Προς το περιεχόμενο
  • 0

Υποβολή ΥΔ για Υπάλληλο


salonikios55

Ερώτηση

Καλημέρα,

μπήκα σήμερα να υποβάλλω μία (την πρώτη αίτηση)για υπάλληλο για να πάρει τα 800 και μου εμφανίζει "αναστολή σύμβασης εργασίας" στις 27/3 (που είναι η ημερομηνία αποστολής της αίτησης).

κανονικά δε θα έπρεπε να βγάζει 18/3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Καλημέρα σας και καλή δύναμη σε όλους μας,

Στην υπεύθυνη δήλωση του εργοδότη δεν καταχωρεί μία εργαζόμενη και ούτε την εμφανίζει στην τρέχουσα κατάσταση. 'Εστειλα email στο ΕΡΓΑΝΗ αλλά καμία απάντηση και ούτε το έχουν διορθώσει.

Σας έχει συμβεί; 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
23 λεπτά πριν, salonikios55 είπε

Καλημέρα,

μπήκα σήμερα να υποβάλλω μία (την πρώτη αίτηση)για υπάλληλο για να πάρει τα 800 και μου εμφανίζει "αναστολή σύμβασης εργασίας" στις 27/3 (που είναι η ημερομηνία αποστολής της αίτησης).

κανονικά δε θα έπρεπε να βγάζει 18/3?

NAI ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
23 λεπτά πριν, dodos είπε

NAI ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ

αν ειναι ετσι πρεπει να αλλαξουμε ξανα όολες τις μισθοδοσιες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

γιατί; δεν ξέρω ρωτάω πες ότι είμαι στην β και κάνω μια τώρα μια μετά μια πιο μετά και  παίρνει την ημερομηνία της αιτησης.δεν μου φαινετε  λογικό ας έδιναν εξαρχής την δυνατότητα να ορίσουμε πότε ο κάθε υπαλλήλος μπαίνει σε αναστολή . δεν είμαστε και πάνω από έναν υπολογιστή και ένα τηλέφωνο 24ωρες το 24ωρο 

κάνω κάπου λάθος ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εργαζόμενος που εργάζεται σε δύο εργοδότες και ο ένας από αυτούς δεν έχει πληγεί , δικαιούται τα 800 € ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
6 λεπτά πριν, INTER είπε

εργαζόμενος που εργάζεται σε δύο εργοδότες και ο ένας από αυτούς δεν έχει πληγεί , δικαιούται τα 800 € ;

κανενας που συνεχιζει να εργαζεται δεν παιρνει τπτ αν ηταν σε δυο και μπηκε ο ενας και στον αλλον εργαζεται παλι δεν παιρνει τπτ αν μπηκαν και οι δυο δηλωνει εναν απο τους δυο και παιρνει ενα 800  η περιρπωση σας πια ακριβως ειναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Την ίδια απορία έχω και εγώ,σε ερώτηση στο forum μια συνάδελφος μου απάντησε οι από τη στιγμή που δουλεύει στον δεύτερο εργοδότη δεν το δικαιούται,είναι όμως σωστό?Δεν είναι δίκαιο γιατί αν δουλεύει πχ 3 ώρες την εβδομάδα και στην επιχείρηση που έκλεισε δούλευε περισσότερο γιατι να χάσει τα 800?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, TANIA είπε

Την ίδια απορία έχω και εγώ,σε ερώτηση στο forum μια συνάδελφος μου απάντησε οι από τη στιγμή που δουλεύει στον δεύτερο εργοδότη δεν το δικαιούται,είναι όμως σωστό?Δεν είναι δίκαιο γιατί αν δουλεύει πχ 3 ώρες την εβδομάδα και στην επιχείρηση που έκλεισε δούλευε περισσότερο γιατι να χάσει τα 800?

το αναφερει η αποφαση οπωες πχ ειναι δικιο αυτος που ειναι μονο σε μια 3 ωρες την εβδομαδα που θα βγει σε αναστολη να παρει τα 800 ευρω; 

πιστευω δεν ειναι ωρες για τετοιες συζητησεις στην τελικη μηπως τον συμφερει να τον απολυσουν αν γινεται βεβαια απο την μια εργασια ;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
36 λεπτά πριν, salonikios55 είπε

αν ειναι ετσι πρεπει να αλλαξουμε ξανα όολες τις μισθοδοσιες...

γράψατε στις παρατηρήσεις "αναστολή από 01/04/20"  στις πληττόμενες πχ?

στις κλεισμένες βάλατε αναστολή δραστηριότητας 18/03 πχ? 

δεν θα αλλάξουμε τίποτα.

εμείς τα αναγράψαμε ,πήραν πρωτόκολλο και βέβαιη ημερομηνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν, PROAKIS είπε

γράψατε στις παρατηρήσεις "αναστολή από 01/04/20"  στις πληττόμενες πχ?

στις κλεισμένες βάλατε αναστολή δραστηριότητας 18/03 πχ? 

δεν θα αλλάξουμε τίποτα.

εμείς τα αναγράψαμε ,πήραν πρωτόκολλο και βέβαιη ημερομηνία.

