Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΤΗΛΕΚΑΤΑΡΤΙΣΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ


mannikos

Ερώτηση

Καλημέρα

Έχει μπει κανένας στην πλατφόρμα για τις αιτήσεις https://elearning.yeka.gr 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως καταχωρούμε αίτηση ενδιαφερόμενου, κανένας σύνδεσμος δεν ανοίγει, φαίνεται σαν να φορτώνει μια νέα σελίδα αλλά κάνει αυτόματα επιστροφή στην αρχική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Να κάνω κάνω μία ερώτηση. Επιστήμονας που είναι μισθωτός και αυτοαπασχολούμενος, δικαιούται τα 800 ή τα 600 του voucher?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
13 λεπτά πριν, DimitrisB είπε

Να κάνω κάνω μία ερώτηση. Επιστήμονας που είναι μισθωτός και αυτοαπασχολούμενος, δικαιούται τα 800 ή τα 600 του voucher?

 

Τα 800 αν είναι σε αναστολή, τα 600 του voucher και παίζει και τα 800 του αυτοαπασχολούμενου. 

Και ζαμπόν κυρ Στέφανε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν, DimitrisB είπε

Του αυτοαπασχολούμενου δεν παίρνει τα 800. Άρα παίρνει και τα 800 του μισθωτού και τα 600 του voucher?

Γιατί δεν παίρνει του αυτοαπασχολούμενου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
22 λεπτά πριν, ponzi είπε

Τα 800 αν είναι σε αναστολή, τα 600 του voucher και παίζει και τα 800 του αυτοαπασχολούμενου. 

Και ζαμπόν κυρ Στέφανε...

10 φέτες κυρ Στέφανε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
11 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Εγώ δεν περίμενα να με πάρει το ΚΕΚ.

Διευκρίνισα από την πρώτη στιγμή ότι ακολούθησα τη διαδικασία Α.

Μπήκα μόνος μου στο elearning και υπέβαλλα την αίτηση, την οποία έστειλα με μέιλ στο ΚΕΚ την Παρασκευή το μεσημέρι και Παρασκευή στις 23.30 μου ήρθε απαντητικό μέιλ με τίτλο "Ενεργοποίηση επιταγής training Voucher" με τους κωδικούς πρόσβασης και το λινκ για να μπω.

Απάντησαν, δηλαδή, μέσα σε 9 ώρες.

Δεν έστειλα κανένα δικαιολογητικό, μόνο την αίτηση από το υπουργείο εργασίας.

Εσύ, προφανώς, επέλεξες τη διαδικασία Β, οπότε τους έστειλες όλα τα δικαιολογητικά και θα κάνουν εκείνοι την αίτηση για σένα.

Αυτή η διαδικασία έχει προθεσμία έως τις 20/4.

Για αυτό και εγώ προτείνω σε όλους να ακολουθήσουν τη διαδικασία Α, να υποβάλλουν μόνοι τους την αίτηση στο υπουργείο εργασίας και να κερδίσουν χρόνο.

Αυτά!

Ελπίζω να βοήθησα.

τη διαδικασια Α εκανα. μου εστειλε o  ο υπαλληλος συνημμενα τα αρχεια που ηθελαν και τους τα εστειλα σε PDF στο προσωπικο mail του υπαλληλου  μαζι  με την αιτηση που εκανα στο elearning.yeka. Μου απαντησε οτι ηταν κομπλε και μ εχει προωθησει για κωδικους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
12 λεπτά πριν, PIRATIS είπε

τη διαδικασια Α εκανα. μου εστειλε o  ο υπαλληλος συνημμενα τα αρχεια που ηθελαν και τους τα εστειλα σε PDF στο προσωπικο mail του υπαλληλου  μαζι  με την αιτηση που εκανα στο elearning.yeka. Μου απαντησε οτι ηταν κομπλε και μ εχει προωθησει για κωδικους

Εμένα δεν μου ζήτησαν τίποτα άλλο.

Μόνο την αίτηση.

Τα υπόλοιπα δικαιολογητικά τα ήθελαν στη διαδικασία Β.

Καλημέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
12 ώρες πριν, ponzi είπε

Γιατί δεν παίρνει του αυτοαπασχολούμενου? 

