Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΤΟ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ Η ΑΑΔΕ - ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΕΤΕ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΟΛΗ ΜΕΡΑ


PIRATIS

Ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
7 ώρες πριν, PIRATIS είπε

ΤΑ ΛΕΕΙ ΟΛΑ Ο ΤΙΤΛΟΣ

Μεγαλύτερη ξεφτύλα ως άνθρωπος και ως επαγγελματίας δεν έχω νιώσει ως τώρα, από αυτή που νιώθω αυτή την εποχή.

Μόνο οργή μου μένει, τίποτε άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ντροπή και στους συλλόγους μας. !!!

Μόνο τα ΧΑΝΙΑ  έχουν αξιοπρέπεια,

Οι άλλοι σύλλογοι.....δουλοπρέπεια  !!!!

Η ψυχή μας , ακουμπά , στα ΧΑΝΙΑ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αναπολω το θεοχαρη στο taxis . Δουλευε καλυτερα. Αλλη μια μερα που δεν μπορουμε να κανουμε δουλεια.Αυτοι καλα πληρωνονται.Εμεις που διωχνουμε τον κοσμο απο που θα πληρωθουμε? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 ώρες πριν, mixaxri είπε

Έτσι όπως πάει αναπολούμε την προ taxis εποχή!!!!!

Τι μου θυμίσατε τώρα? Αργά τη νύχτα έκλεινα φακέλους και ετοίμαζα τα έντυπα για τα συστημένα. Και αριθμομηχανή! Και αποδείξεις! 

Vintage, αλλά τέλος Μαίου (άντε αρχές Ιουνίου) είχαμε τελειώσει! Και τα Φ01-010 (έτσι δεν τα λέγανε?) με πρακτικά και ισολογισμούς μέσα.

Και ουρές, και γνωριμίες και καυγάδες (γουστάρω καυγάδες)! Ωραία ήταν. Πήγαινα για μπάνιο τις Κυριακές του Ιουλίου τότε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πω πω καλά ήταν. Αν θυμάμαι καλά, οι επιτηδευματίες είχαν λήξη τέλος Μαρτίου και οι μισθωτοί τέλος Μαιου. 

Τώρα μέσα Ιουνίου, και δεν έχω φτιάξει ούτε έναν επιτηδευματία. Νομίζω είμαι σε καλό δρόμο.. 😁 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και με τα φ.π.α  συμφωνητικα ανακεφαλαιωτικους και πολλά άλλα χειρόγραφα στις εφορίες ...άλλες εποχές τότε βλεπεις   δεν γινόντουσαν ολα με ενα απλό enter που μας λένε τώρα .  

αλλες εποχες ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μια χαρά ήταν τότε. Με τα λεφτά που έχουν ξοδευτεί για τις πλατφόρμες, θα είχαμε φτιάξει τρεις γραμμές μετρό στη Θεσσαλονίκη τώρα.  

Τίποτα, απλά φάγανε τα λεφτά. Οι δικοί τους - συνήθεις ύποπτοι.

Το αστείο με την κατάσταση τώρα, είναι που αναγκάζονται οι υπάλληλοι να στέλνουν mail. Οι περισσότεροι από αυτούς είναι ΓΚΑΟ με αυτά και φαίνεται από τον τρόπο που συντάσσουν τα mail. Μιλάμε στο γραφείο δεν θα έβγαζαν ούτε την πρώτη ημέρα. Είμαστε και σε όροφο... Από το παράθυρο θα πήδαγαν. Θα τους βοηθούσα και εγώ λίγο. Εχει μια μεγάλη μουριά από κάτω, εντάξει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

έχεις πάθει ανάφλεξη...

πάμε στα πιο άπλα .

αναφέρεις email και πλατφόρμες .

μας έχουν πρήξει δηλώστε email βάλτε email επιβεβαίωση στοιχείων με email  η τραπεζες στειλε μου αυτο το αλλο email κτλ .

δεν επρεπε προσωπικη αποψη αφου εχουν τοσο τρεμουλα με το email να εφτιαχναν και εναν αυτοματισμο οταν υποβαλεις την δηλωση να αποστελεται μαζι με ολα τα αρχεια της στο email σου .

μονο τις εργατοωρες που τρωμε για ψηφημοποιηση των δηλωσεων και των εκκαθαριστικων φτανει .

