Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΙΤΗΣΗ για τα 800 επαγγελματιων


dodos

Ερώτηση

θελω να ρωτήσω 2 πράγματα που νομίζω απασχολούν και άλλους:

1.ατομική επιχειρηση και ο ιδιος σε Ο.Ε μαζι με τα παιδια του .κανουμε και για την ατομικη και για την ο.ε αιτηση ?(εννοείται πληρούν  τις προϋποθέσεις)

2.αυτοι που έχουν απαλλαγή φπα λόγο τζίρου εννοείται τους κανουμε?

3.μισθωτός που πηρε το 800αρι έχει και ατομική ,δεν του κανουμε και για την ατομική ?τα ρωραω αυτα γιατι δεν βλέπω στην αιτητη ασφαλιστικές δικλίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
50 λεπτά πριν, skylogiannis είπε

Της κοινωνίας είναι όψεως/εμπορικός;

Και μένα μου βγάζει μήνυμα σφάλματος σε μία κοινωνία αλλά ο λογαριασμός που μου έφεραν είναι ταμιευτηρίου με συνδικαιούχους τα μέλη.

Προφανώς η εφαρμογή κάνει κάποιου είδους έλεγχο!

Τούς έστειλα να βγάλουν επαγγελματικό...

Δεν είναι όψεως και δεν θα βγάλουν , Αν βγάλουν πες το μου σε παρακαλώ!! Η Εθνική τράπεζα ισχυρίζεται ότι δεν βγαίνει όψεως διότι η Κοινωνία δεν είναι Νομικό Πρόσωπο. 

ο ένας Κοινωνός έχει όψεως διότι έχει ατομική , σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω αυτόν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 λεπτά πριν, asteras5 είπε

Δεν είναι όψεως και δεν θα βγάλουν , Αν βγάλουν πες το μου σε παρακαλώ!! Η Εθνική τράπεζα ισχυρίζεται ότι δεν βγαίνει όψεως διότι η Κοινωνία δεν είναι Νομικό Πρόσωπο.

Στην ALPHA θα πάνε. Θα σου πω τι τους είπαν. Αν το ξεχάσω θύμισε το μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Έχουμε κάποια πληροφόρηση για το πότε θα καταβληθούν τα 800 ευρώ στους αυτοαπασχολούμενους?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 31/03/2019 ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ 800€ ΝΑΙ Η΄ΟΧΙ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, agelog1967 είπε

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 31/03/2019 ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ 800€ ΝΑΙ Η΄ΟΧΙ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τελικά εμάς θα μας εντάξουν? Είχαν πει πως αρχές Μαΐου θα το πάρουμε κι εμείς το 800αρι. Ισχύει? Κι αν ναι, θα κάνουμε αίτηση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Έχουμε κάποια πληροφόρηση για το πότε θα καταβληθούν τα 800 ευρώ στους αυτοαπασχολούμενους?

Ευχαριστώ.

Τέλη Απριλίου με αρχές Μαΐου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
32 λεπτά πριν, agelog1967 είπε

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΝΕΟ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 31/03/2019 ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ 800€ ΝΑΙ Η΄ΟΧΙ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Εγώ σε ίδια περίπτωση υπέβαλα αίτηση. Νομίζω πως δικαιούνται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι καλημέρα και Χριστός Ανέστη.

Υπάρχουν (εκτός όλων των άλλων) 2 ζητήματα που δεν είναι ξεκάθαρα:

  1. Το πρώτο αφορά επιχείρησες με έναρξη μετά την 31/3/19, οι οποίες μπορεί και να έχουν περιοδική-ες με μηδενικές εκροές (καθώς ήταν νέες επιχειρήσεις) και
  2. Το δεύτερο αφορά ατομικές επιχειρήσεις που έχουν μεν εκροές κάθε τρίμηνο, όμως δεν υποβάλλουν περιοδικές ΦΠΑ, καθώς είναι στο ειδικό καθεστώς των μικρών επιχειρήσεων με ακαθάριστα έσοδα κάτω των 10.000 ευρώ.

Επειδή αυτό που υποβάλουμε στο myBusinessSupport της ΑΑΔΕ είναι υπεύθυνη δήλωση (με ότι αυτό συνεπάγεται), θα πρέπει να νομίζω να είμαστε βέβαιοι για τις επιλογές μας. 

