Προς το περιεχόμενο
  • 0

Θα παίζει ρόλο τελικά ο καδ με τα μεγαλύτερα έσοδα;


dodos

Ερώτηση

Θα ήθελα να ρωτήσω μέσα σε αυτό το χαμό αδιευκρινηστων σημείων αν έχει καταλάβει κάποιος. 

1.τελικα με την σημερινή ανακοίνωση αν ένας έχει δευτερεύων καδ με μεγαλύτερα έσοδα που πληττετε και ο κύριος δεν πληττετε μπορεί να κάνει αίτηση; (κανονικά στο ε3 δηλωμένος) 

2.αν δεν είναι κάποιος ούτε στους καδ με κρατική απόφαση ούτε σε αυτούς που πλήττονται μπορεί να αιτηθεί αναστολή για τους εργαζόμενους αν είναι το πραγματικό γεγονός ότι έχει πληγεί; 

3.τα νομικά πρόσωπα και τα μη κερδοσκοπικου χαρακτήρα μπορούν να κάνουν αίτηση για τα 800 ευρώ, αν διαθέτουν τον καδ; 

4.υπαρχει τρόπος διορθώσεις της αίτησης που έχει αποσταλεί εάν υπάρχει λάθος π. Χ στην ημερομηνία αναστολής αντι  11.03 να έχουμε βάλει 18. 03 η δεν έχει σημασία; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Άλλο μεγάλο θέμα με αυτούς τους ΚΑΔ.

Έχω περίπτωση που εκ παραδρομής δεν δηλώθηκε ο ΚΑΔ με τα με τα μεγαλύτερα έσοδα και τώρα δεν το αλλάζει η ΔΟΥ. Να δούμε που πρέπει να απευθυνθούμε για να αποδείξουμε το αυτονόητο, δηλαδή το πραγματικό γεγονός!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για εργαζομενους που εχουν συμβαση σε πολλες επιχειρησεις ,Σε ποια απο ολες κανουν αιτηση για να παρουν τα 800 ευρω?? Γινεται να κανουν πολλαπλες αιτησεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΑΠ ΟΤΙ ΞΈΡΩ ΕΝΑ 800 ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΕΓΏ ΘΑ ΤΗΝ ΈΚΑΝΑ ΕΚΕΊ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΑ ΈΝΣΗΜΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤΟ 800 ΤΟ ΣΠΆΣΟΥΝ .ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΣΠΑΣΟΥΝ ΕΝΩ ΤΟ ΔΙΚΑΙΟΥΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΛΛΑΠΛΕΣ  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 ώρες πριν, dodos είπε

Θα ήθελα να ρωτήσω μέσα σε αυτό το χαμό αδιευκρινηστων σημείων αν έχει καταλάβει κάποιος. 

1.τελικα με την σημερινή ανακοίνωση αν ένας έχει δευτερεύων καδ με μεγαλύτερα έσοδα που πληττετε και ο κύριος δεν πληττετε μπορεί να κάνει αίτηση; (κανονικά στο ε3 δηλωμένος) 

2.αν δεν είναι κάποιος ούτε στους καδ με κρατική απόφαση ούτε σε αυτούς που πλήττονται μπορεί να αιτηθεί αναστολή για τους εργαζόμενους αν είναι το πραγματικό γεγονός ότι έχει πληγεί; 

3.τα νομικά πρόσωπα και τα μη κερδοσκοπικου χαρακτήρα μπορούν να κάνουν αίτηση για τα 800 ευρώ, αν διαθέτουν τον καδ; 

4.υπαρχει τρόπος διορθώσεις της αίτησης που έχει αποσταλεί εάν υπάρχει λάθος π. Χ στην ημερομηνία αναστολής αντι  11.03 να έχουμε βάλει 18. 03 η δεν έχει σημασία; 

 

1. Ο καδ με τα μεγαλύτερα έσοδα προστέθηκε μόνο στο σημείο που αφορά την αναστολή πληρωμών κατά 3-4 μήνες και οχι στους δικαιούχους των 800, αυτό καταλαβαίνω τουλάχιστον

2. Δεν δικαιούται τίποτα

3. Μπορούν για το προσωπικό, και για τα μισθώματα, για το υπόλοιπο εν αναμονή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, L-Sailing είπε

Άλλο μεγάλο θέμα με αυτούς τους ΚΑΔ.

