Jump to content
  • 0
cathy

ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΣΗ ΣΕ ΠΛΗΤΏΜΕΝΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΕΝΣΗΜΑ ΣΕ ΟΙΚΟΔΟΜΗ

Question

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ , 

ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕ ΚΑΔ ΠΛΗΤΩΜΕΝΗ ΕΛΑΒΕ ΤΗΝ ΑΠΟΖΗΜΕΙΩΣΗ ΤΩΝ 800,00 ΕΥΡΩ .

ΌΜΩΣ ΈΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΣΗΜΑ ΣΕ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΡΙΧΝΩ ΤΗΝ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΠΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ , ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΙΤΗΘΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ 800,00 .

ΜΠΟΡΕΙ Η ΟΧΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΑΙΤΗΣΗ ;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΑ !

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ 

οικ.16073/287/22.04.2020

γ) Οι οικοδόμοι, δικαιούχοι του δωροσήμου Πάσχα 2020, με εξαίρεση όσους εξ αυτών είναι δικαιούχοι και έλαβαν ή λαμβάνουν ή θα λάβουν επίδομα τακτικής ανεργίας εντός του διαστήματος από 1/1/2020 μέχρι και 30/4/2020.
ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑΝ ΤΑ 800,00

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0
17 λεπτά πριν, G-MEL είπε

ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΕΧΩ 

οικ.16073/287/22.04.2020

γ) Οι οικοδόμοι, δικαιούχοι του δωροσήμου Πάσχα 2020, με εξαίρεση όσους εξ αυτών είναι δικαιούχοι και έλαβαν ή λαμβάνουν ή θα λάβουν επίδομα τακτικής ανεργίας εντός του διαστήματος από 1/1/2020 μέχρι και 30/4/2020.
ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑΝ ΤΑ 800,00

 

άρα , να του κάνω αίτηση ;;;

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

γ) Οι οικοδόμοι, δικαιούχοι του δωροσήμου Πάσχα 2020, με εξαίρεση όσους εξ αυτών είναι δικαιούχοι και έλαβαν ή λαμβάνουν ή θα λάβουν επίδομα τακτικής ανεργίας εντός του διαστήματος από 1/1/2020 μέχρι και 30/4/2020.
ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΞΑΙΡΕΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΩΝ ΠΟΥ ΕΛΑΒΑΝ ΤΑ 800,00

 

 Το άρθρο 2 της οικ.16073/287/22.04.2020   

Οι εργαζόμενοι του άρθρου 1 είναι δικαιούχοι της αποζημίωσης ειδικού σκοπού ύψους οκτακοσίων ευρώ (800€), εφόσον δεν έχουν ήδη λάβει την αποζημίωση ειδικού σκοπού που προβλέπεται στη με αριθμ. 12998/232/23-3-2020 (Β΄ 1078) κοινή υπουργική απόφαση.

Το άρθρο 2 αναφέρετε μόνο στους εργαζομένους?

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • 0

Η αριθμ. 12998/232/23-3-2020 (Β΄ 1078) κοινή υπουργική απόφαση αναφέρεται μόνο σε εργαζόμενους και όχι σε πληττόμενες επιχειρήσεις.

Μάλλον είναι κάποια τρύπα - αβλεψία του συστήματος.

Δεν υπάρχει κάποια απαγόρευση.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...