Προς το περιεχόμενο
  • 0

οικ.16073/287/2020 ΝΕΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ 800,00 ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ ΚΛΠ


DC047550314

Ερώτηση

23 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
8 ώρες πριν, DC047550314 είπε

εικόνα.png

Συνάδελφοι... έχει ανοίξει το ΕΡΓΑΝΗ για τα νέα επαγγέλματα βασει της 16073/287/2020... ή εγώ δεν το βλέπω......

Ελα μου ντε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 25/4/2020 στις 4:55 ΜΜ, ΟΛΥΜΠΙΟΣ είπε

Ελα μου ντε! 

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΕΡΙΜΕΝΩ .ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΙ  ΟΤΙ ΑΝΟΙΞΕ ΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΤΟ FORUM. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΜΗΠΩΣ   ΓΝΩΡΙΖΕΙ  ΚΑΠΟΙΟΣ  ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ,   ΟΙ  ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ  ΣΤΟ  ΑΓΙΟ   ΟΡΟΣ (ΜΕ  ΠΗΡΕ ΠΕΛΑΤΗΣ  ΤΗΛ.  ΟΤΙ  ΤΟΥΣ  ΕΒΑΛΑΝ  ΚΑΙ  ΑΥΤΟΥΣ  ΣΤΑ  800,, )  ΣΕ  ΠΟΙΑ  ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ  ΘΑ  ΚΑΝΟΥΝ  ΑΙΤΗΣΗ??

ΣΤΟ  support employes   στο  ΕΡΓΑΝΗ  ΔΕΝ  ΦΑΙΝΕΤΑΙ  Ο  ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
31 λεπτά πριν, katerin είπε

ΜΗΠΩΣ   ΓΝΩΡΙΖΕΙ  ΚΑΠΟΙΟΣ  ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ,   ΟΙ  ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ  ΣΤΟ  ΑΓΙΟ   ΟΡΟΣ (ΜΕ  ΠΗΡΕ ΠΕΛΑΤΗΣ  ΤΗΛ.  ΟΤΙ  ΤΟΥΣ  ΕΒΑΛΑΝ  ΚΑΙ  ΑΥΤΟΥΣ  ΣΤΑ  800,, )  ΣΕ  ΠΟΙΑ  ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ  ΘΑ  ΚΑΝΟΥΝ  ΑΙΤΗΣΗ??

ΣΤΟ  support employes   στο  ΕΡΓΑΝΗ  ΔΕΝ  ΦΑΙΝΕΤΑΙ  Ο  ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,,

ΤΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΣΚΟΥΝ;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ,  ΠΟΛΥ !!!   ΑΣ  ΕΛΠΙΣΟΥΜΕ  ΟΤΙ  ΘΑ  ΕΙΝΑΙ  ΕΤΣΙ,,,

ΕΧΟΥΜΕ  ΧΑΣΕΙ  ΤΗ ΜΠΑΛΑ  ΠΛΕΟΝ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το δημοσίευσα και σε ομάδα στο fb, το δημοσιεύω κι εδώ για να καταλάβω αν μόνο εγώ έχω τέτοιες κρούσεις ή όλοι...

Με έχουν τρελάνει! με παίρνουν από το πρωί οικοδόμοι ότι τους παίρνουν διάφοροι φίλοι τους οικοδόμοι και τους λένε ότι οι λογιστές τους τους έχουν κάνει την αίτηση και τους απαντάω σε ΠΟΙΑ πλατφόρμα? Αλλά με έχουν φέρει σε σύγχιση αμφιβάλλω και γι αυτά που ξέρω και ψάχνω συνεχώς μήπως εγώ έχω κάνει λάθος και χάσουν τα λεφτά! Μάλιστα σε έναν, η λογίστρια του φίλου τον προέτρεψε να της δώσει τον ΙΒΑΝ για να του κάνει αυτή την αίτηση όπως έκανε και στον πελάτη της. Έχω χάσει κάτι;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 λεπτά πριν, STRIGKLA είπε

Το δημοσίευσα και σε ομάδα στο fb, το δημοσιεύω κι εδώ για να καταλάβω αν μόνο εγώ έχω τέτοιες κρούσεις ή όλοι...

