Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ


garanti1987

Ερώτηση

Καλησπέρα, σύμφωνα με τον νόμο παρατείνεται η αναστολή των συμβάσεων κατά ποσοστό του 60% των εργαζόμενων μέχρι της 31 Μαΐου για επιχειρηςεις που έκλεισαν με κρατική εντολή δηλαδή αν κατάλαβα καλά για παράδειγμα αν κάποιος εργοδότης έχει βάλει σε αναστολή 10 εργαζόμενους μπορεί να παρατείνει την αναστολή σε 6 εργαζόμενους (Επιλογή εργοδότη) (ποσοστό 60%) η παρατείνεται για όλο το ποσοστό?? Ευχαριστώ πολύ αν κατάλαβα λάθος απαντήστε μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
5 ώρες πριν, garanti1987 είπε

Καλησπέρα, σύμφωνα με τον νόμο παρατείνεται η αναστολή των συμβάσεων κατά ποσοστό του 60% των εργαζόμενων μέχρι της 31 Μαΐου για επιχειρηςεις που έκλεισαν με κρατική εντολή δηλαδή αν κατάλαβα καλά για παράδειγμα αν κάποιος εργοδότης έχει βάλει σε αναστολή 10 εργαζόμενους μπορεί να παρατείνει την αναστολή σε 6 εργαζόμενους (Επιλογή εργοδότη) (ποσοστό 60%) η παρατείνεται για όλο το ποσοστό?? Ευχαριστώ πολύ αν κατάλαβα λάθος απαντήστε μου 

Καλησπέρα,το 60% που αναφέρεται στην ΠΝΠ αφορά τις επιχειρήσεις που πλήττονται,όχι αυτές που έκλεισαν από κρατική εντολή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Έχω 2 επιχειρήσεις πληττόμενες, οι οποίες δήλωσαν αναστολή συμβάσεων των υπαλλήλων τους την 1/4.

Πρέπει να κάνουν κάτι από αύριο?

Η αναστολή συνεχίζεται μέχρι τις 15/4 και μετά επιστρέφουν στην εργασία τους, σωστά?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
12 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Έχω 2 επιχειρήσεις πληττόμενες, οι οποίες δήλωσαν αναστολή συμβάσεων των υπαλλήλων τους την 1/4.

Πρέπει να κάνουν κάτι από αύριο?

Η αναστολή συνεχίζεται μέχρι τις 15/4 και μετά επιστρέφουν στην εργασία τους, σωστά?

Ευχαριστώ πολύ.

Γιώργος Χριστόπουλος: Πως θα λειτουργήσει από Δευτέρα τόσο μια κλεισμένη από δημόσια αρχή επιχείρηση, όσο και μια πληττόμενη

https://www.taxheaven.gr/news/48702/giwrgos-xristopoylos-pws-oa-leitoyrghsei-apo-deytera-toso-mia-kleismenh-apo-dhmosia-arxh-epixeirhsh-oso-kai-mia-plhttomenh

Αν και πιο πολλά με μπέρδεψε πάρα μου έλυσε αλλα από μισθοδιια μισθοδοσία είμαι  άσχετος. 

Εσύ ίσως  καταλάβεις  περίσοτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...