Προς το περιεχόμενο
  • 0

παράταση μυφ , υπάρχει καμία ελπίδα;


DENNY

Ερώτηση

με τις ημερομηνίες να περνούν , τις υποχρεώσεις να αυξάνονται , τα παιδία στο γραφείο μες την τρέλλα ,  και εμένα στα πρόθυρα νευρικού κλονισμού , ξέχασα εντελώς τις ΜΥΦ.!

ύπάρχει ελπίδα για παράταση;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
48 λεπτά πριν, DENNY είπε

με τις ημερομηνίες να περνούν , τις υποχρεώσεις να αυξάνονται , τα παιδία στο γραφείο μες την τρέλλα ,  και εμένα στα πρόθυρα νευρικού κλονισμού , ξέχασα εντελώς τις ΜΥΦ.!

ύπάρχει ελπίδα για παράταση;;;;

Καλησπέρα.

Προβλέπω να μην δίνουν καθόλου παράταση.

Ξεκίνα τα έσοδα να είσαι καλυμμένος και τα έξοδα όπως, όπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ε ναι και ένα τσεκ Μήπως υπάρχει αφμ που δεν το έχεις δηλώσει  και τον άλλο μήνα ότι είναι το μαζεύεις  .

Προσοχή μόνο σε αυτό Κάνε τσεκ Μήπως υπάρχει αφμ που δεν το έχεις στείλει στην μυφ αν και πλέον με 100€ είναι το λιγότερα  που πρέπει  να μας απασχολεί όλα τα άλλα ξεκινάνε  αππ 100 και πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν βλέπουν την πίεση που προκαλούν ?? 

Μήπως να βάλουμε και κανένα σκουπάκι να καθαρίζουμε όσο δουλεύουμε ??

Μήπως θα χάσουν κάτι αν δώσουν παράταση ......... είναι απαράδεκτοι .

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν θα δώσουν για να δώσουν πρέπει τις δηλώσεις από 29/07/2020 που λένε ειπαν για παράταση να τις πάνε πχ 30/09/2020 έτσι ώστε να δώσουν στις μυφ υποβολή εως 30/07 διορθώσεις εως 31/08 και τις  δηλώσεις να μπορείς να τις πιάσεις σωστά από 01/09/2020

στείλτε μυφ δεν βλέπω να δίνουν παράταση μεγάλο το ρίσκο να  τζογαδόρεις  αν και με 100 οκ διαχειρίσιμο δεν ειναι και 400 που ηταν παλιά απαγορευτικο τουλάχιστον για τα απλογραφικα .  . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

<<στείλτε μυφ δεν βλέπω να δίνουν παράταση μεγάλο το ρίσκο να  τζογαδόρεις  αν και με 100 οκ διαχειρίσιμο δεν ειναι και 400 που ηταν παλιά απαγορευτικο τουλάχιστον για τα απλογραφικα >>.

Συνάδελφε δεν είναι θέμα τζόγου είναι θέμα κατανόησης και αναγνώρισης της τεράστιας πίεσης που μας επέβαλαν το τελευταίο τρίμηνο , πραγματικά δεν προλαβαίνω και δεν είναι μόνο οι μυφ είναι και η έκπτωση  τόκων και οι διορθώσεις σε Ε9 και στην πλατφόρμα της κεδε και τόσα άλλα ...... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Οκ μαζί σου.πρωτη φορά φέτος που τις έστειλα σήμερα  κακήν  κακώς  απλά έστελνα  χωρίς έλεγχο .παλιά μου επερνε μισό μήνα  .

Αλλά επειδή δεν χαμπαριαζουν  απ ότι τι περνάμε  .

Τις έστειλα  τόξο  .

Θα παίξει και ενα μικρο τσεκ Παρασκευή  και τον άλλο μήνα ότι μαζεύεται θα  μαζεύτει. 

Μακάρι να έδιναν  παρατήση  αλλά δεν θα δώσουν  .αν και για να είμαι ειλικρινής  εγώ δεν θέλω. 

Βασικα Δεν έχουμε  ζητήσει  καν για να το σκεφτούν  κιόλας  .

Γι αυτό λέω στείλτε. Όπως όπως  προσοχή  να μην λείπει  αφμ και τον άλλο μήνα μάζεμα  .

Τι προτείνεις  στην πάρουσα  φάση;

Η τι προτείνεις  αν δεν δώσουν  παράταση  που δεν θα την δώσουν  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η προσωπική  μου άποψη πάντως  είναι ότι το 2020 έπρεπε  να κάνουμε  την φορολογική  δήλωση του 2017 άντε του 2018 και όχι του 2019 .

Όλα είναι το ένα πάνω στο άλλο.

Που να προλάβεις  όταν  αυτόν τον μήνα έχεις  ΠΧ 50 υποχρεώσεις;;;

Όποιος  λέει ότι προλαβαίνει είναι σε δικό του παράλληλο  σύμπαν. 

Στο δικό σου  δικό μου πάντως  δεν είναι σίγουρα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα συνάδελφε ,

Δεν έχω να προτείνω κάτι άλλο απλά πνίγομαι , δεν γίνεται να ξεκινάς το πρωί στις 6 και να σταματάς το βράδυ στις 9 και 10 και ότι ώρα μπορεί να """τελειώσης""" .

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

υπαρχει καμια ελπιδα;;; καμιά 

ετσι οπως τα αναφερεις ειναι και ακομα χειροτερα .

αν σκεφτεις οτι πέρσι εκλεισα το γραφειο 31/12/2019 και τωρα κλεινω το 2019 αφου εχω πληρωθει γι αυτο  και ειμαι εκτος χρονου τι να λεμε τωρα .αν το ειχα ακομα ενεργο πραγματικα δεν ξερω τι θα εκανα αλλα δεν ιδρωνει το αυτι τους.

καλο κουραγιο καλη συνεχεια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...