Jump to content
Sign in to follow this  
PROAKIS

Αυτοί οι άχρηστοι του Εργάνη ,μας διέλυσαν τελείως σαν κλάδο...3 θέματα που καίνε.

Recommended Posts

1) ΔΠ οδηγίες.

2) εκκαθάριση εφκα

3)ΜΥΦ.

επί 3 μήνες με αυτούς ασχολούμαστε.

πότε άλλοτε τόσα υψηλόβαθμα κούτσουρα δεν ήταν μαζεμένα ,στην ίδια υπηρεσία ,την ίδια χρονική περίοδο,με θέσεις ευθύνης.  τους φοβήθηκε το μάτι μου.....βρε βάλτε τον ΑΠΔ ΙΚΑ γενικό υπεύθυνο μηχανογράφησης και τον διοικητή του ΕΦΚΑ υπουργό.  που έχετε τον Βρούτση που μπερδεύει την βούρτσα με την Λούτσα και την τηλεκατάρτιση

ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΜΟ ΑΥΤΟΙ ,εάν δεν βρεθεί ένας να τους πετάξει από το παράθυρο.

τα γράφω μην ξυπνήσει κανάς σύλλογος ,κάνα ΟΕΕ και καμία ΠΟΦΕΕ.

Proakis είναι και άλλα. Όχι μόνο του Εργανη. Έχεις καταλάβει εσύ τι θεωρεί μείωση προσωπικού η ΑΑΔΕ?

Αν είμαι εστιατόριο και μου παραιτηθεί υπάλληλος, πρέπει να τον αντικαταστήσω? Αν δεν το κάνω θα μου ζητήσουν πίσω την επιστρεπτέα αμέσως και εντόκως?

Κατασκευάζουν "χρεωμένους ανθρώπους" (διάβασε το σχετικό βιβλίο αν πέσει στα χέρια σου, είναι πολύ ενδιαφέρον), χωρίς καν να εξηγούν τους όρους. Ούτε οι τράπεζες έτσι!

Παρεμπιπτόντως, εκείνο το ΤΕΠΙΞ (sic!), το πήρε κανείς από την "πλέμπα"? Γελάνε και οι τσιμεντόλιθοι!

Καλά πιο πιθανόν  το έχω τα άτομα που εργάζονται  στο τμήμα  μισθοδοσίας  να πηδήξουν  αυτα  από το παράθυρο  πάρα να γίνει  αυτό που αναφέρεις. 

Ευτυχώς  που από μισθοδοσία  δεν ξέρω ούτε την αβ  και γλυτώσα  από αυτό το μαρτύριο  .

Αλλιώς η οργή που έχει ο ponzi  θα ήταν σταγόνα  στον ωκεανό  με αυτήν που θα είχα.

35 λεπτά πριν, ponzi είπε

Proakis είναι και άλλα. Όχι μόνο του Εργανη. Έχεις καταλάβει εσύ τι θεωρεί μείωση προσωπικού η ΑΑΔΕ?

Αν είμαι εστιατόριο και μου παραιτηθεί υπάλληλος, πρέπει να τον αντικαταστήσω? Αν δεν το κάνω θα μου ζητήσουν πίσω την επιστρεπτέα αμέσως και εντόκως?

Κατασκευάζουν "χρεωμένους ανθρώπους" (διάβασε το σχετικό βιβλίο αν πέσει στα χέρια σου, είναι πολύ ενδιαφέρον), χωρίς καν να εξηγούν τους όρους. Ούτε οι τράπεζες έτσι!

Παρεμπιπτόντως, εκείνο το ΤΕΠΙΞ (sic!), το πήρε κανείς από την "πλέμπα"? Γελάνε και οι τσιμεντόλιθοι!

μπράβο το έπιασες.

ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ -ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ.

το μόνο που θέλουν είναι ΧΡΕΗ.

αυτό κάνουν τα αποικιοκρατικά μορφώματα ,που σου έλεγα χτες.

για το εργάνη ειδικά έκανα λόγο ,γιατί εμένα προσωπικά με διέλυσε.

Μόλις τώρα, PROAKIS είπε

μπράβο το έπιασες.

για το εργάνη ειδικά έκανα λόγο ,γιατί εμένα προσωπικά με διέλυσε.

