Προς το περιεχόμενο
  • 0

επιστρεπτεα προκαταβολη 2


PROFIT

Ερώτηση

Καλησπέρα σας,

μήπως μπορεί κάποιος συνάδελφος να διευκρινήσει, εάν οι εταιρείες που  έλαβαν ήδη επιστρεπτέα προκαταβολή   ,   μπορούν να κάνουν  αίτηση  και  στην επιστρεπτέα 2 ?

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

για την επιστρεπτέα 2 πρέπει να καταχωρίσουμε και τον τζίρο του Ιουνιού? προσπαθησα να  κανω τροποποιητικη αλλα δεν μ αφηνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα! ως σημερα πρεπει να υποβληθουν τα "εσοδα μου" με τροποποιητικη! Χθες στο επι της ουσιας αν καταλαβα καλα ειπαν οτι δεν εχει ανοιξει ακομη και να περιμενουμε... Ομως μιλησα με ΑΑΔΕ σημερα το πρωι και μου ειπαν οτι με τροποποιητικη δηλωση πρεπει να δηλωθουν ως σημερα τα εσοδα Ιουνιου!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και εμεις πως θα το κανουμε αυτο το μαγικο? αφου στην τροποποιητικη δε μας αφηνει να συμπληρωσουμε ιουνιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συναδελφοι μιλατε τροποποιητικη για αυτους που δεν ειχαν μετα την καταχωρηση των εσοδων επιλεξει την αιτηση χορηγησης σωστα?

Οσοι ειχαν επιλεξει αιτηση χορηγησης δεν χρειαζεται να κανουν κατι με Ιουνιο ετσι δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα

αν καποιος εχει λαβει επιστρεπτεα 1 και δεν επιθυμει να λαβει αλλη 

πρεπει να κανουμε τροποποιητικη στα εσοδα για να δηλωσουμε τον Ιουνιο και καθε 10 του μηνος στη συνεχεια για καθε μηνα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αγαπητοι συνάδελφοι ,

γνωρίζει εαν είναι κάποια εταιρεία του είναι απλήρωτη ακόμα απο οριστικοποιηση επιστρεπτεας απο Τρίτη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, LILY είπε

καλημερα! ως σημερα πρεπει να υποβληθουν τα "εσοδα μου" με τροποποιητικη! Χθες στο επι της ουσιας αν καταλαβα καλα ειπαν οτι δεν εχει ανοιξει ακομη και να περιμενουμε... Ομως μιλησα με ΑΑΔΕ σημερα το πρωι και μου ειπαν οτι με τροποποιητικη δηλωση πρεπει να δηλωθουν ως σημερα τα εσοδα Ιουνιου!

 

Τελικά υποβάλλουμε σήμερα τα έσοδα ΙΟΥΝ 20  ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, SOTPAR είπε

Τελικά υποβάλλουμε σήμερα τα έσοδα ΙΟΥΝ 20  ??

2 τα ερωτήματα από το μπάχαλο που δημιουργούν τα υπουργεία.

1) υποβάλλουμε σήμερα τα έσοδα ΙΟΥΝΙΟΥ 2020 και πως ? με τροποποιητική ;

2) όσοι πήραν μόνο την επιστρεπτέα 1 πρέπει να μπουν να βάλουν τον τζίρο των μηνών ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, solwn 1 είπε

Αφήνει.....υποβολή τροποποιητικής , ανοίγει κουτάκι για Ιούνιο

Καλησπέρα.

Είναι σωστό να κάνουμε τροποποιητική?

Είναι σαν να διορθώνουμε την αρχική και δηλώνουμε παραπάνω έσοδα.

Μήπως διαβάσει το σύστημα ότι έχει παραπάνω έσοδα και του απορρίψει το δάνειο?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 8/7/2020 στις 1:50 ΜΜ, bamel είπε

Εδώ και μία ώρα σε όλες τις εταιρείες που προσπαθώ να υποβάλλω τις αιτήσεις για την επιστρεπτέα προκαταβολή 2 μου βγάζει το κατωτέρω μήνυμα:

Δεν είναι εφικτή η διεκπεραίωση της αίτησής σας, λόγω μη πλήρωσης των απαιτούμενων προϋποθέσεων που τίθενται στην κείμενη νομοθεσία. Σε περίπτωση που επιθυμείτε να υποβάλετε ένσταση, πατήστε το κουμπί «Θέλω να υποβάλω ένσταση». Θα ενημερωθείτε για τους ειδικότερους λόγους απόρριψης της αίτησής σας και τη δυνατότητα υποβολής ένστασης μέσω μηνύματος στη θυρίδα σας στο myTAXISnet.

