Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
mannikos

ΤΗΛΕΚΑΤΑΡΤΙΣΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ

Question

Καλημέρα

Έχει μπει κανένας στην πλατφόρμα για τις αιτήσεις https://elearning.yeka.gr 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως καταχωρούμε αίτηση ενδιαφερόμενου, κανένας σύνδεσμος δεν ανοίγει, φαίνεται σαν να φορτώνει μια νέα σελίδα αλλά κάνει αυτόματα επιστροφή στην αρχική. 

Recommended Posts

• 0

Έχουν ξεκινήσει τα σεμινάρια ; Εμένα μου ήρθαν οι κωδικοί αλλά το elearning δεν δουλεύει. Μάλιστα άλλαξε και η αρχική σελίδα του από την πρώτη φορά που προσπάθησα να συνδεθώ.

• 0
4 λεπτά πριν, Constantinos είπε

Έχουν ξεκινήσει τα σεμινάρια ; Εμένα μου ήρθαν οι κωδικοί αλλά το elearning δεν δουλεύει. Μάλιστα άλλαξε και η αρχική σελίδα του από την πρώτη φορά που προσπάθησα να συνδεθώ.

Ναι εχουν ξεκινησει - μα υποτιθεται τα ΚΕΚ που πηραν πιστοποιηση την πηραν ακριβως επειδη ειχαν τις πλατφορμες παρακολουθησης ετοιμες ..

Δυστυχως οι servers σερνονται , αν το ΚΕΚ σας χρησιμοποιει την πλατφορμα iclass ειπαν θα λυθει σημερα το θεμα που θα βαλουν αλλους 2 servers ... προς το παρον οριακα εφικτη ειναι η παρακολουθηση μεταμεσονυκτιες ωρες

• 0

Ήρθαν κωδικοί Σάββατο 11/04 και μπήκα Κυριακή 12/04.....ακολούθησα τη διαδικασία Β......δεν έχω λάβει ακόμα χρήματα

Πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια εγώ?

• 0
41 λεπτά πριν, KikiD είπε

Τα ΚΕΚ απο οτι εχω καταλαβει εχουν αφησει να εννοηθει οτι η ενεργοποιηση γινεται με την αποστολη των κωδικων

Και στο τηλεφωνο αυτο μου ειπε υπαλληλος του ΚΕΚ - που βεβαια στις 7-8 ερωτησεις που εκανα ξερω οτι πηρα λαθος απαντηση , οποτε δεν την πηρα στα σοβαρα , δε θελω καν να αναφερω τι αλλα μου ειπαν απο το helpdesk της πλατφορμας περι παρακολουθησης 100 ωρων , για τους "μετρητες" παρακολουθησης των σεμιναριων που τους απενεργοποιησαν κλπ ....

Γνωστη απο το Υπουργειο μου ειπε οτι τα ΚΕΚ στελνουν και καποιες "λιστες" οσων εχουν παρει κωδικους για να ξεκινησουν οι πληρωμες ...

Ομως στις πληροφοριες για τις πληρωμες αναφερεται μονο η ημερομηνια που κατατεθηκε η αιτηση στο yeka

Δε βγαζω ακρη .... πρωτη φορα παντως που εκανα αιτηση για τον εαυτο μου και οχι για πελατη - γιατι ηθελα να προλαβω να κανω αιτηση για το στεγαστικο μου - μπηκαν χρηματα

Κοιταξτε και σημερα το μεσημερι ομως , λογικα θα δειτε καταθεση απο "35-ΥΠ. ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΟΙΝΩΝ. ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ Κ" 400,00 - σας το ευχομαι ! 

Να αναφερω κατι πολυ σοβαρο ομως ... πριν ξεκινησουν τα σεμιναρια - τα οποια βαφτισαν σεμιναρια για να χρησιμοποιησουν χρηματα απο τα ΕΣΠΑ - πηραμε πρασινο φως οτι δε χρειαζεται να μας δωσουν χρηματα μεσω voucher ,αλλα θα ηταν λογω ειδικων συνθηκων το 600αρι μας επιλεξιμη δαπανη ΕΣΠΑ ακομα και χωρις να γινουν σεμιναρια ...