φτιαξτω στελνω πχ την δηλωση ε1 .με την υποβολη αυτοματα να ερχετε να στο email μου .

με παιρνει αυριο μεθαυριο ειμαι στην τραπεζα μου εχουν κλεισει τον λογαριασμο στειλε μου το emlail στο email της τραπεζας .

παει το χεις . το ιδιο και σε δεη κινητα κτλ 

απλα πραγματα .

τωρα ολα τα αλλα της πλατφορμας ειναι για την κονομα οπως αναφερεις .

φτιαξε και μια πλατφορμα και εσυ μπορεις . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και αυτο το αρθο ειναι πριν χομπιτ 

Στον αστερισμό της πλατφόρμας

https://www.taxheaven.gr/news/46401/ston-asterismo-ths-platformas#

τωρα ουτε το σερβερ της google δεν χωραει να τα γραψεις .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θεοχάρης, η άλλη η Κατερίνα η πώς τη λέγανε και τώρα αυτός!

Αυτός θα γράψει ιστορία, να το δείτε!

Οι προηγούμενοι αν θυμάστε επικαλούνταν την τρόικα. Αυτός με τον μόνο που συνομιλεί είναι οι partners από τους big 4 (τα φρύδια μου κουνήθηκαν λίγο τώρα, δεν σήκωσε αεράκι).

Εμάς, ως δικηγόρος που είναι, μας θεωρεί επαγγελματίες β κατηγορίας. Πλέμπα, κούληδες, χαμάληδες, πώς αλλιώς να το πω.

Και κλείνω με τους στίχους του πατριώτη μου:

Θολά νερά και μίλια τέσσερα το ρέμα,
οι κουλήδες τρώνε σκυφτά ρύζι με κάρι,
ο καπετάνιος μας κοιτάζει το φεγγάρι,
που `ναι θολό και κατακόκκινο σαν αίμα.

Ν. Καββαδίας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
43 λεπτά πριν, ponzi είπε

Θεοχάρης, η άλλη η Κατερίνα η πώς τη λέγανε και τώρα αυτός!

Αυτός θα γράψει ιστορία, να το δείτε!

Οι προηγούμενοι αν θυμάστε επικαλούνταν την τρόικα. Αυτός με τον μόνο που συνομιλεί είναι οι partners από τους big 4 (τα φρύδια μου κουνήθηκαν λίγο τώρα, δεν σήκωσε αεράκι).

Εμάς, ως δικηγόρος που είναι, μας θεωρεί επαγγελματίες β κατηγορίας. Πλέμπα, κούληδες, χαμάληδες, πώς αλλιώς να το πω.

Και κλείνω με τους στίχους του πατριώτη μου:

Θολά νερά και μίλια τέσσερα το ρέμα,
οι κουλήδες τρώνε σκυφτά ρύζι με κάρι,
ο καπετάνιος μας κοιτάζει το φεγγάρι,
που `ναι θολό και κατακόκκινο σαν αίμα.

Ν. Καββαδίας

μην ασχολείσαι με τους απλούς υπαλλήλους.

το παιχνίδι του Πιτσιλή παίζεις ,άθελά σου.

το όνειρο του (κατ'εντολή ) είναι υποκατάσταση τμημάτων ελεγκτικού μηχανισμού από τις big4 ,να χώσει τραπεζικούς για να ξαλαφρώσει τα άλλα αποικιοκρατικά ιδρύματα ΚΑΙ ΑΝ μπορεί να εξαφανίσει τους λογιστές κατά μόνας.

καλύτερο σύμμαχο από σένα ,δεν θα μπορούσε να βρει.

κόφτο είπαμε (με όλη την ευγένεια).

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Proakis μου φαίνεται  ότι και εσύ έχεις δίκιο  και ότι αναφέρεις στον ponzi είναι για το καλό του για το καλό μας.

Αυτό που με προβλημάτιζει είναι η μεταστροφή  του από την αρχή του χόμπιτ  όλα κομπλέ πελάτες βοήθησαν  υπάλληλο  έβαλαν πλάτη κτλ τώρα μια οργή που καίει  .

Και αυτό γιατί; ( για χίλιους  λόγους  οκ ) 

Αλλά ούτε έναν καινούργιο  .όλα αυτά που τον εκνευρίζουν  τα ζήσαμε απ ότι πρώτο μας το γάλα  .

