Jump to content
  • 0

Δώρο Πάσχα 2020

Question

Καλησπέρα σας, είχαμε εργαζόμενο με σύμβαση ορισμένου χρόνου μέχρι τις 31/03. Από τις 21/03 ήταν σε αναστολή (πληττόμενη επιχείρηση), μέχρι και τις 31/05. Το 10 ήμερο που υπολειπόταν το δούλεψε μέχρι τις 10/06. Το δώρο Πάσχα που θα πρέπει να υπολογίσω είναι για μέχρι τις 31/03 που ήταν η αρχική σύμβαση ορισμένου χρόνου?

• Answers 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters For This Question

Top Posters For This Question

Popular Posts

Ρε μη τους βάζετε ιδέες.

Καλησπέρα. Πάντα στο αποδεικτικό της ΑΠΔ βγάζει το σύνολο των εισφορών. Ο εργοδότης θα πληρώσει μόνο τις εισφορές με τύπο αποδοχών 01.

λογικά από το τσέκ με την ΑΠΔ θα σου πληρώσουν τα σωστά. αυτοί οι τύποι ,πέρα που αγνοούν βασικές έννοιες μικτά-καθαρά-κρατήσεις είναι και 50 χρόνια πίσω. όταν σου ζητά το iban που μέσα εμπε

Recommended Posts

• 0

Μονο για το υποκαταστημα θα υποβαλεις.Αυτο το εντυπο ειναι διαφορετικο της αναστολης οποτε εχουν "ξεκλειδωσει" τα υποκαταστηματα για την υποβολη του.

Αν το κεντρικο ειχε και αυτο εργαζομενους σε αναστολη,τοτε θα εκανες ενα για το κεντρικο και ενα για το υποκαταστημα.

• 0

Ψάχνω μια απάντηση γιατί αγχώθηκα.

Ποτε θα γίνει η επιστροφή δώρου Πάσχα στους εργοδότες που πλήρωσαν το ποσό που αντιστοιχεί στο κράτος? 

• 0
20 ώρες πριν, monty είπε

Ψάχνω μια απάντηση γιατί αγχώθηκα.

Ποτε θα γίνει η επιστροφή δώρου Πάσχα στους εργοδότες που πλήρωσαν το ποσό που αντιστοιχεί στο κράτος? 

Έλα ντε!

Δεν έχει ακουστεί κάτι.

Λογικά, μέχρι 31/12 θα έχουν πληρωθεί τα πάντα!

Επίσης, εσύ γιατί αγχώνεσαι?

Εσύ έκανες αυτό που έπρεπε, από εκεί και πέρα είναι δουλειά του κράτους.

Αν ξεκινήσουμε να αγχωνόμαστε και για αυτά πάμε χαμένοι!

• 0

Καλησπέρα. Έχει βγάλει σε κανέναν το παρακάτω μνμ;

ΠΡΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗ: Όχι
ΣΦΑΛΜΑΤΑ:
ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΔΩΡΟΥ ΠΑΣΧΑ 16/09/2020: ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΠΛΗΡΩΜΕΣ
ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΔΩΡΟΥ ΠΑΣΧΑ 18/09/2020: ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΠΛΗΡΩΜΕΣ

Προσπαθώ να μιλήσω με το εργάνη αλλά (μαντέψτε) δε βγάζω γραμμή. Τα νούμερα που έχω είναι

2105289109

2105289212

• 0
8 λεπτά πριν, ΦΙΛΟΜΑΘΗΣ είπε

ΣΦΑΛΜΑΤΑ:

Προσπαθώ να μιλήσω με το εργάνη αλλά (μαντέψτε) δε βγάζω γραμμή. Τα νούμερα που έχω είναι

2105289109

2105289212

Καλησπέρα.

Πού σου τα έβγαλε αυτά τα μηνύματα?

• 0
3 ώρες πριν, ΦΙΛΟΜΑΘΗΣ είπε

Στην επισκόπηση της αίτησης.

Εγώ αυτό, το είχα ξεχάσει εντελώς!! Και είδα την προηγούμενη εβδομάδα μια κατάθεση με αιτιολογία Αποζημίωση ειδικού σκοπού και νόμιζα οτι μας έβαλαν κατά λάθος χρήματα στον εταιρικό λογαριασμό. Τώρα που το επισημάνατε εσείς το τσέκαρα στην Εργάνη. Πω, πω, έχουμε χάσει κάθε σειρά πια!!! 

• 0
28 λεπτά πριν, ElenaS είπε

Εγώ αυτό, το είχα ξεχάσει εντελώς!! Και είδα την προηγούμενη εβδομάδα μια κατάθεση με αιτιολογία Αποζημίωση ειδικού σκοπού και νόμιζα οτι μας έβαλαν κατά λάθος χρήματα στον εταιρικό λογαριασμό. Τώρα που το επισημάνατε εσείς το τσέκαρα στην Εργάνη. Πω, πω, έχουμε χάσει κάθε σειρά πια!!! 

