Προς το περιεχόμενο
  • 0

εκπτωση 25% και δυνατοτητα συμψηφισμός


dodos

Ερώτηση

διαβάζω στο δελτίο τυπου της 31/03/2020 ,αυτο:

Επιπλέον παρέχεται η δυνατότητα συμψηφισμού, ποσοστού ύψους 25% της αξίας του ΦΠΑ (πληρωτέο το μήνα Απρίλιο) που θα εξοφληθεί ολοσχερώς και εμπρόθεσμα μέχρι και την 30/4/2020, με οφειλές των ίδιων προσώπων που είναι βεβαιωμένες ή πρόκειται να βεβαιωθούν από τη φορολογική διοίκηση και οι οποίες είναι πληρωτέες από τον Μάιο και μετά. Για τις επιχειρήσεις που εντάσσονται από τον Απρίλιο, το ανωτέρω ισχύει εφόσον έχουν καταβληθεί οι υποχρεώσεις ΦΠΑ Μαρτίου

που σημαίνει οτι έχεις χρεωστικό φπα 1 τριμήνου 2020 , =3.000 πληρωτέο έως 30/04/2020 η σε 2 δόσεις μια 30/04 και η άλλη 31/05 ,αν επιλέξεις να το πληρώσεις όλο και τα 3000 σε μια δόση εως 30/04/2020 θα έχεις μια έκπτωση 25% (3000*25%=750) 750 ευρώ δηλαδή θα σου αφαιρεθούν σε μελλοντική σου οφειλή  εκτος οφειλής φπα ακαι παρακρατουμενων φόρων ? πχ. δηλαδή στο επόμενο ενφια?

και μετά διαβάζω αυτό:

https://www.taxheaven.gr/news/48308/problhmatismossxetika-me-thn-ekptwsh-25-covid19?fbclid=IwAR3zvvJm-I3w-AwC9I50MJgoEc11dakU7CAx3NsGMAcBZRR7S71kC6-Y2sU

τι ισχύει τελικά?

τι θελει να πει ο ποιητής πάλι τελικά στο παραδειγμα που αναφέρω θα αφιαρεθουν 750 στο επομενο ενφια π.χ η 25% εκπτωση στο επόμενο ενφια?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Του Νίκου είναι ψηφισμενο ισχύει  σίγουρα τώρα το δελτίο τύπου τι ισχύ  έχει; Εκτός και αν και αυτό είναι σαν το Δ.τ του Σαββάτου  για μεταβολές  του μητρώου  που βγήκε μια απόφαση την επόμενη βδομάδα  αλλά είχε ισχύ πριν 3 μερες από 04/04 η όποια  καταργήσε  τον νόμο και καμία δεκαριά  αποφάσεις  που τον ερμήνευαν  .

Θα σου πω τι έχω καταλάβει  .

Έχεις ΦΠΑ δεν έχει μείωση  του 25% 

Σου βρήκε ΦΠΑ το έκανες  ρύθμιση  το πλήρωσες πάντα  στα χρονικά περιθώρια  και στις ημερομηνίες  που όριζει  η π.ν.π που αναφέρει το άρθρο  ενα της π.ν.π α75 30/03/2020:   πήρες την έκπτωση του 25% .

Ρίξε της μια ματιά στο  άρθρο ένα

Στο πρακτικό κομμάτι  τώρα  αν το βγάλεις  σήμερα και το κάνεις  σε ρύθμιση  την νέα 48 σε 2 δόσεις θα μπορείς  να πάρεις την έκπτωση του 25% μόνο στην πρώτη δόση και αυτό γιατί ότι πληρωθεί και είναι βεβαιωμενο έως 30/04/2020 Η Β δόση και ρυθμισμένη  αλλά και να μην έχει ρύθμιστη  θα είναι για 05/2020 Εκτός και αν και αυτήν  την πληρώσει έως 30/04/2020.

Παρε Και δεύτερη  γνώμη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

dodos ,το σχόλιο το δικό μου το διάβασες ,στο σύνδεσμο που έβαλες.

γιατί ο ρυθμισμένος έχει και σε ρύθμιση δεν έχει.

