Προς το περιεχόμενο

ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

Εχω πληρώσει δόση ρύθμισης απο 19/06/2020 και δεν έχει εμφανισθεί ακόμη στην προσωποποιημένη πληροφόρηση Δεν φτάνει αυτό έχουν βάλει και το πρόστιμο Συμβαίνει και σε άλλους? Εμένα μου το εμφανίζει σε 2 εταιρίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουν στειλει mail οτι οι τακτοποιησεις των πληρωμων θα πραγματοποιηθουν εντος του Ιουλιου, και να μην ανησυχουμε αν τα βλεπουμε ακομα με προστιμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PIRATIS είπε

εχουν στειλει mail οτι οι τακτοποιησεις των πληρωμων θα πραγματοποιηθουν εντος του Ιουλιου, και να μην ανησυχουμε αν τα βλεπουμε ακομα με προστιμα. 

Με αυτούς που έχουμε μπλέξει θα ανησυχούμε και για το όνομά μας. Σε ευχαριστώ πάντως. Όταν λες mail εννοείς στο λογ/σμο της εταιρίας?

/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BERA είπε

Με αυτούς που έχουμε μπλέξει θα ανησυχούμε και για το όνομά μας. Σε ευχαριστώ πάντως. Όταν λες mail εννοείς στο λογ/σμο της εταιρίας?

/

το mail που εχει δηλωθει ΓΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΘΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ  ( Π.Χ ΥΑΗΟΟ - GMAIL - HOT MAIL). Εμενα εκει ηρθαν οχι στο taxis.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, BERA είπε

Καλησπέρα

Εχω πληρώσει δόση ρύθμισης απο 19/06/2020 και δεν έχει εμφανισθεί ακόμη στην προσωποποιημένη πληροφόρηση Δεν φτάνει αυτό έχουν βάλει και το πρόστιμο Συμβαίνει και σε άλλους? Εμένα μου το εμφανίζει σε 2 εταιρίες 

Καλησπέρα.

Κατά τις 20/7 θα έχουν φτιαχτεί όλα.

Θα φαίνονται οι πληρωμές, θα γίνουν 8 οι δόσεις φόρου εισοδήματος, ένας χαμός!

Ούτε 1 μήνα δεν τους πήρε να το φτιάξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα

Αν στην περίπτωση αυτή θέλουμε φορολογική ενημερότητα τι κάνουμε? Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα αν καίγεσαι και δεν θες να μπλεξεις με email ραντεβού βόλτες στην εφορια μπες κανε την πληρωμή του 07/2020 απο τώρα με κάρτα απευθειας στο taxisnet και γενικά καλύτερα ειναι να τις κάνετε ετσι  τις πληρωμές σας για να γλυτωνετε οπ  ολα αυτα  βαλε και την προσαυξηση που σου εχουν υπολογισει και περε την και μετα θα τα φτιαξουν και θα δεις εξοφλημενο και τον 07/2020 

εχει γινει μπαχαλο με τις πληρωμες στο taxisnet ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, 125883623 είπε

αν δεν υπαρχει άλλο προβλημα εκδίδεται στην εφορια . 

Θα χρειαστεί κάτι εκτός των συνηθισμένων? Υπεύθυνη Δήλωση πχ ή να κρατάμε τις πληρωμές που έχουν γίνει μήπως δεν τις βλέπουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, BERA είπε

Θα χρειαστεί κάτι εκτός των συνηθισμένων? Υπεύθυνη Δήλωση πχ ή να κρατάμε τις πληρωμές που έχουν γίνει μήπως δεν τις βλέπουν?

αν τις βλέπεται εσείς στις πληρωμές μέσα στο taxisnet σας  τις βλεπουν και αυτοι . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, 125883623 είπε

αν τις βλέπεται εσείς στις πληρωμές μέσα στο taxisnet σας  τις βλεπουν και αυτοι . 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BERA είπε

Θα χρειαστεί κάτι εκτός των συνηθισμένων? Υπεύθυνη Δήλωση πχ ή να κρατάμε τις πληρωμές που έχουν γίνει μήπως δεν τις βλέπουν?

Οτι προβλέπει εδώ

https://aade.gr/sites/default/files/2020-06/ε2078.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, TAS0S είπε

Ευχαριστώ Θυμόμουν ότι κάτι είχα διαβάσει αλλά δεν το έβρισκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχές Ιουλίου μίλησα με Taxis για παρόμοιο θέμα..μου είπαν μέχρι 15/7 θα τακτοποιηθεί.. μίλησα εκ νέου 15/7 κ η απάντηση ήταν ότι δεν ξέρουν πότε θα γίνει η εκκαθάριση γιατί περιμένουν στοιχεία από Εφκα/Εργάνη κλπ..εν τω μεταξύ η δική μας εφορία είναι καμία 100 χλμ πηγαινελα καθότι επαρχία για μία κωλοενημεροτητα..δεν γίνεται αυτό που ζούμε ρε γαμωτο..ΔΕΝ ΓΊΝΕΤΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα δεν έχουμε δει τπτ . εγώ  σε άλλον ενώ τα χει πληρωσει και του χρωστάνε ακόμα του βγάζουν ότι οφειλή και αυτό επειδη συγχωνευτηκαν  οι εφορίες και πρέπει στην ένωση των δυο ταμείων να έγινε το έλα να δεις . άστα .. τέτοιο πράγμα πρώτη φορά βλέπω ,ακόμα δεν το χω πιστέψει λέω κατι θα χω δει λαθος μακαρι να χω αδικο αλλιως τι να λεμε;;; 

