Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ανάκληση αναστολής συμβάσεων εργασίας


doctor

Ερώτηση

Πληττόμενη επιχείρηση.

Έχει βάλει σε αναστολή σύμβασης 25 εργαζόμενους με υποβολή την 1/4/2020 (άρα έναρξης αναστολής την 1/4/2020- ας μη το συζητήσουμε αυτό τώρα). Θέλει να κάνει ανάκληση αναστολής για έναν από αυτούς.

Πάω στο Εργάνη να κάνω  εισαγωγή στη "ΔΗΛΩΣΗ ΑΝΑΣΤΟΛΗΣ ΣΥΜΒΑΣΕΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ-ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ".  Μου ζητάει τον Α.Πρ. και την ημ.υποβολής της προηγούμενης δήλωσης αναστολής. Τα περνάω και έτσι βρίσκομαι στην περιβόητη ορθή επανάληψη.  Τι βλέπω εκεί;  Έχει όλους τους εργαζόμενους τους οποίους έχω θέσει σε αναστολή.   Μπαίνω στον εργαζόμενο που θέλω να κάνω ανάκληση της αναστολής και επιλέγω από το μενού την ανάκληση αναστολής σύμβασης.  Ωραία. Και μετά; 

α) Αν διαγράψω τους εργαζόμενους από την ισχύουσα κατάσταση και αφήσω μόνο αυτόν για τον οποίο θέλω να κάνω την ανάκληση αναστολής, μήπως η ορθή επανάληψη καπακώσει την αρχική και έτσι δεν θα φαίνεται κανείς σε αναστολή;

β) Αν ξαναστείλω όλους τους εργαζόμενους τους οποίους είχα βάλει σε αναστολή την 1/4, θα θεωρηθεί ότι αφού τους έστειλα σήμερα με ορθή επανάληψη,ότι ΣΗΜΕΡΑ μπήκαν σε αναστολή, δηλαδή 11/4;

Και τότε μιλάω με συνάδελφο και με πληροφορεί ότι συμβαίνει το εξής:  η ορθή επανάληψη ακυρώνει την αρχικά υποβληθείσα δήλωση η οποία εμφανίζεται  πως έχει ανακληθεί! (βλ. σχετική εικόνα).

Ξεχνάμε λοιπόν το (α). Αν πάω  στο (β), δηλαδή να ξαναστείλω ΟΛΟΥΣ τους εργαζόμενους (τους 24 συν τον 1 για τον οποίο θα επιλέξω την ανάκληση της αναστολής), τότε σύμφωνα με την 14676/253/7.4.2020 Εγκ. Υπ.Εργασίας (σελ.7-8) "ως ημερομηνία έναρξης αναστολής των συμβάσεων εργασίας των εργαζομένων των ανωτέρω (σ.σ. πληττόμενων) επιχειρήσεων, λογίζεται η ημερομηνία υποβολής της σχετικής υπεύθυνης δήλωσης του εργοδότη στο ΠΣ ΕΡΓΑΝΗ".    Οπότε, θα εμφανίζονται όλοι πως έχουν αναστολή σύμβασης την 11/4 και όχι την 1/4.  Πολλοί από αυτούς έχουν κάνει ήδη την υπεύθυνη δήλωση και κάποιοι όχι.  Μπάχαλο....

Αν κάποιος έχει βγάλει άκρη ας το γράψει εδώ, αλλιώς Δευτέρα θα δούμε τι θα κάνουμε.

 

Υ.Γ. Δοκίμασα και το τρικ να μπω από δήλωση αναστολής, αφού οι πληττόμενες έχουν περιθώριο μέχρι 20/4 και από εκεί να κάνω προσθήκη τον εργαζόμενο για τον οποίο θέλω να κάνω ανάκληση αναστολής αλλά δεν το δέχτηκε, γράφοντας ότι εδώ επιτρέπεται μόνο να δηλώσεις αναστολή, παρ'ότι στο μενού έχει και την ανάκληση της αναστολής.

 

 

 

 

00001.jpg

0002.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

doctor ,ορθή επανάληψη δεν σημαίνει τροποποποιητική αρχικής?

στους φέρνει όλους και διαγράφεις τον έναν ,που θέλεις να ακυρώσεις την αναστολή.

δεν το είδα ακόμη σε βάθος ,μόνο ένα ενοίκιο διόρθωσα.

σαν να μην μπήκε εξαρχής δηλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

τώρα μπήκα μέσα ,δεν έχει διαγραφή ,αλλά ανάκληση αναστολής για τον συγκεκριμένο.

την κάνεις ,ωραία 24 σε αναστολή και ένας με ανάκληση.

