Προς το περιεχόμενο
  • 0

Δώρο Πάσχα 2020


passionfashion

Ερώτηση

Καλησπέρα σας, είχαμε εργαζόμενο με σύμβαση ορισμένου χρόνου μέχρι τις 31/03. Από τις 21/03 ήταν σε αναστολή (πληττόμενη επιχείρηση), μέχρι και τις 31/05. Το 10 ήμερο που υπολειπόταν το δούλεψε μέχρι τις 10/06. Το δώρο Πάσχα που θα πρέπει να υπολογίσω είναι για μέχρι τις 31/03 που ήταν η αρχική σύμβαση ορισμένου χρόνου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Μονο για το υποκαταστημα θα υποβαλεις.Αυτο το εντυπο ειναι διαφορετικο της αναστολης οποτε εχουν "ξεκλειδωσει" τα υποκαταστηματα για την υποβολη του.

Αν το κεντρικο ειχε και αυτο εργαζομενους σε αναστολη,τοτε θα εκανες ενα για το κεντρικο και ενα για το υποκαταστημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ψάχνω μια απάντηση γιατί αγχώθηκα.

Ποτε θα γίνει η επιστροφή δώρου Πάσχα στους εργοδότες που πλήρωσαν το ποσό που αντιστοιχεί στο κράτος? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
20 ώρες πριν, monty είπε

Ψάχνω μια απάντηση γιατί αγχώθηκα.

Ποτε θα γίνει η επιστροφή δώρου Πάσχα στους εργοδότες που πλήρωσαν το ποσό που αντιστοιχεί στο κράτος? 

Έλα ντε!

Δεν έχει ακουστεί κάτι.

Λογικά, μέχρι 31/12 θα έχουν πληρωθεί τα πάντα!

Επίσης, εσύ γιατί αγχώνεσαι?

Εσύ έκανες αυτό που έπρεπε, από εκεί και πέρα είναι δουλειά του κράτους.

Αν ξεκινήσουμε να αγχωνόμαστε και για αυτά πάμε χαμένοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα. Έχει βγάλει σε κανέναν το παρακάτω μνμ;

 

ΠΡΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗ: Όχι
ΣΦΑΛΜΑΤΑ:
ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΔΩΡΟΥ ΠΑΣΧΑ 16/09/2020: ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΠΛΗΡΩΜΕΣ
ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΔΩΡΟΥ ΠΑΣΧΑ 18/09/2020: ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΠΛΗΡΩΜΕΣ

Προσπαθώ να μιλήσω με το εργάνη αλλά (μαντέψτε) δε βγάζω γραμμή. Τα νούμερα που έχω είναι

2105289109

2105289212

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
8 λεπτά πριν, ΦΙΛΟΜΑΘΗΣ είπε

Καλησπέρα. Έχει βγάλει σε κανέναν το παρακάτω μνμ;

 

ΠΡΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗ: Όχι
ΣΦΑΛΜΑΤΑ:
ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΔΩΡΟΥ ΠΑΣΧΑ 16/09/2020: ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΠΛΗΡΩΜΕΣ
ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΔΩΡΟΥ ΠΑΣΧΑ 18/09/2020: ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΠΛΗΡΩΜΕΣ

Προσπαθώ να μιλήσω με το εργάνη αλλά (μαντέψτε) δε βγάζω γραμμή. Τα νούμερα που έχω είναι

2105289109

 

 

2105289212

 

 

Καλησπέρα.

Πού σου τα έβγαλε αυτά τα μηνύματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
43 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Πού σου τα έβγαλε αυτά τα μηνύματα?

Στην επισκόπηση της αίτησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, ΦΙΛΟΜΑΘΗΣ είπε

Στην επισκόπηση της αίτησης.

Εγώ αυτό, το είχα ξεχάσει εντελώς!! Και είδα την προηγούμενη εβδομάδα μια κατάθεση με αιτιολογία Αποζημίωση ειδικού σκοπού και νόμιζα οτι μας έβαλαν κατά λάθος χρήματα στον εταιρικό λογαριασμό. Τώρα που το επισημάνατε εσείς το τσέκαρα στην Εργάνη. Πω, πω, έχουμε χάσει κάθε σειρά πια!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
28 λεπτά πριν, ElenaS είπε

Εγώ αυτό, το είχα ξεχάσει εντελώς!! Και είδα την προηγούμενη εβδομάδα μια κατάθεση με αιτιολογία Αποζημίωση ειδικού σκοπού και νόμιζα οτι μας έβαλαν κατά λάθος χρήματα στον εταιρικό λογαριασμό. Τώρα που το επισημάνατε εσείς το τσέκαρα στην Εργάνη. Πω, πω, έχουμε χάσει κάθε σειρά πια!!! 

Και εγώ το ίδιο.