Εγώ έχω τέτοιες περιπτώσεις και δεν τους έχω υποβάλλει ακόμα γιατί δεν έχω σίγουρη πληροφόρηση για το αν μπορούν να κάνουν αίτηση και αν τελικά δικαιούνται τα 800 ευρώ.

 

Παρακαλώ λοιπόν αν κάποιος συνάδελφος ξέρει κάτι θετικό να βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ πολύ και χρόνια πολλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
34 λεπτά πριν, monty είπε

Εγώ σε ίδια περίπτωση υπέβαλα αίτηση. Νομίζω πως δικαιούνται. 

Η ΛΟΓΙΚΗ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ.ΣΕ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ΕΡΤ ΧΘΕΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΣΟΙ  ΕΚΑΝΑΝ ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 31/03/2019 ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΔΙΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
31 λεπτά πριν, eyripidis είπε

Η ΛΟΓΙΚΗ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΟΥΝ.ΣΕ ΕΚΠΟΜΠΗ ΤΗΣ ΕΡΤ ΧΘΕΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΟΣΟΙ  ΕΚΑΝΑΝ ΕΝΑΡΞΗ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 31/03/2019 ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΑΔΙΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ. 

Λογίστρια ήταν και αυτή που τα έλεγε. Δεν ξέρει κάτι περισσότερο από όσους μπαίνουμε και εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημερα σημερα ο Σκυλακακης ειπε στο ραδιοφωνο οτι δεν ειναι οι νεες επιχειρησεις μεσα καθως το εργαλειο εχει την λογικη του να ελεγξει την τοτε κατασταση και την τωρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, serafino είπε

Συνάδελφοι καλημέρα και Χριστός Ανέστη.

Υπάρχουν (εκτός όλων των άλλων) 2 ζητήματα που δεν είναι ξεκάθαρα:

  1. Το πρώτο αφορά επιχείρησες με έναρξη μετά την 31/3/19, οι οποίες μπορεί και να έχουν περιοδική-ες με μηδενικές εκροές (καθώς ήταν νέες επιχειρήσεις) και
  2. Το δεύτερο αφορά ατομικές επιχειρήσεις που έχουν μεν εκροές κάθε τρίμηνο, όμως δεν υποβάλλουν περιοδικές ΦΠΑ, καθώς είναι στο ειδικό καθεστώς των μικρών επιχειρήσεων με ακαθάριστα έσοδα κάτω των 10.000 ευρώ.

Επειδή αυτό που υποβάλουμε στο myBusinessSupport της ΑΑΔΕ είναι υπεύθυνη δήλωση (με ότι αυτό συνεπάγεται), θα πρέπει να νομίζω να είμαστε βέβαιοι για τις επιλογές μας. 

Εγώ έχω τέτοιες περιπτώσεις και δεν τους έχω υποβάλλει ακόμα γιατί δεν έχω σίγουρη πληροφόρηση για το αν μπορούν να κάνουν αίτηση και αν τελικά δικαιούνται τα 800 ευρώ.

 

Παρακαλώ λοιπόν αν κάποιος συνάδελφος ξέρει κάτι θετικό να βοηθήσει.

 

Ευχαριστώ πολύ και χρόνια πολλά

Καλημέρα.

Για το 2 εγώ θα έστελνα.

Λέει για μηδενικές περιοδικές φπα, αυτές δεν έχουν υποχρέωση υποβολής περιοδικής φπα, είναι κάτι εντελώς διαφορετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
22 λεπτά πριν, picos είπε

Καλημερα σημερα ο Σκυλακακης ειπε στο ραδιοφωνο οτι δεν ειναι οι νεες επιχειρησεις μεσα καθως το εργαλειο εχει την λογικη του να ελεγξει την τοτε κατασταση και την τωρα 

Καλά και ο Αγραπιδάς είπε να βάλουμε στις παρατηρήσεις την έναρξη αναστολής σύμβασης και έφαγε άκυρο μετά από τον Βρούτση και την Στρατινάκη πριν ο αλέκτωρ λαλήσει τρεις φορές.

Επίσης αν θυμάμαι καλά ο ίδιος είπε να στείλουμε μηδενικές Υ.Δ. στην Εργάνη για να τύχουν οι επιχειρήσεις των ευεργετημάτων.

Και μετά από 2 ημέρες η ΕΡΓΑΝΗ μπλόκαρε τις συγκεκριμένες υποβολές. 🙂 Ακόμη γελάω...

