Προς το περιεχόμενο

ΚΑΛΥΨΗ ΤΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΔΑΠΑΝΗΣ - ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΓΟΡΑΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ.ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ ΔΟΣΕΩΝ

ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΛΗΘΕΙ ΣΤΟ 2004.

ΣΤΟ Ε1 ΒΑΖΩ ΣΤΟ 727 ΤΙΣ ΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΤΟ 781.

Η ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΑΚΙ ΤΩΝ ΟΔΗΓΙΩΝ.ΓΙΑ ΤΟΝ 727 ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΣΑ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑΝ ΜΕ ΜΕΤΡΗΤΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ

ΣΤΟΥΣ ΚΩΔ.(719-724).

ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ ΜΕΤΡΗΤΑ ΕΙΝΑΙ.ΣΩΣΤΑ ΤΙΣ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟΝ 727 Η ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΡΑΦΤΟΥΝ ΣΤΟΝ 719.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφεις ολοκληρη την αξια του αυτοκινητου στον κωδικο 719, τις δοσεις που καταβληθηκαν μεσα στο ετος στον κωδικο 727 και το ποσο του δανειου στον κωδικο 781.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΤΟΝ 719 ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΥΧΟΝ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΜΕΤΡΗΤΩΝ.ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΓΡΑ ΦΟΥΜΕ ΣΤΟΝ 719 ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ Η ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΛΙΑΝΙΚΗΣ

ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ Ο ΕΜΠΟΡΟΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΒΑΛΕΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΑ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΕΞΟΦΛΗΘΗΚΕ ΟΛΟΚΛΗΡΗ Η ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ Η΄ ΠΗΡΑΤΕ ΔΑΝΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΔΩΣΑΤΕ ΜΙΑ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ?

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΓΙΝΕΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και την επόμενη χρονιά δεν θα βάλουμε τίποτα στο 719?

Κατά την γνώμη μου μπαίνει μόνο το ποσό των πληρωμών του δανείου του κάθε έτους στο 719-727

Ο πίνακας 5 στο Ε1 χρησιμοποιείται για τον προσδιορισμό τεκμηρίων. Βάζοντας το ποσό του δανείου στο 719 και τις δόσεις κάθε χρόνου στο 727 διπλουπολογίζουμε το τεκμήριο.

Τον κωδικό 781 δεν τον χρησιμοποιώ για τις χρηματοδοτήσεις των αυτοκινήτων που γίνονται με τις συμφωνίες μεταξύ αντιπροσωπειών και τραπεζών μέσω πιστωτικών καρτών κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΑΦΟΡΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΓΟΡΑΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ.ΕΧΩ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ ΔΟΣΕΩΝ

ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΛΗΘΕΙ ΣΤΟ 2004.

ΣΤΟ Ε1 ΒΑΖΩ ΣΤΟ 727 ΤΙΣ ΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΣΤΟ 781.

Στον κωδικό 719 θα αναγράψεις μόνο το ποσό των δόσεων που λέει η τράπεζα και θα προσθέσεις την τυχόν προκαταβολή που έδωσες με την αγορα ,αν εδωσες ετσι?.Κανονικά στο τιμολόγιο αγορας του αυτοκινήτου θα πρέπει να την αναγράφει ,καθώς και τον τρόπο εξωφλησης του .Ο κωδικός 781 που αναφέρεις αφορα ποσα που δικαιολογούν την αγορά του αυτοκινήτου σου (πχ πούλησες ενα οικόπεδο ,πήρες απο συγγενικό σου πρόσωπο δάνειο με δήλωση στην εφορία!!) σε περίπτωση που λόγω εισοδήματος σε πιάνουν τα τεκμήρια αγοράς + συντήρησης ,που δεν νομίζω ,εκτός και με εισόδημα 10.000 euro πήρες μια SLR :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον κωδικό 719 θα αναγράψεις μόνο το ποσό των δόσεων που λέει η τράπεζα