Έχω περίπτωση που εκ παραδρομής δεν δηλώθηκε ο ΚΑΔ με τα με τα μεγαλύτερα έσοδα και τώρα δεν το αλλάζει η ΔΟΥ. Να δούμε που πρέπει να απευθυνθούμε για να αποδείξουμε το αυτονόητο, δηλαδή το πραγματικό γεγονός!

μα αυτο δεν λυθηκε ; 

Αλλαγή στον ΚΑΔ των λογιστών - Στα μέτρα και οι ΚΑΔ δευτερεύουσας δραστηριότητας εφόσον τα έσοδα είναι μεγαλύτερα από τον κύριο ΚΑΔ

: https://www.taxheaven.gr/news/48047/allagh-ston-kad-twn-logistwn-sta-metra-kai-oi-kad-deytereyoysas-drasthriothtas-efoson-ta-esoda-einai-megalytera-apo-ton-kyrio-kad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
33 λεπτά πριν, 125883623 είπε

μα αυτο δεν λυθηκε ; 

Αλλαγή στον ΚΑΔ των λογιστών - Στα μέτρα και οι ΚΑΔ δευτερεύουσας δραστηριότητας εφόσον τα έσοδα είναι μεγαλύτερα από τον κύριο ΚΑΔ

: https://www.taxheaven.gr/news/48047/allagh-ston-kad-twn-logistwn-sta-metra-kai-oi-kad-deytereyoysas-drasthriothtas-efoson-ta-esoda-einai-megalytera-apo-ton-kyrio-kad

οπως λεει ο φιλος παραπανω μηπως αυτο με το καδ με τα μεγαλυτερα εσοδα αφορα μονο την αναστολη πληρωμων ? και οχι την αιτηση?

εγω π.χ εχω καδ κυριο απο λαθος κυριο 692010 και καδ με τα μεγακυτερα εσοδα στο ε3 69202 κάνω αιτηση η οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 λεπτά πριν, dodos είπε

οπως λεει ο φιλος παραπανω μηπως αυτο με το καδ με τα μεγαλυτερα εσοδα αφορα μονο την αναστολη πληρωμων ? και οχι την αιτηση?

εγω π.χ εχω καδ κυριο απο λαθος κυριο 692010 και καδ με τα μεγακυτερα εσοδα στο ε3 69202 κάνω αιτηση η οχι?

Αφορά και την αίτηση. Διαβάστε τις εγκυκλίους και όχι τα ράδια αρβύλα!!! Η αίτηση είναι για τα υποχρεωτικά λουκέτα με κύριο καδ (εκεί κλείδωσε, δεν πάει με δευτερεύουσα) και τις πληττόμενες που πάνε με ΚΑΔ των εγκυκλίων του υπ. οικονομικών οι οποίες τροποποιήθηκαν σήμερα με τις δευτερεύουσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
10 λεπτά πριν, ponzi είπε

Αφορά και την αίτηση. Διαβάστε τις εγκυκλίους και όχι τα ράδια αρβύλα!!! Η αίτηση είναι για τα υποχρεωτικά λουκέτα με κύριο καδ (εκεί κλείδωσε, δεν πάει με δευτερεύουσα) και τις πληττόμενες που πάνε με ΚΑΔ των εγκυκλίων του υπ. οικονομικών οι οποίες τροποποιήθηκαν σήμερα με τις δευτερεύουσες.