Είπε επίσης ότι οι επιδοτούμενοι εργαζόμενοι του ΟΑΕΔ δεν δικαιούται τα 800€.

Εγώ πήρα στον ΟΑΕΔ της περιοχής και γελάγανε. Μου είπαν ότι τα προγράμματα με βάση οδηγία που βγήκε παγώνουν και παρατείνονται για όσο διαρκεί η αναστολή. Και ότι οι εργαζόμενοι εννοείται ότι δικαιούνται τα 800€.

Θες να πω και άλλα;

Κάνε εσύ αίτηση και αν δεν δικαιούται κάποιος ας μην του τα δώσουνε.

Έχω 2 περιπτώσεις επιχειρήσεων με έναρξη το 2020 που έχουν κάνει από 20.000-30.000 έξοδα για να ξεκινήσουν να δουλεύουν και τους κλείσαν πριν ανοίξουν.

Αυτοί δεν το δικαιούνται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 17/4/2020 στις 11:04 ΠΜ, HURRICANE33 είπε

Καλημέρα.

Εγώ θα έκανα, αν πληροί τις άλλες προυποθέσεις.

Δεν βλέπω πουθενά να απαγορεύει να είναι παράλληλα και υπάλληλος.

Καλημέρα!

Τελικά αναφέρεται πουθενά τι γίνεται με τις περιπτώσεις παράλληλης απασχόλησης μισθωτών που μπαίνουν σε αναστολή από τη μισθωτή τους εργασία και είναι και στις πληττόμενες σαν ατομικές?

Κάπου άκουγα ότι ο Άδωνις είπε ότι η αποζημίωση ειδικού σκοπού (τα 800€ δηλαδή) θα δίνεται μια φορά...

Και μήπως το παραπάνω δεν ισχύει και για αντίστοιχη περίπτωση όπου ο μισθωτός δικαιούται και το voucher ως επιστήμονας γιατί αυτό (το voucher δηλαδή) δεν είναι αποζημίωση ειδικού σκοπού, όποτε θα μπορούσε να πάρει και τα δύο....? 

Τι κάνατε εσείς τελικά? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 λεπτά πριν, skylogiannis είπε

Καλά και ο Αγραπιδάς είπε να βάλουμε στις παρατηρήσεις την έναρξη αναστολής σύμβασης και έφαγε άκυρο μετά από τον Βρούτση και την Στρατινάκη πριν ο αλέκτωρ λαλήσει τρεις φορές.

Επίσης αν θυμάμαι καλά ο ίδιος είπε να στείλουμε μηδενικές Υ.Δ. στην Εργάνη για να τύχουν οι επιχειρήσεις των ευεργετημάτων.

Και μετά από 2 ημέρες η ΕΡΓΑΝΗ μπλόκαρε τις συγκεκριμένες υποβολές. 🙂 Ακόμη γελάω...

Είπε επίσης ότι οι επιδοτούμενοι εργαζόμενοι του ΟΑΕΔ δεν δικαιούται τα 800€.

Εγώ πήρα στον ΟΑΕΔ της περιοχής και γελάγανε. Μου είπαν ότι τα προγράμματα με βάση οδηγία που βγήκε παγώνουν και παρατείνονται για όσο διαρκεί η αναστολή. Και ότι οι εργαζόμενοι εννοείται ότι δικαιούνται τα 800€.

Θες να πω και άλλα;

Κάνε εσύ αίτηση και αν δεν δικαιούται κάποιος ας μην του τα δώσουνε.

Έχω 2 περιπτώσεις επιχειρήσεων με έναρξη το 2020 που έχουν κάνει από 20.000-30.000 έξοδα για να ξεκινήσουν να δουλεύουν και τους κλείσαν πριν ανοίξουν.

Αυτοί δεν το δικαιούνται;

Δικιο εχεις μονο που εδω δεν ειναι αιτηση ειναι υπ δηλωση .... ειναι λιγο διαφορετικο.Ας περιμενουμε την ερμηνευτικη για τα ανερμηνευτα οπως κανουμε 1 μηνα τωρα και βλεπουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, picos είπε

Δικιο εχεις μονο που εδω δεν ειναι αιτηση ειναι υπ δηλωση .... ειναι λιγο διαφορετικο.Ας περιμενουμε την ερμηνευτικη για τα ανερμηνευτα οπως κανουμε 1 μηνα τωρα και βλεπουμε 