όταν πας να την στείλεις αυτό δεν σου έχει?

αυτή που έστειλα με το αφμ εκμισθωτή μου γράφει ,στην αρχική δήλωση έγινε ανάκληση.

στην νέα μου γράφει ΔΠ45555  11/04  ,διορθώνει την ΔΠ333333 27/03.

δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 λεπτά πριν, SOTPAR είπε

Ενοίκιο για επιχ/ση σε αναστολή απο ΚΑΔ ή σε αναστολή με κρατική εντολή ?? Γιατί για το πρώτο

δεν γίνεται.

είπαμε ενοίκια προς το παρόν ,μόνο κλεισμένες με κρατική εντολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
15 λεπτά πριν, PROAKIS είπε

τώρα μπήκα μέσα ,δεν έχει διαγραφή ,αλλά ανάκληση αναστολής για τον συγκεκριμένο.

την κάνεις ,ωραία 24 σε αναστολή και ένας με ανάκληση.

όταν πας να την στείλεις αυτό δεν σου έχει?

αυτή που έστειλα με το αφμ εκμισθωτή μου γράφει ,στην αρχική δήλωση έγινε ανάκληση.

στην νέα μου γράφει ΔΠ45555  11/04  ,διορθώνει την ΔΠ333333 27/03.

δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα.

Α μισό γιατί έχει τεράστιο ενδιαφέρον.

Τι ακριβώς έκανες;  Έκανες εισαγωγή και επέλεξες ορθή επανάληψη και σου έφερε τους εργαζόμενους και τους διέγραψες και πέρασες μόνο τα στοιχεία του εκμισθωτή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, doctor είπε

Α μισό γιατί έχει τεράστιο ενδιαφέρον.

Τι ακριβώς έκανες;  Έκανες εισαγωγή και επέλεξες ορθή επανάληψη και σου έφερε τους εργαζόμενους και τους διέγραψες και πέρασες μόνο τα στοιχεία του εκμισθωτή;

doctor,γιατί με μπέρδεψες και μένα.

εγώ την θεώρησα τροποποιητική της αρχικής .σκέψου σαν δήλωση φπα.

λέω από την ΑΡΧΙΚΗ τι θέλω να διορθώσω?

το αφμ του εκμισθωτή ,γιατί το έγραψε στην κόρη του.

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΦΗΣΑ ΩΣ ΕΙΧΑΝ.

πότε έκανα διόρθωση? σήμερα.

πείραξα εργαζόμενους ?όχι.  

πείραξα νόμιμο εκπρόσωπο ?όχι.

τι τους είπα. στην αρχική διορθώνω αφμ εκμισθωτή ,τα υπόλοιπα ως έχουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

doctor. μην μας τρομάζεις.

νομίζω ότι μας λένε

"πες μου σήμερα ,τι ήθελες να στείλεις σωστά τότε".

άρα εσύ λες ,κύρια Εργάνη εγώ από λάθος έβαλα σε αναστολή 25.

σήμερα ανακαλώ τον 1 και σου στέλνω 24 ως είχαν και 1 με διόρθωση.

τι διόρθωση κύριε?

ανάκληση αναστολής!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

στην αρχή doctor ,που δεν το είχα δει ,σου έγραψα σβήσε τον ακυρωμένο.

αμ δεν έχει διαγραφή. ξέρεις γιατί?

με την ανάκληση , ακυρώνει την αίτηση την δική του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
12 λεπτά πριν, SOTPAR είπε

Ενοίκιο για επιχ/ση σε αναστολή απο ΚΑΔ ή σε αναστολή με κρατική εντολή ?? Γιατί για το πρώτο

δεν γίνεται.

Γίνεται, ψηφίστηκε ο νόμος και είναι θέμα χρόνου να ενημερωθεί το Εργάνη:

https://www.taxheaven.gr/news/48368/meiwsh-enoikiwn-kata-40-gia-tis-plhttomenes-gia-to-mhna-aprilio-dhmosieyohke-o-nomos-me-th-sygkekrimenh-diataxh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
21 λεπτά πριν, PROAKIS είπε

doctor,γιατί με μπέρδεψες και μένα.

εγώ την θεώρησα τροποποιητική της αρχικής .σκέψου σαν δήλωση φπα.

λέω από την ΑΡΧΙΚΗ τι θέλω να διορθώσω?

το αφμ του εκμισθωτή ,γιατί το έγραψε στην κόρη του.

ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΑΦΗΣΑ ΩΣ ΕΙΧΑΝ.

πότε έκανα διόρθωση? σήμερα.

πείραξα εργαζόμενους ?όχι.  