η διευκρίνηση μετρά ,που έκανε η ΑΑΔΕ .μετά το δελτίο τύπου.

"οι παρακρατούμενοι φόροι ,δεν έχουν έκπτωση 25%".

αυτά κατάλαβα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
25 λεπτά πριν, PROAKIS είπε

dodos ,το σχόλιο το δικό μου το διάβασες ,στο σύνδεσμο που έβαλες.

γιατί ο ρυθμισμένος έχει και σε ρύθμιση δεν έχει.

η διευκρίνηση μετρά ,που έκανε η ΑΑΔΕ .μετά το δελτίο τύπου.

"οι παρακρατούμενοι φόροι ,δεν έχουν έκπτωση 25%".

αυτά κατάλαβα.

 

ΩΡΑΙΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ οτι ήταν ατυχής για ακομα μια φορά η διατύπωση στο δελτίο τύπου η κακός την έλαβα σοβαρά εγώ υποψην μου

κάποιος αρα που θα πληρώσει το φπα του 30/04 η το πληρώσει με την αναστολη 30/08 δεν έχει καμμια εκπτωση..

η εκπτωση 25% ποιες οφειλες αφορά τελικά ? και γιατί καποιος να βιαστεί να πληρώσει στις αρχικες προθεσμίες ?

θα σας ήμουν ευγνώμων,αν μου λέγατε την αποψή σας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 λεπτά πριν, dodos είπε

θα σας ήμουν ευγνώμων,αν μου λέγατε την αποψή σας 

Η δική μου άποψη είναι ότι ναι μεν ο ΦΠΑ δεν έχει έκπτωση 25%, του τύπου βγαίνει 1000 πληρώνεις 750, αλλά έχει έκπτωση συμψηφισμού! Δηλαδή βγαίνει 1000, πληρώνεις 1000 μέχρι 30/4, έφαπαξ όμως, και αφαιρείς τα 250 (της έκπτωσης συμψηφισμού) από οφειλές που θα βεβαιωθούν από 1/5 και μετά... Μένει να βγει απόφαση από την ΑΑΔΕ με λεπτομέρειες εφαρμογής. Γιατί αν δε δούμε πάνω στην τ.ο. το μειωμένο ποσό (δες ΕΦΚΑ 2/20) πώς θα το ρισκάρουμε;

Δες και αυτό αν θέλεις...

https://www.businessdaily.gr/oikonomia/14504_gia-poioys-foroys-hathike-i-ekptosi-25-tis-egkairis-pliromis

Εγώ επίσης, λίγο άσχετο βέβαια με το θέμα, ακόμη δεν έχω δει νέες ημερομηνίες (3 μήνες παράταση) σε δόσεις ΚΕΑΟ-ΕΦΚΑ και ΚΕΑΟ-ΟΑΕΕ; Έχει δει κάποιος άλλος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εκπτωση 25% στις εμπρόθεσμες πληρωμές βεβαιωμένων οφειλών και δόσεων - Όλες οι λεπτομέρειες με την εγκύκλιο της ΑΑΔΕ

https://www.taxheaven.gr/news/48337/ekptwsh-25-stis-emprooesmes-plhrwmes-bebaiwmenwn-ofeilwn-kai-dosewn-oles-oi-leptomereies-me-thn-egkyklio-ths-aade

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Άρα ΦΠΑ γιοκ! Ας πληρωθεί εφάπαξ και εμπρόθεσμα μέχρι 30/4... όμως κοιτάξτε το σχόλιο ενός συναδέλφου (Χάρης) εδώ:

https://www.taxheaven.gr/news/48350/katabolh-meiwmenwn-asfalistikwn-eisforwn-olh-h-diadikasia-dhmosieyohke-sto-fek-h-apofash

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Επανέρχομαι  στο θεμα μετα την διευκρίνηση