Με έχουν τρελάνει! με παίρνουν από το πρωί οικοδόμοι ότι τους παίρνουν διάφοροι φίλοι τους οικοδόμοι και τους λένε ότι οι λογιστές τους τους έχουν κάνει την αίτηση και τους απαντάω σε ΠΟΙΑ πλατφόρμα? Αλλά με έχουν φέρει σε σύγχιση αμφιβάλλω και γι αυτά που ξέρω και ψάχνω συνεχώς μήπως εγώ έχω κάνει λάθος και χάσουν τα λεφτά! Μάλιστα σε έναν, η λογίστρια του φίλου τον προέτρεψε να της δώσει τον ΙΒΑΝ για να του κάνει αυτή την αίτηση όπως έκανε και στον πελάτη της. Έχω χάσει κάτι;

 

Αυτοί οι ''λογιστές'' που τα ξέρουν όλα και τα κάνουν πρώτοι είναι για πολλές κλωτσιές!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, HURRICANE33 είπε

Αυτοί οι ''λογιστές'' που τα ξέρουν όλα και τα κάνουν πρώτοι είναι για πολλές κλωτσιές!

Αυτοί έχουν φέρει τον κλάδο εδώ που είναι. Το ξέρουν οι επάνω και μας κάνουν αυτά που κάνουν. Το πραγματικό πρόβλημα είναι αυτό, και όσο υπάρχει δεν θα αλλάξει κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το πιο πιθανό είναι να μην φταίει ο λογιστής.

Απλά κατά 99% ο συνάδελφος είπε στον οικοδόμο θα το κάνω όταν ανοίξει... και ο οικοδόμος το μετέφρασε μου έκανε την αίτηση.

Είναι ανθρώπινο να ακούμε αυτό που θέλουμε και όχι αυτό που μας λένε. 

Όπως και το ότι να θυμόμαστε ότι μας συμφέρει ή να επιλέγουμε και να ακούμε την συμβουλή που μας συμφέρει κοκ (άσχετα το πόσο ακραία είναι πχ θα χαριστούν όλα τα χρωστούμενα )

 

Ανθρώπινα (καλώς ή κακώς) και τα ζούμε καθημερινά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
13 ώρες πριν, STRIGKLA είπε

Το δημοσίευσα και σε ομάδα στο fb, το δημοσιεύω κι εδώ για να καταλάβω αν μόνο εγώ έχω τέτοιες κρούσεις ή όλοι...

Με έχουν τρελάνει! με παίρνουν από το πρωί οικοδόμοι ότι τους παίρνουν διάφοροι φίλοι τους οικοδόμοι και τους λένε ότι οι λογιστές τους τους έχουν κάνει την αίτηση και τους απαντάω σε ΠΟΙΑ πλατφόρμα? Αλλά με έχουν φέρει σε σύγχιση αμφιβάλλω και γι αυτά που ξέρω και ψάχνω συνεχώς μήπως εγώ έχω κάνει λάθος και χάσουν τα λεφτά! Μάλιστα σε έναν, η λογίστρια του φίλου τον προέτρεψε να της δώσει τον ΙΒΑΝ για να του κάνει αυτή την αίτηση όπως έκανε και στον πελάτη της. Έχω χάσει κάτι;

 

ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ ΚΑΜΙΑ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΑΚΟΜΑ,ΑΠΛΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΠΧ ΥΛΟΤΟΜΟΙ ΟΙΚΟΔΟΜΟΙ(ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΕΙ ΤΡΙΜΗΝΗ Η ΤΕΤΡΑΜΗΝΗ ΑΝΕΡΓΙΑ)  ΠΛΗΡΩΣΕ Ο ΟΑΕΔ 2 ΜΗΝΕΣ  ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΔΙΔΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΠΛΗΡΩΘΗΚΑΝ.

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΕ ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟ myBusinessSupport  (ΜΟΥ ΕΠΕΣΑΝ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ) ΣΕ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ  ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΠΙ ΛΕΞΗ ΟΤΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΕΚΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΕΠΑΘΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΙΤΗΣΗ,ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΣΠΑΣΑΝΕ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΗΜΟΥΝ Ο ΚΑΚΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗΣ ΚΑΙ Ο ΑΛΛΟΣ Ο ΚΑΛΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
8 λεπτά πριν, 235711 είπε

Το πιο πιθανό είναι να μην φταίει ο λογιστής.

Απλά κατά 99% ο συνάδελφος είπε στον οικοδόμο θα το κάνω όταν ανοίξει... και ο οικοδόμος το μετέφρασε μου έκανε την αίτηση.

