Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΣΥΜΨΗΦΙΣΜΟΣ ΤΟΥ 25% ΛΟΓΟ ΕΦ ΑΠΑΞ ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΣΤΟ Β ΤΡΙΜΗΝΟ - ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ? ΕΧΕΙ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΑΙΤΗΣΗ...


PIRATIS

Ερώτηση

Θελω να στειλω ΦΠΑ Β' τριμηνου πως θα γινει ο συμψηφισμος του ποσου που δικαιουμαι λογω εφ απαξ καταβολης του Α τριμηνου? Το ποσο φαινεται στην προσωποποιημενη πληροφορηση και εχω Κανει και αιτηση οτι θελω να γινει ο συμψηφισμος στο ΦΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Στην θέση σου θα έστελνα  το φ.π.α  τώρα. Και μετά αφού έχεις  ζητήσει και με email  να το συμψηφισουν  με τι Β τρίμηνο  θα πέσει εκεί το 25% αν και email  να μην είχες στείλει  παλι  εκεί θα την έριχναν .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 ώρες πριν, PIRATIS είπε

Θελω να στειλω ΦΠΑ Β' τριμηνου πως θα γινει ο συμψηφισμος του ποσου που δικαιουμαι λογω εφ απαξ καταβολης του Α τριμηνου? Το ποσο φαινεται στην προσωποποιημενη πληροφορηση και εχω Κανει και αιτηση οτι θελω να γινει ο συμψηφισμος στο ΦΠΑ.

το 25% του φπα του Α ΤΡΙΜ ,   συμψηφιζεται,  ΜΕ ΑΛΛΕΣ οφειλες ,( π.χ .φορο εισοδηματος ,ενφια κλπ)

πλην φπα και παρακρατουμενων ,

μου ειπαν εχθες ,στο τηλ,απο την ΑΑΔΕ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
16 λεπτά πριν, PIRATIS είπε

EXEI ALLAΞΕΙ ΑΥΤΟ.........ΤΗΣ ΚΟΠΕΛΙΑΣ ΛΕΕΙ ΤΗΣ ΤΟ ΕΦΤΙΑΞΑΝ.................

 

 

Μόλις τώρα, PIRATIS είπε

ΤΩΡΑ ΜΙΛΗΣΑ ΕΦΟΡΙΑ . ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΩ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΑΝΕΙ ΣΤΙΣ ΟΦΕΙΛΕΣ Η ΜΕΙΩΣΗ...............

 

δηλ. να υποβαλουμε φπα β τριμ και αυτοματα θα δουμε ,

μειωμενο το ποσο του β τριμ ,κατα το ποσο της εκπτωσης του 25% του Α ΤΡΙΜ ??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, CHARA 77 είπε

όχι αυτόματα, επικοινωνείς  μαζί τους είτε τηλεφωνικά είτε με μέιλ

ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΤΑ ΕΣΟΔΑ  ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΘΑ ΔΩ ΤΗΝ ΟΦΕΙΛΗ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΟΙΗΜΕΝΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΜΕΙΩΜΕΝΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, CHARA 77 είπε

όχι αυτόματα, επικοινωνείς  μαζί τους είτε τηλεφωνικά είτε με μέιλ

ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
13 λεπτά πριν, PIRATIS είπε

ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ?

Συμψηφισμός 25% ΦΠΑ Μαρτίου και Α΄ τριμήνου 2020 - Νέες διευκρινίσεις από την ΑΑΔΕ

https://www.taxheaven.gr/news/49271/sympshfismos-25-fpa-martioy-kai-a-trimhnoy-2020-nees-dieykriniseis-apo-thn-aade

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
8 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Συμψηφισμός 25% ΦΠΑ Μαρτίου και Α΄ τριμήνου 2020 - Νέες διευκρινίσεις από την ΑΑΔΕ

https://www.taxheaven.gr/news/49271/sympshfismos-25-fpa-martioy-kai-a-trimhnoy-2020-nees-dieykriniseis-apo-thn-aade

 

KAI MAIL ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΣΥΜΨΗΦΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΗΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ. ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΣΥΜΨΗΦΙΣΜΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
18 λεπτά πριν, PIRATIS είπε

KAI MAIL ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΣΥΜΨΗΦΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΗΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ. ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΣΥΜΨΗΦΙΣΜΟΣ.

