Προς το περιεχόμενο

Ηλεκτρονικη αποδοση κλειδαριθμου και αδυναμια επιβεβαιωσης ορισμενων στοιχειων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ακολουθωντας τα βηματα αποκτησης κλειδαριθμου μεσω ΑΑΔΕ , εκτος οτι ποτε δεν  ταιριαζε ο κωδικος email που μου εστελναν και τον εβγαζε συνεχεια λαθος,  ( αντε κι εκανα λάθος  σε καποιο γραμμα εγω) ,παραλληλα εβγαζε και μηνυμα λαθους και σε αλλα προσωπικα στοιχεια. Τουλαχιστον ομως τον αριθμο παροχου και το κινητο  καθως και τον ΙΒΑΝ της τραπεζας του , που κι αυτα δεν ταυτοποιουνταν (  ενδειξη λαθους κι εδω) ο φορολογουμενος τα γνωριζε πολυ καλα. Τωρα γιατι τα εβγαζε κι αυτα λαθος δεν γνωριζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτσς κάτι η απλά αναφέρεις τον πόνο σου;

Το τι έγινε το τι φταίει  δεν το γνωρίζω  .

Θα σου παραθέτω  απλά την εμπειρία  μου από έκδοσει  κλειδαριθμου  για πρώτη φορά σε αλλοδαπή  .

Κανείς αίτηση βάζεις iban (πρώτο όνομα αυτή αυτός  ) 

Βάζεις τηλέφωνο  και ποιος πάροχος  είναι. Αν βάλεις ΠΧ ξένο κινητό  πάροχο ΠΧ εξωτερικόυ κολλάει  .

Πρώτα πριν κάνεις την αίτηση  πατάς επιβεβαίωση  emai ( σε εμένα με hotmail  δεν υπήρχε  πρόβλημα) αν τώρα βάλεις  κανένα ξένο email. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο  πρόβλημα. 

Αφού πατήσεις  επιβεβαιώνει  email της έρχεται έρχεται ένας Κωδικός  στο email  της και αυτόν βάζεις  .

Τέλος κάνεις την αίτηση. 

Μετά της έρχεται  ένα. Email και ένα μυνηνα  στο κινητό  της.

Αυτά τα δύο τα ενώνεις και ξαναμπαίνεις  στον. Taxisnet  για ενεργοποίηση  κλειδαριθμου  .

Αν τα έχεις κάνει όλα αυτά και έχεις  πρόβλημα  τότε τι να πω δεν μπορώ  να σκεφτώ  τι φταίει  .

Στην θέση σου θα πήγαινα  μια  βόλτα άπο την εφορία για επικαιροποίηση  στοιχείων  και μετά θα ξανά έκανα  την αίτηση  .

Είναι μπελαλιδικο αλλά ένα καλό που είχε είναι ότι μετά σου έχει αυτόματα  το iban στην φορολοταρια  .

Έχεις βγάλει άλλον με το νέο καθεστώς  και μόνο σε αυτόν κόλλησε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, 125883623 είπε

Ρωτσς κάτι η απλά αναφέρεις τον πόνο σου;

Το τι έγινε το τι φταίει  δεν το γνωρίζω  .

Θα σου παραθέτω  απλά την εμπειρία  μου από έκδοσει  κλειδαριθμου  για πρώτη φορά σε αλλοδαπή  .

Κανείς αίτηση βάζεις iban (πρώτο όνομα αυτή αυτός  ) 

Βάζεις τηλέφωνο  και ποιος πάροχος  είναι. Αν βάλεις ΠΧ ξένο κινητό  πάροχο ΠΧ εξωτερικόυ κολλάει  .

Πρώτα πριν κάνεις την αίτηση  πατάς επιβεβαίωση  emai ( σε εμένα με hotmail  δεν υπήρχε  πρόβλημα) αν τώρα βάλεις  κανένα ξένο email. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο  πρόβλημα. 

Αφού πατήσεις  επιβεβαιώνει  email της έρχεται έρχεται ένας Κωδικός  στο email  της και αυτόν βάζεις  .

Τέλος κάνεις την αίτηση. 

Μετά της έρχεται  ένα. Email και ένα μυνηνα  στο κινητό  της.

Αυτά τα δύο τα ενώνεις και ξαναμπαίνεις  στον. Taxisnet  για ενεργοποίηση  κλειδαριθμου  .

Αν τα έχεις κάνει όλα αυτά και έχεις  πρόβλημα  τότε τι να πω δεν μπορώ  να σκεφτώ  τι φταίει  .

Στην θέση σου θα πήγαινα  μια  βόλτα άπο την εφορία για επικαιροποίηση  στοιχείων  και μετά θα ξανά έκανα  την αίτηση  .

Είναι μπελαλιδικο αλλά ένα καλό που είχε είναι ότι μετά σου έχει αυτόματα  το iban στην φορολοταρια  .

Έχεις βγάλει άλλον με το νέο καθεστώς  και μόνο σε αυτόν κόλλησε;

ειναι  η πρωτη φορα που το κανω. κι εχω  κανει ολη τη διαδικασια που αναφερεις . το θεμα ειναι οτι κολλαει στον ΙΒΑΝ που δεν υπαρχει αλλος δικαιουχος και στο κινητο που ειναι φυσικα παλι δικο της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να σκεφτώ κάτι  .

Λέω τώρα Μήπως  το κινητό είναι δικό της αλλά σε όνομα  αλλου; ένα το κρατούμενο. 

Και μήπως λέω ο λογαριασμό  είναι δικό της αλλά δεν έχει κάνει επικαιροποίηση  στοιχείων  και είναι ανενεργός;

Είναι κάτι νέο και κυκλοφορεί  χωρος λύσαρι  και το manual  Με τα πιθανά  προβλήματα  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκανα νεα αιτηση . ο κωδικος στο mail της κανει πανω απο μια ωρα να ερθει. οπως κι εχτες δηλαδη. ενω στο φτιαξιμο της εικονας μου γραφει οτι εχει αποσταλει στο mail  της ερχεται μετα απο μια ωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Δεν μπορω να σκεφτώ κάτι  .

Λέω τώρα Μήπως  το κινητό είναι δικό της αλλά σε όνομα  αλλου; ένα το κρατούμενο. 

Και μήπως λέω ο λογαριασμό  είναι δικό της αλλά δεν έχει κάνει επικαιροποίηση  στοιχείων  και είναι ανενεργός;

Είναι κάτι νέο και κυκλοφορεί  χωρος λύσαρι  και το manual  Με τα πιθανά  προβλήματα  .

ΛΟΙΠΟΝ το κινητο ειναι στου αντρα της το ονομα ( εισαι γατα) και παιδευομαι τσαμπα.  προφανως και η τραπεζα ισως κολλαει επειδη στο λογαριασμο του iban  εχει δωσει το ιδιο  κινητο  του αντρα της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...