Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ


επισκέπτη ΓΩΓΩ

Ερώτηση

ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΩΣ ΒΟΗ.ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΦΕΤΟΣ Ο ΝΕΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΟΤΙ Η ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΑΣΤΕ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΡΓΑΣΙΜΗ ΗΜΕΡΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΗΛΑΔΗ 8-4 ΟΠΩΣ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΩΛΗΣΕΩΝ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ???? ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΙΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Από τη Λογιστική Βιβλιοθήκη του Gus:

"Ημέρες υποχρεωτικής αργίας: 25η Μαρτίου, 2η ημέρα του Πάσχα, 15η Αυγούστου, 25η Δεκεμβρίου και η Μεγ. Παρασκευή για τα καταστήματα μέχρι τις 12:00 το μεσημέρι. Επίσης η 1η Μαϊου προκηρύσσεται από τη Γ.Σ.Ε.Ε. ως ημέρα γενικής απεργίας για όλους τους εργαζομένους, κηρύσσεται όμως και από το Υπουργείο Εργασίας και Κοινωνικών Ασφαλίσεων ως ημέρα αργίας."

Αν δεν εργάζεσθε σε κατάστημα, η Μεγ.Παράσκευη, δεν είναι επίσημη αργία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-

Η Μ. Παρασκευή δεν περιλαμβάνεται στις εξαιρέσιμες εορτές. Συνεπώς επιτρέπεται την ημέρα αυτή η λειτουργία των ιδιωτικών επιχειρήσεων και η απασχόληση των μισθωτών. Όμως σε περίπτωση που η επιχείρηση κατα πάγια τακτική παρέμεινε κλειστή την ανωτέρα ημέρα τα προηγούμενα έτη και εφέτος αποφασίστηκε να λειτουργήσει όσοι απο τουσ μισθωτούς εργαστούν θα λάβουν και πρόσθετη αμοιβή 1/25 του μισθού τους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-theotokopoylos-

ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟΤΟΝ ΝΟΜΟ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΡΓΙΑ.

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙΣ Η ΕΠΙΧ/ΣΗ ΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟ ΗΜΕΡ/Ο,ΕΝΩ ΟΙ ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΚΟΠΗ

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ Η ΕΠΙΧ/ΣΗ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ,ΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΘΑ ΑΜΟΙΦΘΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΕΝΩ Κ ΟΙ ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΔΕΝ ΘΑΠΑΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ.

ΣΑΦΩΣ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΓΑΣΤΟΥΝ ΕΝΩ Η ΕΠΙΧ/ΣΗΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟ ΗΜΕΡ/Ο Κ ΟΙ ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΤΟ 1/25 ΤΟΥ ΜΙΣΘΟΥΤΟΥΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Bλέποντας το θέμα ήλπιζα να πάρω κάποια άλλη απάντηση.

Δυστηχώς Γωγώ έτσι είναι τα πράγματα και αν σου δίνει κουράγιο αυτό δεν είσαι η μόνη και εγώ θα εργαστώ την Μ.Παρασκευή 9-5!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-THEOTOKOPOYLOS-
Bλέποντας το θέμα ήλπιζα να πάρω κάποια άλλη απάντηση.

Δυστηχώς Γωγώ έτσι είναι τα πράγματα και αν σου δίνει κουράγιο αυτό δεν είσαι η μόνη και εγώ θα εργαστώ την Μ.Παρασκευή 9-5!

ΓΩΓΩ,ΑΦΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΜΕ ΑΡΚΕΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΑΚΟΥ ΤΩΡΑ Κ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.

ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΣΑΝ ΠΑΡΤ-ΤΙΜΕ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΝΑ ΛΑΤΟΜΕΙΟ.Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ,ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΤΗΝ Μ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΠΑΡΑ ΤΗΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΟΝΤΡΕΣ Κ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΣΥΝΕΤΑΙΡΩΝ ΤΟΥ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΡΗΞΗ ΣΤΑ ΕΚΡΗΚΤΙΚΑ Κ ΑΚΡΩΤΗΡΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ.ΑΚΟΜΑ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ...

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΞΑΝΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΝΑ ΕΡΓΑΣΘΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΤΗΝ Μ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ,ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΖΗΜΙΑ Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ-ΤΑΙΝΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΤΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΣΤΑ ΣΙΛΟ.ΖΗΜΙΑ ΤΟΤΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 20 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ.