Δυστυχως ομως ηδη ειχαν βρει τη "λυση" με τα ΚΕΚ και το προχωρησαν οπως το ανακοινωσαν .... Και σα να μην εφτανε αυτο , η δαπανη αυτη τελικα ΔΕΝ ειναι επιλεξιμη μεσω ΕΣΠΑ γιατι ακομα μια φορα κανουμε οτι πιο προχειρο και οτι πιο ανοργανωτο μπορουμε - και δε θα ειναι επιλεξιμη γιατι εχουν βαλει προαιρετικη και οχι υποχρεωτικη την πιστοποιηση ....

Κριμα , τοσες ωρες χαμενες για να βγαλουν τοσα χρηματα τα ΚΕΚ , τα οποια τελικα θα τα πληρωσουμε και απο την τσεπη μας

Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση!

Καλή Ανάσταση με υγεία και Αγάπη!

• 0
6 ώρες πριν, GEORGEF είπε

Και έγω αίτηση 10/4 παραλαβή κωδικών 11/4 και ακόμα τιποτα 

ούτε κι εγώ και έψαχνα από εχθές τι  έκανα λάθος...

• 0

Καλησπερα να κανω μια ερωτηση?αυτοαπασχολουμενος που ειναι κ μισθωτος δικαιουται το voucher;δεν εχει γινει αναστολη συμβασης 

• 0

έχω ξεκινήσει να το παρακολουθώ στην πλατφόρμα iclass. Ενώ ολοκληρώνω μια ενότητα φαίνεται σαν να μην την έχω δει (δε συμβαίνει σε όλες). Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο ;

• 0
20 λεπτά πριν, mannikos είπε

έχω ξεκινήσει να το παρακολουθώ στην πλατφόρμα iclass. Ενώ ολοκληρώνω μια ενότητα φαίνεται σαν να μην την έχω δει (δε συμβαίνει σε όλες). Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο ;

Καλησπέρα.

Και σε μένα το ίδιο.

Στις ενότητες που απάντησα στις ερωτήσεις αξιολόγησης φαίνεται ότι τις έχω ολοκληρώσει.

Στις άλλες που δεν έχουν ερωτήσεις αξιολόγησης φαίνεται ότι δεν τις έχω δει καθόλου 

Πολύ πρόχειρα στημένη, πάντως, η πλατφόρμα.

Καλή Ανάσταση με υγεία!

• 0

Ελπίζω να τη φτιάξουν γιατί έτσι δε γίνεται δουλειά.. Καλή Ανάσταση και καλό Πάσχα!

• 0

Προσωπική άποψη

Οι περισσότεροι , σίγουρα ΔΕΝ έχουν λάβει την προκαταβολή.

Οσοι πήραν την προκαταβολή των 400 ευρώ , είναι αυτοί που ολοκλήρωσαν άμεσα όλη τη διαδικασία (όχι μόνο την τύπου Α στο ΕΡΓΑΝΗ).

... και επιπλέον βρήκαν ΚΕΚ χωρίς φόρτο εργασίας όπου και τους εξυπηρέτησαν άμεσα.

Ολοι οι υπόλοιποι , στο περίμενε.

Για την συγκεκριμένη παροχή πάντως , θα προτιμούσα να είμαι ΚΕΚ και όχι λογιστής (ο νοών νοείτω).

• 0
1 λεπτό πριν, TAS0S είπε

Προσωπική άποψη

Οι περισσότεροι , σίγουρα ΔΕΝ έχουν λάβει την προκαταβολή.

Οσοι πήραν την προκαταβολή των 400 ευρώ , είναι αυτοί που ολοκλήρωσαν άμεσα όλη τη διαδικασία (όχι μόνο την τύπου Α στο ΕΡΓΑΝΗ).

... και επιπλέον βρήκαν ΚΕΚ χωρίς φόρτο εργασίας όπου και τους εξυπηρέτησαν άμεσα.

Ολοι οι υπόλοιποι , στο περίμενε.

Για την συγκεκριμένη παροχή πάντως , θα προτιμούσα να είμαι ΚΕΚ και όχι λογιστής (ο νοών νοείτω).