που σημαίνει οτι έχεις χρεωστικό φπα 1 τριμήνου 2020 , =3.000 πληρωτέο έως 30/04/2020 η σε 2 δόσεις μια 30/04 και η άλλη 31/05 ,αν επιλέξεις να το πληρώσεις όλο και τα 3000 σε μια δόση εως 30/04/2020 θα έχεις μια έκπτωση 25% (3000*25%=750) 750 ευρώ δηλαδή θα σου αφαιρεθούν σε μελλοντική σου οφειλή  εκτος οφειλής φπα ακαι παρακρατουμενων φόρων ? πχ. δηλαδή στο επόμενο ενφια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
13 ώρες πριν, dodos είπε

Επανέρχομαι  στο θεμα μετα την διευκρίνηση

που σημαίνει οτι έχεις χρεωστικό φπα 1 τριμήνου 2020 , =3.000 πληρωτέο έως 30/04/2020 η σε 2 δόσεις μια 30/04 και η άλλη 31/05 ,αν επιλέξεις να το πληρώσεις όλο και τα 3000 σε μια δόση εως 30/04/2020 θα έχεις μια έκπτωση 25% (3000*25%=750) 750 ευρώ δηλαδή θα σου αφαιρεθούν σε μελλοντική σου οφειλή  εκτος οφειλής φπα ακαι παρακρατουμενων φόρων ? πχ. δηλαδή στο επόμενο ενφια?

Dodo με το "άλλες οφειλές" δεν νομίζω ότι εννοεί άλλου είδους. Εννοεί άλλες, όχι ΦΠΑ Μαρτίου ή Α τριμήνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 λεπτά πριν, ponzi είπε

Dodo με το "άλλες οφειλές" δεν νομίζω ότι εννοεί άλλου είδους. Εννοεί άλλες, όχι ΦΠΑ Μαρτίου ή Α τριμήνου.

Συμφωνώ.

Άλλες οφειλές μετς την 1 Μαίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Ο φπα Α' τριμήνου είναι 1000 ευρώ.

Τον πληρώνω όλο στις 30/4.

Και από 1 Μαίου και μετά έχω μία οφειλή 500 ευρώ.

Σε αυτή θα μου κάνουν έκπτωση 250 ευρώ λόγω εμπρόθεσμης πληρωμής φπα, άρα θα πληρώσω 250 ευρώ.

Το κατάλαβα σωστά?

Ρωτάω επειδή βγήκαν ερωτήσεις- απαντήσεις σήμερα από την ΑΑΔΕ και λέει ότι ο φπα δεν εμπίμπτει στη μείωση του 25%.

Τι ισχύει τελικά?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
8 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Ο φπα Α' τριμήνου είναι 1000 ευρώ.

Τον πληρώνω όλο στις 30/4.

Και από 1 Μαίου και μετά έχω μία οφειλή 500 ευρώ.

Σε αυτή θα μου κάνουν έκπτωση 250 ευρώ λόγω εμπρόθεσμης πληρωμής φπα, άρα θα πληρώσω 250 ευρώ.

Το κατάλαβα σωστά?

Ρωτάω επειδή βγήκαν ερωτήσεις- απαντήσεις σήμερα από την ΑΑΔΕ και λέει ότι ο φπα δεν εμπίμπτει στη μείωση του 25%.

Τι ισχύει τελικά?

Ευχαριστώ.

εγω καταλαβαίνω οτι δεν μπορούν να συμψηφιστούν στο παράδειγμα σου τα 250 ευρω με οφειλή επομένου φπα

αλλιως εχουν χασει την μπαλα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν, dodos είπε

εγω καταλαβαίνω οτι δεν μπορούν να συμψηφιστούν στο παράδειγμα σου τα 250 ευρω με οφειλή επομένου φπα

αλλιως εχουν χασει την μπαλα ...

Καλημέρα.

Η ΠΝΠ της 14/4/2020- άρθρο 3 λέει ακριβώς αυτό.