Είναι ανθρώπινο να ακούμε αυτό που θέλουμε και όχι αυτό που μας λένε. 

Όπως και το ότι να θυμόμαστε ότι μας συμφέρει ή να επιλέγουμε και να ακούμε την συμβουλή που μας συμφέρει κοκ (άσχετα το πόσο ακραία είναι πχ θα χαριστούν όλα τα χρωστούμενα )

 

Ανθρώπινα (καλώς ή κακώς) και τα ζούμε καθημερινά

Τις περισσότερες φορές φταίει ο λογιστής σε αυτές τις περιπτώσεις.

Είναι η κατηγορία αυτή που το παίζουν εξυπνάκηδες και παραμυθιάζουν τους πελάτες ότι έχουν πληροφορίες, ότι τα κάνουν όλα πρώτοι και μην ακούς τους άλλους.

Και ο πελάτης το λέει στον συνάδελφό του και διαδίδεται στον κλάδο τους.

Είναι κάποιοι πελάτες που μπορούν να ξεχωρίσουν τον παπατζή από τον σοβαρό επαγγελματία, αλλά είναι και πολλοί που την πατάνε.

Βέβαια, μετά, συνήθως, γυρνούν πίσω μετανιωμένοι, καθώς ο σοβαρός επαγγελματίας δικαιώνεται μακροπρόθεσμα.

Και βέβαια, μεγάλη ζημιά κάνουν και οι λογιστές στα πάνελ των Αυτιά, Παπαδάκη, οι οποίοι πετάνε τις αποκλειστικές πληροφορίες τους και σε μισή ώρα έχουν αρχίσει τα τηλέφωνα του τύπου "άνοιξε η πλατφόρμα, ακόμα δεν έκανες την αίτηση, το είπαν στον Αυτιά".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε κάθε επάγγελμα υπάρχουν κ οι εξυπνάκηδες.

Απλά να προσθέσω και ότι από την κάθε μία κατηγορία προς συνάδελφο, η μισή επιστρέφει σε εμάς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ακριβώς το ίδιο και σ' εμένα συνάδελφοι. Με παίρνουν οικοδόμοι  να μου ζητήσουν τον λόγο που δεν τους έχω κάνει ακόμη την αίτηση, ενώ οι λογιστές γνωστών τους  τις έχουν ήδη υποβάλλει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μόλις είπε ο κ. Βούρτσης στον ΣΚΑΙ ότι θα ανοίξει εντός της εβδομάδας η εφαρμογή για τις νέες ειδικότητες οικοδόμοι κλπ. Πήρα αμέσως τους οικοδόμους που τους είχαν σπείρει αμφιβολίες και τους ενημέρωσα ! Και να μην αγχώνονται με αυτά που ακούνε τριγύρω ότι θα χάσουν τα λεφτά τους. Και αυτό να λένε στους συναδέλφους τους ότι δεν άνοιξε ΑΚΟΜΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΗΜΕΡΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, eyripidis είπε

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ, ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ ΤΟ ΕΝΤΥΠΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΑΝΟΙΞΕ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ.

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΗΜΕΡΑ.

ΑΜΗΝ!!!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

stigmiotypo_2020-05-05_02.43.54.png

Οι ειδικές κατηγορίες εργαζομένων υποβάλλουν υπεύθυνη δήλωση με ειδικό έντυπο στην ηλεκτρονική πλατφόρμα του ειδικού μηχανισμού στήριξης των εργαζομένων (supportemployees.services.gov.gr) του υπουργείου Εργασίας, με την οποία δηλώνουν την ειδική κατηγορία στην οποία υπάγονται από την ερχόμενη Δευτέρα 11/5/2020 έως και την επόμενη Κυριακή 17/5/2020.

Η καταβολή των 800 ευρώ προγραμματίζεται να πραγματοποιηθεί γι αυτές τις ειδικές κατηγορίες σε δύο φάσεις: 

  • 13 Μαίου – 14 Μαίου 
  • 18 Μαίου – 19 Μαίου

και από το taxheaven

https://www.taxheaven.gr/news/48734/to-xronodiagramma-twn-dhlwsewn-diorowsewn-poy-mporoyn-na-ypoblhooyn-sto-ps-erganh-basei-ths-egk-17321327452020

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...