πείραξα νόμιμο εκπρόσωπο ?όχι.

τι τους είπα. στην αρχική διορθώνω αφμ εκμισθωτή ,τα υπόλοιπα ως έχουν.

 

Μάλιστα.  Να σου πω, μιλάμε για ΠΛΗΤΤΟΜΕΝΗ έτσι;

Άρα μπήκες και διόρθωσες το ΑΦΜ του εκμισθωτή. Αυτό με παραξένεψε λίγο. Μήπως μπήκες σε επιχείρηση που έκλεισε με κρατική εντολή; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 λεπτά πριν, doctor είπε

Μάλιστα.  Να σου πω, μιλάμε για ΠΛΗΤΤΟΜΕΝΗ έτσι;

Άρα μπήκες και διόρθωσες το ΑΦΜ του εκμισθωτή. Αυτό με παραξένεψε λίγο. Μήπως μπήκες σε επιχείρηση που έκλεισε με κρατική εντολή; 

έτσι και αλλιώς μόνο σε κλεισμένες σε αφήνει να πειράξεις ενοίκιο.

ΤΟ ΚΡΙΣΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΘΕΜΑ.

ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΤΕ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΔΙΟΡΘΩΣΗ. θα πάρει την τελευταία και καλά κάνει. 

όπως και καλά κάνει και δεν έχει διαγραφή ,παρά μόνο ανάκληση αναστολής,για το λόγο που έγραψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 λεπτά πριν, doctor είπε

Γίνεται, ψηφίστηκε ο νόμος και είναι θέμα χρόνου να ενημερωθεί το Εργάνη:

https://www.taxheaven.gr/news/48368/meiwsh-enoikiwn-kata-40-gia-tis-plhttomenes-gia-to-mhna-aprilio-dhmosieyohke-o-nomos-me-th-sygkekrimenh-diataxh

Με πρόλαβες απλά ακόμα  δεν έχει ενημερωθεί  το εργάνη  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, 125883623 είπε

Με πρόλαβες απλά ακόμα  δεν έχει ενημερωθεί  το εργάνη  .

Καλησπέρα.

Πληττόμενη με δήλωση αναστολής στις 6/4.

Οι εργαζόμενοι έκαναν τις δικές τους υπεύθυνες δηλώσεις για τα 800 ευρώ.

Για να πάρει μείωση ενοικίου θα κάνει τροποποιητική δήλωση η επιχείρηση και μετά πρέπει να κάνουν τροποποιητικές και όλοι οι εργαζόμενοι?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 λεπτά πριν, PROAKIS είπε

έτσι και αλλιώς μόνο σε κλεισμένες σε αφήνει να πειράξεις ενοίκιο.

ΤΟ ΚΡΙΣΙΜΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ ΘΕΜΑ.

ΜΗΝ ΠΕΙΡΑΞΕΤΕ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΔΙΟΡΘΩΣΗ. θα πάρει την τελευταία και καλά κάνει. 

όπως και καλά κάνει και δεν έχει διαγραφή ,παρά μόνο ανάκληση αναστολής,για το λόγο που έγραψα.

Δεν έχει διαγραφή!  Δεν έχει διαγραφή, έχεις δίκιο. Όλη μέρα με αυτή την παπαριά και δεν πρόσεξα το κυριότερο.   :)

Οπότε κάνεις ότι αλλαγές έχεις και το στέλνεις.  Μόλις είχα και τηλεφωνική ενημέρωση από τον Γραβιά.  Άει σιχτίρ, πάει κι αυτό.

Ευχαριστώ πάρα πολύ!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Πληττόμενη με δήλωση αναστολής στις 6/4.

Οι εργαζόμενοι έκαναν τις δικές τους υπεύθυνες δηλώσεις για τα 800 ευρώ.

Για να πάρει μείωση ενοικίου θα κάνει τροποποιητική δήλωση η επιχείρηση και μετά πρέπει να κάνουν τροποποιητικές και όλοι οι εργαζόμενοι?

Ευχαριστώ.

Δεν ξέρω αλλά η λογική  αυτό λέει  .πως ναι πρέπει  πάλι από την αρχη.

Εκτός και αν το πάμε ότι οκ άλλαξε το πρωτόκολλο  αλλά η ουσία είναι ίδια  εκτός και αν υπάρχει  κάποιος που πλέον δεν είναι σε αναστολή  αλλά δεν ξέρω αν αυτός   μπορεί  να την διαγράψει  .

Πάρε δεύτερη γνώμη  .