Στις επιχειρήσεις του προηγούμενου εδαφίου, όπως προσδιορίζονται με τις αποφάσεις της παρ. 2, εφόσον εξοφλήσουν ολοσχερώς μέχρι και τις 30 Απριλίου 2020 το συνολικό ποσό της οφειλής που αντιστοιχεί στην απόδοση του Φόρου Προστιθέμενης Αξίας (Φ.Π.Α.) που προκύπτει από τις δηλώσεις α' τριμήνου του 2020 για τους υπόχρεους σε τήρηση απλογραφικών βιβλίων και του τρίτου μήνα του 2020 για τους υπόχρεους σε τήρηση διπλογραφικών βιβλίων, παρέχεται το ευεργέτημα του συμψηφισμού ποσού ίσου με το είκοσι πέντε τοις εκατό (25%) επί της καταβληθείσας οφειλής, με άλλες οφειλές ή δόσεις ρυθμίσεων ή διευκολύνσεων τμηματικής καταβολής στη Φορολογική Διοίκηση, οι οποίες έχουν καταληκτικές ημερομηνίες καταβολής μετά και την 1η Μαΐου 2020. Για τους υπόχρεους σε τήρηση διπλογραφικών βιβλίων, προϋπόθεση εφαρμογής του προηγούμενου εδαφίου είναι η εξόφληση του Φ.Π.Α. της περιόδου Φεβρουαρίου 2020, με εξαίρεση τις υπόχρεες επιχειρήσεις που τελούσαν σε αναστολή στις 26 Μαρτίου 2020. Εφόσον υποβληθεί τροποποιητική δήλωση για τις ως άνω περιόδους, με την οποία μειώνεται το αρχικό χρεωστικό ποσό της δήλωσης, το ποσό του συμψηφισμού μειώνεται αναλόγως.».

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Ο φπα Α' τριμήνου είναι 1000 ευρώ.

Τον πληρώνω όλο στις 30/4.

Και από 1 Μαίου και μετά έχω μία οφειλή 500 ευρώ.

Σε αυτή θα μου κάνουν έκπτωση 250 ευρώ λόγω εμπρόθεσμης πληρωμής φπα, άρα θα πληρώσω 250 ευρώ.

Το κατάλαβα σωστά?

για αυτό έχουμε μόνο το  δελτίο τύπου?

δεν ειναι κάτι σίγουρο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 17/4/2020 στις 8:46 ΠΜ, HURRICANE33 είπε

Καλημέρα.

Η ΠΝΠ της 14/4/2020- άρθρο 3 λέει ακριβώς αυτό.

Στις επιχειρήσεις του προηγούμενου εδαφίου, όπως προσδιορίζονται με τις αποφάσεις της παρ. 2, εφόσον εξοφλήσουν ολοσχερώς μέχρι και τις 30 Απριλίου 2020 το συνολικό ποσό της οφειλής που αντιστοιχεί στην απόδοση του Φόρου Προστιθέμενης Αξίας (Φ.Π.Α.) που προκύπτει από τις δηλώσεις α' τριμήνου του 2020 για τους υπόχρεους σε τήρηση απλογραφικών βιβλίων και του τρίτου μήνα του 2020 για τους υπόχρεους σε τήρηση διπλογραφικών βιβλίων, παρέχεται το ευεργέτημα του συμψηφισμού ποσού ίσου με το είκοσι πέντε τοις εκατό (25%) επί της καταβληθείσας οφειλής, με άλλες οφειλές ή δόσεις ρυθμίσεων ή διευκολύνσεων τμηματικής καταβολής στη Φορολογική Διοίκηση, οι οποίες έχουν καταληκτικές ημερομηνίες καταβολής μετά και την 1η Μαΐου 2020. Για τους υπόχρεους σε τήρηση διπλογραφικών βιβλίων, προϋπόθεση εφαρμογής του προηγούμενου εδαφίου είναι η εξόφληση του Φ.Π.Α. της περιόδου Φεβρουαρίου 2020, με εξαίρεση τις υπόχρεες επιχειρήσεις που τελούσαν σε αναστολή στις 26 Μαρτίου 2020. Εφόσον υποβληθεί τροποποιητική δήλωση για τις ως άνω περιόδους, με την οποία μειώνεται το αρχικό χρεωστικό ποσό της δήλωσης, το ποσό του συμψηφισμού μειώνεται αναλόγως.».

 

Δλδ να εξοφλησουν ολο το φπα και όχι μονο την α δόση;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, dodos είπε

Καλησπέρα.

Ο φπα Α' τριμήνου είναι 1000 ευρώ.

Τον πληρώνω όλο στις 30/4.