Οκ θα πεις και η υπομονή  έχει τα όρια της. 

Αλλά από την άλλη μπαίνουμε  στο παιχνίδι  οι κακοί  δημοσίου  υπαλλήλοι  να ελεγχθούν  ολοι  να φύγουν  όλοι  και στο τέλος τι;;;ότι είπες ωραία. Το χουμε δει το έργο  και με άλλες αποκρατικοποιήσεις  που στην ουσία δεν ήταν από το δημόσιο  στον καλό ιδιωτικό  τομέα  αλλά αντί για ελληνική  εταιρία  ( δημόσιο  ) ελληνική  σημαία  που την έχεις  σε  σημαία  ξένη -εταιρία  ( αεροδρόμια  ,λιμάνια,  εθνική  οδό ,τηλεπικοινωνίες,  αεροδρόμια , ααδε το συγκεκριμένο  η μεγάλητερη  ξεφτίλα  να δώσεις το ταμείο  σε ξένους;;; Τις τράπεζες δεν τις βάζω πάντα ξένες ήταν και τώρα το τέλευτεο  και χειρότερο λένε να δώσουν  ακόμα και το νερό  .ποσό ξεφτίλα  πια;;;

Και στην τελική αν παίζεται έτσι το παιχνίδι  έτσι πρέπει  να το παίξουμε (βασικά παίξεται  και εσείς  ) εγώ το έκλεισα και ησύχασα  αλλιως τώρα θα ήμουν  100 φορές πιο οργισμένος  από τον ponzi  .

Εκ κατακλείδι  .

Κρατάς λίγους καλούς πελάτες  και τέλος  .

Η το γυρνάς  μόνο στην λιανική  και τελος. 

Η βάζεις  τέλεια  και παύλα  και τελείως  .

Δύσκολοι  καιροί  και τα λουλούδια  δεν θυμήθηκε  κάνεις  μας να τα ποτίσει  .

Ούτε κέρματα  για το ταξί της επιστροφής  δεν κράτησαμε. 

Που και αυτό  σηκώνει  άλλη τεράστια  συζήτηση  .

Αύριο ξημερώνει  μια νέα μέρα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 15/6/2020 στις 11:09 ΜΜ, G.E.S. είπε

Ντροπή και στους συλλόγους μας. !!!

Μόνο τα ΧΑΝΙΑ  έχουν αξιοπρέπεια,

Οι άλλοι σύλλογοι.....δουλοπρέπεια  !!!!

Η ψυχή μας , ακουμπά , στα ΧΑΝΙΑ

 

συγνώμη αλλά εγώ δεν ντρέπομαι καθόλου για τον Σύλλογό μου 
Είναι πολύ εύκολο το τσουβάλιασμα μόνο που κάποιες φορές κινδυνεύεις  να τσουβαλιαστείς και εσύ από ανθρώπους με την δική σου λογική 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 16/6/2020 στις 12:38 ΜΜ, PIRATIS είπε

Αναπολω το θεοχαρη στο taxis . Δουλευε καλυτερα. Αλλη μια μερα που δεν μπορουμε να κανουμε δουλεια.Αυτοι καλα πληρωνονται.Εμεις που διωχνουμε τον κοσμο απο που θα πληρωθουμε? 


Μάλλον δε θυμάστε καλά.
Ξεχάσατε την προτροπή του να στέλνουμε τις δηλώσεις αργά τη νύχτα με το ουισκάκι μας και τα τιτιβίσματα που έλεγε πως μεταξύ 02:00πμ-08:00πμ το σύστημα δουλεύει χωρίς προβλήματα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 ώρες πριν, ype είπε


Μάλλον δε θυμάστε καλά.
Ξεχάσατε την προτροπή του να στέλνουμε τις δηλώσεις αργά τη νύχτα με το ουισκάκι μας και τα τιτιβίσματα που έλεγε πως μεταξύ 02:00πμ-08:00πμ το σύστημα δουλεύει χωρίς προβλήματα.

