Προς το περιεχόμενο

ΜΙΣΘΩΤΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνάδελφοι,

Γνωρίζετε αν είναι πρόβλημα από ΑΑΔΕ το ότι δεν επιτρέπει σε μισθωτό λογιστή να υποβάλλει Ε3  νομικου προσώπου ?

ΟΕΕ  όλα τακτοποιημένα  πληρωμένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, despina3 είπε

ΝΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ  ΑΠΟ ΤΟ 2012 ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ

εαν ειναι ολα τακτοποιημενα (οαε κλπ ) μπαινεις με δικους σου κωδικους  ως εκπροσωπος νομικου προσωπου 

και υποβαλης το ε3 και εντυπο ν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι γίνεται  εως τώρα. Μου είπαν από το ΟΕΕ ότι η ΑΑΔΕ δεν έχει ενημερώσει τα στοιχεία των μισθωτών λογιστών ακόμη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 weeks later...

Καλημέρα σας,

Φέτος μου είπαν από το ΟΕΕ ότι γίνεται διασταύρωση από taxis των αφμ των λογιστών και μπορεί να υποβληθεί Ε3+Ν μόνο από λογιστή ελεύθερο επαγγελματία ή από λογιστή μισθωτό της συγκεκριμένης εταιρίας για την οποία έκανε Υ/Δ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ που τα έιχα  κάνει πριν την πρώτη παράταση μια χαρά έφυγε  ν εταιρίας  .

Αν πρόσφατα  έχετε κάνει την υπεύθυνη  δήλωση  στο ο.ε.ε. κάνει  μερικές μέρες μπορεί και παραπάνω  να στείλουν  την ανανεωμένη  λίστα με τους ενεργούς  κ.α.δ

Ποτέ υποβάλλετε  φέτος την υπεύθυνη  δήλωση με το παράβολο εισφορές  (50+15 αν θυμάμαι  καλά)  και το download  του εκπαιδευτικού  υλικού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Γιατί πέρσυ  ισχύε κάτι άλλο;

Το μόνο βέβαια  δεν αφορά  τα όρια που λέμε 50.000€

Πέρσυ μου είπαν δεν γινόταν διασταύρωση από taxis, 

9 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Πάντως εγώ που τα έιχα  κάνει πριν την πρώτη παράταση μια χαρά έφυγε  ν εταιρίας  .

Αν πρόσφατα  έχετε κάνει την υπεύθυνη  δήλωση  στο ο.ε.ε. κάνει  μερικές μέρες μπορεί και παραπάνω  να στείλουν  την ανανεωμένη  λίστα με τους ενεργούς  κ.α.δ

Ποτέ υποβάλλετε  φέτος την υπεύθυνη  δήλωση με το παράβολο εισφορές  (50+15 αν θυμάμαι  καλά)  και το download  του εκπαιδευτικού  υλικού;

Παρασκευή έκανα τις πληρωμές και Τρίτη κατέβασα το υλικό, θα περιμένω κάποιες μέρες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Πάντως εγώ που τα έιχα  κάνει πριν την πρώτη παράταση μια χαρά έφυγε  ν εταιρίας  .

Αν πρόσφατα  έχετε κάνει την υπεύθυνη  δήλωση  στο ο.ε.ε. κάνει  μερικές μέρες μπορεί και παραπάνω  να στείλουν  την ανανεωμένη  λίστα με τους ενεργούς  κ.α.δ

Ποτέ υποβάλλετε  φέτος την υπεύθυνη  δήλωση με το παράβολο εισφορές  (50+15 αν θυμάμαι  καλά)  και το download  του εκπαιδευτικού  υλικού;

Έναρξη δεν έχω κάνει βεβαίως βεβαίως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Αν είσαι μισθωτός  γιατί να κάνεις;

Γιατί θαρρώ το ΟΕΕ δέχεται μία υπεύθυνη δήλωση ως μισθωτός ενώ εγώ μπορεί να είμαι σε 2 εταιρίες πως θα στείλω την δήλωση της άλλης εταιρίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, GRECTORAS είπε

Γιατί θαρρώ το ΟΕΕ δέχεται μία υπεύθυνη δήλωση ως μισθωτός ενώ εγώ μπορεί να είμαι σε 2 εταιρίες πως θα στείλω την δήλωση της άλλης εταιρίας?

Δεν το ξέρω. 

Αλλά αν θυμάμαι  καλά η κάθε εταιρία  γράφεται  και στέλνει τον μισθωτο της. 

Βέβαια  αυτό το χω δει σε λογιστική  εταιρία  .

Σε άλλη δεν το γνωρίζω  αλλά θα Ναι κάτι παρόμοιο  .

Μα αν το ο.ε.ε στέλνει το excel  με εμένα μέσα  σαν μισθωτό  Γιατί  να κολλάει  το taxisnet  και να μην μπορείς να στείλεις στις δύο που είσαι  μισθωτός  από ένα 4 ωρο  στην καθέμια;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Δεν το ξέρω. 

Αλλά αν θυμάμαι  καλά η κάθε εταιρία  γράφεται  και στέλνει τον μισθωτο της. 

Βέβαια  αυτό το χω δει σε λογιστική  εταιρία  .

Σε άλλη δεν το γνωρίζω  αλλά θα Ναι κάτι παρόμοιο  .

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο να πω την αλήθεια

21 λεπτά πριν, 125883623 είπε

Μα αν το ο.ε.ε στέλνει το excel  με εμένα μέσα  σαν μισθωτό  Γιατί  να κολλάει  το taxisnet  και να μην μπορείς να στείλεις στις δύο που είσαι  μισθωτός  από ένα 4 ωρο  στην καθέμια;

 

Σωστή η αποροία σου αλλά ως μισθωτός έστειλα μια Υ/Δ στο ΟΕΕ και τώρα δεν βλέπω να δέχεται 2η...Θα περιμένω κάποιες μέρες να δω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...

Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με τους μισθωτούς σε δύο εταιρείες?

Δε με αφήνει να υποβάλλω Ε3 για τον δεύτερο εργοδότη μου ενώ η υπεύθυνη δήλωση δεν μπορεί να γίνει για δύο εργοδότες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, elitapap είπε

Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με τους μισθωτούς σε δύο εταιρείες?

Δε με αφήνει να υποβάλλω Ε3 για τον δεύτερο εργοδότη μου ενώ η υπεύθυνη δήλωση δεν μπορεί να γίνει για δύο εργοδότες.

Καλησπέρα, στην Υ/Δ είχε ένα  (+), εκεί έβαζες τα στοιχειά και άλλου εργοδότη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giannis31 είπε

Καλησπέρα, στην Υ/Δ είχε ένα  (+), εκεί έβαζες τα στοιχειά και άλλου εργοδότη

Κατάλαβα. βιάστηκα μάλλον καθώς πέρσι δεν υπήρχε τέτοιος έλεγχος στο Ε3. Θα επικοινωνήσω με το ΟΕΕ.

Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...