Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΠΔ ΙΟΥΝΙΟΥ


GRECTORAS

Ερώτηση

Καλησπέρα σας,

Προσπαθώ να στείλω ΑΠΔ Ιουνίου όπου έχω μισθωτούς πλήρης απασχόλησης και μερικής.

Για τους μισθωτούς μερικής απασχόλησης τα ποσοστά ασφάλισης δεν έχουν αλλάξει ωστόσο η ΑΠΔ βγάζει λάθη?

Το αντιμετωπίζει άλλος συνάδελφος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
3 ώρες πριν, TH.FELIX είπε

ΔΙΑΓΡΑΨΤΕ ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 21 ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ .ΟΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟΙ ΣΤΟΝ 3137 Ή ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ

Που είναι το "όλα καλά" αν διαγράψουμε την ειδ.περίπτωση 21? Η ειδική περίπτωση 21 μετατρέπει τα βαρέα σε μικτά. Αν το διαγράψουμε πάμε στον κωδ. 106 για βαρέα με πλήρη και κωδ. 3134 πάλι για βαρέα με μερική.

Τίποτα από όλα αυτά δεν ισχύει. Είναι οδηγοί με μικτά ένσημα με μερική απασχόληση.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

προσπαθώ να στείλω ΑΠΔ και μου βγάζει πρόβλημα κωδικός 45 από επικοινωνία με την epsilon μου είπαν ότι θα πρέπει

εμείς να πάρουμε στο ΙΚΑ για να μας πουν νέο ΚΑΔ . Έχει καταφέρει κανείς να βγάλει άκρη ?

Κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας που να λειτουργεί , γιατί από το πρωί παίρνω καταρχήν στο ΙΚΑ που ανήκουμε , αυτοί δεν γνώριζαν μου έδωσαν τηλέφωνα Αθήνας , αλλά και τα δύο νούμερα , δεν λειτουργούν προσωρινά για τεχνικούς λόγους.

καλά ξεμπερδέματα !!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Eνταξει δεν παλεύεται η κατάσταση, σε ειδική περίπτωση ασφάλισης 10, 21 χτυπάει!

Δεν προέβλεψαν πακέτα κάλυψης για αυτές τις περιπτώσεις..

Όποιος συνάδελφος μάθει κάτι ας το αναφέρει, γιατί στα ΙΚΑ δεν γνωρίζουν , κεντρικά θα δοθεί λύση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 λεπτά πριν, ΓΙΩΡΓΟΣ Β. είπε

προσπαθώ να στείλω ΑΠΔ και μου βγάζει πρόβλημα κωδικός 45 από επικοινωνία με την epsilon μου είπαν ότι θα πρέπει

εμείς να πάρουμε στο ΙΚΑ για να μας πουν νέο ΚΑΔ . Έχει καταφέρει κανείς να βγάλει άκρη ?

Κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας που να λειτουργεί , γιατί από το πρωί παίρνω καταρχήν στο ΙΚΑ που ανήκουμε , αυτοί δεν γνώριζαν μου έδωσαν τηλέφωνα Αθήνας , αλλά και τα δύο νούμερα , δεν λειτουργούν προσωρινά για τεχνικούς λόγους.

καλά ξεμπερδέματα !!

 

Κι εμένα χθες ίδιο κωδικό λάθος 45 με ειδ.περίπτωση 10 και πακέτο 101, από την epsilon το κάναν 3129 αλλά συνάδελφοι αναφέρουν μήπως πρέπει να αφαιρεθεί το 10, Δώσε λεπτομέρειες της περίπτωσής σου μπας και βγάλουμε άκρη. Πάντως μπορεί να μας έχουν τρελάνει (και) φέτος αλλά η απάντηση που σου δώσαν από την epsilon δεν με ικανοποιεί. Εγώ δεν τους πρόλαβα χθες μετά τις 19.00 και θα επικοινωνήσω μαζί τους σήμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εξαντλήθηκε.... θέλω να φύγω κι από βδομάδα, αν προλάβω μέχρι Σάββατο στέλνω αλλιώς στα Παπάκια μου enough is enough

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΤΩΡΑ να ταξιδέψω ήρεμος??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

η ειδική περίπτωση 10 ,κατά κύριο λόγο εμφανίστηκε μετά την κατάργηση του ΤΕΑΥΕΚ.

όσοι είχαμε ΚΑΔ πχ. 5172 βάλαμε ειδική περίπτωση 10.

μετά είχαν πει -αν θυμάμαι καλά- ή συνεχίζετε έτσι ή πάτε στον 5171 όπου δεν απαιτεί ειδική περίπτωση.

μήπως πρέπει να κάνουμε αυτό και να τελειώνουμε? από εισφορές δεν βλέπω να αλλάζει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εγώ έχω καδ 5242 εντός ΤΕΑΥΕΚ και ειδ.περιπτωση 10, όπως σωστά λες μετά την απορρόφηση του ΤΕΑΥΕΚ από το ΙΚΑ,

5241 είναι εκτός ΤΕΑΥΕΚ, θαρρώ δεν είναι σωστό, και είναι λύση να κάνουμε δοκιμές για να φύγει η μαμημένη ΑΠΔ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 λεπτά πριν, GRECTORAS είπε

Εγώ έχω καδ 5242 εντός ΤΕΑΥΕΚ και ειδ.περιπτωση 10, όπως σωστά λες μετά την απορρόφηση του ΤΕΑΥΕΚ από το ΙΚΑ,

5241 είναι εκτός ΤΕΑΥΕΚ, θαρρώ δεν είναι σωστό, και είναι λύση να κάνουμε δοκιμές για να φύγει η μαμημένη ΑΠΔ?

