Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΗΔΗ ΥΠΟΒΕΒΛΗΜΕΝΗ Α.Π.Δ. 03/2020


logilogi

Ερώτηση

ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΥΠΟΒΑΛΛΕΙ ΤΗΝ Α.Π.Δ. 03/2020 ΜΑΡΤΙΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΟΡΘΩΣΗ ΤΗΣ?  ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΕΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΚΛΑΣΙΚΑ ΤΕΛΕΥΤΕΑ ΜΕΡΑ ΘΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Συμπληρωματικη ΑΠΔ μπορεις να υποβαλεις(εμπροθεσμα ή σε περιπτωση που ειναι ανοικτο το συστημα λογω παρατασης ) μονο σε περιπτωση που δεν εχεις συμπεριελαβει μια ολοκληρη εγγραφη (στηλη) στην αρχικη ΑΠΔ.

Οποτε στις περιπτωσεις που πχ τα 23 ημερομισθια πρεπει να γινουν 25 λογω αδειας ειδικου σκοπου (οχι λογω αναστολης) τη συμπλρωματικη δε θα την κανει δεκτη το συστημα γιατι βλεπει 2 εγραφες για τον ιδιο εργαζομενο με τον ιδιο τυπο αποδοχων και το ιδιο πακετο καλυψης. 

Αναμενουμε.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, PROAKIS είπε

δεν  έχει επιλογή  συμπληρωματική?

 

1 ώρα πριν, floydpink είπε

Συμπληρωματικη ΑΠΔ μπορεις να υποβαλεις(εμπροθεσμα ή σε περιπτωση που ειναι ανοικτο το συστημα λογω παρατασης ) μονο σε περιπτωση που δεν εχεις συμπεριελαβει μια ολοκληρη εγγραφη (στηλη) στην αρχικη ΑΠΔ.

Οποτε στις περιπτωσεις που πχ τα 23 ημερομισθια πρεπει να γινουν 25 λογω αδειας ειδικου σκοπου (οχι λογω αναστολης) τη συμπλρωματικη δε θα την κανει δεκτη το συστημα γιατι βλεπει 2 εγραφες για τον ιδιο εργαζομενο με τον ιδιο τυπο αποδοχων και το ιδιο πακετο καλυψης. 

Αναμενουμε.....

Λέτε να δώσει παράτάση; Σήμερα "έφτιαξαν" τον κωδικό 18 στο πρόγραμμά μας και είναι ένα χάλι μαύρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΥΣΤΑΖΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΙΠΑΝ Ο ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ Α.Π.Δ. ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΣΤΩ ΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗ ΤΥΧΟΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΙΚΑ! ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΥΠΕΒΑΛΛΑ 20 ΗΜΕΡΟΜΙΣΘΙΑ ΛΟΓΟ ΑΝΑΣΤΟΛΗΣ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ 01 ΚΑΝΟΝΙΚΗ. ΣΤΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ 18 ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΟΛΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
37 λεπτά πριν, logilogi είπε

ΔΥΣΤΑΖΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΕΙΠΑΝ Ο ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΚΑΝΟΝΙΚΗ Α.Π.Δ. ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΚΑΙ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΣΤΩ ΤΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗ ΤΥΧΟΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΟ ΙΚΑ! ΣΤΗΝ ΑΡΧΙΚΗ ΥΠΕΒΑΛΛΑ 20 ΗΜΕΡΟΜΙΣΘΙΑ ΛΟΓΟ ΑΝΑΣΤΟΛΗΣ ΤΗΣ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ 01 ΚΑΝΟΝΙΚΗ. ΣΤΗ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΜΕ ΚΩΔΙΚΟ 18 ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΑΝΑΣΤΟΛΗΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ? 