Φίλε ponzi έχεις δοκιμαστεί πολλές φορές από εμένα η εγκυρότητα σου σε πάρα πολλά θέματα, αλλά για το συγκεκριμένο με όλο το σεβασμό θέλω να  σου πω ότι από τα γραφόμενα δεν προκύπτει, και εγώ πιστεύω ότι το πνεύμα του νόμου αυτό είναι.. Αλλά δεν προκυπτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ξερει καποιος άλλος εκτός απο τον 125883623  να απαντησει αν καποιος ψουλευει ωρομισθιος σε 3 επιχειρησεις και κανουν και οι 3 δηλωση αναστολης εργασιων, τοτε για να το παρει ο εργαζομενος πρεπει να κανει αιτηση σε 1 απο τις 3?ή και στις 3?

αντιστοιχα πρεπει 1 επιχειρηση να τον δηλωσει σε αναστολη ή και οι 3 για παραδειγμα,μιας και οι 3 κανουν αναστολη εργασιων?ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
38 λεπτά πριν, dodos είπε

Φίλε ponzi έχεις δοκιμαστεί πολλές φορές από εμένα η εγκυρότητα σου σε πάρα πολλά θέματα, αλλά για το συγκεκριμένο με όλο το σεβασμό θέλω να  σου πω ότι από τα γραφόμενα δεν προκύπτει, και εγώ πιστεύω ότι το πνεύμα του νόμου αυτό είναι.. Αλλά δεν προκυπτει

Διάβασε εδώ την εγκύκλιο για τις αιτήσεις, για να δεις αν προκύπτει

13031: I. Οι επιχειρήσεις-εργοδότες

α) των οποίων έχει ανασταλεί η κύρια επιχειρηματική δραστηριότητα, με εντολή δημόσιας αρχής, οπότε είναι δικαιούχοι μείωσης μισθώματος επαγγελματικών μισθώσεων ή

β) που βάσει των οριζομένων από το Υπουργείο Οικονομικών ΚΑΔ, ως κλάδοι πληττόμενοι από την εξάπλωση του κορωνοϊού COVID-19, κάνουν χρήση της δυνατότητας αναστολής των συμβάσεων εργασίας μέρους ή του συνόλου του προσωπικού τους, υποχρεούνται:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
14 λεπτά πριν, ponzi είπε

Διάβασε εδώ την εγκύκλιο για τις αιτήσεις, για να δεις αν προκύπτει

13031: I. Οι επιχειρήσεις-εργοδότες

α) των οποίων έχει ανασταλεί η κύρια επιχειρηματική δραστηριότητα, με εντολή δημόσιας αρχής, οπότε είναι δικαιούχοι μείωσης μισθώματος επαγγελματικών μισθώσεων ή

β) που βάσει των οριζομένων από το Υπουργείο Οικονομικών ΚΑΔ, ως κλάδοι πληττόμενοι από την εξάπλωση του κορωνοϊού COVID-19, κάνουν χρήση της δυνατότητας αναστολής των συμβάσεων εργασίας μέρους ή του συνόλου του προσωπικού τους, υποχρεούνται:

ε που το λεει ?

Το κοινό χαρακτηριστικό των νέων αποφάσεων του υπ. Οικονομικών, είναι ότι οι παρατάσεις που προβλέπουν αφορούν πλέον όχι μόνο τις επιχειρήσεις που έχουν κύριο ΚΑΔ στη λίστα με τις πληττόμενες επιχειρήσεις, αλλά  και αυτές των οποίων τα ακαθάριστα έσοδα ενεργού κατά την 20/3/2020 ΚΑΔ δευτερεύουσας δραστηριότητας από τους αναγραφόμενους στην επικαιροποιημένη λίστα, όπως αυτά προκύπτουν από την αρχική δήλωση φόρου εισοδήματος φορολογικού έτους 2018 είναι μεγαλύτερα από τα ακαθάριστα έσοδα που αντιστοιχούν στον κύριο ΚΑΔ στις 20/3/2020.

