Προς το περιεχόμενο
  • 0

καταθεση τροπολογιας για μειωση ενοικιου σε πληττομενες - μπορουμε να το δηλωσουμε η ακομα?


PIRATIS

Ερώτηση

Διαβαζουμε οτι το μετρο μειωσης του ενοικιου θα επεκταθει με καταθεση τροπολογιας στη βουλη και για τις πληττομενες επιχειρησεις. Μπορουν να υποβαλλουν αιτηση οι πληττομενες για τη μειωση του ενοικιου απο τωρα  ή  περιμενουμε δημοσιευση σε ΦΕΚ  κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Αφού δεν είπαν ότι θα γίνουν διορθώσεις από 11/04-13/04, 21/04-23/04 από 01/05-03/05..?

Εκεί θα μπουν όλα, στις διορθώσεις..

Δες και το χρονοδιάγραμμα..

img_20200405_161647_0.webp.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
  • 0

Δεν βλεπω  ομως να λεει για πληττομενη επιχειρηση αν αρχισε να ισχυει η δηλωση μειωσης ενοικιου στην ΕΡΓΑΝΗ,  παρα μονο για κλειστες απο δημοσια αρχη. Το χρονοδιαγραμμα που αναφερεις μου  ειναι γνωστο.Η ερωτηση μου ηταν σαφης. Αν το μετρο μειωσης ενοικιου που ανακοινωθηκε για πληττομενη επιχειρηση εγινε πραξη ωστε να μπω στη φορμα να το δηλωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΠΡΟΣΟΧΗ!!   ΑΝΟΙΞΑΝ  ΟΛΑ  ΤΑ  ΝΟΥΜΕΡΑ  ΣΗΜΕΡΑ  1-10  ΥΠΟΒΟΛΗΣ

ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΩΝ  ......? 

ΕΠΙΣΗΣ  ΑΝΟΙΞΑΝ  ΓΙΑ  ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΕΙΣ-ΔΙΟΡΘΩΣΕΙΣ .

 

KINDER  ΕΚΠΛΗΞΗ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΚΑΝΑ  ΤΟ  1 ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ   ΤΟ  3  ΚΑΙ  ΤΟ  5  ΚΑΙ ΥΠΟΒΛΗΘΗΚΑΝ

ΚΑΙ ΑΥΤΑ   !!!!!! ??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν βλεπω  ομως να λεει για πληττομενη επιχειρηση αν αρχισε να ισχυει η δηλωση μειωσης ενοικιου στην ΕΡΓΑΝΗ,  παρα μονο για κλειστες απο δημοσια αρχη. Το χρονοδιαγραμμα που αναφερεις μου  ειναι γνωστο.Η ερωτηση μου ηταν σαφης. Αν το μετρο μειωσης ενοικιου που ανακοινωθηκε για πληττομενη επιχειρηση εγινε πραξη ωστε να μπω στη φορμα να το δηλωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 λεπτά πριν, PIRATIS είπε

να μπω για μειωση ενοικιου πληττομενης? γινεται η οχι ακομα

ενας δεν ξερει να μου πει.

Όχι ακόμη περιμένουμε μάλλον από 14/04/2020

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Tωρα ειδα οτι στο αρθρο 26 του νομου 4683 γραφει για επεκταση του μετρου για τις πληττομενες. μπαινω εργανη και βλεπω αν εχει ανοιξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα.

Κατάλαβε κανείς τι κάνουμε με τις πληττόμενες που θέλουν να δηλώσουν μείωση ενοικίου στην επαγγελματική τους έδρα?

Υποβάλλουμε αναστολή σύμβασης- ορθή επανάληψη, χωρίς να πειράξουμε τους εργαζομένους?

Και μετά πρέπει να κάνουν τροποποιητικές υπεύθυνες δηλώσεις οι εργαζόμενοι?

Όλοι ή μόνο αυτοί που θέλουν να κάνουν μείωση ενοικίου κατοικίας?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα σε όλους και καλή εβδομάδα,σήμερα ε άνοιξε η εφαρμογή για να μπουν στη μείωση των ενοικίων και οι πληττόμενες επιχειρήσεις.Κάνουμε ορθή επανάληψη και προσθέτουμε τα στοιχεία για τα μισθώματα ή υποβάλουμε νέα δήλωση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα,υποτίθεται ότι έχει ανοίξει από 11/4.Εγώ πάντως που προσπάθησα πριν 5 λεπτά δεν την δέχεται και μου λέει ότι δεν έχω συμπληρώσει ότι μισθώνω ακίνητα.Η σημείωση από κάτω από την συγκεκριμένη επιλογή εξακολουθεί να λέει μόνο με δημόσια αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
8 λεπτά πριν, monty είπε

Υπέβαλα σήμερα για πληττόμενη επιχείρηση. Όλα οκ

Καλημέρα.