αρχική με 01  +συμπληρωματική με 18 ,λογικό είναι να την δέχεται.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Την συμπληρωματική την έστειλα και το σύστημα  την πήρε κανονικά όπως σάς ανέφερα παραπάνω. το θέμα μου είναι αν έκανα το σωστό. Δεν θέλω να επηρεάσω κανένα. Όπως είπε και συνάδελφος παραπάνω θα πρέπει να κατατεθεί με αρχική. Δεν ξέρω πιθανόν να μας πουν να τις πάμε στo ΕΦΚΑ για αυτό το έκανα. Δεν ξέρω αν υπάρξει πρόβλημα. από τον ΕΦΚΑ που έστειλα EMAIL  μου απήντησαν ότι θα ακολουθήσουν νεώτερες οδηγίες.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΣΣΑΡΑ είπε

Την συμπληρωματική την έστειλα και το σύστημα  την πήρε κανονικά όπως σάς ανέφερα παραπάνω. το θέμα μου είναι αν έκανα το σωστό. Δεν θέλω να επηρεάσω κανένα. Όπως είπε και συνάδελφος παραπάνω θα πρέπει να κατατεθεί με αρχική. Δεν ξέρω πιθανόν να μας πουν να τις πάμε στo ΕΦΚΑ για αυτό το έκανα. Δεν ξέρω αν υπάρξει πρόβλημα. από τον ΕΦΚΑ που έστειλα EMAIL  μου απήντησαν ότι θα ακολουθήσουν νεώτερες οδηγίες.  

 

δεν είχα τέτοια περίπτωση ,αλλά νομίζω σωστά το έκανες.

την αρχική του τότε με 01 και σήμερα συμπληρωματική με 18.

περιμένετε και τις οδηγίες.

αν είναι να τα μπλέξουν προτιμότερο θα ήταν να πουν ,στείλτε μήνυμα σε όσους θέλετε να διαγράψουμε την αρχική απδ και να κάνετε εκ νέου υποβολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

αν καποιος εστειλες ΑΠΔ μονο με τις αμοιβες που ισχυαν ως το κλεισιμο της επιχειρησης τοτε οκ,ευσταθει  η συμπληρωματικη μονο με τα ποσα της αναστολης

Αν ομως καποιος οπως εγω πχ εστειλε ΑΠΔ μαρτιου μεχρι τελη απριλιου για να ειμαι εμπροθεσμος (πριν την ανακοινωση μεχρι 15 μαιου) με ολα τα ποσα που πηρε καποιος,τοτε συμπληρωματικη απδ φορτωνει επιλεον ποσα,οποτε το πιο σωστο ειναι ακυρωση και επανυποβολη,μακαρι να το κανουν απορω τοσες μερες μια απλη κινηση ειναι να διευκολυνθουμε ,εχουμε δηλωσεις φπα, μισθοδοσιες απδ απριλιος μαιος δωρο πασχα ,καπου το χασανε ρ παιδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 ώρες πριν, zinon είπε

αν καποιος εστειλες ΑΠΔ μονο με τις αμοιβες που ισχυαν ως το κλεισιμο της επιχειρησης τοτε οκ,ευσταθει  η συμπληρωματικη μονο με τα ποσα της αναστολης

Αν ομως καποιος οπως εγω πχ εστειλε ΑΠΔ μαρτιου μεχρι τελη απριλιου για να ειμαι εμπροθεσμος (πριν την ανακοινωση μεχρι 15 μαιου) με ολα τα ποσα που πηρε καποιος,τοτε συμπληρωματικη απδ φορτωνει επιλεον ποσα,οποτε το πιο σωστο ειναι ακυρωση και επανυποβολη,μακαρι να το κανουν απορω τοσες μερες μια απλη κινηση ειναι να διευκολυνθουμε ,εχουμε δηλωσεις φπα, μισθοδοσιες απδ απριλιος μαιος δωρο πασχα ,καπου το χασανε ρ παιδια 

Το κουμπάκι με την ακύρωση και επανυποβολή, είναι χρόνια που δεν το δημιουργούν.

