Προς το περιεχόμενο
  • 0

Μη υποβολή (ΔΗΛΩΣΗ ΑΝΑΣΤΟΛΗΣ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΠΑΡΑΤΑΣΕΙΣ / ΟΡΙΣΤΙΚΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ )


SABLOGIC

Ερώτηση

Συνάδελφοι.... ενώ είχα την εντύπωση ότι έστειλα την δήλωση ... διαπιστώνετε οτι δεν έχει υποβληθεί...  να πάω να αγοράσω όπλο ή μπορώ να κάνω κάτι... είμαι απελπισμένος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Συνάδελφε, είναι αναμενόμενο πως όλοι έχουμε κάνει λάθη αυτό το τρίμηνο. Άνθρωποι είμαστε. Απλά οι περισσότεροι ακόμα δεν το έχουμε πάρει χαμπάρι.....

Μην απελπίζεσαι. Υπάρχει περίπτωση να ανοίξουν το σύστημα για τυχόν διορθώσεις.

Το όπλο πάντως να πας να το αγοράσεις ναι. Και μετά να περάσεις ένα χέρι τους κλαρινογαμπρούς στο ΟΕΕ  και στα κατά τόπους υπουργεία και δημόσιες υπηρεσίες που μας κατάντησαν έτσι...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εμένα πάλι φαίνεται κανονικά υποβληθείσα στις 4/6/20 με 15 άτομα παράταση αναστολή εως 31/5/20 αλλά μέχρι στιγμής δεν έχουν φανεί τα χρήματα στους μισθωτούς...έχει κανείς παρόμοια περίπτωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
19 ώρες πριν, MALLIAS81 είπε

Εμένα πάλι φαίνεται κανονικά υποβληθείσα στις 4/6/20 με 15 άτομα παράταση αναστολή εως 31/5/20 αλλά μέχρι στιγμής δεν έχουν φανεί τα χρήματα στους μισθωτούς...έχει κανείς παρόμοια περίπτωση?

Καλημέρα.  Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και στην εταιρεία που εργάζομαι. Έκανα τη δήλωση για πληττόμενο ΚΑΔ την 4/6 αλλά ακόμα τα χρήματα δε φάνηκαν. Μίλησα με πολλές υπηρεσίες, αλλά κανείς δε ξέρει τίποτα. Η απάντηση που έλαβα είναι ότι θα μπουν σταδιακά αλλά κανένας δε μου είπε με σιγουριά κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα και καλή δύναμη σύναδελφοι 

(Με εχουν ΠΡΗΞΕΙ απο προχθές , που δεν μπήκε η αποζημίωση !Αλλα το καταλαβαίνω ,, εργαζόμενοι είναι και ανησυχούν ,μόνο που δεν μπορώ να κάνω και τίποτα  )

Εχω διαβάσει αυτά απο το πρωί :

https://www.ethnos.gr/oikonomia/110950_534-eyro-alaloym-me-tin-kataboli-toy-epidomatos-kapoioi-piran-leipso-alloi

https://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/ergasiaka/303094/epidoma-534-evro-giati-kapoioi-den-plirothikan-tin-apozimiosi-eidikoy-skopoy-gia-poious-erxontai-diastavroseis

Και εγω για πληττόμενες .

μια δήλωση στις 3/6  πληρώθηκε ,

αλλη μια στις 5/6 ..φελλούς στο βαρέλι ..περιμένουμε ακόμη  !!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
32 λεπτά πριν, DIMITRALAF είπε

Καλημέρα.  Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και στην εταιρεία που εργάζομαι. Έκανα τη δήλωση για πληττόμενο ΚΑΔ την 4/6 αλλά ακόμα τα χρήματα δε φάνηκαν. Μίλησα με πολλές υπηρεσίες, αλλά κανείς δε ξέρει τίποτα. Η απάντηση που έλαβα είναι ότι θα μπουν σταδιακά αλλά κανένας δε μου είπε με σιγουριά κάτι.

Με ποια τηλέφωνα μίλησες συνάδελφε? Εμένα δεν μου απαντάνε..έστειλα μειλ βέβαια σε κάποια τμήματα στο υπουργείο εργασίας και αυτοί μου απαντάνε με επισύναψη του μηνύματος μου ότι τα στέλνουν σε άλλα αρμόδια τμήματα!το απόλυτο μπάχαλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Παιδια αν ακουσετε τιποτα για εκ νεου δυνατότητα υποβολής για την περίοδο του Μαιου, στειλτε κανα μηνυμα ... γιατι δεν με βλεπω καλα... 

Είναι κρίμα να σε φτάνουν στο σημειο της απελπισίας ενώ ξεσκίζεσαι απο το πρωί μεχρι το βράδυ για να τρέξεις ότι ζητάνε, για λογαριαμό του μπουρδέλου. Λυπάμαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
19 ώρες πριν, SABLOGIC είπε

Παιδια αν ακουσετε τιποτα για εκ νεου δυνατότητα υποβολής για την περίοδο του Μαιου, στειλτε κανα μηνυμα ... γιατι δεν με βλεπω καλα... 

Είναι κρίμα να σε φτάνουν στο σημειο της απελπισίας ενώ ξεσκίζεσαι απο το πρωί μεχρι το βράδυ για να τρέξεις ότι ζητάνε, για λογαριαμό του μπουρδέλου. Λυπάμαι...

