34 λεπτά πριν, PROAKIS είπε

μάλλον αυτά της περιόδου covid19 ,που ήταν αρχικά 3-4-5 και τα πήγε 31/08 τα αφήνει άληκτα ,για παράταση το '21. κάτι είπαν ,δεν κατάλαβα και καλά. 

οπότε οι συνεπείς μην χρωστάνε μόνο αυτά? δηλ. 3-4-5. με 31/08?  και άρα τίποτα ,αφού είναι για παράταση?

ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟ ΠΑΝ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ  ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΝΕΑ ΡΥΘΜΙΣΗ ΜΕ ΚΑΛΟ ΕΠΙΤΟΚΙΟ 2,5% ..ΕΓΙΝΕ; KAI AN NAI ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΔΥΝΑΤΟ ΝΑ ΠΙΣΤΕΨΩ ΟΤΙ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΝΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ..ΟΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΗΣ ΤΡΟΠΟΠΟΠΟΙΗΤΙΚΕΣ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΩΝ ΤΟΥ 2018 ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΤΟΥ ΕΦΚΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΗ ΤΗΝ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΤΟΥ ΕΝΦΙΑ.

ΕΣΥ ΠΧ ΑΥΡΙΟ ΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ; 

ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΡΗΤΟΡΙΚΗ ΗΤΑΝ...

• 0
1 ώρα πριν, PROAKIS είπε

με την data τι είχες κάνει και στα έβγαζε λάθος, ανάκτηση δεδομένων από backup?

Χωρίς να καταλάβω πως, στο γενικότερο χαμό, πειραχτηκε το 1020 και τελικά μου είπαν και έκανα αυτό που λέγαμε εξαρχής. Έβαλα την ημερομηνία λήξης και έναρξης με τα νέα ποσοστά! 

Σε ευχαριστώ για τη βοήθεια σου.... 

• 0
19 ώρες πριν, DENNY είπε

oxi αυτο λεω και γω!

επισης μετα απο ολα αυτα θελει αλλη μια προσοχη σημερα .

και αφορα αυτους που εκαναν τροποποιητικη δηλωση και δεν εχει ενημερωθει η εικονα στο taxisnet ..αυτοι θα βρουν το σημερινο ποσο οχι απο την εκτυπωση ουτε απο το δοσολογιο αλλα απο την δηλωση μεσα την τροποποιητικη . 

Και αν είναι σημερινή  υποβολή  να βρει το πόσο  τ.ο στο έκκάθάρίστικο. 

🔳 τετραγωνισμος του  κυκλου .

• 0

Πρέπει να αισθάνονται πολύ υπερήφανοι , εκεί στην ΑΑΔΕ ... για το έργο τους.

Μπράβο παιδιά , συνεχίστε έτσι.

Πληρωμένες οφειλές να φαίνονται απλήρωτες , επί μήνες.

Επιστροφές να μήν συμψηφίζονται ποτέ και να μένουν παρκαρισμένες.

Πληρωμένες ρυθμίσεις να χάνονται.

Φορολογούμενοι να τρέχουν στις ΔΟΥ για να αποδείξουν ότι δέν είναι ελέφαντες.

Λογιστές να τα ακούνε από τον οποιοδήποτε , ότι αυτοί έκαναν κάτι λάθος.

Το καλό νέο φρούτο , είναι το εξής.

Στις πληρωμένες οφειλές πάσης φύσεως , το σύστημα έβαζε προσαυξήσεις (λανθασμένα).

Οταν με το καλό προέκυψε κάποια επιστροφή (π.χ. από εισόδημα) έκαναν συμψηφισμό κεφαλαιοποιώντας και τις άκυρες προσαυξήσεις.

Δηλαδή ήμαρτον !!!