Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΠΔ-ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ


yiannisg

Ερώτηση

Καλημέρα συνάδελφοι,

έχω εργαζόμενους για μήνα Ιούνιο στο πρόγραμμα συν-εργασία, ο μήνας τελειώνει, πως θα κάνω τις ΑΠΔ:::::

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
1 ώρα πριν, yiannisg είπε

Εγώ έβγαλα κανονικά να πληρωθούν τα επιδόματα αδείας, τις αποδοχές αδείας -50% αφού είναι στο συνεργασία,, Το πρόβλημα είναι στις ΑΠΔ ΙΟΥΝΙΟΥ-ΙΟΥΛΙΟΥ που δεν έχει βγάλει ακόμα 26-8 οδηγίες ο εφκα για το πως θα γίνει η υποβολή!!!!

Το επιδομα αδειας δεν επηρεαζεται απο το συνεργασια και καταβαλλεται ολοκληρο για καποιον που απο 1/1 μεχρι 31/12 αναμενεται ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ .Πριν λιγο στο 210-5285583,με διαβεβαιωσαν οτι για την ΑΠΔ ιουνιου θα δοθει παραταση περαν τις 31/8.Για ιουλιο εχει ψωμι...Παρτε τηλεφωνο και ενοχλειστε τους.Για τους εκτος συνεργασιας στελνεται και πληρωνεται κανονικα μεχρι 31/7.Προσωπικα εφοσον στο συνεργασια ο εργοδοτης πληρωνει ολο το ΙΚΑ(και αναμενει επιστροφη 60% για ιουνιο και 100% απο κει και περα) και η ταυτοτητα οφειλης για ΙΚΑ παραμενει ιδια εγω 31/8 που σιγουρα δεν θα εχει βγει οδηγια θα πληρωσω και το υπολοιπο Ικα ιουνιου(για τους μετεχοντες στο συνεργασια) και αναμενω μονο για  αποστολη του αρχειου ΑΠΔ ΟΤΑΝ ΦΤΙΑΧΘΕΙ βασει οδηγιων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σας ενημερώνω πως μετά από τηλεφώνημά μου στη διεύθυνση εισφορών σήμερα μου είπαν το αυτονόητο πλέον ότι θα πάρουν παράταση αλλά για περισσότερες πληροφορίες με παρέπεμψαν σε άλλα νούμερα που δεν απαντούν ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 λεπτά πριν, tagiom είπε

Σας ενημερώνω πως μετά από τηλεφώνημά μου στη διεύθυνση εισφορών σήμερα μου είπαν το αυτονόητο πλέον ότι θα πάρουν παράταση αλλά για περισσότερες πληροφορίες με παρέπεμψαν σε άλλα νούμερα που δεν απαντούν ακόμα.

Δεν είχα δει την προηγούμενη ανάρτηση του συναδέλφου, έχω όμως επιπλέον πληροφορία μόλις τώρα, Σήμερα θα βγεί ανακοίνωση. Μου είπαν παράταση ΑΠΔ Συνεργασία Ιουνίου Ιουλίου. Για την ΑΠΔ Ιουλίου όσων δεν συμμετέχουν στο Συνεργασία κανονικά έως 31/08, ότι κάναμε δηλαδή τον Ιούνιο. Αναμένουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γνωρίζει κάποιος συνάδελφος που μπορώ να επικοινωνήσω στην ΑΑΔΕ με τηλέφωνο ή email για μια αίτηση στο Συνεργασία για Σεπτέμβριο που απορρίπτεται στο Εργάνη?

Βγάζει το εξής μήνυμα (Δεν είναι υπαγόμενος στο ΦΠΑ και δεν παρουσιάζει μείωση τουλάχιστον 20% των ακαθαρίστων εσόδων και έχει θετικά ακαθάριστα έσοδα το 2019 ή είναι υπαγόμενος στο ΦΠΑ αλλά δεν παρουσιάζει μείωση τουλάχιστον 20%) , Ιουλίου-Αυγούστου οι αιτήσεις έχουν γίνει δεκτές, ενώ έχει μείωση εσόδων πάνω απο 60% για το 4μηνο Μάρτιος-Ιουνιος 2020 και δεν μπορώ να καταλάβω τι βλέπει και το απορρίπτει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πάλι μία από τα ίδια αύριο λήγει η παράταση κ ακόμα δεν έχουν βγάλει διευκρινιστική για υποβολή ΑΠΔ ΙΟΥΝΙΟΥ ΙΟΥΛΙΟΥ , όποιος συνάδελφος γνωρίζει ας ενημερώσει,,, ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, yiannisg είπε

Πάλι μία από τα ίδια αύριο λήγει η παράταση κ ακόμα δεν έχουν βγάλει διευκρινιστική για υποβολή ΑΠΔ ΙΟΥΝΙΟΥ ΙΟΥΛΙΟΥ , όποιος συνάδελφος γνωρίζει ας ενημερώσει,,, ευχαριστώ!