ΑΑΔΕ +ΤΡΑΠΕΖΕΣ είναι όργανα των δανειστών.

1 ώρα πριν, PROAKIS είπε

1) ΔΠ οδηγίες.

2) εκκαθάριση εφκα

3)ΜΥΦ.

4) ΔΧ οδηγίες, για όσους ήταν σε αναστολή η σύμβαση κάποιες μέρες το Μάιο και έληξε η εργασιακή σχέση.

5) εμφάνιση στοιχείων ΑΠΔ στην "οικονομική καρτέλα εργοδότη" για να ξέρουν οι επιχειρήσεις τι τους έχουν χρεώσει.

6) οδηγίες ΑΠΔ Μαίου.

7) ενημέρωση της καρτέλας οφειλών μη μισθωτών του ΕΦΚΑ.

...

2 ώρες πριν, PROAKIS είπε

που έχετε τον Βρούτση που μπερδεύει την βούρτσα με την Λούτσα και την τηλεκατάρτιση

Μα τα πάει εξαιρετικά...τι και αν η Lufthansa ετοιμάζεται να απολύσει 22.000 εργαζομένους πλήρους απασχόλησης (https://m.naftemporiki.gr/story/1607670/lufthansa-etoimi-na-perikopsei-22000-theseis-ergasias), τι και αν τα Zara κλείνουν 1.200 καταστήματα σε όλο τον κόσμο (https://www.cnn.gr/news/kosmos/story/222885/kleinoyn-1-200-katastimata-zara-se-olon-ton-kosmo) το υπουργείο εργασίας θριαμβεύει:

"ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ EΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΥΠΟΘΕΣΕΩΝ
ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ

Δελτίο Τύπου

Αθήνα, 11-06-2020

Γ. Βρούτσης: Τριπλό αισιόδοξο μήνυμα στην αγορά εργασίας – Μείωση ανεργίας Μάρτιου 2020, θετικό ισοζύγιο και αύξηση της πλήρους απασχόλησης για το μήνα Μάιο 2020 (ΕΡΓΑΝΗ)"

Καμία σημασία αν ισχύει η δέσμευση μη απολύσεων των 45 ημερών λόγω παρατάσεων αναστολών σε χιλιάδες επιχειρήσεις...

Τι κακόγουστη διαφήμιση του προγράμματος "ΣΥΝ-ΕΡΓΑΣΙΑ"...

Edited by skylogiannis
Διόρθωση

11 ώρες πριν, skylogiannis είπε

Καμία σημασία αν ισχύει η δέσμευση μη απολύσεων των 45 ημερών λόγω παρατάσεων αναστολών σε χιλιάδες επιχειρήσεις...

Aυτό το γνωρίζει μόνο το συνάφι μας..ούτε κάν στη βουλή το γνωρίζουν ...για αυτό και λέει αυτές τις μπούρδες

Καλησπέρα σας το τελευταίο τρίμηνο φάνηκε η γύμνια του κλάδου μάς, δεν μας υπολογίζει κανείς και δεν μας σέβονται. Παρόλα αυτά θεωρώ ότι μάς παρουσιάζεται μια μεγάλη ευκαιρία να διασφαλισουμε τον κλάδο μας ή τώρα η ποτέ. Να απαιτήσουμε όλοι όσοι ασκούν το επάγγελμα να εγγράφονται στην Ποφεε υποχρεωτικα, μαζί με την αίτηση του ΟΕΕ να κάνουμε και στην Ποφεε και αυτή με την σειρά της να έχει το δικαίωμα να ανοίγει η να κλείνει τους κωδικούς taxis. Φανταστείτε τι θα γίνει εάν κατέβουμε σε απεργία. 

2 ώρες πριν, eyripidis είπε

Καλησπέρα σας το τελευταίο τρίμηνο φάνηκε η γύμνια του κλάδου μάς, δεν μας υπολογίζει κανείς και δεν μας σέβονται. Παρόλα αυτά θεωρώ ότι μάς παρουσιάζεται μια μεγάλη ευκαιρία να διασφαλισουμε τον κλάδο μας ή τώρα η ποτέ. Να απαιτήσουμε όλοι όσοι ασκούν το επάγγελμα να εγγράφονται στην Ποφεε υποχρεωτικα, μαζί με την αίτηση του ΟΕΕ να κάνουμε και στην Ποφεε και αυτή με την σειρά της να έχει το δικαίωμα να ανοίγει η να κλείνει τους κωδικούς taxis. Φανταστείτε τι θα γίνει εάν κατέβουμε σε απεργία. 