Και από 1 Μαίου και μετά έχω μία οφειλή 500 ευρώ.

Σε αυτή θα μου κάνουν έκπτωση 250 ευρώ λόγω εμπρόθεσμης πληρωμής φπα, άρα θα πληρώσω 250 ευρώ.

Το κατάλαβα σωστά?

για αυτό έχουμε μόνο το  δελτίο τύπου?

δεν ειναι κάτι σίγουρο ?

Αυτό ακριβώς. Π.Ν.Π. 13/4/2020- Άρθρο 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 λεπτά πριν, DENNY είπε

Δλδ να εξοφλησουν ολο το φπα και όχι μονο την α δόση;;

Καλησπέρα.

Αυτό έχω καταλάβει. Ότι πρέπει να πληρώσει όλο το ποσό έως τις 30/4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

το κειμενο της ΠΝΠ γραφει για οφειλες που εχουν καταληκτικη ημερομηνια  μετα και την 1 μαιου.....

οχι για οφειλες που ΘΑ εχουν καταληκτικη απο 1 μαιου και μετα  (μελλοντικες οφειλες)

ετσι το καταλαβαινω με τα ελληνικα μου... οποτε συμψηφισμος με μελλοντικες οφειλες (φπα -εισοδημα-ενφια) δεν θα γινεται....εκτος αν βγαλουν  κατι φρεσκο....καλη δυναμη...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Αυτό έχω καταλάβει. Ότι πρέπει να πληρώσει όλο το ποσό έως τις 30/4.

αρα ζητάμε απο τις επιχειρήσεις να "προ"εξοφλήσουν την β δόση του φπα, για ποιο λόγο;;

Ποτε και με τι να τα συμψηφίσουν;Με το φμυ που για τους μικρούς δεν είναι και κάνα τρομερό ποσό;;;;

Εχω περιπτώσεις που το φπα βγαίνει 10 και 20 χιλιάδες...Ποιος ο λόγος να μειώσουν τη ρευστότητά τους τη δεδομένη στιγμή , οταν για να τα πα΄ρουν πίσω θα περάσουν αρκετοί μήνες;;;

Και είμαστε σίγουροι για αυτο, οτι δε θα αλλάξει κάτι;Πως θα στείλουμε δηλώσεις φπα εφαπαξ η με δόσεις;;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
58 λεπτά πριν, GARYMK2 είπε

το κειμενο της ΠΝΠ γραφει για οφειλες που εχουν καταληκτικη ημερομηνια  μετα και την 1 μαιου.....

οχι για οφειλες που ΘΑ εχουν καταληκτικη απο 1 μαιου και μετα  (μελλοντικες οφειλες)

ετσι το καταλαβαινω με τα ελληνικα μου... οποτε συμψηφισμος με μελλοντικες οφειλες (φπα -εισοδημα-ενφια) δεν θα γινεται....εκτος αν βγαλουν  κατι φρεσκο....καλη δυναμη...

 

αν ειναι ετσι ,...καηκαμε... !!! 

διοτι ειπαμε στους πελατες μας ,οτι θα συμψηφισουν το 25 % , με οποιαδηποτε

μελλοντικη οφειλη  !! 

και καποιοι δεν εχουν,ουτε καν ,ρυθμιση , για να συμψηφιστει ,αυτο το 25 %....

πολυ ΣΟΒΑΡΟ ΑΥΤΟ !!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
13 λεπτά πριν, G.E.S. είπε

αν ειναι ετσι ,...καηκαμε... !!! 

διοτι ειπαμε στους πελατες μας ,οτι θα συμψηφισουν το 25 % , με οποιαδηποτε

μελλοντικη οφειλη  !! 

και καποιοι δεν εχουν,ουτε καν ,ρυθμιση , για να συμψηφιστει ,αυτο το 25 %....

πολυ ΣΟΒΑΡΟ ΑΥΤΟ !!