 

γιατι φετος νομιζεις γινονται πρωινες ωρες ? λιωνει ο παππουςστην αναμονη του λες ελα αυριο να την παρεις γιατι θα την φτιαξω απογευματακι - βραδακι που θα εχει ξεμπουκωσει το συστημα. Αλλα εμενα μου την δινει η αναισθησια που στο 2131621000 δεν φιλοτιμιεται κανενας να σηκωσει τηλεφωνο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

θέλω να ρωτήσω κάτι που μου τυχαίνει πρώτη φορά και στην ααδε δεν σηκώνουν κανένα τηλέφωνο. Έκανα πληρωμή οφειλής  μέσα από την ΑΑΔΕ με κάρτα , εξόφληση όλοκληρο το ποσό. Ενώ στην κάρτα δεσμεύτηκε το ποσό, βγήκε το αποδεικτικό στην ΑΑΔΕ επιτυχημένης εξόφλησης , παρόλα αυτά δεν έχει διαγραφεί η οφειλή από την προσωποιημένη, κάτι που γίνεται πάντα αυτόματα. Έχει τύχει σε κανέναν και τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
25 λεπτά πριν, mannikos είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

θέλω να ρωτήσω κάτι που μου τυχαίνει πρώτη φορά και στην ααδε δεν σηκώνουν κανένα τηλέφωνο. Έκανα πληρωμή οφειλής  μέσα από την ΑΑΔΕ με κάρτα , εξόφληση όλοκληρο το ποσό. Ενώ στην κάρτα δεσμεύτηκε το ποσό, βγήκε το αποδεικτικό στην ΑΑΔΕ επιτυχημένης εξόφλησης , παρόλα αυτά δεν έχει διαγραφεί η οφειλή από την προσωποιημένη, κάτι που γίνεται πάντα αυτόματα. Έχει τύχει σε κανέναν και τι μπορώ να κάνω;

Καλησπέρα.

Δεν μου έχει τύχει, αλλά μήπως επειδή είναι απόγευμα θα φανεί αύριο το πρωί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επειδή κατά 99% τις πληρωμές τις κάνω μετά τις 21:00 πάντα διαγραφονται απευθείας με αυτόν τον τρόπο πληρωμής. Το γράφει και στη σελίδα τους στο κομμάτι με τις οδηγίες.  Έστειλα και ένα εmail στη δου μου μήπως και πάρω κάποια απάντηση από εκεί γιατί χρειάζομαι άμεσα ενημερότητα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μου έχει τύχη μόνο σε περίπτωση  που η κάρτα δεν έχει internet  banking  Και μου έχει τύχη και σε περίπτωση  που κάνω πληρωμή  για εμένα και μετα για τον πατέρα  σου και τα βγάζει όλα μια χαρά αλλά το browser  έχει μπερδεύτει και μετα βγαίνει  στον προηγούμενο λογαριασμό δλδ σε εμένα  .

Την επόμενη μέρα ομως  κομπλέ  έχει λυθεί. 

Με απλά λόγια κολλάει  καμία φορά. 

Με  browser chrome  και καρτα εθνικής. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Δεν μου έχει τύχει, αλλά μήπως επειδή είναι απόγευμα θα φανεί αύριο το πρωί?

 

5 ώρες πριν, mannikos είπε

Καλησπέρα και χρόνια πολλά

θέλω να ρωτήσω κάτι που μου τυχαίνει πρώτη φορά και στην ααδε δεν σηκώνουν κανένα τηλέφωνο. Έκανα πληρωμή οφειλής  μέσα από την ΑΑΔΕ με κάρτα , εξόφληση όλοκληρο το ποσό. Ενώ στην κάρτα δεσμεύτηκε το ποσό, βγήκε το αποδεικτικό στην ΑΑΔΕ επιτυχημένης εξόφλησης , παρόλα αυτά δεν έχει διαγραφεί η οφειλή από την προσωποιημένη, κάτι που γίνεται πάντα αυτόματα. Έχει τύχει σε κανέναν και τι μπορώ να κάνω;

Μου ετυχε ακριβως το ιδιο πραγμα σημερα με πληρωμη ρυθμιζόμενης οφειλής. Απο το πρωι προσπαθω να επικοινωνησω με ααδε και τραπεζα αλλα τιποτα. Υ.Γ.πληρωμη με καρτα εθνικης.απλα ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Κατάφερα και μίλησα το πρωί μαζί τους.. Μου είπανε ότι χθες είχε πρόβλημα γενικά το σύστημα τους και μάλλον αυτό θα φταίει και άφησε μήνυμα να την κοιτάξουν την πληρωμή. Αναμένουμε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...