Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΤΗΛΕΚΑΤΑΡΤΙΣΗ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ


mannikos

Ερώτηση

Καλημέρα

Έχει μπει κανένας στην πλατφόρμα για τις αιτήσεις https://elearning.yeka.gr 

Δεν μπορώ να καταλάβω πως καταχωρούμε αίτηση ενδιαφερόμενου, κανένας σύνδεσμος δεν ανοίγει, φαίνεται σαν να φορτώνει μια νέα σελίδα αλλά κάνει αυτόματα επιστροφή στην αρχική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
1 λεπτό πριν, PIRATIS είπε

Εγω παντως ξερω να πω  οτι μας  προτειναν στην κεντρικη σελιδα  ενα ΚΕΚ  που τουλαχιστον τηλεφωνικα αποδεικνυονται σε ανταποκριση κατι εφαμιλλο σε ΟΠΕΚΑ ΟΑΕΕ ΙΚΑ ΚΕΑΟ ( ΔΗΛΑΔΗ ΔΕΝ ΣΗΚΩΝΟΥΝ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ). Ειδα οτι καποια αλλα ΚΕΚ των συναδελφων που γραφουν εδω οτι στην υποβολη της φορμας τους λενε αναλυτικα ποια δικαιολογητικα να στειλουν . Ουτε επικοινωνιες με τηλεφωνα ουτε τιποτα. Ποτε θα τα ετοιμασουμε τα δικαιολογητικα. Μεσολαβει σαββατοκυριακο και η διαδικασια των σεμιναριων ληγει 15/04............

Αν κάνεις την αίτηση στο ΕΡΓΑΝΗ μόνος σου δεν χρειάζονται δικαιολογητικά.

Μόνο την αίτηση στέλνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, HURRICANE33 είπε

Αν κάνεις την αίτηση στο ΕΡΓΑΝΗ μόνος σου δεν χρειάζονται δικαιολογητικά.

Μόνο την αίτηση στέλνεις.

τοτε ποιος ο λογος που στειλαμε τη φορμα. χωρις ΙΒΑΝ χωρις καποιο ΚΕΚ να μας κανει τα σεμιναρια?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, PIRATIS είπε

τοτε ποιος ο λογος που στειλαμε τη φορμα. χωρις ΙΒΑΝ χωρις καποιο ΚΕΚ να μας κανει τα σεμιναρια?

 

Έχεις δύο επιλογές.

1. Κάνεις αίτηση στο ΕΡΓΑΝΗ και τη στέλνεις στο ΚΕΚ.

2. Στέλνεις στοιχεία, iban, ταυτότητα, ΑΦΜ και μαζί με αίτηση τα στέλνεις στο ΚΕΚ.

Αυτό που κάναμε στο taxheaven ήταν απλά μία πρόσκληση ενδιαφέροντος για να μιλήσουμε με το ΚΕΚ και να μας πει ποια διαδικασία θέλουμε να επιλέξουμε.

Εσύ για να κάνεις γρήγορα κάνε τη διαδικασία νούμερο 1, αφού σε όλα τα ΚΕΚ γίνεται χαμός αυτές τις ημέρες από αιτήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Εγώ έκανα την αίτηση στο ΕΡΓΑΝΗ και έστειλα μέιλ στο ΚΕΚ MASTER, ώστε να προωθήσουν το θέμα.

Το τηλέφωνο δεν το σηκώνουν. Κάνε και εσύ το ίδιο να επιταχύνεις τη διαδικασία.

Μετά την αίτηση στο ΕΡΓΑΝΗ μπες εδώ:

https://www.masterkek.gr/voucher-2020/voucher-600-euro-voucher-episthmones-kayas.html

 

1) το προτυπωμενο mail που λεει να κατεβασουμε το στελνουμε αυτουσιο σαν κειμενο οπως το βλεπουμε χωρις ονοματα ?  και μετα τους στελνουμε αυτα που ζητανε με ολα τα στοιχεια μας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
18 λεπτά πριν, PIRATIS είπε

1) το προτυπωμενο mail που λεει να κατεβασουμε το στελνουμε αυτουσιο σαν κειμενο οπως το βλεπουμε χωρις ονοματα ?  και μετα τους στελνουμε αυτα που ζητανε με ολα τα στοιχεια μας?

