Προς το περιεχόμενο
  • 0

Υποβολή ΥΔ για Υπάλληλο


salonikios55

Ερώτηση

Καλημέρα,

μπήκα σήμερα να υποβάλλω μία (την πρώτη αίτηση)για υπάλληλο για να πάρει τα 800 και μου εμφανίζει "αναστολή σύμβασης εργασίας" στις 27/3 (που είναι η ημερομηνία αποστολής της αίτησης).

κανονικά δε θα έπρεπε να βγάζει 18/3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
3 λεπτά πριν, PIRATIS είπε

ok λαθος ιστοσελιδα του υποργειου ητανε.   κατω απο αν εχει λυθει η συμβαση η οχι  εχει 2 πλαισια που λενε με  και την .τι συμπληρωνουμε κατι εκει?

 

piratis ,κοίταξε που μπορείς να επέμβεις και μετά ρωτάς.

γιατί μας μπερδεύεις και νομίζω ότι κάτι ξέχασα να δηλώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
7 λεπτά πριν, PROAKIS είπε

αυτόματα δεν στα έφερε?

πατατα εκανα . μπηκα σε σαιτ με το τιτλο employees.yeka.gr και εβγαλε ολες τις συμβασεις του εργαζομενου .δεν ειχα μπει  στο supportemployees.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην καταχώρηση ΙΒΑΝ μου βγάζει λάθος (Λάθος μορφή IBAN (A-Z, 0-9, ' ', '-'). ενω ειναι σωστός ο λογαριασμός μήπως

δεν πρέπει να βάλω  ΤΟ GR μπροστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
33 λεπτά πριν, PROAKIS είπε

piratis ,κοίταξε που μπορείς να επέμβεις και μετά ρωτάς.

γιατί μας μπερδεύεις και νομίζω ότι κάτι ξέχασα να δηλώσω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

πανω απο το αν εκμισθωνεις ακινητο εχει 2 πλαισια. πανω απο το ενα πλαισιο εχει τη λεξη ΜΕ  και στο αλλο πλαισιο εχει τη λεξη ΤΗΝ.Σε τι αναφερονται? πρεπει να γραψουμε κατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 λεπτά πριν, VAST είπε

Στην καταχώρηση ΙΒΑΝ μου βγάζει λάθος (Λάθος μορφή IBAN (A-Z, 0-9, ' ', '-'). ενω ειναι σωστός ο λογαριασμός μήπως

δεν πρέπει να βάλω  ΤΟ GR μπροστά?

θα βάλεις και το GR KAI ΟΛΑ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΑ.  +25 ψηφία.,

σβήσε όλο το πεδίο ,μπες και ξαναβγές.

 

γιατί με πήρε ένας ξάδελφος και του φώναξα. δεν μπορείς να γράψεις σωστά 25 νούμερα?

μπαίνω εγώ από δω ,πληκτρολογώ ότι μου έλεγε και το πήρε!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λογικά για να μην πέσει το σύστημα κάνανε αυτην την πατάτα με το υποχρεωτικό ΑΦΜ.

Είμαι σίγουρος ότι ΜΟΝΟ για αυτο το έκαναν!

Και δεν οφείλετει σε προχειρότητα του να ανοίξει η εφαρμογή σήμερα! Είμαι σιγουρος...

Επίσης είμαι σίγουρος πώς και οι δικοι σας πελάτες θα σας καλούν και θα σας λένε ότι μπαίνουν οι εργαζόμενοί τους να υποβάλλουν και δεν τους αφήνει ή τους βγάζει την ημερομηνία υποβολής της αίτησης απο τον εργοδότη και δεν μπορούν να βάλουν την πραγματική ημερομηνία αναστολής, και ότι έτσι τους είπατε να κάνουν, αφού έτσι είχε ανακοινωθεί!

Και θα φταίμε πάλι εμείς που τους είπαμε να κάνουν ότι έπρεπε βάσει επίσημων ανακοινώσεων του Υπουργείου!

Ότι μονο για αυτες που έκλεισαν απο κρατική εντολή θα ειναι βάσει ΑΦΜ η αίτηση του εργαζόμενου.

Το υπόλοιπο 70% των επιχειρήσεων που πλήττονται δεν μας ενδιέφερε να το προνοήσουμε για σήμερα!

Αλλά κατανοώ την γενικότερη κατάσταση φυσικά και πέραν απο το ''ειρωνικό ύφος'' παραπάνω, θέλει υπομονή απο όλους!

Θα περάσουν και οι παιδικές ασθένειες και θα γίνουν ΟΛΑ ΚΑΛΑ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, VAST είπε

Στην καταχώρηση ΙΒΑΝ μου βγάζει λάθος (Λάθος μορφή IBAN (A-Z, 0-9, ' ', '-'). ενω ειναι σωστός ο λογαριασμός μήπως

δεν πρέπει να βάλω  ΤΟ GR μπροστά?

Γραψτο σε ενα word  με το GR μπροστα και κανε copy-paste και θα στο πάρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

μπαινω στην εφαρμογη για την αιτηση εργαζομενου και μου βγαζει συνεχως εσωτερικο σφαλμα κλπ,ειναι τοσο μπουκωμενο το συστημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, zinon είπε

μπαινω στην εφαρμογη για την αιτηση εργαζομενου και μου βγαζει συνεχως εσωτερικο σφαλμα κλπ,ειναι τοσο μπουκωμενο το συστημα?