βρε τα γραψαμε κανονικα... οπως λες αλλα τωρα τι κανουμε? στέλνουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σε όλα βγάζει ημερομηνία αναστολής την ημερομηνία της αίτησης από τον εργοδότη ,τι θα κανουμε νομίζω ειναι σοβαρό ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα, που ακριβώς υποβάλλεται? Γιατί όσες φορές και αν προσπάθησα μου βγάζει……….under construction https://supportemployees.yeka.gr/ από χθες το βράδυ δηλαδή….!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, jimmy83 είπε

Καλημέρα, που ακριβώς υποβάλλεται? Γιατί όσες φορές και αν προσπάθησα μου βγάζει……….under construction https://supportemployees.yeka.gr/ από χθες το βράδυ δηλαδή….!

https://supportemployees.yeka.gr/(S(ppiygcixljmuz0jhuxpv5hcl))/login.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στην περίπτωση που στείλαμε αρχικά σε πληττόμενη (ο καδ κύριας δραστηριότητας ήταν πληττόμενη αλλά μετά την προσθήκη και της δευτερεύουσας που είχε μεγαλύτερα ακαθάριστα έσοδα και έκλεισε με εντολή δημόσιας αρχής όπου εκεί εργαζόταν πραγματικά ο εργαζόμενος) και μετά στείλαμε νέα χωρίς την συμπλήρωση των εργαζομένων ξανά, και επειδή ημερομηνία αναστολής δεν συμπληρώθηκε πουθενά, ούτε στις παρατηρήσεις γιατί ο εργαζόμενος εργαζόταν στο υποκατάστημα που είχε κλείσει με κρατική εντολή, μέχρι πότε βγάζουμε μισθοδοσία? Μέχρι την ημερομηνία που έκλεισε η επιχείρηση με κρατική εντολή το τονίζω ή μέχρι την ημερομηνία αποστολής της αίτησης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα.

Σε εργαζόμενη σε επιχείρηση που πλήττεται της βγάζει μήνυμα να υποβάλλει δήλωση στις 4/4 επειδή το αφμ της λήγει σε 4.

Άρα, δεν ισχύει ότι τα αφμ είναι μόνο για τους εργαζόμενους σε επιχειρήσεις με κρατική εντολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλημέρα.

Σε εργαζόμενη σε επιχείρηση που πλήττεται της βγάζει μήνυμα να υποβάλλει δήλωση στις 4/4 επειδή το αφμ της λήγει σε 4.

Άρα, δεν ισχύει ότι τα αφμ είναι μόνο για τους εργαζόμενους σε επιχειρήσεις με κρατική εντολή.

Ισχύει αλλά αν δεις τις οδηγίες βασίζονται για την εφαρμογή στο νομοθετικό πλαίσιο της ΠΝΠ 14/3/20 και 20/3/20 και δεν λαμβάνουν καθόλου υπ' όψιν  την 12998/232.

Μάλλον η εφαρμογή σχεδιάστηκε πριν την έκδοση της 12998/232. Από εκεί προκύπτει και το πρόβλημα με τις ημερομηνίες. Θα το διορθώσουν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν, skylogiannis είπε

Ισχύει αλλά αν δεις τις οδηγίες βασίζονται για την εφαρμογή στο νομοθετικό πλαίσιο της ΠΝΠ 14/3/20 και 20/3/20 και δεν λαμβάνουν καθόλου υπ' όψιν  την 12998/232.

Μάλλον η εφαρμογή σχεδιάστηκε πριν την έκδοση της 12998/232. Από εκεί προκύπτει και το πρόβλημα με τις ημερομηνίες. Θα το διορθώσουν.

 

Αναμένουμε λοιπόν.

Παίζει κάποιο ρόλο η ημερομηνία αναστολής  να είναι η ίδια και στις 2 δηλώσεις?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Αναμένουμε λοιπόν.

Παίζει κάποιο ρόλο η ημερομηνία αναστολής  να είναι η ίδια και στις 2 δηλώσεις?

Ευχαριστώ.

αν εννοείς επιχείρησης και εργαζόμενου ,ο δεύτερος δεν κάνει τίποτα ,τα φέρνει αυτόματα.

για τα αφμ ,το 4 να μην μπορεί να μπει σήμερα ,πες οκ ,για να μην πέσει το σύστημα.

πρόβλημα θα είναι ,αν αύριο δεν μπορεί να μπει το 1.

που δεν νομίζω αλλά λέω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν έχω δει ακόμη κάποια αίτηση "πληττόμενης". Ξεκίνησα με μία αίτηση εργαζόμενου "κλεισμένης από δημόσια αρχή" και δεν εμφανίζει ημερομηνία αναστολής. Λογικό αφού είναι στάνταρ και την έχει δηλώσει ο εργοδότης. Μάλλον για εργαζομένους "πληττόμενων" δε θα βιαστώ να στείλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, PIRATIS είπε

ΚΛΙΚΑΡΟΥΜΕ ΣΤΟ ΑΝΑΣΤΟΛΗ ΣΥΜΒΑΣΗΣ ΟΚ? ΣΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΕΩΣ ΤΙ ΒΑΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ?

αυτόματα δεν στα έφερε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν, PROAKIS είπε

αν εννοείς επιχείρησης και εργαζόμενου ,ο δεύτερος δεν κάνει τίποτα ,τα φέρνει αυτόματα.

για τα αφμ ,το 4 να μην μπορεί να μπει σήμερα ,πες οκ ,για να μην πέσει το σύστημα.

πρόβλημα θα είναι ,αν αύριο δεν μπορεί να μπει το 1.

που δεν νομίζω αλλά λέω.

Και εγώ πιστεύω να μην υπάρχει πρόβλημα, απλά το έκαναν για να μην πέσει το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ok λαθος ιστοσελιδα του υποργειου ητανε.   κατω απο αν εχει λυθει η συμβαση η οχι  εχει 2 πλαισια που λενε με  και την .τι συμπληρωνουμε κατι εκει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...