Ναι, στέλνεις το προτυπωμένο μέιλ και το θέμα που λέει και συνημμένη την οριστικοποιημένη αίτηση από την ΕΡΓΑΝΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, HURRICANE33 είπε

Ναι, στέλνεις το προτυπωμένο μέιλ και το θέμα που λέει και συνημμένη την οριστικοποιημένη αίτηση από την ΕΡΓΑΝΗ.

οκ . επικοινωνησα με περιφερειακο ΚΕΚ μ ενα πολυ καλο παιδι με κατατοπισε παρα πολυ καλα. επειδη εχω κλαταρει θα το ξεκινησω το θεμα αυριο γυρω στισ 11. οπου κολλησω μου ειπε να επικοινωνησω μαζι του. οτι νεωτερο σε ενημερωνω απο αυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Έχει καταλάβει κανείς πότε πιστώνεται η προκαταβολή?

Όταν οριστικοποιηθεί η αίτηση στο ΕΡΓΑΝΗ ή όταν τελειώσει τις διαδικασίες το ΚΕΚ?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Έχει καταλάβει κανείς πότε πιστώνεται η προκαταβολή?

Όταν οριστικοποιηθεί η αίτηση στο ΕΡΓΑΝΗ ή όταν τελειώσει τις διαδικασίες το ΚΕΚ?

Ευχαριστώ.

Απο οτι εχω καταλαβει τα ΚΕΚ θα στειλουν τις λιστες των ωφελουμενων πισω στο Υπουργειο για να ξεκινησουν να πιστωνονται οι προκαταβολες , κατι που εχουν εντολη να κανουν τμηματικα , και οχι συνολικα μετα το τελος των αιτησεων

Θεωρητικα , τα ΚΕΚ εχουν εντολη να στειλουν απαντητικο email ΑΜΕΣΑ σε εμας (μετα το email που τους στελνουμε για να τους αναθεσουμε την καταρτιση μας) το οποιο θα εχει κωδικους εισοδου για να ξεκινησουμε να "παρακολουθουμε" τα σχετικα βιντεο

 

Edit : Εξτρα πληροφορια ... στις 100 ωρες που απαιτουνται για παρακολουθηση ακουστηκε οτι  θα "μετρησουν" με καποιο τροπο και τις σημειωσεις που θα μας δωσουν τα ΚΕΚ για αναγνωση - ελπιζω να μετρησουν τουλαχιστον 50 ωρες σε σημειωσεις !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
26 λεπτά πριν, KikiD είπε

Απο οτι εχω καταλαβει τα ΚΕΚ θα στειλουν τις λιστες των ωφελουμενων πισω στο Υπουργειο για να ξεκινησουν να πιστωνονται οι προκαταβολες , κατι που εχουν εντολη να κανουν τμηματικα , και οχι συνολικα μετα το τελος των αιτησεων

Θεωρητικα , τα ΚΕΚ εχουν εντολη να στειλουν απαντητικο email ΑΜΕΣΑ σε εμας (μετα το email που τους στελνουμε για να τους αναθεσουμε την καταρτιση μας) το οποιο θα εχει κωδικους εισοδου για να ξεκινησουμε να "παρακολουθουμε" τα σχετικα βιντεο

 

Edit : Εξτρα πληροφορια ... στις 100 ωρες που απαιτουνται για παρακολουθηση ακουστηκε οτι  θα "μετρησουν" με καποιο τροπο και τις σημειωσεις που θα μας δωσουν τα ΚΕΚ για αναγνωση - ελπιζω να μετρησουν τουλαχιστον 50 ωρες σε σημειωσεις !

Καλησπέρα.

Όταν λές να απαντήσουν άμεσα στο μέιλ τι εννοείς? Γιατί εγώ έχω στείλει από τις 14.30 το μέιλ με την αίτηση από το ΕΡΓΑΝΗ και δεν έχω λάβει καμία απάντηση.

Επίσης, εγώ νομίζω ότι το σεμινάριο θα είναι σαν αυτά που κάνουμε στο ΟΕΕ. 

Θα στείλουν λινκ, σημειώσεις, θα τα ανοίγουμε να παίζουν και τέλος.

Θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Όταν λές να απαντήσουν άμεσα στο μέιλ τι εννοείς? Γιατί εγώ έχω στείλει από τις 14.30 το μέιλ με την αίτηση από το ΕΡΓΑΝΗ και δεν έχω λάβει καμία απάντηση.

Επίσης, εγώ νομίζω ότι το σεμινάριο θα είναι σαν αυτά που κάνουμε στο ΟΕΕ. 

Θα στείλουν λινκ, σημειώσεις, θα τα ανοίγουμε να παίζουν και τέλος.

Θα είμαστε όλοι ευχαριστημένοι!

Κι εγω εχω στειλει απο πολυ νωρις , τοσο την αιτηση οσο και το email ... ξερω οτι εχουν εντολη να στελνουν αμεσα απαντητικο email τα ΚΕΚ για να ξεκινησει σιγα σιγα η "καταρτιση" μας 

Το "αμεσα" ομως γνωριζετε οτι στο επαγγελμα μας ισχυει συνηθως μονο για τις δικες μας υποχρεωσεις ! 

Αλλα ας κανουμε λιγη υπομονη .. πρωτη μερα ειναι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
52 λεπτά πριν, KikiD είπε

Κι εγω εχω στειλει απο πολυ νωρις , τοσο την αιτηση οσο και το email ... ξερω οτι εχουν εντολη να στελνουν αμεσα απαντητικο email τα ΚΕΚ για να ξεκινησει σιγα σιγα η "καταρτιση" μας 

Το "αμεσα" ομως γνωριζετε οτι στο επαγγελμα μας ισχυει συνηθως μονο για τις δικες μας υποχρεωσεις ! 

Αλλα ας κανουμε λιγη υπομονη .. πρωτη μερα ειναι

 

Καλησπέρα.

Ενημερώνω ότι μου έστειλαν μέιλ στις 23.30 ότι έχει ενεργοποιηθεί το voucher, μου έστειλαν τους κωδικούς πρόσβασης και ότι το πρόγραμμα θα είναι διαθέσιμο έως τις 30/4.

Επίσης, έχει και συνημμένο αρχείο με οδηγίες χρήσης, τις οποίες θα τις δω από αύριο.

Καληνύχτα σε όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Ενημερώνω ότι μου έστειλαν μέιλ στις 23.30 ότι έχει ενεργοποιηθεί το voucher, μου έστειλαν τους κωδικούς πρόσβασης και ότι το πρόγραμμα θα είναι διαθέσιμο έως τις 30/4.

Επίσης, έχει και συνημμένο αρχείο με οδηγίες χρήσης, τις οποίες θα τις δω από αύριο.

Καληνύχτα σε όλους!

Καλημερα , ενημερωνω κι εγω οτι εχει ερθει απαντητικο email με κωδικους προσβασης

Δυστυχως προχειροδουλεια , δεν υπαρχει link για την παρακολουθηση , το βρηκα σε καποιο αλλο email τους , ουτε καποιο συνημμενο με οδηγιες υπαρχει

Ενημερωτικα , επειδη τους πηρα τηλεφωνο και αρχισαν να μου λενε βλακειες , η προσκληση γραφει οτι τα σεμιναρια πρεπει να ξεκινησουν το αργοτερο στις 20/04 , και στο τηλεφωνο μου ειπαν οτι θα ξεκινησουν στις 20/4 ...

Απο την προσκληση :

"8.1.1.Εκπαιδευτικοί όροι-Διάρκεια –Λειτουργία Προγράμματος Κατάρτισης
Η διάρκεια της κατάρτισης ανέρχεται σε 100 διδακτικές ώρες. Η κάθε διδακτική ώρα έχει διάρκεια κατ’ ελάχιστον σαράντα (40) λεπτά.
Το πρόγραμμα τηλεκατάρτισης άρχεται το αργότερο την 20η/4/2020 , με την υποχρεωτική διαβίβαση των κωδικών πρόσβασης στο Ο.Σ.Τ.Κ. από πλευράς παρόχου κατάρτισης προς τους ωφελούμενους, των οποίων οι επιταγές κατάρτισης έχουν ενεργοποιηθεί και ολοκληρώνεται το αργότερο έως και την 30η/4/2020. Η τηλεκατάρτιση θα πραγματοποιείται αποκλειστικά με ασύγχρονη μέθοδο, δηλαδή θα μπορεί να λαμβάνει χώρα οποτεδήποτε εντός του προαναφερόμενου χρονικού διαστήματος, σε ώρα και τόπο της απολύτου επιλογής του ωφελούμενου."