Πρέπει να αλλάξουν τις δηλώσεις τους και όλοι οι εργαζόμενοι τώρα ή μόνο εκείνοι που θέλουν να μειώσουν το ενοίκιο του σπιτιού τους?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
32 λεπτά πριν, monty είπε

Υπέβαλα σήμερα για πληττόμενη επιχείρηση. Όλα οκ

Θα θέλατε να μας πείτε , τι αλλάξατε? Να υποθέσω ότι στην πρώτη σελίδα το "Μισθώνω Ακίνητο * Μόνο από Δημόσια Αρχή" δεν το επιλέξατε & συμπληρώσατε κατ'ευθείαν τα στοιχεία του εκμισθωτή & το πήρε?

'

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
48 λεπτά πριν, monty είπε

Υπέβαλα σήμερα για πληττόμενη επιχείρηση. Όλα οκ

...άντε δοκιμάζω & εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, HURRICANE33 είπε

Καλημέρα.

Πρέπει να αλλάξουν τις δηλώσεις τους και όλοι οι εργαζόμενοι τώρα ή μόνο εκείνοι που θέλουν να μειώσουν το ενοίκιο του σπιτιού τους?

Ευχαριστώ.

Γνωρίζει κάποιος  ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 hour ago, HURRICANE33 said:

Καλημέρα.

Πρέπει να αλλάξουν τις δηλώσεις τους και όλοι οι εργαζόμενοι τώρα ή μόνο εκείνοι που θέλουν να μειώσουν το ενοίκιο του σπιτιού τους?

Ευχαριστώ.

εχω και εγω αυτην την απορια. εγώ συμβούλεψα βέβαια να τις αλλάξουν όλοι καθώς αλλαζει ο αριθμός πρωτοκόλλου της δήλωσης του εργοδότη.

επίσης υπέβαλα και εγώ ορθή επανάληψη για να συμπληρώσω τα στοιχεία του εκμισθωτή, και επίλεξα στην αρχική σελίδα "*Μισθώνω ακίνητο/-α: Ναι". Δεν ξέρω αν το έκανα σωστά ή αν έπρεπε μόνο τα στοιχεία του εκμισθωτή. Επίσης γνωρίζει κάποιος αν πρέπει να συμπληρώσουμε και ημερομηνία αναστολής δραστηριότητας; Φαντάζομαι πως όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα υπέβαλα μείωση για πληττόμενη επιχείρηση που έχει προσωπικό για μείωση ενοικίου όλα οκ. Προσπάθησα να υποβάλω πάλι για πληττόμενη χωρίς προσωπικό και γράφει οτι υποβολές γίνονται για όσες έχουν ΑΜΕ. Έχει υποβάλει κανείς για επιχειρήσεις χωρίς προσωπικό; ή αυτές θα υποβάλλουν μεσώ τάξις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
20 λεπτά πριν, chrisFr είπε

εχω και εγω αυτην την απορια. εγώ συμβούλεψα βέβαια να τις αλλάξουν όλοι καθώς αλλαζει ο αριθμός πρωτοκόλλου της δήλωσης του εργοδότη.

επίσης υπέβαλα και εγώ ορθή επανάληψη για να συμπληρώσω τα στοιχεία του εκμισθωτή, και επίλεξα στην αρχική σελίδα "*Μισθώνω ακίνητο/-α: Ναι". Δεν ξέρω αν το έκανα σωστά ή αν έπρεπε μόνο τα στοιχεία του εκμισθωτή. Επίσης γνωρίζει κάποιος αν πρέπει να συμπληρώσουμε και ημερομηνία αναστολής δραστηριότητας; Φαντάζομαι πως όχι.

Συμπληρώνουμε ΝΑΙ και δεν βάζουμε ημερομηνία.Στη δήλωση υπάρχουν και τα 2 πρωτόκολλα.Θεωρώ μόνο όσοι έχουν ενοίκια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...