Προς το περιεχόμενο
  • 0

επιστρεπτεα προκαταβολη 2


PROFIT

Ερώτηση

Καλησπέρα σας,

μήπως μπορεί κάποιος συνάδελφος να διευκρινήσει, εάν οι εταιρείες που  έλαβαν ήδη επιστρεπτέα προκαταβολή   ,   μπορούν να κάνουν  αίτηση  και  στην επιστρεπτέα 2 ?

Σας ευχαριστώ πολύ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
12 λεπτά πριν, konatha είπε

Αναφέρεται στην Α.1076/2020. Τώρα τι θα γίνει, τι να σου πω συνάδελφε. Μη τα ζητήσουν πίσω άμεσα κ εις ολόκληρο κάποια στιγμή πρόωρα και τα βεβαιώσουν. Καλή μας δύναμη.

Καλησπέρα.

Έχω έναν που του έχει βγει ένα ποσό, αλλά δεν έχει αποφασίσει ακόμα αν θα κάνει την οριστική αίτηση.

Πρέπει και σε αυτόν να δηλώσω τα έσοδα ή μόνο σε αυτούς που έκαναν την οριστική αίτηση?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
15 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Έχω έναν που του έχει βγει ένα ποσό, αλλά δεν έχει αποφασίσει ακόμα αν θα κάνει την οριστική αίτηση.

Πρέπει και σε αυτόν να δηλώσω τα έσοδα ή μόνο σε αυτούς που έκαναν την οριστική αίτηση?

Ευχαριστώ πολύ.

σε ολους λεει η ααδε (επιστρεπτεα 1,2,συνεργασια απο 3-10 του καθε μηνα εως ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 λεπτά πριν, klery είπε

σε ολους λεει η ααδε (επιστρεπτεα 1,2,συνεργασια απο 3-10 του καθε μηνα εως ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ

Ευχαριστώ πολύ.

Άρα, τα δηλώνουμε με τροποποιητική και ό,τι γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σε οσους χανει κανει ηδη αιτηση ενδιαφεροντος για την 2η , το πεδιο "Τα εσοδα μου" παραμενει κλειστο για να δηλωθουν οι επομενοι μηνες (ιουνιος , ιουλιος κλπ)

Στο web seminar, αναφερθηκε , οτι μαλλον οτι δεν θα χρειαστει να ξαναδηλωθει κατι εφοσον εγινε η αιτηση, οπως ειχε συμβει και με τν 1η που δεν ξανανοιξε ποτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
20 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Ευχαριστώ πολύ.

Άρα, τα δηλώνουμε με τροποποιητική και ό,τι γίνει.

Κ εγώ έτσι κατάλαβα συνάδελφε. Καλή ευκολία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
8 ώρες πριν, picos είπε

Συναδελφοι μιλατε τροποποιητικη για αυτους που δεν ειχαν μετα την καταχωρηση των εσοδων επιλεξει την αιτηση χορηγησης σωστα?

Οσοι ειχαν επιλεξει αιτηση χορηγησης δεν χρειαζεται να κανουν κατι με Ιουνιο ετσι δεν ειναι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
8 ώρες πριν, picos είπε

Συναδελφοι μιλατε τροποποιητικη για αυτους που δεν ειχαν μετα την καταχωρηση των εσοδων επιλεξει την αιτηση χορηγησης σωστα?

Οσοι ειχαν επιλεξει αιτηση χορηγησης δεν χρειαζεται να κανουν κατι με Ιουνιο ετσι δεν ειναι?

οσοι εχουν κανει ηδη αιτηση επιστρεπτεας δεν εμφανιζει πουθενα "τροποποιητικη" ειναι οριστικοποιημενο και δεν αφηνει να επεμβεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΙ επανερχμομαι γιατι καθομαι και καταχωρω , παρατηρησα οτι σε καποιον που εχει ηδη λάβει το ποσο της 2ης επιστρεπτεας δεν αφηνει να κτχ στον Ιουνιο .

 

αΣΕ που σε μερικα για να ανοιξει το κελι του Ιουνιου πρεπει να ξεκλικαρεις και να ξανακλικαρεις την δηλωση του εκπροσωπου , μιλαμε για μεγαλες στιγμες δημιουργιας και εμπνευσεως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Την βοήθεια σας .....

υποβαλαμε οριστική αίτηση την Τρίτη με αρ.20.000 λένε ότι πληρώθηκαν περίπου 50000 .... και δεν έχουν πιστωθεί ακόμη τα χρήματα της επιστριπτεας 2 ..... έχει κανείς το ίδιο θέμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, lefkarpos είπε

Την βοήθεια σας .....

υποβαλαμε οριστική αίτηση την Τρίτη με αρ.20.000 λένε ότι πληρώθηκαν περίπου 50000 .... και δεν έχουν πιστωθεί ακόμη τα χρήματα της επιστριπτεας 2 ..... έχει κανείς το ίδιο θέμα ?