Εγώ θα τα ξανακάνω όλα από την αρχή  σε όλους  .αλλα στην θεωρία  όλα καλα είναι  στην πράξη  ειναι που κολλάνε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

και ένα άλλο για τις πληττόμενες,

αν μας φέρουν νέα φουρνιά αναστολής ,προτιμούμε εισαγωγή έναν έναν.

τι φέρνει η τρέχουσα κατάσταση ,δεν το ξέρω και ούτε θέλω να το δω.

για να ξέρουμε τι θα στείλουμε ,χωρίς να πειράξουμε κάτι από τα σταλμένα,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, PROAKIS είπε

και ένα άλλο για τις πληττόμενες,

αν μας φέρουν νέα φουρνιά αναστολής ,προτιμούμε εισαγωγή έναν έναν.

τι φέρνει η τρέχουσα κατάσταση ,δεν το ξέρω και ούτε θέλω να το δω.

για να ξέρουμε τι θα στείλουμε ,χωρίς να πειράξουμε κάτι από τα σταλμένα,

Ναι. Θεωρητικά βάζεις κάποιον σε αναστολή στις 16/4 και μετά, στις 21/4 μπαίνεις και ανακαλείς την αναστολή. Τότε, θα πρέπει να κάνεις ορθή επανάληψη, βάζοντας με μεγάλη προσοχή τον Αρ.Πρωτ. και την ημερομηνία της δήλωσης της 16/4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
33 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Πληττόμενη με δήλωση αναστολής στις 6/4.

Οι εργαζόμενοι έκαναν τις δικές τους υπεύθυνες δηλώσεις για τα 800 ευρώ.

Για να πάρει μείωση ενοικίου θα κάνει τροποποιητική δήλωση η επιχείρηση και μετά πρέπει να κάνουν τροποποιητικές και όλοι οι εργαζόμενοι?

Ευχαριστώ.

Όχι, δεν χρειάζεται να κάνει κάτι η εταιρεία. Λογικά στις επόμενες ώρες θα ανοίξει το Εργάνη για να βάλουν και τα στοιχεία του εκμισθωτή οι εργαζόμενοι: https://www.taxheaven.gr/news/48368/meiwsh-enoikiwn-kata-40-gia-tis-plhttomenes-gia-to-mhna-aprilio-dhmosieyohke-o-nomos-me-th-sygkekrimenh-diataxh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
31 λεπτά πριν, 125883623 είπε

 

Εγώ θα τα ξανακάνω όλα από την αρχή  σε όλους  .αλλα στην θεωρία  όλα καλα είναι  στην πράξη  ειναι που κολλάνε. 

 

Δεν χρειάζεται να τα ξανακάνεις. Αν πας ορθή επανάληψη και βάλεις τον Αρ.Πρωτ. της αρχικής, θα σου την φέρει όπως ακριβώς την έστειλες, με όλους τους εργαζόμενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, doctor είπε

 

Δεν χρειάζεται να τα ξανακάνεις. Αν πας ορθή επανάληψη και βάλεις τον Αρ.Πρωτ. της αρχικής, θα σου την φέρει όπως ακριβώς την έστειλες, με όλους τους εργαζόμενους.

σε αυτη την περιπτωση φανταζομαι η ημερομηνια αναστολης για τους εργαζομενους που ηταν σε αναστολη με την αρχικη

θα ειναι η ημερομηνια της αρχικης, σωστα ? αλλα οι εργαζομενοι ολοι ειτε της αρχικης ειτε τυχον νεοι της ορθης επαναληψης, πρεπει να ξανακανουν υ.δ. με τον καινουργιο αρ πρωτ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, doctor είπε

 

Δεν χρειάζεται να τα ξανακάνεις. Αν πας ορθή επανάληψη και βάλεις τον Αρ.Πρωτ. της αρχικής, θα σου την φέρει όπως ακριβώς την έστειλες, με όλους τους εργαζόμενους.

Οκ αλλα μετά οι εργαζόμενοι  δεν πρέπει  να κάνουν ξανά  αίτηση  για το 800€ ; δεν άλλαξε το πρωτόκολλο;

Και αν κανουν καμία διασταύρωση  και δουν ότι η αίτηση  έχει  το παλιό  και δεν προβούν στην κατάθεση. 

Τελος πάντων  η ουσία είναι  ότι έχεις ΠΧ μια επιχείρηση  20-30 Χρόνια πληρώνεις  τους φόρους  σου κτλ  κτλ και έρχεται   μια μέρα το κράτος σε κλείνει υποχρεωτικά  και το χρέιαζεσαι να βάλει πλάτη απ τά λεφτά  σου που σου τρώει  τόσα χρόνια και αυτό (Κράτος) πεταέι  χαρταετό.καλα είναι η πέντε νόμοι  και οι 200+ αποφάσεις  αλλά  στην ουσία  πετσινο  το πρωτάθλημα. 