Εγώ στέλνω χθες και σήμερα τις ξεκάθαρες περιπτώσεις και αύριο μέχρι μεσημέρι αν δεν έχει βγει διευκρίνηση στέλνω και τις οριακές

που πιστεύω ότι είναι μέσα. Απλά χρειάζονται τηλεκατάρτιση κάποιοι για να μάθουν να γράφουν δομημένα και ξεκάθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 17/4/2020 στις 6:04 ΜΜ, STRIGKLA είπε

Ερώτηση: Κύριος ΚΑΔ έδρας δεν εντάσσεται. Κύριος ΚΑΔ υποκαταστήματος κλειστή από 18/3. Έγινε Υ.Δ. για μείωση ενοικίου. Δικαιούται να ζητήσει τα 800?

Καλημέρα σας,

υπάρχει κάποια άποψη για το ερώτημα αυτό ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 λεπτά πριν, skylogiannis είπε

Εγώ στέλνω χθες και σήμερα τις ξεκάθαρες περιπτώσεις και αύριο μέχρι μεσημέρι αν δεν έχει βγει διευκρίνηση στέλνω και τις οριακές

που πιστεύω ότι είναι μέσα. Απλά χρειάζονται τηλεκατάρτιση κάποιοι για να μάθουν να γράφουν δομημένα και ξεκάθαρα.

για μένα πρέπει σε κάθε όρο να βάλουν στο τέλος (εφόσον υπήρχε υποχρέωση)

και δήλωση 2018 .μηδενικά έσοδα (για έναρξη έως 31/12/2017).

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 λεπτά πριν, PROAKIS είπε

για μένα πρέπει σε κάθε όρο να βάλουν στο τέλος (εφόσον υπήρχε υποχρέωση)

και δήλωση 2018 .μηδενικά έσοδα (για έναρξη έως 31/12/2017).

 

Ε βέβαια έτσι ακριβώς, δηλαδή αν κάποιος έκανε έναρξη 31.12.2018 τι έσοδα θα έχει; 1.000.000 €; 😉 Μηδενικά θα έχει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν, skylogiannis είπε

Ε βέβαια έτσι ακριβώς, δηλαδή αν κάποιος έκανε έναρξη 31.12.2018 τι έσοδα θα έχει; 1.000.000 €; 😉 Μηδενικά θα έχει.

 

ξέρεις τι κάνουν γιατί είναι όλα ευθυνόφοβα?

σου λένε άστα έτσι να γλιτώσουμε κανά 800-ρι.

μετά θα το καταλάβει ο ΣΥΡΙΖΑ θα κάνει κριτική και θα πουν έτσι είναι (όπως τα λέμε εμείς τώρα εδώ).

 

δεν φταίνε αυτοί ,αλλά οι ΤΛΣ οι δικοί μας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 λεπτά πριν, skylogiannis είπε

Καλά και ο Αγραπιδάς είπε να βάλουμε στις παρατηρήσεις την έναρξη αναστολής σύμβασης και έφαγε άκυρο μετά από τον Βρούτση και την Στρατινάκη πριν ο αλέκτωρ λαλήσει τρεις φορές.

Επίσης αν θυμάμαι καλά ο ίδιος είπε να στείλουμε μηδενικές Υ.Δ. στην Εργάνη για να τύχουν οι επιχειρήσεις των ευεργετημάτων.

Και μετά από 2 ημέρες η ΕΡΓΑΝΗ μπλόκαρε τις συγκεκριμένες υποβολές. 🙂 Ακόμη γελάω...

Είπε επίσης ότι οι επιδοτούμενοι εργαζόμενοι του ΟΑΕΔ δεν δικαιούται τα 800€.

Εγώ πήρα στον ΟΑΕΔ της περιοχής και γελάγανε. Μου είπαν ότι τα προγράμματα με βάση οδηγία που βγήκε παγώνουν και παρατείνονται για όσο διαρκεί η αναστολή. Και ότι οι εργαζόμενοι εννοείται ότι δικαιούνται τα 800€.

Θες να πω και άλλα;

Κάνε εσύ αίτηση και αν δεν δικαιούται κάποιος ας μην του τα δώσουνε.

Έχω 2 περιπτώσεις επιχειρήσεων με έναρξη το 2020 που έχουν κάνει από 20.000-30.000 έξοδα για να ξεκινήσουν να δουλεύουν και τους κλείσαν πριν ανοίξουν.