Read more at Taxheaven: https://www.taxheaven.gr/news/48047/allagh-ston-kad-twn-logistwn-sta-metra-kai-oi-kad-deytereyoysas-drasthriothtas-efoson-ta-esoda-einai-megalytera-apo-ton-kyrio-kad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, ponzi είπε

Αφορά και την αίτηση. Διαβάστε τις εγκυκλίους και όχι τα ράδια αρβύλα!!! Η αίτηση είναι για τα υποχρεωτικά λουκέτα με κύριο καδ (εκεί κλείδωσε, δεν πάει με δευτερεύουσα) και τις πληττόμενες που πάνε με ΚΑΔ των εγκυκλίων του υπ. οικονομικών οι οποίες τροποποιήθηκαν σήμερα με τις δευτερεύουσες.

Αποφάσεις 1061 και 1062 σημερινές τροποποιούν τις αποφάσεις 1053 και 1054 οι οποίες αναφέρονται σε παρατάσεις πληρωμών. 

Το παρακάτω που παραθέτεις απο ποια απόφαση είναι? Ψάχνω απο το πρωι να βρω που αναφέρει το "ΚΥΡΙΟ" για τους  καδ με υποχρεωτική αναστολή.

Με τόσες αποφάσεις εχουμε χαθεί τελείως

13031I. Οι επιχειρήσεις-εργοδότες

  1. α) των οποίων έχει ανασταλεί η κύρια επιχειρηματική δραστηριότητα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, dodos είπε

εγω δεν το βλεπω ,τελος παντων

Τι δεν βλέπεις? Για τους πληττόμενους σε παραπέμπει στους ΚΑΔ του υπ. οικονομικών, οι οποίοι ορίζονται με την απόφαση 1054/2020, η οποία όπως τροποποιήθηκε σήμερα, γράφει:

1. Παρατείνονται μέχρι και την 31/08/2020 οι προθεσμίες καταβολής των βεβαιωμένων στις Δ.Ο.Υ./Ελεγκτικά Κέντρα οφειλών από δηλώσεις ΦΠΑ με ποσό φόρου προς καταβολή (χρεωστικές), που λήγουν ή έληξαν από 11/03/2020 μέχρι και την 30/04/2020, των επιχειρήσεων, οι οποίες έχουν ως ενεργό, κύριο κωδικό δραστηριότητας στις 20/03/2020 τους αναφερόμενους στο συνημμένο πίνακα ή των οποίων τα ακαθάριστα έσοδα ενεργού κατά την 20/3/2020 ΚΑΔ δευτερεύουσας δραστηριότητας από τους αναγραφόμενους στο συνημμένο πίνακα, όπως αυτά προκύπτουν από την αρχική δήλωση φόρου εισοδήματος φορολογικού έτους 2018 είναι μεγαλύτερα από τα ακαθάριστα έσοδα που αντιστοιχούν στον κύριο ΚΑΔ στις 20/3/2020, ο οποίος αποτελεί αναπόσπαστο μέρος της παρούσας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν, MXalit είπε

Αποφάσεις 1061 και 1062 σημερινές τροποποιούν τις αποφάσεις 1053 και 1054 οι οποίες αναφέρονται σε παρατάσεις πληρωμών. 

Το παρακάτω που παραθέτεις απο ποια απόφαση είναι? Ψάχνω απο το πρωι να βρω που αναφέρει το "ΚΥΡΙΟ" για τους  καδ με υποχρεωτική αναστολή.

Με τόσες αποφάσεις εχουμε χαθεί τελείως

13031I. Οι επιχειρήσεις-εργοδότες

  1. α) των οποίων έχει ανασταλεί η κύρια επιχειρηματική δραστηριότητα

Οι λίστες με τους ΚΑΔ  που πλήττονται είναι μέσα στις αποφάσεις του υπουργείου οικονομκών (1053 και 1054). Οι λίστες των αποφάσεων αυτών χρησιμοποιούνται στην απόφαση 13031 που αφορά στα επιδόματα των εργαζομένων (μόνο για τις πληττόμενες επιχειρήσεις, όχι για τα υποχρεωτικά λουκέτα).

