Jump to content
Sign in to follow this  
KikiD

SOS ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΕΚΔΟΣΗΣ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥ - Λογαριασμοί gmail

Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα

Δεν είδα να αναφέρεται πουθενα , το πρόβλημα που εχει προκύψει με την έκδοση κλειδαρίθμου - που στην ενεργοποιήση βγάζει μήνυμα :

"Το email που εχετε δηλωσει κατα την αρχικη σας εγγραφη [email protected] δεν εχει επιβεβαιωθει"

Κατάφερα και μίλησα με ΑΑΔΕ πριν λίγο και μου είπαν οτι ο mail server τους έχει πρόβλημα και δε στέλνει τα αυτόματα emails για τους κλειδαρίθμους ΜΟΝΟ προς την gmail οπότε και δεν γίνεται επιβεβαίωση κατά την ενεργοποίηση

Οπότε αν μπείτε στη διαδικασία να εκδόσετε κλειδάριθμο , καλύτερα να βάλετε κάποιο αλλο email γιατι υπάρχει μεγάλο μπέρδεμα , μου είπαν οτι ίσως χρειαστεί να κάνω τη διαδικασία απο την αρχή (αποστολή δικαιολογητικών με email στην ΔΟΥ , και ραντεβού  για παραλαβή κλειδαρίθμου απο εκεί) την επόμενη εβδομάδα 

Υπομονή .....

καλα κρασια καινουργιο φρουτο και ειδαι και ενα σχολιο συναδελφου οτι μπορει να βγαλεις και στο gov.gr αλλα μπορει να ηταν και πρωταπιλιατικο γιατι δεν ειδα τπτ που τυο εριξα μια ματια 

Δεν εχω τεραστια εμπειρια - ευτυχως - αυτες τις μερες , ομως η καθε ΔΟΥ κανει τα δικα της

Σε σωματειο , για εκδοση κλειδαριθμου , στη ΔΟΥ Ηλιουπολης ζητησαν email απο τον Διαχειριστη με ΑΔΤ σκαναρισμενη , ΥΔ απο kep.gov.gr και του εστειλαν τον κλειδαριθμο με email μετα απο 2 μερες

Σε απλο φορολογουμενο , απο ΔΟΥ Γλυφαδας , ζητησαν σκαναρισμενη ταυτοτητα και σκετο email "παρακαλω να μου εκδωσετε κλειδαριθμο" , και του ζητησαν να παει απο εκει να τον παραλαβει με ραντεβου ...

Ομως αυτο με τη gmail προσεξτε το .... γιατι εχει μπλεξιμο , και τρεξιμο .. και το χειροτερο , ΓΚΡΙΝΙΑ

Καλησπέρα σας,

και εγω έστειλα mail στην ΔΟΥ Ζωγράφου για έκδοση κλειδάριθμου, την επόμενη το πρωί, ήρθε απάντηση απο το taxisnet ότι εγκρίθηκε η εγγραφή, να μπώ στο σύνδεσμο να την ολοκληρώσω, αλλά κλειδάριθμος δεν έχει έρθει ακόμα... και έχω gmail.... 

Στα τηλέφωνα δεν απαντούν στην ΔΟΥ..

Πρωτον θα πρεπει να επικοινωνησετε με ΔΟΥ να δειτε αν θα πατε να παραλαβετε η αν θα σας τον στειλουν με email - στο σωματειο που σας ανεφερα πηγε η ειδοποιηση και ο κλειδαριθμος εφτασε με διαφορα φασης στο email του διαχειριστη μετα απο 1 μερα

Λογικα θα επικοινωνησουν αυτοι στο τηλ επικοινωνιας που δωσατε αν ειναι να πατε να παραλαβετε

Σε δευτερη φαση , ακομα κι αν παραλαβετε τον κλειδαριθμο , δεν ξερω αν θα μπορεσετε να τον ενεργοποιησετε λογω gmail  - ισως επειδη εσας σας ηρθε το σχετικο αυτοματο email να τα καταφερετε .... αν οχι , τοτε δεν εχει να κανει με τη ΔΟΥ ... περιμενουμε να ξεκολλησει ο mail sever του taxisnet

20 ώρες πριν, KikiD είπε

καλημέρα, εγώ έκανα επανεγγραφή σε πελάτη που δεν είχε κωδικούς,  e mail στην επανεγγραφή δεν βάζεις, πως θα κάνω επιβεβαίωση ??    ξέρει κάνεις ?