Το οποιο σημαινει οτι ο παροχος θα επρεπε να δινει τη δυνατοτητα σε οσους εχει ερθει το email να ξεκινησουν να παρακολουθουν σιγα σιγα , γι'αυτο αλλωστε πιστοποιηθηκε και παιρνει τοσα χρηματα - δε θελω ουτε να σκεφτομαι τι θα γινει αν κανουμε ολοι login στις πλατφορμες τους μεσα σε 10 μερες ... θα ζησουμε στιγμες πρωτων ημερων δηλωσεων στο taxisnet ...

Τους ειπα να διαβασουν λιγο καλυτερα την προσκληση και να μην την ερμηνευουν οπως θελουν ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
50 λεπτά πριν, KikiD είπε

Καλημερα , ενημερωνω κι εγω οτι εχει ερθει απαντητικο email με κωδικους προσβασης

Δυστυχως προχειροδουλεια , δεν υπαρχει link για την παρακολουθηση , το βρηκα σε καποιο αλλο email τους , ουτε καποιο συνημμενο με οδηγιες υπαρχει

Ενημερωτικα , επειδη τους πηρα τηλεφωνο και αρχισαν να μου λενε βλακειες , η προσκληση γραφει οτι τα σεμιναρια πρεπει να ξεκινησουν το αργοτερο στις 20/04 , και στο τηλεφωνο μου ειπαν οτι θα ξεκινησουν στις 20/4 ...

Απο την προσκληση :

"8.1.1.Εκπαιδευτικοί όροι-Διάρκεια –Λειτουργία Προγράμματος Κατάρτισης
Η διάρκεια της κατάρτισης ανέρχεται σε 100 διδακτικές ώρες. Η κάθε διδακτική ώρα έχει διάρκεια κατ’ ελάχιστον σαράντα (40) λεπτά.
Το πρόγραμμα τηλεκατάρτισης άρχεται το αργότερο την 20η/4/2020 , με την υποχρεωτική διαβίβαση των κωδικών πρόσβασης στο Ο.Σ.Τ.Κ. από πλευράς παρόχου κατάρτισης προς τους ωφελούμενους, των οποίων οι επιταγές κατάρτισης έχουν ενεργοποιηθεί και ολοκληρώνεται το αργότερο έως και την 30η/4/2020. Η τηλεκατάρτιση θα πραγματοποιείται αποκλειστικά με ασύγχρονη μέθοδο, δηλαδή θα μπορεί να λαμβάνει χώρα οποτεδήποτε εντός του προαναφερόμενου χρονικού διαστήματος, σε ώρα και τόπο της απολύτου επιλογής του ωφελούμενου."

Το οποιο σημαινει οτι ο παροχος θα επρεπε να δινει τη δυνατοτητα σε οσους εχει ερθει το email να ξεκινησουν να παρακολουθουν σιγα σιγα , γι'αυτο αλλωστε πιστοποιηθηκε και παιρνει τοσα χρηματα - δε θελω ουτε να σκεφτομαι τι θα γινει αν κανουμε ολοι login στις πλατφορμες τους μεσα σε 10 μερες ... θα ζησουμε στιγμες πρωτων ημερων δηλωσεων στο taxisnet ...

Τους ειπα να διαβασουν λιγο καλυτερα την προσκληση και να μην την ερμηνευουν οπως θελουν ....

 

Καλημέρα.

Κατάλαβες πότε μπαίνει η προκαταβολή?

Τώρα που ενεργοποιήθηκε το voucher σημαίνει ότι είμαστε οκ και περιμένουμε να αρχίσουν τα σεμινάρια?

Ευχαριστώ και καλή δύναμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, HURRICANE33 είπε

Καλημέρα.

Κατάλαβες πότε μπαίνει η προκαταβολή?

Τώρα που ενεργοποιήθηκε το voucher σημαίνει ότι είμαστε οκ και περιμένουμε να αρχίσουν τα σεμινάρια?