Είχαμε καμία εξέλιξη με τις πληρωμές συνάδελφοι?

 

Δεν βγαίνει καμία άκρη με το Υπουργείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 18/6/2020 στις 9:57 ΠΜ, MALLIAS81 είπε

Είχαμε καμία εξέλιξη με τις πληρωμές συνάδελφοι?

 

Δεν βγαίνει καμία άκρη με το Υπουργείο

Απάντηση που μου ήρθε σήμερα από το υπουργείο....(αφού τους έστειλα λίστα με ΑΦΜ υπαλλήλων που έπρεπε να επιδοτηθούν)

Μετά από δειγματοληπτικό έλεγχο που έγινε στο ΠΣ ΕΡΓΑΝΗ στην λίστα των ΑΦΜ των υπαλλήλων σας διαπιστώθηκε ότι ανήκετε σε μια περίπτωση συστημικού λάθους η οποία ήδη διορθώθηκε και η πληρωμή των δικαιούχων θα γίνει μάλλον μέχρι το τέλος του μήνα!

 

Φαντάζομαι όσοι έχουν το ίδιο πρόβλημα θα ανήκουν στην ίδια περίπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 19/6/2020 στις 7:29 ΜΜ, MALLIAS81 είπε

Απάντηση που μου ήρθε σήμερα από το υπουργείο....(αφού τους έστειλα λίστα με ΑΦΜ υπαλλήλων που έπρεπε να επιδοτηθούν)

Μετά από δειγματοληπτικό έλεγχο που έγινε στο ΠΣ ΕΡΓΑΝΗ στην λίστα των ΑΦΜ των υπαλλήλων σας διαπιστώθηκε ότι ανήκετε σε μια περίπτωση συστημικού λάθους η οποία ήδη διορθώθηκε και η πληρωμή των δικαιούχων θα γίνει μάλλον μέχρι το τέλος του μήνα!

 

Φαντάζομαι όσοι έχουν το ίδιο πρόβλημα θα ανήκουν στην ίδια περίπτωση

Καλημέρα συνάδελφε. Βρήκες και έστειλες email; Εγώ στα τηλέφωνα των υπουργείων που πήρα κανένας δεν ήξερε τίποτα. Ούτε στην επιθεώρηση εργασίας. Να περιμένομε δηλαδή μέχρι τέλους μήνα ή μήπως καλύτερα να στείλουμε και εμείς τα ΑΦΜ για να μας πουν. Αν έχεις την καλοσύνη στείλε μου σε παρακαλώ το email μήπως χρειαστεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα , 

Εγω εστειλα mail σε [email protected] , δεν βρηκα κάποιο αλλο Mail ..

Τα πρωινα νεα (*) -στον ΑΝΤ1 που άκουσα πριν λίγο-   είναι πως περίπου 7.000 περιπτώσεις δεν  εχουν πληρωθεί , και αυτο θα γίνει μετα απο την διασταύρωση των στοιχείων ,,εως την Παρασκευη 26/6 .

Το λαθος ήταν (βεβαίως-βεβαίως) των λογιστών αλλα και των εργαζομένων (που δεν εκαναν σωστά την δήλωση τους)

Εγω θεωρω πως είναι πολυ περισσότερες οι περιπτώσεις ,κοντα στις 100χιλ απο κάποια στατιστικά που δημοσιεύθηκαν .

 

(*),,είπαν  και για νεα δυνατότητα υποβολών και διορθώσεων στις δηλώσεις Μαρτίου Απριλίου ,αλλα κρατούμε μικρό καλάθι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, DIMITRALAF είπε

Καλημέρα συνάδελφε. Βρήκες και έστειλες email; Εγώ στα τηλέφωνα των υπουργείων που πήρα κανένας δεν ήξερε τίποτα. Ούτε στην επιθεώρηση εργασίας. Να περιμένομε δηλαδή μέχρι τέλους μήνα ή μήπως καλύτερα να στείλουμε και εμείς τα ΑΦΜ για να μας πουν. Αν έχεις την καλοσύνη στείλε μου σε παρακαλώ το email μήπως χρειαστεί.

Συνάδελφε στέλνω αυτούσιο το μειλ με το Υπουργείο.

Το μειλ είναι: [email protected]

Μετά από δειγματοληπτικό έλεγχο των ΑΦΜ που μας στείλατε στο ΠΣ ΕΡΓΑΝΗ, διαπιστώθηκε ότι ανήκετε σε μια περίπτωση συστημικού λάθους στο  ΕΡΓΑΝΗ (πρόβλημα με τη δήλωση των ποσοστών 60-40) , το ζήτημα έχει αντιμετωπιστεί και η πληρωμή των δικαιούχων θα γίνει μάλλον μέχρι το τέλος Ιουνίου.

 

 

Εκ μέρους της Δ/νσης Ένταξης στην Εργασία

 

Υπουργείο Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων Δ/νση Ένταξης στην Εργασία/Τμήμα ΙΙΙ

2131516092

 Σταδίου 29

101 10 Αθήνα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 23/6/2020 στις 11:53 ΜΜ, Saga1 είπε

Είχε δικαιο τελικά ..ο Παπαδάκης !! Οι πληρωμές απο Δευτέρα όμως ...

 

Συνάδελφοι όσοι είχαν θέμα με τις πληρωμές εχθές έγινε η πληρωμή.. τέλος καλό όλα καλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...