Και με πήρε ένας πελάτης και μου είπε ότι μπήκαν χρήματα στον λογαριασμό της εταιρείας με αιτιολογία Αποζημίωση ειδικού σκοπού και έψαχνα να βρω τι είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 22/9/2020 στις 1:13 ΜΜ, ΦΙΛΟΜΑΘΗΣ είπε

Καλησπέρα. Έχει βγάλει σε κανέναν το παρακάτω μνμ;

 

ΠΡΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗ: Όχι
ΣΦΑΛΜΑΤΑ:
ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΔΩΡΟΥ ΠΑΣΧΑ 16/09/2020: ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΠΛΗΡΩΜΕΣ
ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΔΩΡΟΥ ΠΑΣΧΑ 18/09/2020: ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΠΛΗΡΩΜΕΣ

Προσπαθώ να μιλήσω με το εργάνη αλλά (μαντέψτε) δε βγάζω γραμμή. Τα νούμερα που έχω είναι

2105289109

 

 

2105289212

 

 

Καλησπέρα 

Δες αν οι μισθοί που έχεις υπολογίσει το Δώρο Πάσχα συμφωνούν με αυτούς που έχουν δηλωθεί στην Εργάνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ανέλαβα μόλις ένα ξενοδοχείο και το ίδιο μήνυμα βγάζει, ότι δεν έχουν προχωρήσει οι πληρωμές του Δώρου Πάσχα!

Παρακαλώ όποιος μάθει κάτι νέοτερο , ας μας ενημερώσει! Γιατι οι άχρηστοι δεν βάζουν τον λόγο αποκλεισμού, θα πάρουμε την  Πυθία να μας πεί!

ΠΡΟΣ ΠΛΗΡΩΜΗ: Όχι
ΣΦΑΛΜΑΤΑ:
ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΔΩΡΟΥ ΠΑΣΧΑ 16/09/2020: ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΠΛΗΡΩΜΕΣ
ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΔΩΡΟΥ ΠΑΣΧΑ 18/09/2020: ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΠΛΗΡΩΜΕΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λοιπόν, κατάφερα κι επικοινώνησα με εργάνη, σε 1 τηλ. που μου έδωσε 1 συνάδελφος από τη διαδικτυακή. Ο υπάλληλος ευγενέστατος. Μπήκε και είδε ότι όντως δεν πληρωθήκαμε και μου εξήγησε κάποια πράγματα: Τα παραθέτω, για όποιον μπορεί να φανούν χρήσιμα, τώρα ή στο μέλλον.

Γύρω στους 1800 εργοδότες δεν πληρώθηκαν. Οι λόγοι ήταν 3. Κάποιοι που είχαν απολυθεί πριν τις αναστολές και συμπεριελήφθησαν, στην υπεύθυνη δήλωση, το 2ο δεν το πολυθυμάμαι, Ο 3ος είναι αυτό που λέει ο vassw κι αυτό ισχύει για μας. Αρκετοί υπάλληλοι, παίρνουν bonus, κι αυτό προσαυξάνει τα δώρα. Το πρόγραμμα υπολόγισε το δώρο στις συνολικές αποδοχές, κι όχι στις αποδοχές ειδικού τύπου. Τώρα περιμένουμε να ανοίξει το σύστημα για διορθώσεις κι εκεί θα φαίνεται ποιοι υπάλληλοι έχουν πρόβλημα. Εν τω μεταξύ, 1 παράρτημα να χτυπάει, μπλοκάρονται όλα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
19 λεπτά πριν, ΦΙΛΟΜΑΘΗΣ είπε

Λοιπόν, κατάφερα κι επικοινώνησα με εργάνη, σε 1 τηλ. που μου έδωσε 1 συνάδελφος από τη διαδικτυακή. Ο υπάλληλος ευγενέστατος. Μπήκε και είδε ότι όντως δεν πληρωθήκαμε και μου εξήγησε κάποια πράγματα: Τα παραθέτω, για όποιον μπορεί να φανούν χρήσιμα, τώρα ή στο μέλλον.

Γύρω στους 1800 εργοδότες δεν πληρώθηκαν. Οι λόγοι ήταν 3. Κάποιοι που είχαν απολυθεί πριν τις αναστολές και συμπεριελήφθησαν, στην υπεύθυνη δήλωση, το 2ο δεν το πολυθυμάμαι, Ο 3ος είναι αυτό που λέει ο vassw κι αυτό ισχύει για μας. Αρκετοί υπάλληλοι, παίρνουν bonus, κι αυτό προσαυξάνει τα δώρα. Το πρόγραμμα υπολόγισε το δώρο στις συνολικές αποδοχές, κι όχι στις αποδοχές ειδικού τύπου. Τώρα περιμένουμε να ανοίξει το σύστημα για διορθώσεις κι εκεί θα φαίνεται ποιοι υπάλληλοι έχουν πρόβλημα. Εν τω μεταξύ, 1 παράρτημα να χτυπάει, μπλοκάρονται όλα.

 

αν κατάλαβα καλά ,πλήρωσες 10 και ζητάς 8 .

και σε αυτό έχουν πρόβλημα?!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
47 λεπτά πριν, PROAKIS είπε

αν κατάλαβα καλά ,πλήρωσες 10 και ζητάς 8 .

και σε αυτό έχουν πρόβλημα?!!!

Όχι. Πλήρωσα 10, ζήτησα 10, αλλά με βάση τους πίνακες προσωπικού, είναι 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...