 

 

 

ωραία αν ισχύει αυτό όντως καήκαμε άλλα να κάνω και γω μια ερώτηση έχω ρύθμιση  120 ρα χρέος 100.000 ευρω αν δώσω τώρα τα 75.000 ξεχρέωσα ; 

η αν δωσω τα 100.000 μου χρωστανε 25.000 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, GARYMK2 είπε

το κειμενο της ΠΝΠ γραφει για οφειλες που εχουν καταληκτικη ημερομηνια  μετα και την 1 μαιου.....

οχι για οφειλες που ΘΑ εχουν καταληκτικη απο 1 μαιου και μετα  (μελλοντικες οφειλες)

ετσι το καταλαβαινω με τα ελληνικα μου... οποτε συμψηφισμος με μελλοντικες οφειλες (φπα -εισοδημα-ενφια) δεν θα γινεται....εκτος αν βγαλουν  κατι φρεσκο....καλη δυναμη...

 

Καλά, αν ισχύει αυτό είναι τραβηγμένο.

Καθόμαστε και παίζουμε με τις λέξεις για να καταλάβουμε τι θέλουν να πουν οι ειδήμονες που δεν έχουν πάει ούτε δημοτικό για να μπορούν να γράψουν μία κατανοητή ανακοίνωση.

Εγώ έστειλα την ΠΝΠ σε όσους θέλουν να πληρώσουν όλο τώρα και ας κρίνουν εκείνοι τι ισχύει.

Κουράστηκα πια να κάνω τον μάντη σε κάθε απόφαση που βγάζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σωστη σκεψη και αυτη,...

τωρα ομως ,με τον ΦΠΑ ΤΡΙΜΗΝΟΥ ,ΠΟΥ εξοφλησε η επιχ/ση π.χ. 8000

και αναμενει το δωρο , τα 2500 ,με μελλοντικες οφειλες .....??

ειναι βεβαιο  ??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, HURRICANE33 είπε

Καλά, αν ισχύει αυτό είναι τραβηγμένο.

Καθόμαστε και παίζουμε με τις λέξεις για να καταλάβουμε τι θέλουν να πουν οι ειδήμονες που δεν έχουν πάει ούτε δημοτικό για να μπορούν να γράψουν μία κατανοητή ανακοίνωση.

Εγώ έστειλα την ΠΝΠ σε όσους θέλουν να πληρώσουν όλο τώρα και ας κρίνουν εκείνοι τι ισχύει.

Κουράστηκα πια να κάνω τον μάντη σε κάθε απόφαση που βγάζουν.

οντως ,θα ειναι τραβηγμενο,αλλα ,πολλα τραβηγμενα ,εχουμε ,δει..........

---------------------

το....εστειλα την ΠΝΠ, !!!!   δυσκολο....και αυτο..

καλυτερα ,να πεις ,....θα αναμενουμε ,μεχρι τελευταια ,ημερα ,ωρα

και τοτε μονο, ριχνεις το βαρος ,στον πελατη

----------------------------

τωρα , ευχομαι , οι δυο πελατες μου ,που πληρωσαν το 100% ,του ΦΠΑ ,για να εχουν το 25%  εκπτωση,

με μελλοντικες οφειλες , να ισχυει,

αλλιως, ....ποιος τους ακουει  !!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 λεπτά πριν, G.E.S. είπε

οντως ,θα ειναι τραβηγμενο,αλλα ,πολλα τραβηγμενα ,εχουμε ,δει..........

---------------------

το....εστειλα την ΠΝΠ, !!!!   δυσκολο....και αυτο..

καλυτερα ,να πεις ,....θα αναμενουμε ,μεχρι τελευταια ,ημερα ,ωρα

και τοτε μονο, ριχνεις το βαρος ,στον πελατη

----------------------------

τωρα , ευχομαι , οι δυο πελατες μου ,που πληρωσαν το 100% ,του ΦΠΑ ,για να εχουν το 25%  εκπτωση,

με μελλοντικες οφειλες , να ισχυει,

αλλιως, ....ποιος τους ακουει  !!

 

Τι εννοείς ποιος τους ακούει?

Τι φταίμε εμείς?

Η ΠΝΠ το λέει ξεκάθαρα.

Αν το πάρουν πίσω μετά, φταίει το υπουργείο και κανείς άλλος.

Εμείς ερμηνεύσαμε σωστά την απόφαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...