Αν γίνει κάτι τέτοιο  η κάτι ανάλογο  σαν  αυτό που αναφέρεις  ούτε μέχρι το ασανσέρ  δεν θα προλάβουμε  να  μπούμε όχι να κατεβούμε  και σε απεργία  .

Γι αυτόν τον λόγο δεν θα γίνει ποτέ κάτι τέτοιο  αλλά ακόμα και αν γίνει δεν θα μπει ποτέ ένας αξίος  σε αυτήν την θέση που να το κάνει  .

Πχ το ο.ε.ε δεν θα μπορούσε να πει δεν στελνω  το excell  με τους  λογιστες  η το ανακαλώ  έτσι ώστε να μην μπορούν  να υποβληθούν  οι φορολογικές  δηλώσεις  αν δεν δώσεις  χθες την  παράταση  τους.

Αλλά δεν μπήκε -μπαίνουν  τυχαία  ολοι  αυτοί σε αυτές τις θέσεις  .

Δεν  είναι πεπονες  προδότες  είναι  .

2 ώρες πριν, 125883623 είπε

Αν γίνει κάτι τέτοιο  η κάτι ανάλογο  σαν  αυτό που αναφέρεις  ούτε μέχρι το ασανσέρ  δεν θα προλάβουμε  να  μπούμε όχι να κατεβούμε  και σε απεργία  .

Γι αυτόν τον λόγο δεν θα γίνει ποτέ κάτι τέτοιο  αλλά ακόμα και αν γίνει δεν θα μπει ποτέ ένας αξίος  σε αυτήν την θέση που να το κάνει  .

Πχ το ο.ε.ε δεν θα μπορούσε να πει δεν στελνω  το excell  με τους  λογιστες  η το ανακαλώ  έτσι ώστε να μην μπορούν  να υποβληθούν  οι φορολογικές  δηλώσεις  αν δεν δώσεις  χθες την  παράταση  τους.

Αλλά δεν μπήκε -μπαίνουν  τυχαία  ολοι  αυτοί σε αυτές τις θέσεις  .

Δεν  είναι πεπονες  προδότες  είναι  .

Εντάξει συνάδελφε εγώ πρότεινα κάτι μπορεί να μην μπορεί να γίνει αλλά πρέπει να αντιδράσουμε ΤΩΡΑΑ αλλιώς θα έχουμε το κεφάλι μόνιμα κάτω και θα τρώμε καρπαζιες. Όσο για το ΟΕΕ δεν μπορεί να μας αντιπροσωπεύει όταν το 60% του κλάδου δεν έχει δικαίωμα ψήφου στις εκλογές (απόφοιτοι ΤΕΙ) και στην ουσία είναι αυτοί που το αιμοδοτουν. 

2 ώρες πριν, eyripidis είπε

Εντάξει συνάδελφε εγώ πρότεινα κάτι μπορεί να μην μπορεί να γίνει αλλά πρέπει να αντιδράσουμε ΤΩΡΑΑ αλλιώς θα έχουμε το κεφάλι μόνιμα κάτω και θα τρώμε καρπαζιες. Όσο για το ΟΕΕ δεν μπορεί να μας αντιπροσωπεύει όταν το 60% του κλάδου δεν έχει δικαίωμα ψήφου στις εκλογές (απόφοιτοι ΤΕΙ) και στην ουσία είναι αυτοί που το αιμοδοτουν. 

1.000.000 της % μαζί σου. 

Κάθε μέρα πρέπει να αντιδρούμε  όχι μονο τώρα αλλα,

πριν τώρα και μετά  .

Στις 11/6/2020 στις 11:18 ΜΜ, PROAKIS είπε

μπράβο το έπιασες.

Και που σε ακόμα... το τι καταιγίδα έρχεται κατα πάνω μας (μιλάω για όλου γενικά) δεν λέγεται...ελάχιστοι έχουν

καταλάβει τι παίζει...