Και εγώ το ίδιο.

Και με πήρε ένας πελάτης και μου είπε ότι μπήκαν χρήματα στον λογαριασμό της εταιρείας με αιτιολογία Αποζημίωση ειδικού σκοπού και έψαχνα να βρω τι είναι!

• 0
Στις 22/9/2020 στις 1:13 ΜΜ, ΦΙΛΟΜΑΘΗΣ είπε

ΣΦΑΛΜΑΤΑ:

2105289109

2105289212

Καλησπέρα 

Δες αν οι μισθοί που έχεις υπολογίσει το Δώρο Πάσχα συμφωνούν με αυτούς που έχουν δηλωθεί στην Εργάνη.

• 0

Ανέλαβα μόλις ένα ξενοδοχείο και το ίδιο μήνυμα βγάζει, ότι δεν έχουν προχωρήσει οι πληρωμές του Δώρου Πάσχα!

Παρακαλώ όποιος μάθει κάτι νέοτερο , ας μας ενημερώσει! Γιατι οι άχρηστοι δεν βάζουν τον λόγο αποκλεισμού, θα πάρουμε την  Πυθία να μας πεί!

ΣΦΑΛΜΑΤΑ:

• 0

Λοιπόν, κατάφερα κι επικοινώνησα με εργάνη, σε 1 τηλ. που μου έδωσε 1 συνάδελφος από τη διαδικτυακή. Ο υπάλληλος ευγενέστατος. Μπήκε και είδε ότι όντως δεν πληρωθήκαμε και μου εξήγησε κάποια πράγματα: Τα παραθέτω, για όποιον μπορεί να φανούν χρήσιμα, τώρα ή στο μέλλον.

Γύρω στους 1800 εργοδότες δεν πληρώθηκαν. Οι λόγοι ήταν 3. Κάποιοι που είχαν απολυθεί πριν τις αναστολές και συμπεριελήφθησαν, στην υπεύθυνη δήλωση, το 2ο δεν το πολυθυμάμαι, Ο 3ος είναι αυτό που λέει ο vassw κι αυτό ισχύει για μας. Αρκετοί υπάλληλοι, παίρνουν bonus, κι αυτό προσαυξάνει τα δώρα. Το πρόγραμμα υπολόγισε το δώρο στις συνολικές αποδοχές, κι όχι στις αποδοχές ειδικού τύπου. Τώρα περιμένουμε να ανοίξει το σύστημα για διορθώσεις κι εκεί θα φαίνεται ποιοι υπάλληλοι έχουν πρόβλημα. Εν τω μεταξύ, 1 παράρτημα να χτυπάει, μπλοκάρονται όλα.

• 0
19 λεπτά πριν, ΦΙΛΟΜΑΘΗΣ είπε

Λοιπόν, κατάφερα κι επικοινώνησα με εργάνη, σε 1 τηλ. που μου έδωσε 1 συνάδελφος από τη διαδικτυακή. Ο υπάλληλος ευγενέστατος. Μπήκε και είδε ότι όντως δεν πληρωθήκαμε και μου εξήγησε κάποια πράγματα: Τα παραθέτω, για όποιον μπορεί να φανούν χρήσιμα, τώρα ή στο μέλλον.

Γύρω στους 1800 εργοδότες δεν πληρώθηκαν. Οι λόγοι ήταν 3. Κάποιοι που είχαν απολυθεί πριν τις αναστολές και συμπεριελήφθησαν, στην υπεύθυνη δήλωση, το 2ο δεν το πολυθυμάμαι, Ο 3ος είναι αυτό που λέει ο vassw κι αυτό ισχύει για μας. Αρκετοί υπάλληλοι, παίρνουν bonus, κι αυτό προσαυξάνει τα δώρα. Το πρόγραμμα υπολόγισε το δώρο στις συνολικές αποδοχές, κι όχι στις αποδοχές ειδικού τύπου. Τώρα περιμένουμε να ανοίξει το σύστημα για διορθώσεις κι εκεί θα φαίνεται ποιοι υπάλληλοι έχουν πρόβλημα. Εν τω μεταξύ, 1 παράρτημα να χτυπάει, μπλοκάρονται όλα.

αν κατάλαβα καλά ,πλήρωσες 10 και ζητάς 8 .

και σε αυτό έχουν πρόβλημα?!!!

• 0
47 λεπτά πριν, PROAKIS είπε

αν κατάλαβα καλά ,πλήρωσες 10 και ζητάς 8 .

και σε αυτό έχουν πρόβλημα?!!!

Όχι. Πλήρωσα 10, ζήτησα 10, αλλά με βάση τους πίνακες προσωπικού, είναι 8.