εγω πιστευω ότι έτσι και βγουν οι ρημάδες οι οδηγίες θα το γράψουν και στους times !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτό με το επίδομα αδείας δεν το κατάλαβα, Δεν έχουμε το δικαίωμα να το βάλουμε σε κανονική ΑΠΔ χωρις επιδότηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 18/9/2020 στις 7:16 ΜΜ, yiannisg είπε

Αυτό με το επίδομα αδείας δεν το κατάλαβα, Δεν έχουμε το δικαίωμα να το βάλουμε σε κανονική ΑΠΔ χωρις επιδότηση?

Η ουσία είναι να εκμεταλλευόμαστε τις όποιες ευεργετικές διατάξεις προς όφελός μας όπου αυτό είναι δυνατόν. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, αν δεν δοθούν διευκρινιστικές για να διορθωθούν τα κακώς κείμενα της εγκυκλίου, είναι μονόδρομος να καταλήξουμε σε αυτήν την λύση πιστεύω. Επικίνδυνες αλχημείες μπορεί να επιφέρουν μεγαλύτερο μελλοντικό κόστος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 18/9/2020 στις 7:16 ΜΜ, yiannisg είπε

Αυτό με το επίδομα αδείας δεν το κατάλαβα, Δεν έχουμε το δικαίωμα να το βάλουμε σε κανονική ΑΠΔ χωρις επιδότηση?

Τους πήρε 3 μήνες για να βγάλουν μια εγκύκλιο για τα πανηγύρια με πολλές ασάφειες και λάθη στα παραδείγματα. 

Κι ενώ τους πήρε 3 μήνες, δίνουν σε μας 6 εργάσιμες για να στείλουμε ΑΠΔ για τους μήνες Ιούνιο, Ιούλιο και Αύγουστο και αφού καταφέρουμε  να καταλάβουμε τι διάολο γράφουν οι παπάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η απορία μου είναι με τόσες ΔΕΜΣΑ τι άκρη θα βγάλουν στο Ι.Κ.Α.,

αυτοί οι ανεκδιήγητοι που έβγαλαν αυτό το έκτρωμα ήρθαν από άλλο πλανήτη ??????;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα συνάδελφοι έχω το εξής ερώτημα εαν κάποιος το έχει αντιμετωπίσει:

  • έχουν υποβληθεί 2 ΑΠΔ Ιουνίου μία κανονική (01) για αυτούς που ΔΕΝ είναι στο ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ και μία  συμπληρωματική (04) για αυτούς που είναι στο ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ
  • έχει υποβληθεί μία και μοναδική κανονική (01) ΑΠΔ Ιουλίου για όλους τους εργαζόμενους (και για όσους είναι και για όσου δεν είναι στο πρόγραμμα).

πως αντιμετωπίζονται τα παραπάνω για την εφαρμογή της εγκυκλίου 39? πρέπει να υποβληθούν νέες συμπληρωματικές μόνο γι' αυτούς που έχουν ενταχθεί στο ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 19/9/2020 στις 8:42 ΜΜ, anapantexh είπε

Η ουσία είναι να εκμεταλλευόμαστε τις όποιες ευεργετικές διατάξεις προς όφελός μας όπου αυτό είναι δυνατόν. Στη συγκεκριμένη περίπτωση, αν δεν δοθούν διευκρινιστικές για να διορθωθούν τα κακώς κείμενα της εγκυκλίου, είναι μονόδρομος να καταλήξουμε σε αυτήν την λύση πιστεύω. Επικίνδυνες αλχημείες μπορεί να επιφέρουν μεγαλύτερο μελλοντικό κόστος. 

Έχετε κάτι νεότερο; Πως υπολογίζουμε το επίδομα αδείας όταν έχουμε και κάποιους μήνες ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ; Πέρσι τα είχα υπολογίσει πριν να μπούμε στο ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ, φέτος δεν το σκέφτηκα και τώρα αναρωτιέμαι ποιος είναι ο σωστός τρόπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...