Θα ήταν μεγάλη διευκόλυνση, για υπαλλήλους του δημοσίου αλλά και για τους λογιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
28 λεπτά πριν, solwn 1 είπε

Τελικά, πληρώνουμε όλο το ποσόν ή μόνον αυτό του κωδικού 01?

ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ 01 (ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ) 0 ΚΩΔΙΚΟΣ 18 ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
59 λεπτά πριν, ΣΤΑΥΡΟΣ ΜΕΣΣΑΡΑ είπε

ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥ 01 (ΤΑΚΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ) 0 ΚΩΔΙΚΟΣ 18 ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ.

Καλησπέρα.

Επειδή δεν έχω οριστικοποιήσει ακόμα, ημερομηνία πληρωμής εισφορών Μαρτίου τι βγάζει?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η συμπληρωματικη ΑΠΔ μονο με τις αποδοχες της αναστολης δεν υπαρχει καποιος  λογος να μην ειναι σωστα δοσμενη  αφου αφορα ξεχωριστη στηλη με διαφορετικο τυπο αποδοχων, αρα σωστα την παραλαμβανει το συστημα.

Σαν ποσο πληρωμης συνεχιζει να βγαζει το συνολικο,αλλά ειναι το τελευταιο που με νοιαζει και δε νομιζω να το διορθωσουν.Τοσα χρονια δεν διορθωθηκε...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 12/5/2020 στις 3:41 ΜΜ, floydpink είπε

Συμπληρωματικη ΑΠΔ μπορεις να υποβαλεις(εμπροθεσμα ή σε περιπτωση που ειναι ανοικτο το συστημα λογω παρατασης ) μονο σε περιπτωση που δεν εχεις συμπεριελαβει μια ολοκληρη εγγραφη (στηλη) στην αρχικη ΑΠΔ.

Οποτε στις περιπτωσεις που πχ τα 23 ημερομισθια πρεπει να γινουν 25 λογω αδειας ειδικου σκοπου (οχι λογω αναστολης) τη συμπλρωματικη δε θα την κανει δεκτη το συστημα γιατι βλεπει 2 εγραφες για τον ιδιο εργαζομενο με τον ιδιο τυπο αποδοχων και το ιδιο πακετο καλυψης. 

Αναμενουμε.....

Από το ΙΚΑ είπαν να γίνει Συμπληρωματική ΑΠΔ για τις επιπλέον ημέρες (άδεια ειδικού σκοπού) και το σύστημα θα τις αθροίσει (23+2=25)

Ισχύει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, PATRASACC είπε

Από το ΙΚΑ είπαν να γίνει Συμπληρωματική ΑΠΔ για τις επιπλέον ημέρες (άδεια ειδικού σκοπού) και το σύστημα θα τις αθροίσει (23+2=25)

Ισχύει αυτό?

Από τι ΙΚΑ αυτό μου είπαν και εμένα να κάνω συμπληρωματική, και αυτό θα κάνω και ας κάνουν ότι θέλουν δεν κάνω κάτι μη νόμιμο. 

έχουμε και άλλες δουλειές να κάνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Θα δω αν παιρνει συμπληρωματικη ετσι.

Μακαρι!!

Παλαιοτερα δε δεχοταν τετοιες περιπτωσεις και υπεβαλα  ΔΜΣΑΑ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
17 λεπτά πριν, floydpink είπε

Θα δω αν παιρνει συμπληρωματικη ετσι.

Μακαρι!!

Παλαιοτερα δε δεχοταν τετοιες περιπτωσεις και υπεβαλα  ΔΜΣΑΑ.

 

Ενημέρωσέ μας, αν έχεις την καλοσύνη, αν το δέχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
25 λεπτά πριν, PATRASACC είπε

Ενημέρωσέ μας, αν έχεις την καλοσύνη, αν το δέχεται.

ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΕΧΕΤΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...