μα αφού καταργήθηκε το ΤΕΑΥΕΚ.  το 10 το βάζαμε για να δέχεται το ΙΚΑ-ΜΙΚΤΑ.

εγώ το έκανα και έφυγε , και δίπλα  εισφορές ΤΑΠΙΤ.

 

θυμάμαι όμως είχαν πει ,αν πάτε στο 5241 ΔΕΝ απαιτείται το 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ . ΑΠΟ EPSILON ΒΓΑΙΝΕΙ ΗΧΗΤΙΚΟ ΜΗΝΥΜΑ , ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΕΦΚΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΝΕΟ ΚΑΔ ΓΙΑΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Η ΑΠΔ ΜΕ ΕΙΔΙΚΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ 10

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΕΟΤΕΡΑ ? ΕΦΚΑ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΟΥΝ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΓΕΝΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΜΙΣΘΩΤΩΝ ΤΜΗΜΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΣΟΔΩΝ & ΕΙΣΠΡΑΞΗΣ ΕΙΣΦΟΡΩΝ ΜΙΣΘΩΤΩΝ Δ/νση : Σατωβριάνδου 18 Πληροφορίες : Βασιλική Οικονόμου Αναστασία Κοσμέα Τηλ. : 210 52 85 536-642-615-518 Φαξ : 210 52 36 558 E – Μail : [email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, GRECTORAS είπε

Εγώ έχω καδ 5242 εντός ΤΕΑΥΕΚ και ειδ.περιπτωση 10, όπως σωστά λες μετά την απορρόφηση του ΤΕΑΥΕΚ από το ΙΚΑ,

5241 είναι εκτός ΤΕΑΥΕΚ, θαρρώ δεν είναι σωστό, και είναι λύση να κάνουμε δοκιμές για να φύγει η μαμημένη ΑΠΔ?

Εγώ χρησιμοποιώ τον 5241 από την πρώτη στιγμή κατάργησης του ΤΕΑΥΕΚ. Οπως λέει και ο PROAKIS μπορείς να το κάνεις και με τους 2 τρόπους αρκεί το ΚΠΚ να είναι 101. Αυτό τους ενδιαφέρει άλλωστε.   

Οπότε βάλε ΚΑΔ 5241, ΚΠΚ 3129 και προχωράς.

Με τους φορτηγατζήδες με μερική απασχόληση και ειδ. περίπτωση 21 να δούμε τι θα κάνουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ΙΚΑ δηλαδή , δεν μπορούσε να μας πει τι θα πρέπει να κάνουμε , να βγάλει μια οδηγία ρε αδελφέ, και τώρα εμείς λες και δεν έχουμε άλλα θέματα

συζητάμε μεταξύ μας και κάνουμε ότι νομίζει ο καθένας , χωρίς να είναι σίγουρος και χωρίς να μπορεί να φανταστεί τι συνέπειες μπορεί να έχει αν στείλει μια ΑΠΔ  , και αυτή απλώς "φύγει".....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μόλις έστειλα ΚΑΔ 5242 με πακέτο κάλυψης 3129 ειδική περίπτωση 10 και  ΚΑΔ  13 με πακέτο κάλυψης 24. Το πήρε κανονικά, το έφτιαξαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Α ταλαιπωρείστε όλοι βλέπω. Και γιατί δεν περιμένετε τον ΕΦΚΑ να δώσει παράταση μέχρι 15/8 και να βγάλει και οδηγίες αρχές Αυγούστου;  Α, θέλετε και διακοπές πουλάκια μου. Εδώ πεθαίνει κόσμος από την πείνα κι εσείς σκέφτεστε διακοπές. :)

Υπάρχει και η λύση να στείλουμε ό,τι να'ναι και να χτυπήσει η ΑΠΔ και έτσι να πάρουμε παράταση μέχρι 15/8 και άντε γεια με τους ανίκανους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Doctor ολοι παράταση έχουμε παρεί, αφου υποβάλλαμε και είδαμε τα λάθη.. ?

Το θέμα ειναι να ξεγνοιάζεις απο μια υποχρέωση μέσα στις τόσες το τελευταίο διάστημα..

Μπάς και να κάνεις κανά μπάνιο, να πιεις μια κρύα μπύρα , να φάς το γαύρο σου σαν άνθρωπος και να μην αγχώνεσαι και σκέφτεσαι τι νέο βγήκε, ποιες προθεσμίες να μην χάσω , να υποβληθούν οι αιτήσεις στο εργάνη, εφκα,ααδε, τα τηλέφωνα να χτυπάνε..

Να έχουμε λίγο ανθρώπινο χρόνο θέλουμε χωρίς 1000 σκοτούρες στο κεφάλι απο ανικανότητες άλλων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
12 ώρες πριν, horatatzis είπε

καλημέρα,πρέπει να το φτιάξανε.Τουλάχιστον ειδ.περίπτωση 21 με μερική απασχόληση έφυγε η ΑΠΔ μόλις τώρα

Επιβεβαιώνω. Το έφτιαξαν οι επιστήμονες της NASA. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα!Εχω περιπτωση που απο τους τεσσερις εργαζομενους ο ενας συνεχιζει σε αναστολη  κ τον μηνα ιουνιο με κωδικο 18.Η απδ ομως εχει κανονικα το ποσό το συνολικο κ για τους τεσσερις...ξερει καποιος τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση?Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...