και ακόμα και τώρα μετά την αναβάθμιση δεν φεύγουν οι δηλώσεις.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, 125883623 είπε

ακόμα δεν έχουμε δει τπτ . εγώ  σε άλλον ενώ τα χει πληρωσει και του χρωστάνε ακόμα του βγάζουν ότι οφειλή και αυτό επειδη συγχωνευτηκαν  οι εφορίες και πρέπει στην ένωση των δυο ταμείων να έγινε το έλα να δεις . άστα .. τέτοιο πράγμα πρώτη φορά βλέπω ,ακόμα δεν το χω πιστέψει λέω κατι θα χω δει λαθος μακαρι να χω αδικο αλλιως τι να λεμε;;; 

και ακόμα και τώρα μετά την αναβάθμιση δεν φεύγουν οι δηλώσεις.

 

 

Α πολύ ωραία... υπάρχουν κ ποιο βαριές περιπτώσεις!!να λέμε κ ευχαριστώ δηλαδή!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, MALLIAS81 είπε

Α πολύ ωραία... υπάρχουν κ ποιο βαριές περιπτώσεις!!να λέμε κ ευχαριστώ δηλαδή!!

βασικά ότι και να πεις ..τι να πεις;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτιαξαν κάπως τα δοσολόγια από ότι είδα σήμερα και αφαίρεσαν  προσαυξήσεις.

Όμως σε εταιρεία που είχε σε 12 δόσεις το φόρο εισοδήματος πλήρωσε εμπρόθεσμα τον Ιούνιο μέσω της χρεωστικής κάρτας της εταιρείας, αντί να του αφαιρέσει τη δόση του Ιουνίου , του αφαίρεσαν τη δόση του Σεπτεμβρίου επειδή στο δοσολόγιο που είχαν φτιάξει με τις παρατάσεις ο 9ος ήταν πιο πάνω στη σειρά από τον 6ο.. Έτσι ο Ιούνιος εξακολουθεί να οφείλεται με προσαυξήσεις.  Ειχα επικοινωνήσει και με το taxis, το γνωρίζουμε είπαν θα το φτιάξουμε αλλά φευ. 

Πρέπει μάλλον να γίνει επίσκεψη στα γραφεία τους.....  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, elal είπε

Έφτιαξαν κάπως τα δοσολόγια από ότι είδα σήμερα και αφαίρεσαν  προσαυξήσεις.

Όμως σε εταιρεία που είχε σε 12 δόσεις το φόρο εισοδήματος πλήρωσε εμπρόθεσμα τον Ιούνιο μέσω της χρεωστικής κάρτας της εταιρείας, αντί να του αφαιρέσει τη δόση του Ιουνίου , του αφαίρεσαν τη δόση του Σεπτεμβρίου επειδή στο δοσολόγιο που είχαν φτιάξει με τις παρατάσεις ο 9ος ήταν πιο πάνω στη σειρά από τον 6ο.. Έτσι ο Ιούνιος εξακολουθεί να οφείλεται με προσαυξήσεις.  Ειχα επικοινωνήσει και με το taxis, το γνωρίζουμε είπαν θα το φτιάξουμε αλλά φευ. 

Πρέπει μάλλον να γίνει επίσκεψη στα γραφεία τους.....  

δεν θα το φτιαξουν ποτε αυτο που θες και εχω την εντυπωση οτι ουτε ειναι αυτο που νομιζεις ο 3-4-5 πηγε στον 09/2020 ο 06/2020 οχι εσυ πληρωσες τον 06 αλλα οχι τον ιουνιο αλλα την δοση του 05 που ειχε παει τον 09/2020

ειναι θεμα και δεν θα λυθει ,αποψη μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ ηθελες να εχεις την παραταση του 3-4-5 μεχρι τον 09/2020 και πας τον 06/2020 που δεν εχει παραταση να τον πληρωσεις ,ελα ομως που το taxisnet κλείνει παλιές όφειλες δοσεις απλήρωτες και ας ειναι σε μεταγενεστερη ημερομηνία η εξόφληση τους .

εσυ πληρωσες τον 06/2020 αλλα σου εδωσε την δυνατοτητα να πληρωσεις την δοση του 06/2020 ;;; οχι βεβαια .

εκεί παίχτηκε όλο το παιχνίδι . 