Μια πλατφόρμα  με αλλαγές  ξανά μανά άλλαγες και λάδι λάδι και τηγανητά  τπτ.

Αλλα να μου πεις υπάρχουν  ΑΝΘΡΏΠΟΙ που έχουν δουλέψει μια ζωή και έχουν κάνει αίτημα  γι σύνταξη  πριν 2.000 μέρες και ακόμα δεν έχουν βρει τον φάκελλο  τούς για  να την πάρουν ...

τι να περιμένεις  μετα;;;;από αυτό το Κράτος;

Καλή συνέχεια στην τρέλα που ζείτε  ..γιατί μιλάμε πλέον για τρέλα νομοθετημένη .με την βούλα που λέμε  .αν + στην εποχή μας θα το λέγαμε με τα τηλεοπτικά  της σποτάκια  στης 18:00 .

Δλδ αν συζητάμε  δύο βδομάδες  πως θα γίνει  μια αίτηση  αύριο στο πως θα  βγει   σωστά η μισθοδοσία  και η αποστολή  της και το  υπόλοιπο της  πληρωμήΣ της   απ το κράτος ποσό καιρό θα το συζητάμε  δύο χρόνια;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 ώρες πριν, doctor είπε

Όχι, δεν χρειάζεται να κάνει κάτι η εταιρεία. Λογικά στις επόμενες ώρες θα ανοίξει το Εργάνη για να βάλουν και τα στοιχεία του εκμισθωτή οι εργαζόμενοι: https://www.taxheaven.gr/news/48368/meiwsh-enoikiwn-kata-40-gia-tis-plhttomenes-gia-to-mhna-aprilio-dhmosieyohke-o-nomos-me-th-sygkekrimenh-diataxh

Καλησπέρα.

Εννοώ να πάρει και η εταιρεία τη μείωση ενοικίου, δεν θα πρέπει να κάνει τροποποιητική δήλωση?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 ώρες πριν, klery είπε

σε αυτη την περιπτωση φανταζομαι η ημερομηνια αναστολης για τους εργαζομενους που ηταν σε αναστολη με την αρχικη

θα ειναι η ημερομηνια της αρχικης, σωστα ? αλλα οι εργαζομενοι ολοι ειτε της αρχικης ειτε τυχον νεοι της ορθης επαναληψης, πρεπει να ξανακανουν υ.δ. με τον καινουργιο αρ πρωτ?

την διόρθωση την κάνει η εταιρεία.   που αφορά την αρχική της τότε ημερομηνίας.

οι εργαζόμενοι ΔΕΝ θα κάνουν τίποτα. ημερομηνία αναστολής θεωρείται η αρχική.

αν σε κάποιον έγινε ανάκληση ,θα του ακυρωθεί η αίτηση ,αυτόματα λόγω της ανάκλησης.

με την ίδια λογική θα μπουν και οι εργαζόμενοι να συμπληρώσουν στοιχεία εκμισθωτή ,όταν επιτραπεί και εφόσον εκμισθώνουν πρώτη κατοικία.

 

δεν  είναι γραμμένα πουθενά ,η λογική τα λέει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πρέπει να ξαναυποβληθούν οι δηλώσεις αναστολής συμβάσεων από τους εργοδότες στην περίπτωση που δεν έχουμε καμία μεταβολή ; Κάπου πήρε το μάτι μου ότι οι υποβληθείσες δηλώσεις θεωρούνται ως μη γενόμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μια ερωτηση σχετικα με εστιατοριο που ειχε κανει αναστολη 4 εργαζομενων στις 14/03 ,

επειδη ειχε κρατησει το ντελιβερυ , κρατησε 2 εργαζομενους μεχρι σημερα τους οποιους θελει να βαλει σε αναστολη τωρα

επισης θελει να δηλωσει και το ενοικιο που δεν ειχε μπει στην αρχικη.

Κανει ορθη επαναληψη και βαζει μονο τους 2 νεους  σε αναστολη καθως και το ενοικιο  και  οι παλιοι δεν θα αναφερθουν στην ορθη επαναληψη?

,για αυτους  ισχυει η πρωτη δηλωση? και με τον παλιό αρ πρωτοκολου κανουν την δηλωση τους αυτοι?

η πρεπει να αναφερει στην ορθη επαναληψη ολους και να ξανακανουν και αυτοι δηλωση? επειδη  η διευκρινιστικη ελεγε οτι λαμβανεται υπ οψιν η τελευταια δηλωση.

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...