 

Όμως χθες το βράδυ σε όλες μου έβγαζε ποσό ενίσχυσης και με άφηνε να προχωρήσω. ΤΙ γίνεται ρε παιδιά;

Τα έπαιξε το σύστημα;

 

Καλησπέρα σας, διορθώθηκε σε εσάς το προβλημα με την υποβολή γιατί σε εμένα εξακολουθεί να βγάζει το μηνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Είναι σωστό να κάνουμε τροποποιητική?

Είναι σαν να διορθώνουμε την αρχική και δηλώνουμε παραπάνω έσοδα.

Μήπως διαβάσει το σύστημα ότι έχει παραπάνω έσοδα και του απορρίψει το δάνειο?

Ευχαριστώ.

φτασαμε 10 του μήνα και δεν ξέρουμε τι είναι το σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δηλαδή έχετε όλοι περάσει τα έσοδα του Ιουνίου στα βιβλία και είστε έτοιμοι να τα βάλετε με τροποποιητική στην πλατφόρμα? Θα τρελαθώ τώρα.

Εμένα έτυχε όλοι οι πελάτες μου λοιπόν να έχουν έσοδα 0 για τον Ιούνιο.

Θα πάρουν έτσι και μεγαλύτερη επιστρεπτέα προκαταβολή 3

Έτσι και αλλιώς, την πλάκα δεν την ξεκίνησα εγώ πρώτος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
24 λεπτά πριν, picos είπε

Διαβαζω φεκ με υποχρεωσεις και δεν βλεπω κατι μην τρελλαινομαστε 

Υπάρχει η υποχρέωση στην 1076/2020. Αλλά αλήθεια, θα μπει κανείς να βάλει έσοδα εκεί μέσα? Τα θέλει ο κώλος μας μου φαίνεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
24 λεπτά πριν, ponzi είπε

Υπάρχει η υποχρέωση στην 1076/2020. Αλλά αλήθεια, θα μπει κανείς να βάλει έσοδα εκεί μέσα? Τα θέλει ο κώλος μας μου φαίνεται?

..... ακρα του ταφου σιωπη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Είτε πήραν την Επιστρεπτέα Προκαταβολή 1, είτε είναι στο Συν-εργασία πρέπει να υποβάλλουν Έσοδα Ιουνίου έως σήμερα στην πλατφόρμα. Με τροποποιητική μου παν και εμένα από την ΑΑΔΕ. Είναι λίγο σπαζοκεφαλιά ο τρόπος αλλά υποβάλλονται. Κ εγώ αιτήσεις από 07/07 έχω ακόμα τίποτα δεν πιστώθηκε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 λεπτά πριν, konatha είπε

Είτε πήραν την Επιστρεπτέα Προκαταβολή 1, είτε είναι στο Συν-εργασία πρέπει να υποβάλλουν Έσοδα Ιουνίου έως σήμερα στην πλατφόρμα. Με τροποποιητική μου παν και εμένα από την ΑΑΔΕ. Είναι λίγο σπαζοκεφαλιά ο τρόπος αλλά υποβάλλονται. Κ εγώ αιτήσεις από 07/07 έχω ακόμα τίποτα δεν πιστώθηκε.

δεν την παλευω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 λεπτά πριν, konatha είπε

Είτε πήραν την Επιστρεπτέα Προκαταβολή 1, είτε είναι στο Συν-εργασία πρέπει να υποβάλλουν Έσοδα Ιουνίου έως σήμερα στην πλατφόρμα. Με τροποποιητική μου παν και εμένα από την ΑΑΔΕ. Είναι λίγο σπαζοκεφαλιά ο τρόπος αλλά υποβάλλονται. Κ εγώ αιτήσεις από 07/07 έχω ακόμα τίποτα δεν πιστώθηκε.

Καλησπέρα.

Δηλαδή αν δεν περάσουν τα έσοδα του Ιουνίου τι θα γίνει?

Θα ακυρωθεί το δάνειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Δηλαδή αν δεν περάσουν τα έσοδα του Ιουνίου τι θα γίνει?

Θα ακυρωθεί το δάνειο?

Αναφέρεται στην Α.1076/2020. Τώρα τι θα γίνει, τι να σου πω συνάδελφε. Μη τα ζητήσουν πίσω άμεσα κ εις ολόκληρο κάποια στιγμή πρόωρα και τα βεβαιώσουν. Καλή μας δύναμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ρε παιδια σε πελατη που ειχε παρει την  1 μπηκα μεσα οκ εκανα τροπ/κη , σε πελατη που ειχε παρει την 1 και εχω κανει αιτηση για την 2 δεν με αφηνει να βαλω τον Ιουνιο ...

 

αφου ξαναδοκιμασα μου ανοιξε το πεδιο , νταξει ελεος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...