Ο ιδιος

δηλαδή θα δηλώσεις ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΛΗΡΩΣΕΣ μέσα στο 2004,και την επόμενη χρονιά θα βάζεις μόνο το σύνολο των δόσεων ,μεχρι να το εξοφλήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ιδιος

ο ιδιος παλι ,επίσης υποβάλλεις και τα δικαιολογητικά της αγοράς του και συμπληρώνει και τους κωδικούς του Πίνακα 5 γ) 750 ,με ποσοστό ιδιοκτησίας 100% γιατι εσυ χρησιμοποιείς το αυτοκίνητο ,ασχετα αν δεν σου ανήκει ακόμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ Ο ΠΑΝΟΣ.ΑΝΑΦΕΡΩ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

ΑΓΟΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΑΞΙΑΣ 8500 ΕΥΡΩ.ΕΔΩΣΕ Ο ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΚΑΤΑ-

ΒΟΛΗ ΜΕΤΡΗΤΩΝ 3000 ΚΑΙ ΣΥΝΑΨΕ ΔΑΝΕΙΟ 5500 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΟΣΟ.

ΑΡΑ Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΕΛΑΒΕ 3000 + 5500=8500 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΞΟΦΛΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΕ Ο ΦΟΡΟΛΟΥ-

ΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΓΡΑΦΤΕΙ ΣΤΟΝ 719. (8500).

ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ.ΑΡΑ ΟΤΙ ΔΟΣΕΙΣ ΠΛΗΡΩΘΗ-

ΚΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2004 ΚΑΙ ΠΡΟΚΥΠΤΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΧΕΤΙΚΗ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΠΟΥ ΧΟΡΗ-ΓΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΣΤΟΝ 727 ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ

5500 ΣΤΟΝ 781.ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-ΑΛΙ ΜΑΣ-

Συγνώμη βρε παιδια .εστω οτι η αξια του τιμολογιου του αυτ/του ειναι 15000,00 εδωσε πχ 5000,00Ε προκαταβολη και για τα 10000,00 χρηματοδοτηθηκε μεσω τραπέζης.

Εστω οτι το δανειο εξοφλειται σε 2 χρονια με δοσεις της ταξεως των 100,00Ε

Μεσα στο 2004 κατεβαλε πχ.1200,00ε απο δοσεις για την αποπληρωμη του δανειου.

Οι ΚΩΔ.που συμπληρωνονται ειναι:

719:15000,00Ε

727:1200,00Ε

781:10000,00Ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.ΕΔΩΣΕ Ο ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ ΠΡΟΚΑΤΑ-

ΒΟΛΗ ΜΕΤΡΗΤΩΝ 3000 ΚΑΙ ΣΥΝΑΨΕ ΔΑΝΕΙΟ 5500 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΠΟΣΟ.

Νομίζω πως η πάντηση είναι απλη ,πόσα χρήματα εβγαλε απο την τσέπη του ο φορολογούμενος και πλήρωσε ,αυτά ακριβώς θα βάλει και τίποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφεις ολοκληρη την αξια του αυτοκινητου στον κωδικο 719, τις δοσεις που καταβληθηκαν μεσα στο ετος στον κωδικο 727 και το ποσο του δανειου στον κωδικο 781. Ακουτε και κανεναν παλιοτερο παιδια (22 χρονια στο επαγγελμα)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΝΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ.

ΕΣΤΩ ΟΤΙ ΑΓΟΡΑΖΩ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΑΞΙΑΣ 15000Ε.

ΔΙΝΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ 3000Ε ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΔΑΝΕΙΟ ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΦΛΗΣΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ(ΠΡΟΣΟΧΗ!ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΡΑΠΕΖΑΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ).ΕΣΤΩ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ 12000Ε.

ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΟΦΛΗΣΗ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ(12000Ε+3000Ε ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ=15000Ε).Η ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΧΩ ΔΟΣΟΛΗΨΙΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ.

ΕΠΟΜΕΝΩΣ,ΣΤΟΝ ΚΩΔ 719 ΘΑ ΒΑΛΩ 3000Ε+12000Ε=15000Ε ,ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΕΞΟΦΛΗΘΕΙ(ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ).

ΣΤΟΝ ΚΩΔ 727 ΒΑΖΩ ΤΙΣ ΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΣΑ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΤΟΣ.

ΣΤΟΝ ΚΩΔ 781 ΒΑΖΩ ΤΑ 12000Ε ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το βιβλιαράκι των οδηγιών:

Κωδικοί 719-720. Γράψτε τασυνολικά ποσά (τίμημα και λοιπά έξοδα) που καταβάλατε (σε μετρητά) το 2004 για την αγορά ................... Στη σχετική κατάσταση που θα επισυνάψετε, εκτός των άλλων, θα αναγράψετε και τον τρόπο καταβολής της οικείας δαπάνης (εφάπαξ ή σε δόσεις) και θα επισυνάψετε τα νόμιμα δικαιολογητικά.

....................................

ΠΡΟΣΟΧΗ: Στους κωδικούς αριθμούς 719-736 του πίνακα 5 και στις σχετικές καταστάσεις θα συμπεριλάβετε και τα ποσά των δόσεων που καταβλήθηκαν μέσα στο 2004 (πχ. για αγορά αυτοκινήτου, για αγορά ακινήτου κτλ.) που προέρχονται από αντίστοιχες συναλλαγές που έγιναν σε προηγούμενα έτη.

Θα συμφωνήσω με τον IDO και τον guest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γραφεις ολοκληρη την αξια του αυτοκινητου στον κωδικο 719, τις δοσεις που καταβληθηκαν μεσα στο ετος στον κωδικο 727 και το ποσο του δανειου στον κωδικο 781. Ακουτε και κανεναν παλιοτερο παιδια (22 χρονια στο επαγγελμα)!

Το θέμα φαίνεται να απασχολεί πολλούς συναδέλφους και επισκέπτες.

Προτείνω την αποδελτίωσή του και την μόνιμη παρουσία του σε εμφανές σημείο με τίτλο (πχ) ΚΑΛΥΨΗ ΤΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΔΑΠΑΝΗΣ - ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ

1. ΑΓΟΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ

2. ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΑΠΟΤΑΜΙΕΥΜΑΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ (ΑΝΑΛΩΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ)

3. ΧΑΡΙΣΤΙΚΕΣ (ΔΩΡΕΕΣ - ΓΟΝΙΚΕΣ ) ΠΑΡΟΧΕΣ

4. ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ Ή ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΟΔΑΠΗ

5. ΠΩΛΗΣΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ( ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ κτλ)

Διονύσης Κουνάδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και την επόμενη χρονιά δεν θα βάλουμε τίποτα στο 719?

Κατά την γνώμη μου μπαίνει μόνο το ποσό των πληρωμών του δανείου του κάθε έτους στο 719-727

Ο πίνακας 5 στο Ε1 χρησιμοποιείται για τον προσδιορισμό τεκμηρίων. Βάζοντας το ποσό του δανείου στο 719 και τις δόσεις κάθε χρόνου στο 727 διπλουπολογίζουμε το τεκμήριο.

Τον κωδικό 781 δεν τον χρησιμοποιώ για τις χρηματοδοτήσεις των αυτοκινήτων που γίνονται με τις συμφωνίες μεταξύ αντιπροσωπειών και τραπεζών μέσω πιστωτικών καρτών κτλ.

ΣΤΟΝ ΚΩΔ 719 ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΟΣΑ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΛΗΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ,ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΝ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΜΕ ΜΕΤΡΗΤΑ,ΜΕ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ,ΜΕ ΔΟΣΕΙΣ Η΄ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ.

