Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΕΡΓΟΔΟΤΗ


ΤΖΩΡΤΖ

Ερώτηση

Καλημέρα, υπέβαλα στο ΕΡΓΑΝΗ  υπευθ.δήλωση επιχείρησης περί αναστολής εργασιακών συμβάσεων στις 26-03-2020.

Ομως μέχρι εκείνη τη χρονική στιγμή υπήρχε μία μόνο επιλογή να επιλέξεις την: αναστολή δραστηριότητας της επιχείρησης και όχι την αναστολή των εργασιακών συμβάσεων. Πως μπορεί να διορθωθεί η δήλωση αυτή ? Τι πρόβλημα θα υπάρξει για την επιχείρηση και τους εργαζόμενους ?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
8 λεπτά πριν, monty είπε

Τελικά μπήκα να υποβάλλω νέα και μου φέρνει μόνο τον δεύτερο υπάλληλο που δεν είχα δηλώσει στην αρχική

μια χαρά στο έκανε.

τελικά με το που πατάς αναστολή για τον α ,φεύγει από την τρέχουσα κατάσταση.

οπότε μένει ο β ,τον οποίο δηλώνεις με την δεύτερη αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι, ευχαριστώ.

Την "μπουμπούνισα"....

Έχω έναν γιατρό που σκέφτεται σήμερα να κλείσει οπότε θα βάλω την υπάλληλο σε αναστολή εργασιών. Μπορώ να την βάλλω (εφόσον συμφωνεί και η ίδια ) από 21/3? Την δήλωση ο εργοδότης την υποβάλλει σήμερα ή έστω μέχρι την παράταση που δόθηκε, σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, monty είπε

Έχω κι εγώ μία πληττόμενη όπου έβαλα τον ένα εκ των 2 υπαλλήλων. Για να βάλω τώρα και τον δεύτερο, υποβάλλω νέα και με τα 2 ονόματα?

Από 21/3, σωστά?

Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, monty είπε

Έχω κι εγώ μία πληττόμενη όπου έβαλα τον ένα εκ των 2 υπαλλήλων. Για να βάλω τώρα και τον δεύτερο, υποβάλλω νέα και με τα 2 ονόματα?

Από 21/3, σωστά?

Ευχαριστώ

Στο δελτιο τυπου του υπουργειου εργασιας 30/03 αναφερετε οτι απο 06/04/2020 οι ελευθεροι επαγγελματιες /επιτηδευματιες, οι αυτοαπασχολουμενοι και οι εργοδοτες μεχρι 5 εργαζωμεμενους οι οποιοι εινα δικαιουχοι των 800 ευρω 

θα μπορουν να δηλωσουν συμμετοχη στο μετρο στηριξησ σε σχετικο εντυπο.

ΕΡΩΤΗΣΗ αυτο αφορα και τους αυτοαπασχολουμενους που εκλεισαν με αποφαση δημοσιας αρχης?

Εγω εστειλα Υ/Δ με την προηγουμενη πλατφορμα .Μηπως 

εκανα λαθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
9 λεπτά πριν, ΟΛΥΜΠΙΟΣ είπε

Στο δελτιο τυπου του υπουργειου εργασιας 30/03 αναφερετε οτι απο 06/04/2020 οι ελευθεροι επαγγελματιες /επιτηδευματιες, οι αυτοαπασχολουμενοι και οι εργοδοτες μεχρι 5 εργαζωμεμενους οι οποιοι εινα δικαιουχοι των 800 ευρω 

θα μπορουν να δηλωσουν συμμετοχη στο μετρο στηριξησ σε σχετικο εντυπο.

ΕΡΩΤΗΣΗ αυτο αφορα και τους αυτοαπασχολουμενους που εκλεισαν με αποφαση δημοσιας αρχης?

Εγω εστειλα Υ/Δ με την προηγουμενη πλατφορμα .Μηπως 

εκανα λαθος?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 31/3/2020 στις 8:20 ΠΜ, doctor είπε

Αυτός μπαίνει υποχρεωτικά στη δήλωση αναστολής, αλλά αφού εργάζεται δεν δικαιούται την αποζημίωση ειδικού σκοπού, οπότε δεν του δίνετε καν γνωστοποίηση.

Απλά να ενημερώσω ότι έκανα την αίτηση ως είχε, φυσικά δεν έδωσα αρ.πρωτοκόλλου κλπ στον εν λόγω εργαζόμενο ο οποίος συνεχίζει κανονικά να εργάζεται, και την πήρε κανονικά. Ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...