Καλημερα και χρονια πολλα

Κι εγω εκει καταληγω ... διορθωνω και τις ημερομηνιες που εγραψα χθες , αιτηση εκανα την Πεμπτη 9/4 στις 23:00 που ανοιξε το συστημα και κωδικους ειχα την Παρασκευη το πρωι

Ειχα επικοινωνησει με ΚΕΚ ομως απο πριν και μου ειχαν στειλει τις οδηγιες , το προτυπο email που στειλαμε στα ΚΕΚ κλπ ... και δεν ειχα κανενα προβλημα να συνεννοηθω .. απο τη στιγμη που ανοιξε η πλατφορμα και οι αιτησεις νομιζω οτι δεν εβρισκες ακρη ευκολα , ειχα και περιπτωση πελατη που δεν ειχε παρει κωδικους για 5 μερες και οταν καταφερε να επικοινωνησει του ειπαν οτι εχει "χαθει" το email - λες και τους εστειλε την αιτηση με τα ΕΛΤΑ , και τελικα οταν το "βρηκαν" του εστειλαν 2 κωδικους με 2 διαφορετικα emails ...

Δεν ηταν ετοιμα τα ΚΕΚ να αναλαβουν τετοιο ογκο εργασιας ... προσωπικα δεν γνωριζω αλλον να εχει παρει την προκαταβολη περα απο τον εαυτο μου , αλλα πιστευω οτι θα λυθει το θεμα την επομενη εβδομαδα

Καλη Ανασταση ευχομαι σε ολους !

• 0

Μην ξεχνάτε ότι χθες (και την Δευτέρα του Πάσχα επίσης) είχαμε τραπεζική αργία στην Ελλάδα, άρα ότι εμβάσματα ήταν να γίνουν 17/4 θα εμφανιστούν την ερχόμενη Τρίτη.

• 0
13 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Και σε μένα το ίδιο.

Στις ενότητες που απάντησα στις ερωτήσεις αξιολόγησης φαίνεται ότι τις έχω ολοκληρώσει.

Στις άλλες που δεν έχουν ερωτήσεις αξιολόγησης φαίνεται ότι δεν τις έχω δει καθόλου 

Πολύ πρόχειρα στημένη, πάντως, η πλατφόρμα.

Καλή Ανάσταση με υγεία!

Να ρωτήσω κάτι, οι ερωτήσεις αξιολόγησης που είναι;; δεν τις βλέπω κάπου 

• 0
12 λεπτά πριν, mannikos είπε

Να ρωτήσω κάτι, οι ερωτήσεις αξιολόγησης που είναι;; δεν τις βλέπω κάπου 

Όταν τελειώνει η ενότητα. Σε ρωτάει 10 ερωτήσεις πάνω στο θέμα της ενότητας.

Είναι ερωτήσεις του τύπου πιστεύετε ότι η σωστή αρχειοθέτηση βοηθάει στην καλύτερη οργάνωση του χρόνου σας?

Και μετά από πολλή σκέψη πρέπει να απαντήσεις σωστό ή λάθος.

Είναι πολύ δύσκολες ερωτήσεις, αλλά πιστεύω θα τα καταφέρεις!

• 0

Αλήθεια τώρα;; τέτοια εκπαίδευση ούτε στα μεταπτυχιακά ούτε στα διδακτορικά! Το δικό μου πάντως στο τέλος της ενότητας λέει απλά ολοκληρώσατε την ενοτητα τάδε. Ερωτήσεις δεν υπάρχουν.. Από βδομάδα θα τους καλέσω

• 0
15 λεπτά πριν, mannikos είπε

Αλήθεια τώρα;; τέτοια εκπαίδευση ούτε στα μεταπτυχιακά ούτε στα διδακτορικά! Το δικό μου πάντως στο τέλος της ενότητας λέει απλά ολοκληρώσατε την ενοτητα τάδε. Ερωτήσεις δεν υπάρχουν.. Από βδομάδα θα τους καλέσω

Και σε μένα, δεν έχει σε όλα στο τέλος ερωτήσεις.

Σε 2 ενότητες δεν έχει καθόλου και παρόλο που τις έχω τελειώσει δείχνει ότι δεν έχω μπει καθόλου.

Ό,τι να' ναι.

• 0
Στις 15/4/2020 στις 11:19 ΠΜ, kkaza είπε

Με τους λογιστές μέλη εταιρειών έχει κανείς κάποιο νέο; Μέχρι και σήμερα δεν με αφήνει να υποβάλλω αίτηση.

Υπάρχει κάποια εξέλιξη; Γνωρίζει κάποιος τίποτα;