Προς το περιεχόμενο
  • 0

Μόνο εγώ έχω πρόβλημα νε το taxisnet;


billytheliar

Ερώτηση

Επειδή δεν βλέπω σχετικά σχόλια από συναδέλφους, αναρωτιέμαι. Μόνο σε εμένα ανοίγει όποτε θέλει και όταν ανοίγει

σέρνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

10/07 2:42μμ

Error 404

Error 404 page not found

 

Λυπούμαστε!  Η σελίδα που αναζητάτε δεν βρέθηκε 

 

Το link  που αναζητάτε πιθανόν έχει αφαιρεθεί, ή η σελίδα έχει διαγραφεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 λεπτά πριν, xrysa1 είπε

Μάλλον διορθωνουν το τελος επιτηδευματος 650,00 των αγροτων

 

 

ΓΙΑΤΊ ΨΗΦΊΣΤΗΚΕ ΑΥΤΟ ; ΜΑΛΛΟΝ ΤΙΣ ΔΟΣΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ 2% ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα σε όλους.

Εγώ από τις 8 το πρωί , δέν έχω καταφέρει να συνδεθώ.

Βγάζει διαφορετικά μηνύματα κάθε φορά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 λεπτά πριν, salonikios55 είπε

εχει στρωσει για την ωρα.. αλλα χωρις πολλες ελπιδες για το μελλον...

Μην του έχεις πολλή  εμπιστοσύνη. 

Τα αποθήκευει  λάθος και ότι να ναι.

Εστρωσε  αλλά ε3 υποβολή στην συζηγο  Δεν το εμφανίζει  στον συζυγο  ενώ το έχει μέσα στο ε1.

Προσοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, 125883623 είπε

Μην του έχεις πολλή  εμπιστοσύνη. 

Τα αποθήκευει  λάθος και ότι να ναι.

Εστρωσε  αλλά ε3 υποβολή στην συζηγο  Δεν το εμφανίζει  στον συζυγο  ενώ το έχει μέσα στο ε1.

Προσοχή.

Μα έτσι είναι πάντα όταν έχει Ε3 η σύζυγος..

Το εμφανίζει μόνο με τους κωδικούς της συζύγου, στον λογαριασμό του συζύγου όχι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
22 λεπτά πριν, Viper είπε

Μα έτσι είναι πάντα όταν έχει Ε3 η σύζυγος..

Το εμφανίζει μόνο με τους κωδικούς της συζύγου, στον λογαριασμό του συζύγου όχι...

Μπρορει να χω κολλήσει  .

Τι να πω .εγω θυμόμουν  ότι το κάνουμε  υποβολή από την συζηγο  αλλα το βλέπουμε στον συζηγο. 

Τι να πω .πάσο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπέρα σας...όλα τα παραπάνω δυστυχώς συμβαίνουν...π.χ. επισυνάπτω μία εκκαθάριση μήπως κάποιος συνάδελφος έχει κάποια εξήγηση...διότι πλέον δεν ξέρω τι ξέρω, τι βλέπω και τι πραγματικά γίνεται....σε επικοινωνία μου με την ααδε η ...τέλος πάντων....δε με άφησε καν να της περιγράψω το πρόβλημα....με είπε "μπες από άλλο browser και αν το ξαναβγάζει πάρε μας τηλέφωνο..." ....της απαντώ ότι το δοκίμασα και ότι ήδη περίμενα πόση ώρα αναμονή και μου απαντά "και λίγο περίμενες....όλη η ελλάδα περιμένει"....και μου το έκλεισε στα μούτρα....τέσπα...πέρα από τον πόνο μου...αν κάποιος μπορεί να με πει τι γίνεται....οκ...αλλιώς καλή συνέχεια και καλό κουράγιο 😟

Scan_20200713_181308.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, kagiot είπε

