Προς το περιεχόμενο
  • 0

534€ Ιουνίου


Παυλάκης

Ερώτηση

Για εποχική ξενοδοχειακή επιχείρηση υποβάλω στο Εργάνη το ειδικό έντυπο ΠΑΡΑΤΑΣΕΩΝ / ΔΙΑΚΟΠΩΝ.

 

Κατά την υποβολή μου ζητάει ΗΜ/ΝΙΑ ΕΠΑΝΑΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ, τι βάζω εκεί αν ακόμα δεν λειτουργεί?

 

Σημερινή ημερομηνία υποβολής???

 

 

Ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

πρέπει να βάλετε την μελλοντική ημερομηνία που ΘΑ λειτουργήσει.

 

Εμένα το θέμα μου είναι

Έχω άτομα με ημερομηνία πρατάσης/οριστικής διακοπής με
24/05/2020, πάω να κάνω νέα αίτηση και μου λέει υπάρχουν σε άλλη
αίτηση/οριστικης διακοπής!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αν δεν κάνω λάθος, μόνο 2 τρόποι είναι αποδεκτοί για τις αναστολές Ιουνίου. Είτε να πρόκειται για εργαζόμενο που τίθεται σε αναστολή για 1η φορά, είτε για εργαζόμενο που έχει τεθεί στο παρελθόν σε αναστολή αλλά το χρονικό διάστημα της αναστολής να είναι συνεχόμενο/ενιαίο (δηλ. η προηγούμενη λήξη/παράταση να ήταν 31/5/20).

Αλλιώς δεν βλέπω να παίζει.... 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

επομένως αν κάποιος που είχε μπει σε αναστολή στο παρελθόν, εργάστηκε κάποιες μέρες από τον Μάϊο και μετά, δεν μπορεί να ξαναμπει σε αναστολή... 

Με άλλα λόγια, το συγκεκριμένο μέτρο δημιουργεί εκ του αποτελέσματος συνθήκες αναστολής/ομηρίας. Ή θα είσαι λοιπόν από την αρχή έως το τέλος (βλ. Σεπτέμβριο) σε αναστολή ή καθόλου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και κάτι ακόμα πιο "πονηρό", από τα αστέρια του ΠΣ ΕΡΓΑΝΗ. 

Αν πας να βάλεις παράταση σε 1 εργαζόμενο (πχ 30/6), θα πρέπει να δηλώσεις οριστική ανάκληση στους υπόλοιπους (πχ 31/5). Άρα καίς και το τελευταίο σου χαρτί (στο poker game που λεγεται ΕΡΓΑΝΗ/ΑΝΑΣΤΟΛΕΣ) και δεν μπορείς να τους ξαναβάλεις μετά σε αναστολή τους επόμενους μήνες (δηλ. από Ιούνιο και μετά). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κανείς άλλος δεν το έχει δει; Αυτό το πράγμα βγάζει μάτι, και μάλιστα στον Νόμο έγραφε ότι θα μπορεί ο εργοδότης(στα επισιτιστικά) να βγάλει  σε αναστολή έως και το 100% του προσωπικού!

Μ αυτό τον τρόπο όπως το έχουν διαμορφώσει μας έχουν εγκλωβίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 ώρες πριν, spirosvii είπε

πρέπει να βάλετε την μελλοντική ημερομηνία που ΘΑ λειτουργήσει.

Ωχ, μήπως ξέρεις που το βρίσκω αυτό μέχρι αύριο ???

 

Ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
39 λεπτά πριν, vctsikis είπε

...η ΑΝΑΣΤΟΛΗ φεύγει... το johnnie walker έρχεται....

Χαχαχα! καλό!

 

11 ώρες πριν, Παυλάκης είπε

Ωχ, μήπως ξέρεις που το βρίσκω αυτό μέχρι αύριο ???

 

Ευχαριστώ,

Πρέπει να μπει η πραγματική ημερομηνία που θα ανοίξει το ξενοδοχείο.

Θα μου πεις πως να το ξέρεις αυτό; Υπάρχει περίπτωση να μην είναι καν σίγουρος και ο ιδιοκτήτης.  Καλή τύχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, spirosvii είπε

 

Πρέπει να μπει η πραγματική ημερομηνία που θα ανοίξει το ξενοδοχείο.

Θα μου πεις πως να το ξέρεις αυτό; Υπάρχει περίπτωση να μην είναι καν σίγουρος και ο ιδιοκτήτης.  Καλή τύχη!

Αυτό... Ευχαριστώ πάντως!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ξενοδοχείο που έχει αναστολές απο Μάρτιο, κάνουμε συνέχισης της δήλωσης αναστολών όλου του προσωπικού για Ιούνιο και πάμε να δηλώσουμε προσωρινή ανάκληση για ορισμένους που εργάστηκαν στον Ιούνιο και δεν μας αφήνει , βγάζει εκπρόθεσμο!

Τον Ιούνιο το είχαν κατεβάσει το έντυπο προσωρινής ανάκλησης!

Οπότε δεν θα μπορούσε να υποβληθεί πρίν την έναρξη της εργασίας όπως ορίζουν τώρα!

Μας κοροιδεύουν?