τότε τι νόημα έχει να το συζητάμε στο chut .καλά ξεμπερδεματα  .

ένας  συμψηφισμος έχει γίνει επιστήμη αυτό καταλαβαινω άντε να γίνουν τα ηλεκτρονικα  βιβλία να λυθούν όλα μας τα προβλήματα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, PIRATIS είπε

KAI MAIL ΣΤΕΙΛΑΜΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΣΥΜΨΗΦΙΣΜΟΣ ΣΤΟ ΦΠΑ ΚΑΙ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΗΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ. ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Ο ΣΥΜΨΗΦΙΣΜΟΣ.

Σε άλλες περιπτώσεις επιχειρήσεων που έστειλα μέιλ σε εφοριες,  είπα με τι θέλω να συμψηφισω και έγινε πολύ γρήγορα... Έχετε πόσα οφειλών για να ρίξετε την έκπτωση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, PIRATIS είπε

ΕΝΝΟΕΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ?

Ναι το υποβάλεις φαίνεται η οφειλή ολόκληρη και αφού έχεις δει και στις επιστροφές το ποσό της μείωσης λόγω του 25%, επικοινωνείς μαζί τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
12 λεπτά πριν, DENNY είπε

Σε άλλες περιπτώσεις επιχειρήσεων που έστειλα μέιλ σε εφοριες,  είπα με τι θέλω να συμψηφισω και έγινε πολύ γρήγορα... Έχετε πόσα οφειλών για να ρίξετε την έκπτωση; 

και μενα δου παλαιου φαληρου με email την εκανε αμεσως .οχι επιχειρηση- φπα αλλα το email δουλεψε για συμψηφισμό  σε ρυθμιση  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
23 ώρες πριν, DENNY είπε

Σε άλλες περιπτώσεις επιχειρήσεων που έστειλα μέιλ σε εφοριες,  είπα με τι θέλω να συμψηφισω και έγινε πολύ γρήγορα... Έχετε πόσα οφειλών για να ρίξετε την έκπτωση; 

οχι αλλα ποσα ΟΦΕΙΛΩΝ  δεν εχω. θα δημιουργηθει οφειλΗ οταν στειλω το ΦΠΑ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αρα οταν βγει η ταυτοτητα πληρωμης στο ακεραιο , παιρνω τηλεφωνο και μου μειωνουν το αρχικο ποσο της οφειλης που θα φανει πλεον στην προσωποποιημενη πληροφορηση ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 9/7/2020 στις 1:23 ΜΜ, 125883623 είπε

Ναι πρώτα  στέλνεις  μετά συμψηφιζεις 

1) Πρωτα στελνω ειπες? ΟΚ ΕΣΤΕΙΛΑ.

2) και μετα συμψηφιζω ειπες? ΧΑΧΑΧΑ. Αν μπορουσα απο μονος μου να συμψηφισω θα το εκανα .

Ελα ομως που συμψηφιζουν τα  σαινια της ΔΟΥ και οχι εγω. Στα παλια τους τα παπουτσια το email που ζητουσα ο συμψηφισμος να γινει στο ΦΠΑ.

Βρηκαν μια οφειλη απο ΕΝΦΙΑ και εριξαν εκει το ποσο. Ποιο το νοημα που εστειλα email ?  Το ελεγε η εγκυκλιος καθαρα . Οτι αν δεν διευκρινισεις που θες να πεσει ο συμψηφισμος τοτε η ΔΟΥ το βαζει σε οποια οφειλη θελει αυτη. Απλα δεν υπαρχουν οι ανθρωποι..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
25 λεπτά πριν, PIRATIS είπε

1) Πρωτα στελνω ειπες? ΟΚ ΕΣΤΕΙΛΑ.

2) και μετα συμψηφιζω ειπες? ΧΑΧΑΧΑ. Αν μπορουσα απο μονος μου να συμψηφισω θα το εκανα .

Ελα ομως που συμψηφιζουν τα  σαινια της ΔΟΥ και οχι εγω. Στα παλια τους τα παπουτσια το email που ζητουσα ο συμψηφισμος να γινει στο ΦΠΑ.