ΕΚΤΟΤΕ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΕΡΓΑΣΘΕΙ Μ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Bλέποντας το θέμα ήλπιζα να πάρω κάποια άλλη απάντηση.

Δυστηχώς Γωγώ έτσι είναι τα πράγματα και αν σου δίνει κουράγιο αυτό δεν είσαι η μόνη και εγώ θα εργαστώ την Μ.Παρασκευή 9-5!

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΤΟΠΙΟ ΕΙΝΑΙ ΝΕΦΕΛΩΔΕΣ ΦΡΙΚΑΡΩ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΤΡΑΓΓΑΛΙΣΩ ΤΟΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΜΕ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΤΟΥ !!!!!!! :D

ΠΑΝΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ ΑΝ ΤΕΛΙΚΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΜΕ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ EMAIL ΓΙΑΤΙ ΟΥΤΟΣ ΣΙ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ χι χι χι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΓΩΓΩ,ΑΦΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΑΜΕ ΑΡΚΕΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ,ΑΚΟΥ ΤΩΡΑ Κ ΜΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ.

ΠΡΙΝ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΣΑ ΣΑΝ ΠΑΡΤ-ΤΙΜΕ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΕΝΑ ΛΑΤΟΜΕΙΟ.Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ,ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΤΗΝ Μ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ,ΠΑΡΑ ΤΗΣ ΟΠΟΙΕΣ ΚΟΝΤΡΕΣ Κ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΣΥΝΕΤΑΙΡΩΝ ΤΟΥ.ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΚΡΗΞΗ ΣΤΑ ΕΚΡΗΚΤΙΚΑ Κ ΑΚΡΩΤΗΡΙΑΖΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΣ.ΑΚΟΜΑ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙ...

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΞΑΝΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ΝΑ ΕΡΓΑΣΘΕΙ ΤΟ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΟ ΤΗΝ Μ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ,ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΖΗΜΙΑ Η ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ-ΤΑΙΝΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΤΩΝ ΥΛΙΚΩΝ ΣΤΑ ΣΙΛΟ.ΖΗΜΙΑ ΤΟΤΕ ΚΑΠΟΥ ΣΤΑ 20 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ.

ΕΚΤΟΤΕ ΔΕΝ ΞΑΝΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΝΑ ΕΡΓΑΣΘΕΙ Μ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ......

ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΗΝ ΛΥΠΗ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΕΣ ΣΤΟΝ ΝΕΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΠΡΟΤΥΠΑ

ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΕ ΤΟΝ ΑΝ ΤΡΩΕΙ ΞΥΛΟ ΑΠΟ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΤΡΩΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΠΕΣ ΣΤΟΝ ΝΕΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΟΤΙ  ΑΥΤΑ  ΤΑ  ΑΜΕΡΙΚΑΝΙΚΑ ΠΡΟΤΥΠΑ

ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΡΩΤΗΣΕ ΤΟΝ ΑΝ ΤΡΩΕΙ ΞΥΛΟ ΑΠΟ ΤΗ ΓΥΝΑΙΚΑ ΤΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΤΡΩΕΙ

Καλά αυτές οι απαντήσεις σας είναι άπαικτες :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-Popi-
ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΑΠΟΤΟΝ ΝΟΜΟ ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΡΓΙΑ.

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙΣ Η ΕΠΙΧ/ΣΗ ΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΧΑΝΟΥΝ ΤΟ ΗΜΕΡ/Ο,ΕΝΩ ΟΙ ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΜΙΑ ΠΕΡΙΚΟΠΗ

ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕΙ Η ΕΠΙΧ/ΣΗ ΜΕ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ,ΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΘΑ ΑΜΟΙΦΘΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΑΛΛΗ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ ΕΝΩ Κ ΟΙ ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΔΕΝ ΘΑΠΑΡΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ.

ΣΑΦΩΣ Κ ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΓΑΣΤΟΥΝ ΕΝΩ Η ΕΠΙΧ/ΣΗΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΝ ΟΙ ΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟ ΗΜΕΡ/Ο Κ ΟΙ ΜΙΣΘΩΤΟΙ ΤΟ 1/25 ΤΟΥ ΜΙΣΘΟΥΤΟΥΣ.

Που μπορούμε να το βρούμε αυτό επίσημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...