Αυτοί δεν το δικαιούνται;

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Να ξεκινήσω με μια διόρθωση που είναι και επίκαιρη λόγω των ημερών. Η φράση είναι πριν αλέκτωρ φωνήσαι τρις κλπ κλπ. Το «τρις» δεν πάει στο «φωνήσαι» του κόκορα (πριν ο κόκορας να λαλήσει τρεις φορές), αλλά στους μαθητές του Χριστού, οι οποίοι, πριν να λαλήσει ο κόκορας θα τον απαρνηθούν τρεις φορές.

Πάμε τώρα στην ουσία. Πολλά από αυτά που ειπώθηκαν τότε από τον κο Αγραπιδά δεν αποτελούσαν απλά την προσωπική του άποψη. Ένας υπηρεσιακός παράγοντας όταν τοποθετείτε δημοσίως έχει συζητήσει προηγουμένως τα θέματα αυτά και με άλλους υπηρεσιακούς, καθώς και με ανώτερους στην ιεραρχία. Το γεγονός πως γινόταν εκείνο το διάστημα συνεχώς ζυμώσεις σε όλα τα θέματα έχει αποδειχθεί περίτρανα ειδικά στα εργασιακά ζητήματα. Συνεπώς, δεν πρέπει να κρίνουμε το πρόσωπο (Αγραπιδά), αλλά το θεσμό, καθώς και το γεγονός ότι το ίδιο το υπ. Εργασίας, μη γνωρίζοντας πως και τι θέλει να κάνει μας δημιούργησε τεράστια προβλήματα. Επίσης, πολλοί συνάδελφοι, καθώς και τρίτοι, λοιδόρησαν τον κόμβο επειδή ειπώθηκαν αυτά από τον κο Αγραπιδά. Εμείς, ως κόμβος καλέσαμε στη δωρεάν εκπομπή έναν υπηρεσιακό παράγοντα για να μας διαφωτίσει όλους και τελικά τα ακούσαμε κι από πάνω.

Καλή δύναμη συνάδελφοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνεπώς, δεν πρέπει να κρίνουμε το πρόσωπο (Αγραπιδά), αλλά το θεσμό, καθώς και το γεγονός ότι το ίδιο το υπ. Εργασίας, μη γνωρίζοντας πως και τι θέλει να κάνει μας δημιούργησε τεράστια προβλήματα. Επίσης, πολλοί συνάδελφοι,

 

λύση?

πλην αυτής που έγραψα εδώ στο φόρουμ ,διάβασες κάτι από σύλλογο ,ΠΟΦΕΕ-ΟΕΕ?

δηλαδή ποιος θα προτείνει λύση, ο ανώνυμος χρήστης ενός φόρουμ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

να και η προτεινόμενη λύση.  για να βρούμε μια βάση συζήτησης ,ώστε να μετουσιωθεί σε πρόταση.

χτες την εμπλούτισα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
52 λεπτά πριν, KAROLOS είπε

δεν πρέπει να κρίνουμε το πρόσωπο (Αγραπιδά), αλλά το θεσμό, καθώς και το γεγονός ότι το ίδιο το υπ. Εργασίας, μη γνωρίζοντας πως και τι θέλει να κάνει μας δημιούργησε τεράστια προβλήματα. Επίσης, πολλοί συνάδελφοι, καθώς και τρίτοι, λοιδόρησαν τον κόμβο επειδή ειπώθηκαν αυτά από τον κο Αγραπιδά. Εμείς, ως κόμβος καλέσαμε στη δωρεάν εκπομπή έναν υπηρεσιακό παράγοντα για να μας διαφωτίσει όλους και τελικά τα ακούσαμε κι από πάνω.

Καλή δύναμη συνάδελφοι.

Φυσικά και κρίνω τον θεσμό! Όποιος όμως δεν γνωρίζει στο υπουργείο εργασίας και νοιώθει αβοήθητος ας παραιτηθεί να αναλάβει κάποιος που γνωρίζει.

Δεν μπορεί να μην γνωρίζουν πότε έχει δικαίωμα ένας εργοδότης να δηλώσει μία πρόσληψη ή μία απόλυση...

Για τον κόμβο δεν είπα τίποτα. Όπως βλέπεις τον χρησιμοποιώ αρκετά, με βοηθάει, είμαι και συνδρομητής...

Από εκεί και πέρα ο κάθε σοβαρός επαγγελματίας όπως εσείς ή εγώ κάνουμε την αυτοκριτική μας καθημερινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...