Προς το περιεχόμενο
  • 0

προσκομιση δικαιολογητικων για ελεγχο...


DENNY

Ερώτηση

Εχω μια περιπτωση φορολογουμενου που ενω η δηλωση του ειναι πολύ απλή παρόλα αυτα του βγήκε μήνυμα για αποστολή των δικαιολογητικών για έλεγχο ...

Επειδη ακόμα δεν υπήρχε η δυνατότητα των 8 δόσεων , είχαμε αποθηκεύσει τη δήλωση και θα έμπαινε εκείνος να την υποβάλλει ...

Ειναι μισθωτός κια αυτός και η σύζυγος , με ε2 με ενα ενοίκιο που εισπράττουν , 1 σπιτι , 1 αυτοκίνητο , δάνειο και 1 προστατευόμενο τέκνο ηλικίας 19 ετών .

Υπάρχει τρόπος να δω που "χτυπάει " η δήλωση; Προφανώς και βγήκε κάποιο μήνυμα που εκείνος αγνόησε ...

Σκεφτηκα να κανω τροποποιητική αλλά δεν είναι ενεργή ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
27 λεπτά πριν, DENNY είπε

Εχω μια περιπτωση φορολογουμενου που ενω η δηλωση του ειναι πολύ απλή παρόλα αυτα του βγήκε μήνυμα για αποστολή των δικαιολογητικών για έλεγχο ...

Επειδη ακόμα δεν υπήρχε η δυνατότητα των 8 δόσεων , είχαμε αποθηκεύσει τη δήλωση και θα έμπαινε εκείνος να την υποβάλλει ...

Ειναι μισθωτός κια αυτός και η σύζυγος , με ε2 με ενα ενοίκιο που εισπράττουν , 1 σπιτι , 1 αυτοκίνητο , δάνειο και 1 προστατευόμενο τέκνο ηλικίας 19 ετών .

Υπάρχει τρόπος να δω που "χτυπάει " η δήλωση; Προφανώς και βγήκε κάποιο μήνυμα που εκείνος αγνόησε ...

Σκεφτηκα να κανω τροποποιητική αλλά δεν είναι ενεργή ...

Καλησπέρα.

Μήπως έβαλε ανάλωση που δεν υπήρχε?

Ή τίκαρε τη μείωση 200 ευρώ λόγω αναπηρίας 67% και άνω, την οποία δεν δικαιούται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μα σου βγάζει μήνυμα γιατί πράγμα κτυπάει η δήλωση  . και μετά  αφού λες ότι όλα ειναι ο.κ τους τα στέλνεις με email μέσα στην εφαρμογή του taxisnet στο ε.1 που ανοίγει σε αυτές τις περιπτώσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Eιδα όλη τη δήλωση και πραγματικά δεν έχει κανενα "υποπτο" κουτακι , για αυτο μου έχει κάνει τόση εντύπωση ...

Μήνυμα όντως βγάζει , αλλά όπως είπαμε δεν την υπέβαλλα εγω δυστυχώς .Προφανως και κατι έβγαλε που δεν του έδωσε σημασία ο φορολογούμενος.Για αυτο έλπιζα οτι θα μπορούσα να κάνω τροποποιητική να δω που κολλαει εγω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λογικά πάτησε δήλωση  με επιφύλαξη αν ισχύουν  όλα τα παραπάνω  .

Και μπρορει  να διαφωνεί  με κάτι  που είναι προσυμπληρώμενο ή το έκανε καταλάθος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αλλά αφού δεν την υπέβαλες  εσύ τι σκας και ασχολησε;

Στείλε τον να  κόψει τον λαιμό  του.

Εσύ δεν έχω καταλάβει γιατί  σκας;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 λεπτά πριν, DENNY είπε

Αραωτιβπροσκομιζω για έλεγχο αφού όλα είναι περασμένα στο ταχις; 

Δεν σε αφηνει να τα αναρτήσεις στο ε1;

Τί να προσκομίσεις  και που;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, 125883623 είπε

Δεν σε αφηνει να τα αναρτήσεις στο ε1;

Τί να προσκομίσεις  και που;

ελα ντε τι κολπο ειναι αυτο , ανεβασε τα και θα τα στειλω εγω.... αφου μεχρι τελευταια στιγμη κατι προκυπτει , ο τελευταιος πατων το κομβιον φερει την ευθυνη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο άνθρωπος ζήτησε τη συμβουλή μου και μου φάνηκε κουλό το όλο θέμα. Αυτό με την επιφύλαξη δεν το είδα... 

Ζητά να προσκομισουμε για έλεγχο τα δικαιολογητικά για αυτό και ρώτα τι να προσκόμιση αφού τα χουν όλα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
19 λεπτά πριν, DENNY είπε

Ο άνθρωπος ζήτησε τη συμβουλή μου και μου φάνηκε κουλό το όλο θέμα. Αυτό με την επιφύλαξη δεν το είδα... 

Ζητά να προσκομισουμε για έλεγχο τα δικαιολογητικά για αυτό και ρώτα τι να προσκόμιση αφού τα χουν όλα; 

θα πρεπει να παει στην δου ή ν κανετε ενα τηλ συνηθως απαντανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

οκ αφου θες να βγαλεις το φιδι απο την τρυπα τσεκαρε αν εκανε δηλωση με επιφυλαξη και επισυναψε το χαρτια που εχουν πεσει μεσα απλα σου λειπουν τοκοι αποδειξεις η  τα κρατησε πριν πατησει την  οριστικη υποβολη; 

καλα ξεμπερδεματα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, picos είπε

ελα ντε τι κολπο ειναι αυτο , ανεβασε τα και θα τα στειλω εγω.... αφου μεχρι τελευταια στιγμη κατι προκυπτει , ο τελευταιος πατων το κομβιον φερει την ευθυνη 

Είναι το γνωστό κόλπο του τζαμπατζή.

Εμένα μου έχει τύχει πολλές φορές το σύστημα, την έχω έτοιμη, μπες να ρίξεις μια ματιά για να τη στείλω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλήμερα

Για κανε μια εκκαθάριση με το πρόγραμμα σου , γιατί αν του βγάζει επιστροφή πάνω από 500 € μου φαίνεται επιστροφή  θέλουν τα χαρτιά για έλεγχο  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα και σε έναν  γνωστό μου του βγήκε το ίδιο μήνυμα  και μου την έφερε να την ελέγξω αλλά ήταν απλή χωρίς ιδιαιτερότητες χρεωστική  . Επισύναψε όλα τα δικαιολογητικά Βεβαιώσεις Αποδοχών και Τόκους .  Μήπως είναι κανένας δειγματοληπτικός έλεγχος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
23 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Είναι το γνωστό κόλπο του τζαμπατζή.

Εμένα μου έχει τύχει πολλές φορές το σύστημα, την έχω έτοιμη, μπες να ρίξεις μια ματιά για να τη στείλω.

 

εχω τετοιες περιτπτωσεις αλλα το ξεκαθαριζω οτι πληρωνεται κανονικα , το πιο ωραιο το χα δει σε ενα συναδελφο στην αργυρουπολη , εγραφε στην πορτα  δηλωση χ€ και "χρεωση για ελεγχο ανα κουτακι 10€" :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...