Βρηκαν μια οφειλη απο ΕΝΦΙΑ και εριξαν εκει το ποσο. Ποιο το νοημα που εστειλα email ?  Το ελεγε η εγκυκλιος καθαρα . Οτι αν δεν διευκρινισεις που θες να πεσει ο συμψηφισμος τοτε η ΔΟΥ το βαζει σε οποια οφειλη θελει αυτη. Απλα δεν υπαρχουν οι ανθρωποι..........

Ισχύει. Και Στην ουσία  πέφτει  Στην πιο παλιά οφειλή  και πάει λέγοντας  .

Επομένως  καταλήγουμε...

  όσο θέλεις δούλεψε  όσα θέλω  θα σου δώσω  .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
44 λεπτά πριν, PIRATIS είπε

1) Πρωτα στελνω ειπες? ΟΚ ΕΣΤΕΙΛΑ.

2) και μετα συμψηφιζω ειπες? ΧΑΧΑΧΑ. Αν μπορουσα απο μονος μου να συμψηφισω θα το εκανα .

Ελα ομως που συμψηφιζουν τα  σαινια της ΔΟΥ και οχι εγω. Στα παλια τους τα παπουτσια το email που ζητουσα ο συμψηφισμος να γινει στο ΦΠΑ.

Βρηκαν μια οφειλη απο ΕΝΦΙΑ και εριξαν εκει το ποσο. Ποιο το νοημα που εστειλα email ?  Το ελεγε η εγκυκλιος καθαρα . Οτι αν δεν διευκρινισεις που θες να πεσει ο συμψηφισμος τοτε η ΔΟΥ το βαζει σε οποια οφειλη θελει αυτη. Απλα δεν υπαρχουν οι ανθρωποι..........

Σιγά μην διάβασαν το μέιλ.

Τι βγάζουν εγκυκλίους αφού κάνουν ό,τι θέλουν τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, 125883623 είπε

Ισχύει. Και Στην ουσία  πέφτει  Στην πιο παλιά οφειλή  και πάει λέγοντας  .

Επομένως  καταλήγουμε...

  όσο θέλεις δούλεψε  όσα θέλω  θα σου δώσω  .

 

Nαι ρε φιλε στην πιο παλια οφειλη πεφτει . Τωρα ομως βγαλανε εγκυκλιο να διαλεξουμε αυτη τη φορα σε πια οφειλη θελουμε που θα δημιουργηθει μετα την 1 ΜΑΙΟΥ . Και διαλεξα στον ΦΠΑ. Αν δεν εστελνα emai τοτε να την εριχναν στην πιο παλια οφειλη. Το εκαναν αυθαιρετα ..........

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Σιγά μην διάβασαν το μέιλ.

Τι βγάζουν εγκυκλίους αφού κάνουν ό,τι θέλουν τελικά?

Ναι λεει η υπαλληλος δεν ξερω ποιος συναδελφος ελαβε το mail σας, αλλα ο συμψηφισμος εχει γινει στον ΕΝΦΙΑ.Ειναι να γελαει κανεις.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
12 ώρες πριν, PIRATIS είπε

Nαι ρε φιλε στην πιο παλια οφειλη πεφτει . Τωρα ομως βγαλανε εγκυκλιο να διαλεξουμε αυτη τη φορα σε πια οφειλη θελουμε που θα δημιουργηθει μετα την 1 ΜΑΙΟΥ . Και διαλεξα στον ΦΠΑ. Αν δεν εστελνα emai τοτε να την εριχναν στην πιο παλια οφειλη. Το εκαναν αυθαιρετα ..........

 

Μα το ξέρω ότι εχεις δίκιο  .

Και πριν την νέα απόφαση  μπορούσες να διαλέξεις  .απλά δεν μου κάνει εντύπωση  που δεν έγινε το σψστο και αυτό που ήθελες  .

Εσύ έπεσες από τα σύννεφα  ; 

Εγώ ξέρεις πότε έπεσα. Όταν έστειλα  email για συμψηφισμό  στην δου  παλαιού  Φαλήρου  και την  έκαναν σχεδόν  αμέσως  .το αντίθετο που έπαθες    δεν μου κάνει  εντύπωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...