ΕΠΟΜΕΝΩΣ, ΣΤΟΝ 719 ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΑΝΕΙΟΥ,ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΑΒΛΗΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΟΙ ΔΟΣΕΙΣ ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΤΟΣ 2004.

ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ 781 ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΚΑΙ ΨΙΛΟΑΥΘΑΙΡΕΤΟ.ΕΙΝΑΙ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΟΤΙ ΣΤΟΝ 781 ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΟΣΑ ΤΩΝ ΔΑΝΕΙΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΞΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΔΑΝΕΙΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα φαίνεται να απασχολεί πολλούς συναδέλφους και επισκέπτες.

Προτείνω την αποδελτίωσή του και την μόνιμη παρουσία του σε εμφανές σημείο με τίτλο (πχ) ΚΑΛΥΨΗ ΤΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑΣ ΔΑΠΑΝΗΣ - ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ

1. ΑΓΟΡΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ

2. ΔΙΑΘΕΣΙΜΑ ΑΠΟΤΑΜΙΕΥΜΑΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ (ΑΝΑΛΩΣΗ ΚΕΦΑΛΑΙΟΥ)

3. ΧΑΡΙΣΤΙΚΕΣ (ΔΩΡΕΕΣ - ΓΟΝΙΚΕΣ )  ΠΑΡΟΧΕΣ

4. ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΚΕΦΑΛΑΙΩΝ Ή ΣΥΝΑΛΛΑΓΜΑΤΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΟΔΑΠΗ

5. ΠΩΛΗΣΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑΚΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ( ΑΚΙΝΗΤΩΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ κτλ)

Διονύσης Κουνάδης

Οπότε την δεύτερη χρονιά συμληρώνουμε μόνο τον κωδικό 727, με τις δόσεις!

Χωρίς να συνυποβάλουμε νέο πινακάκι αγοράς ΙΧ!Άλλωστε περιλαμβάνει τους κωδικούς 719-720 μόνο!

Απλά θέλω να το τεκμηριώσω γιατί πριν 2 χρόνια η ΔΟΥ της γειτονιάς μου, επέστρεψε κάτι λιγότερο από τις μισές δηλώσεις για να τις "διορθώσω" παρόλο που τις είχα συμπληρώσει με το σωστό όπως αποδεικνύεται εκ'των υστέρων τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε την δεύτερη χρονιά συμληρώνουμε μόνο τον κωδικό 727, με τις δόσεις!

Χωρίς να συνυποβάλουμε νέο πινακάκι αγοράς ΙΧ!Άλλωστε περιλαμβάνει τους κωδικούς 719-720 μόνο!

Απλά θέλω να το τεκμηριώσω γιατί πριν 2 χρόνια η ΔΟΥ της γειτονιάς μου, επέστρεψε κάτι λιγότερο από τις μισές δηλώσεις για να τις "διορθώσω" παρόλο που τις είχα συμπληρώσει με το σωστό όπως αποδεικνύεται εκ'των υστέρων τρόπο.

Στον κωδ 727 θα γράψεις για τον δεύτερο χρόνο, μόνο τις δόσεις που πλήρωσες μέσα στο 2004.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη GEORGE VOLOS

ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΠΛΟΚΟ.ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΕΡΩΤΗΣΗ

ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΙΚΙΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ.

ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ.

ΚΩΔ.719 ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

1η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΑΡΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

2η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ (ΠΑΛΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ

ΤΗΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣΣΤΟΝ ΚΩΔ 719 ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ-ΠΗΡΑΜΕ ΔΑΝΕΙΟ ΚΑΙ ΕΞΩΦΛΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΕΜΠΟΡΟ-ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΚΩΔ.781 ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΩΔ.727 ΤΑ ΠΟΣΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΦΛΗΣΗ ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ)

3η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ

(ΠΑΛΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΩΔ.719 ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙ 781 ΔΑΝΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΥΕ ΧΡΟΝΟ 727 ΔΟΣΕΙΣ)

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ

ΚΩΔ.719 ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ ΕΤΟΥΣ

ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ ΣΤΟΝ ΚΩΔ.719

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΠΛΟΚΟ.ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΕΡΩΤΗΣΗ

ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΙΚΙΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ.

ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ.

ΚΩΔ.719 ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

1η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΑΡΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

2η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ (ΠΑΛΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ

ΤΗΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣΣΤΟΝ ΚΩΔ 719 ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ-ΠΗΡΑΜΕ ΔΑΝΕΙΟ ΚΑΙ ΕΞΩΦΛΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΕΜΠΟΡΟ-ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΚΩΔ.781 ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΩΔ.727 ΤΑ ΠΟΣΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΦΛΗΣΗ ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ)

3η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ

(ΠΑΛΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΩΔ.719 ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙ 781 ΔΑΝΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΥΕ ΧΡΟΝΟ 727 ΔΟΣΕΙΣ)

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ

ΚΩΔ.719 ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ ΕΤΟΥΣ

ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ ΣΤΟΝ ΚΩΔ.719

Τα απλά και τα αυτονόητα θέματα είναι τα πιο δύσκολα θέματα, μέχρι να κατανοηθούν και να αφομιωθούν οι δυσχέρειες που τα περιβάλλουν.

Δεν πειράζει, για τους νέους συναδέλφους μια πιο εκτεταμένη πληροφόρηση.

Το ζητάνε άλλωστε οι συνθήκες των ημερών

Διονύσης Κουνάδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη GEORGE VOLOS
Τα απλά και τα αυτονόητα θέματα είναι τα πιο δύσκολα θέματα, μέχρι να κατανοηθούν και να αφομιωθούν οι δυσχέρειες  που τα περιβάλλουν.

Δεν πειράζει, για τους νέους συναδέλφους μια πιο εκτεταμένη πληροφόρηση.

Το ζητάνε άλλωστε οι συνθήκες των ημερών

Διονύσης Κουνάδης

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Αντιχαιρετώ, με τις καλλίτερες ευχές, για ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

Ο Γητευτής των χαρτιών

Διονύσης Κουνάδης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-ΓΙΑΝΝΗΣ-
ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ ΘΕΜΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΕΡΙΠΛΟΚΟ.ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΓΙΝΕΙ ΕΡΩΤΗΣΗ

ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΙΚΙΛΟΥΣ ΤΡΟΠΟΥΣ.

ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΙ ΕΓΩ.

ΚΩΔ.719 ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

1η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ ΑΡΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

2η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ (ΠΑΛΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ

ΤΗΣ ΑΠΟΔΕΙΞΗΣΣΤΟΝ ΚΩΔ 719 ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ-ΠΗΡΑΜΕ ΔΑΝΕΙΟ ΚΑΙ ΕΞΩΦΛΗΣΑΜΕ ΤΟΝ ΕΜΠΟΡΟ-ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΚΩΔ.781 ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΚΩΔ.727 ΤΑ ΠΟΣΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΩΦΛΗΣΗ ΤΟΥ ΔΑΝΕΙΟΥ)

3η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΔΑΝΕΙΟ ΕΝΑ ΠΟΣΟ ΚΑΙ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΜΕΤΡΗΤΟΙΣ

(ΠΑΛΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΩΔ.719 ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙ 781 ΔΑΝΕΙΟ ΚΑΙ ΚΑΥΕ ΧΡΟΝΟ 727 ΔΟΣΕΙΣ)

ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ

ΚΩΔ.719 ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ ΕΤΟΥΣ

ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΤΑ ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ ΣΤΟΝ ΚΩΔ.719

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΟΜΩΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΤΟ ΔΑΝΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΤΟΚΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ; ΣΕ ΠΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ 2η ή 3η;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...