Ευχαριστώ και καλή δύναμη!

Το απαντητικο email ειναι η ενεργοποιηση της επιταγης

Επομενο βημα, στελνουν τις καταστασεις των ενεργοποιημενων επιταγων - σε ημερησια βαση υποτιθεται - στο Υπουργειο για να ξεκινησουν οι πληρωμες απο Μ Τεταρτη , Μ Πεμπτη ....

Ο παροχος με την ενεργοποιηση της επιταγης παιρνει τα πρωτα 20 ευρω για τον καθε ενα απο εμας

400 ευρω θα παρει με την ολοκληρωση της καταρτισης και αλλα 50 αν επιλεξουμε να εξεταστουμε και να παρουμε πιστοποιηση

Οποτε πιστευω οτι θα βιαστουν

Το διασταυρωσα και με τη φιλη που δουλευει στο Υπουργειο , οι παροχοι οφειλουν να εχουν ετοιμη πλατφορμα για παρακολουθηση σεμιναριων με το που μας στελνουν τους κωδικους ... πιεστε τους λιγο !

Το ΚΕΚ που επελεξα με το που τους ειπα - φανταζομαι πηραν κ αλλοι τηλεφωνο - οτι δεν υπαρχει Link για την πλατφορμα εστειλαν ορθη επαναληψη

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
17 λεπτά πριν, solwn 1 είπε

 

Πήρε κάποιος κωδικούς?...πρέπει να κάνει κάτι άλλο ή με τους κωδικούς ξεκινά να παρακολουθεί?

Καλημέρα.

Με τους κωδικούς μπαίνεις στο λινκ που σου έστειλαν και ξεκινάς την παρακολούθηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Το ΚΕΚ που επέλεξες θα σου στείλει το link για να μπεις στην πλατφόρμα μαζί και τους προσωπικούς σου κωδικούς. Απ΄ότι έχω μάθει, υπάρχουν 8 διαφορετικές πλατφόρμες που τις νοικιάζουν σε όλα τα ΚΕΚ. Δεν ξέρω αν το υλικό είναι το ίδιο.  Στην δικιά μου περίπτωση: δεν είναι με βίντεο η "εκπαίδευση", αλλά οπτικές καρτέλες με αφήγηση. Το πρόβλημα είναι ότι χρειάζεται κλικ για να πάει στην επόμενη καρτέλα σαν (κάτι σαν power point)) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αυτόματη μεταφορά στην επόμενη καρτέλα γινόταν  μόνο σε 2 από τις περίπου 10 ενότητες. Είναι αυτό που έλεγα, ότι είναι διαφορετικές οι πλατφόρμες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καταρχήν δεν μπορείτε να αφήσετε έτσι απλά το μάθημα ή το video να τρέχει.Πρέπει μέσα στο 10λεπτο να υπάρχει δραστηριότητα, ένα κλικ ή enter. Μετά στο τέλος του μαθήματος υπάρχει μια εξέταση τύπου quiz που πρέπει να απαντηθεί με τουλάχιστον 70% επιτυχία.Αυτό στις βασικές ψηφιακές δεξιότητες που έχω εγώ.Ποιός έχει τον χρόνο να τα κάνει αυτά, ειδικά αν ανοίξει και το σύστημα για τις δηλώσεις.....Η προκαταβολή των 400 είναι δεδομένη.Θα πέσει πολύ γέλιο με το 200άρι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλησπέρα σας,

 

γνωρίζει κανένας αν πανεπιστημιακη υποτροφος πνευμολογιας δικαιουται να μπει στο 600 της καταρτισης?

 

ευχαριστώ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 λεπτά πριν, marvard είπε

καλησπέρα σας,

 

γνωρίζει κανένας αν πανεπιστημιακη υποτροφος πνευμολογιας δικαιουται να μπει στο 600 της καταρτισης?

 

ευχαριστώ,

Καλησπέρα.

Εδώ είναι όλοι οι ΚΑΔ:

https://www.taxheaven.gr/news/48220/thlekatartish-voucher-600-ti-prepei-na-gnwrizoyn-oi-dikaioyxoi-diadikasies-ypoxrewseis-prooesmies-klp

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...