καλα ξεμπερδεματα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τον συμψηφισμό του 25% ,από την εφάπαξ πληρωμή του ΦΠΑ του 1ου τριμήνου , ξέρουμε πως ακριβώς θα γίνει ?

θα πρέπει να έρθουμε σε επαφή με την ΔΟΥ ή θα γίνει αυτόματα  , και εγώ θα πρέπει να πληρώσω από την πρώτη δόση του ΦΠΑ του δεύτερου τριμήνου την διαφορά της δόσης μείον την έκπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, 125883623 είπε

εσυ ηθελες να εχεις την παραταση του 3-4-5 μεχρι τον 09/2020 και πας τον 06/2020 που δεν εχει παραταση να τον πληρωσεις ,ελα ομως που το taxisnet κλείνει παλιές όφειλες δοσεις απλήρωτες και ας ειναι σε μεταγενεστερη ημερομηνία η εξόφληση τους .

εσυ πληρωσες τον 06/2020 αλλα σου εδωσε την δυνατοτητα να πληρωσεις την δοση του 06/2020 ;;; οχι βεβαια .

εκεί παίχτηκε όλο το παιχνίδι . 

καλα ξεμπερδεματα 

Συγγνώμη δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλεις να μου πεις. Πλήρωσα τον 6ο αφού αυτή ήταν η οφειλόμενη δόση στις 30/6. Το ότι αυτοί είχαν στο δοσολόγιο πάνω από τον 6ο τον 9ο τι ρόλο παίζει? Σε όσες πληρωμές έκανα μέσω web banking το τακτοποίησαν . Όπου οι δόσεις είχαν αυτή την ανορθόδοξη σειρα  σήμερα εμφανίζεται σωστά το δοσολόγιο . Εξόφλησαν τη δόση του Ιουνίου και αφαίρεσαν τις προσαυξήσεις. 

Το πρόβλημα έχει παραμείνει στην πληρωμή που έγινε μέσω χρεωστικης κάρτας. Υπάρχει διάκριση ανάλογα με το μέσο που χρησιμοποιείς για την πληρωμή ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, elal είπε

Συγγνώμη δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλεις να μου πεις. Πλήρωσα τον 6ο αφού αυτή ήταν η οφειλόμενη δόση στις 30/6. Το ότι αυτοί είχαν στο δοσολόγιο πάνω από τον 6ο τον 9ο τι ρόλο παίζει? Σε όσες πληρωμές έκανα μέσω web banking το τακτοποίησαν . Όπου οι δόσεις είχαν αυτή την ανορθόδοξη σειρα  σήμερα εμφανίζεται σωστά το δοσολόγιο . Εξόφλησαν τη δόση του Ιουνίου και αφαίρεσαν τις προσαυξήσεις. 

Το πρόβλημα έχει παραμείνει στην πληρωμή που έγινε μέσω χρεωστικης κάρτας. Υπάρχει διάκριση ανάλογα με το μέσο που χρησιμοποιείς για την πληρωμή ? 

Όχι. Να σε ρωτήσω  κάτι.τον 03-04-05 τον είχες πληρώσει η οχι;

Και έχει διαφορά πως πληρώνεις  .

Η καλύτερη  είναι μέσω κάρτας  που εμφανίζονται  αμέσως οι πληρωμές .

Αυτό που αναφέρω  είναι ότι δεν θα φύγουν  οι προσαυξήσεις  από τον 06 γιατί  πολλή απλά δεν έιχες  εξόφληση  τις προηγούμενες  δόσεις  πριν την δόση του 06 και έτσι  έχει προσαυξήσεις  και δεν έκλεισε  ο 06 αλλα  ο 04 που είχε πάει στον 09. Η πληρωμή  του.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, elal είπε

Συγγνώμη δεν καταλαβαίνω τι ακριβώς θέλεις να μου πεις. Πλήρωσα τον 6ο αφού αυτή ήταν η οφειλόμενη δόση στις 30/6. Το ότι αυτοί είχαν στο δοσολόγιο πάνω από τον 6ο τον 9ο τι ρόλο παίζει? Σε όσες πληρωμές έκανα μέσω web banking το τακτοποίησαν . Όπου οι δόσεις είχαν αυτή την ανορθόδοξη σειρα  σήμερα εμφανίζεται σωστά το δοσολόγιο . Εξόφλησαν τη δόση του Ιουνίου και αφαίρεσαν τις προσαυξήσεις. 

Το πρόβλημα έχει παραμείνει στην πληρωμή που έγινε μέσω χρεωστικης κάρτας. Υπάρχει διάκριση ανάλογα με το μέσο που χρησιμοποιείς για την πληρωμή ? 

Ο ενατος  δεν είναι από πάνω αλλα  από κάτω  .αυτο αναφέρω  .

Πιάστες  μια μια τις πληρωμές  που έχεις  κάνει μέσα στο 2020 και θα καταλάβεις  τι λέω  .

Αν έχεις αφήσει  πληρωμές  είναι αυτο που σου λέω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...