μπαινεις στο σωστο σαιτ? γιατι κι εμενα αυτο μου εβγαζε αλλά εμπαινα σε λαθος. μηπως μπαινεις στο employee.yeka.gr? δεν ειναι αυτο. το σωστο ειναι supportemployees.yeka.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ναι οκ ευχαριστω απο γρηγοραδα και εγω δεν το ειδα

τωρα για το προκειμενο,εργαζομενοι με 2 συμβασεις δεν διαβαζει την ενεργη συμβαση στην αιτηση αναστολης τι κανουμε σ αυτη την περιπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ναι μονο εφ οσον εχει υποβαλει αιτηση για τον εργαζομενο η πληττομενη και αν το αφμ του εργαζομενου ληγει  αποκλειστικα σε 1 και μονο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, PIRATIS είπε

πανω απο το αν εκμισθωνεις ακινητο εχει 2 πλαισια. πανω απο το ενα πλαισιο εχει τη λεξη ΜΕ  και στο αλλο πλαισιο εχει τη λεξη ΤΗΝ.Σε τι αναφερονται? πρεπει να γραψουμε κατι?

Αφορά όσους απολύθηκαν ή τους παραίτησαν το διάστημα 01-20/03/2020.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, zinon είπε

συμπληρωματικες για συμπληρωση προσωπικου θα βγουνε?

Μα υπάρχουν αυτές. Μπορείτε να υποβάλετε νέα βάζοντας μόνο τις νέες αναστολές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σιγουρα ??και παιρνουν νεο αριθμο πρωτοκόλλου?? και αν δεν παιρνουν νεες αναστολες?ειχα περιπτωση εργαζομενου που εχει 2 ειδικοτητες .Στην μια ειδικοτητα εχω ληξη συμβασης και στην αιτηση δεν το δεχεται

θα το δοκιμασω ,αν εχετε αλλη εμπειρια παρακαλω παραθεστε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 ώρες πριν, VAST είπε

Στην καταχώρηση ΙΒΑΝ μου βγάζει λάθος (Λάθος μορφή IBAN (A-Z, 0-9, ' ', '-'). ενω ειναι σωστός ο λογαριασμός μήπως

δεν πρέπει να βάλω  ΤΟ GR μπροστά?

Είναι ένα bug της εφαρμογής. 

Ενώ γράφεις με σβηστό το caps lock(άρα μικρά γράμματα) σου εμφανίζει το ΙΒΆΝ με κεφαλαία οπότε είσαι σίγουρος ότι το κάνεις σωστά. 

Βεβαιώσου ότι το caps lock είναι on

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μπράβο συνάδελφε PERLIKA  και ευχαριστώ πολύ για την ανάτησή σας <

Θα πρέπει να κάνετε αντιγραφή και επικόληση από word.Το έκανα σήμερα σε μία αίτηση και το πήρε κανονικά.

Καλή συνέχεια.>

Ούτε που θα μπορούσα να φανταστώ ότι έπρεπε να το γράψω σε word και να το κάνω paste.

Τι μυαλά είναι αυτά που κάνουν τέτοια προγράμματα? Για αυτό μάλλον έχουν καταφέρει να κάψουν τα δικά μας

 

Ευχαριστώ πολύ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα.

Εργαζόμενος το πρωί σε εταιρεία που συνεχίζει να δουλεύει και το απόγευμα σε εταιρεία που έκλεισε με κρατική εντολή.

Του βγάζει το αφμ της κλειστής, αλλά όταν πάει να κάνει οριστικοποίηση του βγάζει το αφμ της πρωινής εταιρείας και του λέει διορθώστε το αφμ.

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση?

Έχει τύχει σε κανέναν?

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα ,

αν το μισθωτήριο πρώτης κατοικίας είναι στο όνομα της συζύγου χωρίς εργασία μπορούμε να το δηλώσουμε στην αίτηση ή πρέπει να είναι στο όνομα του αιτούντως ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
44 λεπτά πριν, medousa είπε

Καλημέρα ,

αν το μισθωτήριο πρώτης κατοικίας είναι στο όνομα της συζύγου χωρίς εργασία μπορούμε να το δηλώσουμε στην αίτηση ή πρέπει να είναι στο όνομα του αιτούντως ?

δεν κάποιο τσεκ η εφαρμογή ,ενεργό μισθωτήριο κλπ.?

γνώμη μου είναι ότι θα το βάλεις άσχετα με το όνομα.

αυτή η δήλωση θα εκτυπωθεί και θα δοθεί στον ιδιοκτήτη για να δει ότι όντως πρόκειται για εργαζόμενο κλεισμένης επιχείρησης.

με το αφμ που έβαλες ,αυτός πήρε και τις φορολογικές παρατάσεις.

οι περισσότεροι ιδιοκτήτες δεν θα κάνουν θέμα και θα το κατανοήσουν ,ειδικά αν έχουν επαφές.

σε δύστροπο την δήλωση + τελευταίο εκκαθαριστικό που φαίνεται άντρας-γυναίκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...