καλησπέρα σας...όλα τα παραπάνω δυστυχώς συμβαίνουν...π.χ. επισυνάπτω μία εκκαθάριση μήπως κάποιος συνάδελφος έχει κάποια εξήγηση...διότι πλέον δεν ξέρω τι ξέρω, τι βλέπω και τι πραγματικά γίνεται....σε επικοινωνία μου με την ααδε η ...τέλος πάντων....δε με άφησε καν να της περιγράψω το πρόβλημα....με είπε "μπες από άλλο browser και αν το ξαναβγάζει πάρε μας τηλέφωνο..." ....της απαντώ ότι το δοκίμασα και ότι ήδη περίμενα πόση ώρα αναμονή και μου απαντά "και λίγο περίμενες....όλη η ελλάδα περιμένει"....και μου το έκλεισε στα μούτρα....τέσπα...πέρα από τον πόνο μου...αν κάποιος μπορεί να με πει τι γίνεται....οκ...αλλιώς καλή συνέχεια και καλό κουράγιο 😟

Scan_20200713_181308.pdf 655 kB · 4 downloads

Καλησπέρα. Τι ακριβώς θέλατε να ρωτήσετε την ΑΑΔΕ? Μια χαρά είναι η εκκαθάριση. Το περίεργο τέλος επιτηδεύματος εννοείτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
45 λεπτά πριν, ponzi είπε

Καλησπέρα. Τι ακριβώς θέλατε να ρωτήσετε την ΑΑΔΕ? Μια χαρά είναι η εκκαθάριση. Το περίεργο τέλος επιτηδεύματος εννοείτε?

Αν είναι το τέλος θα έκανε διακοπή  μέσα στο 2019 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
59 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Αν είναι το τέλος θα έκανε διακοπή  μέσα στο 2019 .

Το πρόβλημα της δεν είναι το τέλος επιτηδεύματος αλλά ο φόρος που βγαίνει ενώ έχει ζημιές.  

4 ώρες πριν, kagiot είπε

καλησπέρα σας...όλα τα παραπάνω δυστυχώς συμβαίνουν...π.χ. επισυνάπτω μία εκκαθάριση μήπως κάποιος συνάδελφος έχει κάποια εξήγηση...διότι πλέον δεν ξέρω τι ξέρω, τι βλέπω και τι πραγματικά γίνεται....σε επικοινωνία μου με την ααδε η ...τέλος πάντων....δε με άφησε καν να της περιγράψω το πρόβλημα....με είπε "μπες από άλλο browser και αν το ξαναβγάζει πάρε μας τηλέφωνο..." ....της απαντώ ότι το δοκίμασα και ότι ήδη περίμενα πόση ώρα αναμονή και μου απαντά "και λίγο περίμενες....όλη η ελλάδα περιμένει"....και μου το έκλεισε στα μούτρα....τέσπα...πέρα από τον πόνο μου...αν κάποιος μπορεί να με πει τι γίνεται....οκ...αλλιώς καλή συνέχεια και καλό κουράγιο 😟

Scan_20200713_181308.pdf 655 kB · 10 downloads

Στην αρχή νόμιζα ότι δεν ήσουν λογιστής οπότε εγώ προσωπικά δεν θα σου απαντούσα. Αλλά βλέπω ότι είσαι συναδέλφισσα και μάλιστα αρκετά χρόνια.

Πρώτα απ'όλα καλά σου λένε ότι δεν υπήρχε λόγος να πάρεις τηλέφωνο την ΑΑΔΕ. Εντάξει τα ακούνε για πολλά στραβά αλλά οι εκκαθαρίσεις που βγάζουν είναι σωστές.  Χρόνια τώρα. 

Η εκκαθάριση λοιπόν είναι σωστή. Ο πελάτης σου απλά φορολογείται βάσει τεκμηρίων που είναι τα 2.600 του ΙΧ και τα 3.000 διαβίωσης. Πρόσθεσε τα 541,67 τέλος επιτηδεύματος (10/12) συν την φετινή προκαταβολή, αφαίρεσε την περσινή προκαταβολή και ορίστε πως προκύπτουν 1.773,67 ευρώ. 

Θα μου πεις και τώρα τι κάνουμε....

Αν δεν έχει αρκετά εισοδήματα από προηγούμενα χρόνια δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Καταλαβαίνεις τι εννοώ...