Μισθοδοσία Ιουνίου έχει υπολογιστεί με ένσημα για όσους εργάστηκαν,αλλά θα τους πληρώσουν με 534€ για όλο τον Ιούνιο!

Δεν θα φτιάξουν το Εργάνη επιτέλους?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πολύ σωστά το αναφέρεις dynamoking

Ισχύει απόλυτα και είναι άλλη μια "επιτυχία" του ΕΡΓΑΝΗ... Και να είμαστε προετοιμασμένοι και για επόμενες πίστες που θα δυσκολέψει και άλλο το πράγμα...

Υπομονή και ψυχραιμία, που θα πάει θα το φάμε το θεριό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα 

Φοιτήτρια δούλεψε πέρσι σε ξενοδοχείο ως πρακτικά ασκούμενη από σχολή τουριστικών επαγγελμάτων 

θα εργαστεί και φέτος από τον Ιούλιο . Συμφοιτητές τις ισχυρίζονται πως πήραν τα 534 Ιουνίου , αφού λένε τα ξενοδοχεία τους έβαλαν σε Αναστολή, 

Μα πως γίνεται αυτό ? δεν θα έπρεπε να του είχαν προσλάβει με Ιούνιο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,

 

πληρώθηκαν τα 534€ του Ιουνίου οι πελάτες σας???

γιατί οι δικοί μου παραπονιούνται πρωί πρωί ότι δεν έχουν δει ακόμα λεφτά στον λογ/σμό τους!!!

(είχαν πει απ΄ την κυβέρνηση για 27-28 του μηνός)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 15/7/2020 στις 5:30 ΜΜ, dynamoking είπε

Ξενοδοχείο που έχει αναστολές απο Μάρτιο, κάνουμε συνέχισης της δήλωσης αναστολών όλου του προσωπικού για Ιούνιο και πάμε να δηλώσουμε προσωρινή ανάκληση για ορισμένους που εργάστηκαν στον Ιούνιο και δεν μας αφήνει , βγάζει εκπρόθεσμο!

Τον Ιούνιο το είχαν κατεβάσει το έντυπο προσωρινής ανάκλησης!

Οπότε δεν θα μπορούσε να υποβληθεί πρίν την έναρξη της εργασίας όπως ορίζουν τώρα!

Μας κοροιδεύουν?

Μισθοδοσία Ιουνίου έχει υπολογιστεί με ένσημα για όσους εργάστηκαν,αλλά θα τους πληρώσουν με 534€ για όλο τον Ιούνιο!

Δεν θα φτιάξουν το Εργάνη επιτέλους?!

Η προσωρινή ανάκληση υποβάλλεται ΠΡΙΝ πραγματοποιηθεί, κάτι σαν την αναγγελία πρόσληψης ή την τροποποίηση του προγράμματος εργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Doctor το ξέρω, αλλά τον Ιούνιο δεν υπηρχε διαθέσιμο το έντυπο προσωρινή άρσης αναστολής!

Το είχαν απενεργοποιήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 ώρες πριν, Παυλάκης είπε

Καλημέρα,

 

πληρώθηκαν τα 534€ του Ιουνίου οι πελάτες σας???

γιατί οι δικοί μου παραπονιούνται πρωί πρωί ότι δεν έχουν δει ακόμα λεφτά στον λογ/σμό τους!!!

(είχαν πει απ΄ την κυβέρνηση για 27-28 του μηνός)

 

 

Καλησπέρα.

Λόγω της παράτασης δήλωσης αναστολών έως τις 27/7, πήγαν πιο πίσω και οι πληρωμές Ιουνίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Είναι πιθανό η πληρωμή για το επίδομα 534 ευρώ να ξεκινήσει από την Παρασκευή 31η Ιουλίου και να συνεχιστεί έως τις 6 Αυγούστου, ανάλογα πάντα με τις δηλώσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

οικ. 23102/477/13.6.2020

 

2. Οι επιχειρήσεις-εργοδότες του άρθρου 1 και της παρ. 2 του άρθρου 2 του παρόντος κεφαλαίου, που κάνουν χρήση του μέτρου της αναστολής των συμβάσεων εργασίας, υποχρεούνται, μετά από τη λήξη του χρονικού διαστήματος της αναστολής των συμβάσεων εργασίας των εργαζομένων αυτών, να διατηρήσουν για χρονικό διάστημα τριάντα (30) ημερών τον ίδιο αριθμό θέσεων εργασίας και με το ίδιο είδος σύμβασης εργασίας. Στην έννοια του ιδίου αριθμού θέσεων εργασίας δεν συμπεριλαμβάνονται οι αποχωρούντες οικειοθελώς από την εργασία τους, οι αποχωρούντες λόγω συνταξιοδότησης, καθώς και οι εργαζόμενοι ορισμένου χρόνου των οποίων η σύμβαση εργασίας τους λήγει κατά τη διάρκεια του ανωτέρω χρονικού διαστήματος των 30 ημερών.

Κατάστημα εστίασης που έκανε παράταση αναστολής σύμβασης μέχρι 30/06 , από 01/08 μπορεί να κάνει μείωση ωρών ?

Πιστεύω πως ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...