Καλημέρα,

Και εγώ δυστυχώς το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω. Αίτηση εγγραφής στο taxis έγινε, με το ζόρι παραλάβαμε κλειδάριθμο την Παρασκευή, αλλά δυστυχώς κατά την ενεργοποίηση βγάζει το ίδιο μήνυμα περί μη επιβεβαίωσης e-mail (gmail και αυτό).

Σήμερα λήγει ο ΑΦΜ για την αίτηση της εργαζόμενης στο εργάνη και δυστυχώς είμαστε χωρίς κωδικούς taxis.

Υπάρχει καμμία πληροφόρηση τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση?

Στις 3/4/2020 στις 8:05 ΜΜ, KikiD είπε

Δεν εχω τεραστια εμπειρια - ευτυχως - αυτες τις μερες , ομως η καθε ΔΟΥ κανει τα δικα της

Σε σωματειο , για εκδοση κλειδαριθμου , στη ΔΟΥ Ηλιουπολης ζητησαν email απο τον Διαχειριστη με ΑΔΤ σκαναρισμενη , ΥΔ απο kep.gov.gr και του εστειλαν τον κλειδαριθμο με email μετα απο 2 μερες

Σε απλο φορολογουμενο , απο ΔΟΥ Γλυφαδας , ζητησαν σκαναρισμενη ταυτοτητα και σκετο email "παρακαλω να μου εκδωσετε κλειδαριθμο" , και του ζητησαν να παει απο εκει να τον παραλαβει με ραντεβου ..

ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΔΟΥ ΠΡΕΒΕΖΑΣ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟ GMAIL ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΤΟ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ MAIL.

Ομως αυτο με τη gmail προσεξτε το .... γιατι εχει μπλεξιμο , και τρεξιμο .. και το χειροτερο , ΓΚΡΙΝΙΑ

Στις 3/4/2020 στις 8:27 ΜΜ, Anniek είπε

Καλησπέρα σας,

και εγω έστειλα mail στην ΔΟΥ Ζωγράφου για έκδοση κλειδάριθμου, την επόμενη το πρωί, ήρθε απάντηση απο το taxisnet ότι εγκρίθηκε η εγγραφή, να μπώ στο σύνδεσμο να την ολοκληρώσω, αλλά κλειδάριθμος δεν έχει έρθει ακόμα... και έχω gmail.... 

Στα τηλέφωνα δεν απαντούν στην ΔΟΥ..

ΠΡΕΠΕΙ Ο ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟΣ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΔΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΝΑ ΣΤΟ ΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ

Υπάρχει πρόβλημα με το gmail. Μου το είπαν απο την ΑΑΔΕ.  Επανεγγραφή δεν μπορείς να κάνεις νομίζω εαν δεν σου διαγραψουν στην ΔΟΥ την 1η εγγραφη

Γενικά δεν μπορείς  να κάνεις επανεγρςφη   άποψη μου.

Γιατί  πολλή απλά στην επανεγγραφή δεν βάλεις email υπάρχει το παλιό  .Και άντε έγινε τώρα λάθος  το οκ το ξέρεις  .

Αν όμως είναι παλια  ΠΧ του προηγούμενου λογιστή που αρκετοί  συνάδελφοι  έβαζαν ένα ψεύτικο  άντε Κάνε επιβεβαίωση  .

Είναι θέμα έτσι όπως το έκαναν  .

Προσωπική  μου  άποψη παράνομο μονοπωλιακό και επικίνδυνοι  .

Τι πάει να πει μόνο με gmail;;;;;

Οταν κανετε τη  αρχικη εγγραφη κ ζηταει κωδικο επιβεβαιωσης εμαιλ ειναι καποιος κβδικος που ερχεται στο εμαιλ που εχεις δηλωσει? Το εχω κανει απο το πρωι κ δεν εχει ερθει κατι