Για να σου χρυσώσω λίγο το χάπι η προκαταβολή του είναι 1.232 ευρώ οπότε τώρα που έκανε παύση του χρόνου θα τα πάρει πίσω.

Ομως έχω την εντύπωση ότι και πέρσι ακριβώς τα ίδια δεν πλήρωσε? Αφού οι προκαταβολές (περσινή-φετινή) είναι οι ίδιες. Αρα προς τι η απορία στο φετινό του εκκαθαριστικό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
24 λεπτά πριν, NIKANOR είπε

Το πρόβλημα της δεν είναι το τέλος επιτηδεύματος αλλά ο φόρος που βγαίνει ενώ έχει ζημιές.  

Στην αρχή νόμιζα ότι δεν ήσουν λογιστής οπότε εγώ προσωπικά δεν θα σου απαντούσα. Αλλά βλέπω ότι είσαι συναδέλφισσα και μάλιστα αρκετά χρόνια.

Πρώτα απ'όλα καλά σου λένε ότι δεν υπήρχε λόγος να πάρεις τηλέφωνο την ΑΑΔΕ. Εντάξει τα ακούνε για πολλά στραβά αλλά οι εκκαθαρίσεις που βγάζουν είναι σωστές.  Χρόνια τώρα. 

Η εκκαθάριση λοιπόν είναι σωστή. Ο πελάτης σου απλά φορολογείται βάσει τεκμηρίων που είναι τα 2.600 του ΙΧ και τα 3.000 διαβίωσης. Πρόσθεσε τα 541,67 τέλος επιτηδεύματος (10/12) συν την φετινή προκαταβολή, αφαίρεσε την περσινή προκαταβολή και ορίστε πως προκύπτουν 1.773,67 ευρώ. 

Θα μου πεις και τώρα τι κάνουμε....

Αν δεν έχει αρκετά εισοδήματα από προηγούμενα χρόνια δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα. Καταλαβαίνεις τι εννοώ...

Για να σου χρυσώσω λίγο το χάπι η προκαταβολή του είναι 1.232 ευρώ οπότε τώρα που έκανε παύση του χρόνου θα τα πάρει πίσω.

Ομως έχω την εντύπωση ότι και πέρσι ακριβώς τα ίδια δεν πλήρωσε? Αφού οι προκαταβολές (περσινή-φετινή) είναι οι ίδιες. Αρα προς τι η απορία στο φετινό του εκκαθαριστικό? 

Αν έχεις κάνει διακοπή  βγάζει νέα προκαταβολή; έχω την εντύπωση  πως όχι, σχεδόν σίγουρος  .κατ τα αλλα έτσι είναι  όπως  τα αναφέρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
20 ώρες πριν, 125883623 είπε

Μπρορει να χω κολλήσει  .

Τι να πω .εγω θυμόμουν  ότι το κάνουμε  υποβολή από την συζηγο  αλλα το βλέπουμε στον συζηγο. 

Τι να πω .πάσο. 

Δεν πειράζει.... :)

Συμβαίνει σε όλους μας...

(ε, και τώρα τελευταία λίγο πιο συχνά (έως απελπιστικά συχνά)! :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΠΔ ικα στελνετε ιουνιου κανονικα με μερικη απασχοληση ή κανενα προγραμμα μισθοδοσιας δεν εβγαλε ακομη εκδοση??τουλαχιστον το δικο μου δεν εβγαλε, Μην μας βαλουν και ξαναγραφουμε πακετα ,αναμενουμε και παραταση δηλωσεων επιτελους?ή δυσκολα?αλλη ενοτητα αλλα για να μην ανοιγουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
18 λεπτά πριν, Trip_Accountant είπε

www1.gsis.gr:443 - Server-unavailable!

Τι έγινε πάλι βρε παιδιά;;;;

 

Λογικά ανεβάζουν τον ένφια.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
23 λεπτά πριν, Trip_Accountant είπε

www1.gsis.gr:443 - Server-unavailable!

Τι έγινε πάλι βρε παιδιά;;;;

 

Τον φέρνουνε, τον φέρνουνε! Τον ΕΝΦΙΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...