Kαι εγω δεν έχω καταλάβει , αν είναι σε αναστολή απο δημόσια αρχή (εμπορος) και δευτερεύουσα ειδικός επιστημονας , παίρνει και τα 800 και τα 600;Στον μισθωτο σε 2 εργοδότεςε υπάρχει περιορισμός.Εδω δεν υπάρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Με τους λογιστές μέλη εταιρειών έχει κανείς κάποιο νέο; Μέχρι και σήμερα δεν με αφήνει να υποβάλλω αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 λεπτά πριν, kkaza είπε

Με τους λογιστές μέλη εταιρειών έχει κανείς κάποιο νέο; Μέχρι και σήμερα δεν με αφήνει να υποβάλλω αίτηση.

ΑΝΑΜΟΝΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΔΙΕΥΚΡΙΝΗΣΕΙΣ..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, DENNY είπε

Kαι εγω δεν έχω καταλάβει , αν είναι σε αναστολή απο δημόσια αρχή (εμπορος) και δευτερεύουσα ειδικός επιστημονας , παίρνει και τα 800 και τα 600;Στον μισθωτο σε 2 εργοδότεςε υπάρχει περιορισμός.Εδω δεν υπάρχει;

Δεν μιλάμε για δευτερεύουσα. Με δευτερεύουσα δεν παίρνεις voucher.

Πείτε ότι εγώ είμαι μισθωτός και έχω και το μπλοκάκι μου.

Αν μπω σε αναστολή από τον εργοδότη θα πάρω 800. Από το voucher θα πάρω 600. Γιατί να μην πάρω και τα 800 του αυτοαπασχολούμενου δηλαδή.

Γιατί να μην πάρω TA ΤΡΙΑ δηλαδή??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, kkaza είπε

Με τους λογιστές μέλη εταιρειών έχει κανείς κάποιο νέο; Μέχρι και σήμερα δεν με αφήνει να υποβάλλω αίτηση.

Αν ανοίξει πείτε μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
21 ώρες πριν, solwn 1 είπε

Πήρε κάποιος τα 400,00?

Καλημέρα.

Έχουμε κανά νέο με τα 400?

Αν είναι να σταματήσω το σεμινάριο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όσες επιταγές κατάρτισης ενεργοποιήθηκαν μέσω της εφαρμογής www.elearning.yeka.gr έως και 12/4/2020 και ώρα 23:59, θα πληρωθούν από 16 έως την 17/4/2020. Όσες επιταγές κατάρτισης ενεργοποιηθούν μέσω της εφαρμογής www.elearning.yeka.gr από 13/4/2020 έως 16/4/2020, θα πληρωθούν από 24 έως την 27/4/2020.


Πολύ λίγοι πιστεύω θα έχουν ενεργοποιήσει το σεμινάριο μέχρι 12/04,οπότε αυτή η ερώτηση είναι για 24 με 27. Και γιατί να το σταματήσεις?Δεν επιμοφώνεσαι?:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 λεπτά πριν, 750 είπε

Όσες επιταγές κατάρτισης ενεργοποιήθηκαν μέσω της εφαρμογής www.elearning.yeka.gr έως και 12/4/2020 και ώρα 23:59, θα πληρωθούν από 16 έως την 17/4/2020. Όσες επιταγές κατάρτισης ενεργοποιηθούν μέσω της εφαρμογής www.elearning.yeka.gr από 13/4/2020 έως 16/4/2020, θα πληρωθούν από 24 έως την 27/4/2020.


Πολύ λίγοι πιστεύω θα έχουν ενεργοποιήσει το σεμινάριο μέχρι 12/04,οπότε αυτή η ερώτηση είναι για 24 με 27. Και γιατί να το σταματήσεις?Δεν επιμοφώνεσαι?:D

Καλημέρα.

Εμένα ενεργοποιήθηκε 10/4.

Πότε να τα περιμένω? Το βράδυ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
17 λεπτά πριν, 750 είπε

Όσες επιταγές κατάρτισης ενεργοποιήθηκαν μέσω της εφαρμογής www.elearning.yeka.gr έως και 12/4/2020 και ώρα 23:59, θα πληρωθούν από 16 έως την 17/4/2020. Όσες επιταγές κατάρτισης ενεργοποιηθούν μέσω της εφαρμογής www.elearning.yeka.gr από 13/4/2020 έως 16/4/2020, θα πληρωθούν από 24 έως την 27/4/2020.