Θα τα πάρετε, μην ανησυχείτε. Ελέγξτε τον iban ότι είναι εντάξει και περιμένετε.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτοι που έκαναν αίτηση με έναρξη το 2020 , κακώς την έκαναν (;;) , ανάθεμα και αν έχω καταλάβει...Αφου σίγουρα ο τζίρος τους θα είναι μεγαλύτερος του περσινού μηδενός!

Και ποιοι είναι οι λόγοι απόρριψης;

Προσπαθω να καταλάβω γιατί έχω απορρίψεις σε μερικούς πελάτες...και δεν καταλαβαίνω το λόγο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, DENNY είπε

Αυτοι που έκαναν αίτηση με έναρξη το 2020 , κακώς την έκαναν (;;) , ανάθεμα και αν έχω καταλάβει...Αφου σίγουρα ο τζίρος τους θα είναι μεγαλύτερος του περσινού μηδενός!

Και ποιοι είναι οι λόγοι απόρριψης;

Προσπαθω να καταλάβω γιατί έχω απορρίψεις σε μερικούς πελάτες...και δεν καταλαβαίνω το λόγο..

Καλησπέρα.

Και εγώ έχω σε ένα φαρμακείο ατομική απόρριψη, παρόλο που τα έσοδα του 2020 είναι μειωμένα κατά 3500 σε σχέση με το 2019.

Μήπως παίζει ρόλο ο ΚΑΔ?

Ή μήπως πρέπει η μείωση να είναι από ένα ποσοστό και πάνω για να εγκριθεί το δάνειο?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, DENNY είπε

Δεν έπρεπε να ανήκει σε πληττομενους η κάνω λάθος; 

 

Καλησπέρα.

Από ό,τι θυμάμαι δεν είχε ΚΑΔ, απλά έλεγε επιχειρήσεις χωρίς προσωπικό με ταμειακή.

Τέλος πάντων, κουβέντα να γίνεται.

Τώρα το έχασαν, πάμε για το επόμενο.

Ευχαριστώ.

Καλό βράδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

κι εγω που δεν υπεβαλλα τιποτε εως σημερα στα εσοδα Ιουνιου γιατι δε το ειχα καταλαβει οτι ανοιξε η εφαρμογη τι κανω???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, DENNY είπε

τα ποσά επιδοτήσεων νθε απο οαεδ δεν πρέπει να τα βάλουμε σαν ενίσχυση π[ου λάβαμε;

και αν ναι , τι βάζω εδω;;

image.png

Εγω εβαλα "ΟΑΕΔ" και "ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ (ΕΚ) αριθ. 1407/2013". Δεν ειμαι βεβαιη οτι ειναι σωστο αλλα δεν ηξερα τι αλλο να βαλω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
22 ώρες πριν, DENNY είπε

τα ποσά επιδοτήσεων νθε απο οαεδ δεν πρέπει να τα βάλουμε σαν ενίσχυση π[ου λάβαμε;

και αν ναι , τι βάζω εδω;;

image.png

Καλησπέρα.

Τελικά τι πλαίσιο επιλέγουμε για ατομική χωρίς υπάλληλο?

De minimis ή Προσωρινό Πλαίσιο?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Επέλεξα το Προσωρινό Πλαίσιο και στην ερώτηση αν έχει λάβει άλλη ενίσχυση έβαλα τα 800 ευρώ, φορέας ΑΑΔΕ.

Αριθμό Πρωτοκόλλου δεν είχε η Αποζημίωση Ειδικού Σκοπού.

Να βάλω τον Αριθμό της ΚΥΑ? 39162?

Παίζει κάποιο ρόλο?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Επέλεξα το Προσωρινό Πλαίσιο και στην ερώτηση αν έχει λάβει άλλη ενίσχυση έβαλα τα 800 ευρώ, φορέας ΑΑΔΕ.

Αριθμό Πρωτοκόλλου δεν είχε η Αποζημίωση Ειδικού Σκοπού.

Να βάλω τον Αριθμό της ΚΥΑ? 39162?

Παίζει κάποιο ρόλο?

Ευχαριστώ πολύ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

3 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Επέλεξα το Προσωρινό Πλαίσιο και στην ερώτηση αν έχει λάβει άλλη ενίσχυση έβαλα τα 800 ευρώ, φορέας ΑΑΔΕ.

Αριθμό Πρωτοκόλλου δεν είχε η Αποζημίωση Ειδικού Σκοπού.

Να βάλω τον Αριθμό της ΚΥΑ? 39162?

Παίζει κάποιο ρόλο?

Ευχαριστώ πολύ.

Ναι αυτό βάλαμε και εμείς. Και καθόλου να μη βάλεις τα 800, δεν έχεις πρόβλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 λεπτά πριν, ponzi είπε

 

Ναι αυτό βάλαμε και εμείς. Και καθόλου να μη βάλεις τα 800, δεν έχεις πρόβλημα. 

Ευχαριστώ πολύ.

Καλή συνέχεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...