Πολύ λίγοι πιστεύω θα έχουν ενεργοποιήσει το σεμινάριο μέχρι 12/04,οπότε αυτή η ερώτηση είναι για 24 με 27. Και γιατί να το σταματήσεις?Δεν επιμοφώνεσαι?:D

Άλλο η ενεργοποίηση της επιταγής και άλλο η ολοκλήρωση, ή έστω ή έναρξη, της παρακολούθησης του σεμιναρίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
16 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλημέρα.

Εμένα ενεργοποιήθηκε 10/4.

Πότε να τα περιμένω? Το βράδυ?

Αιτηση 10/4 , παραλαβη κωδικων 11/04 , πληρωμη 400,00 χθες μεσημερι - το ειδα και δεν το πιστευα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν, KikiD είπε

Αιτηση 10/4 , παραλαβη κωδικων 11/04 , πληρωμη 400,00 χθες μεσημερι - το ειδα και δεν το πιστευα

Και εγώ τα ίδια.

Αίτηση 10/4, παραλαβή κωδικών 10/4 11.30 το βράδυ, είσοδος στο σεμινάριο και έναρξη παρακολούθησης 11/4.

Χρήματα: μηδέν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
17 λεπτά πριν, 750 είπε

Συμφωνώ. Για τη πληρωμή όμως, δε πρέπει να γίνει μόνο ενεργοποίηση?

 

14 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Και εγώ τα ίδια.

Αίτηση 10/4, παραλαβή κωδικών 10/4 11.30 το βράδυ, είσοδος στο σεμινάριο και έναρξη παρακολούθησης 11/4.

Χρήματα: μηδέν!

Τα ΚΕΚ απο οτι εχω καταλαβει εχουν αφησει να εννοηθει οτι η ενεργοποιηση γινεται με την αποστολη των κωδικων

Και στο τηλεφωνο αυτο μου ειπε υπαλληλος του ΚΕΚ - που βεβαια στις 7-8 ερωτησεις που εκανα ξερω οτι πηρα λαθος απαντηση , οποτε δεν την πηρα στα σοβαρα , δε θελω καν να αναφερω τι αλλα μου ειπαν απο το helpdesk της πλατφορμας περι παρακολουθησης 100 ωρων , για τους "μετρητες" παρακολουθησης των σεμιναριων που τους απενεργοποιησαν κλπ ....

Γνωστη απο το Υπουργειο μου ειπε οτι τα ΚΕΚ στελνουν και καποιες "λιστες" οσων εχουν παρει κωδικους για να ξεκινησουν οι πληρωμες ...

Ομως στις πληροφοριες για τις πληρωμες αναφερεται μονο η ημερομηνια που κατατεθηκε η αιτηση στο yeka

Δε βγαζω ακρη .... πρωτη φορα παντως που εκανα αιτηση για τον εαυτο μου και οχι για πελατη - γιατι ηθελα να προλαβω να κανω αιτηση για το στεγαστικο μου - μπηκαν χρηματα

Κοιταξτε και σημερα το μεσημερι ομως , λογικα θα δειτε καταθεση απο "35-ΥΠ. ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΟΙΝΩΝ. ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ Κ" 400,00 - σας το ευχομαι ! 

 

Να αναφερω κατι πολυ σοβαρο ομως ... πριν ξεκινησουν τα σεμιναρια - τα οποια βαφτισαν σεμιναρια για να χρησιμοποιησουν χρηματα απο τα ΕΣΠΑ - πηραμε πρασινο φως οτι δε χρειαζεται να μας δωσουν χρηματα μεσω voucher ,αλλα θα ηταν λογω ειδικων συνθηκων το 600αρι μας επιλεξιμη δαπανη ΕΣΠΑ ακομα και χωρις να γινουν σεμιναρια ...

Δυστυχως ομως ηδη ειχαν βρει τη "λυση" με τα ΚΕΚ και το προχωρησαν οπως το ανακοινωσαν .... Και σα να μην εφτανε αυτο , η δαπανη αυτη τελικα ΔΕΝ ειναι επιλεξιμη μεσω ΕΣΠΑ γιατι ακομα μια φορα κανουμε οτι πιο προχειρο και οτι πιο ανοργανωτο μπορουμε - και δε θα ειναι επιλεξιμη γιατι εχουν βαλει προαιρετικη και οχι υποχρεωτικη την πιστοποιηση ....

Κριμα , τοσες ωρες χαμενες για να βγαλουν τοσα χρηματα τα ΚΕΚ , τα οποια τελικα θα τα πληρωσουμε και απο την τσεπη μας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...