Μέσα στους πληττόμενους είναι οι ΚΑΔ της λίστας, είτε ως κύριοι, είτε ως δευτερεύοντες με μεγαλύτερα έσοδα. Εγώ αυτά έχω καταλάβει και δεν μπορώ να πιστέψω ότι θα φτιάξουν πληττόμενους 2 ταχυτήτων (έναν με επίδομα για τους εργαζόμενους και παρατάσεις και έναν μόνο με παρατάσεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

εντωμεταξύ πότε θα γίνουν αυτά ? διότι δεν βλέπω στο εργάνη να ενημερώνει βάσει ΚΑΔ εσόδων ...? ΘΑ γίνει κάποια στιγμη..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν, ΗΛΙΑΣ ΜΠ. είπε

εντωμεταξύ πότε θα γίνουν αυτά ? διότι δεν βλέπω στο εργάνη να ενημερώνει βάσει ΚΑΔ εσόδων ...? ΘΑ γίνει κάποια στιγμη..?

Δεν ξέρω παιδιά. Χαμός γίνεται. Ούτε αυτοί που έχουν πάρει παράταση το βλέπουν στο taxis, ούτε οι νέοι κωδικοί μπήκαν στο εργανη (ας μας επιβεβαιώσει κάποιος με τον λογιστικο ΚΑΔ που μπήκε σήμερα), ούτε οι δευτερεύοντες ΚΑΔ, επιταγές των 600 ευρώ ακούγονται, 25% μείωση ακούγονται, έχει γίνει το 800άρι urban legend. Καπνούς βγάζω, κόλλησε ο θερμοστάτης κλειστός...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σωστά

 

13031/Δ1. 4551/2020 - Επανακαθορισμός όρων ηλεκτρονικής υποβολής

I. Οι επιχειρήσεις-εργοδότες
α) των οποίων έχει ανασταλεί η κύρια επιχειρηματική δραστηριότητα, με εντολή δημόσιας αρχής, οπότε είναι δικαιούχοι μείωσης μισθώματος επαγγελματικών μισθώσεων ή
β) που βάσει των οριζομένων από το Υπουργείο Οικονομικών ΚΑΔ, ως κλάδοι πληττόμενοι από την εξάπλωση του κορωνοϊού COVID-19, κάνουν χρήση της δυνατότητας αναστολής των συμβάσεων εργασίας μέρους ή του συνόλου του προσωπικού τους, υποχρεούνται:

Εφόσον και το οριζόμενο απο το ΥΟ είναι η απόφαση 1054, τότε μπορούν να υποβάλλουν αίτηση και οσοι εχουν ΚΑΔ με τα μεγαλύτερα έσοδα στην λίστα, ανεξάρτητα αν είναι κύρια ή οχι

 

Παραμένει το ερώτημα για την περίπτωση α. 

Εκεί μπορεί να ενταχθεί βάσει του ΚΑΔ με τα μεγαλύτερα έσοδα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

σου βγαζει αποτελεσμα παιδια οταν πατε να κανετε την αιτηση αν ο ΚΑΔ ανηκει στους πληττομενους ή αυτους που κλεινουν απο το κρατος

Δεν εχουμε δυνατοτητα να βαλουμε ΚΑΔ,προφανως τις επομενες μερες θα αλλαξει αυτο και θα εχεις επιλογη να βαλεις ΚΑΔ και δευτερευοντα,δεν ξερω αν ειναι εφικτο μεχρι 31 μαρτιου,βλεπω παραταση, 

Εγω για τους εργαζομενους δεν ξερω που δουλεουν σε 2 και 3 εταιριες, που μπαινουν ολες σε αναστολη, αν με ΜΙΑ αιτηση απο οποια ετιαρια θελει,προφανως απο αυτην που παιρνει τα περισσοτερα,αν ειναι ενταξει ή μπορουμε πολλες αιτησεις ?"νομιζω μια σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
32 λεπτά πριν, ponzi είπε

Δεν ξέρω παιδιά. Χαμός γίνεται. Ούτε αυτοί που έχουν πάρει παράταση το βλέπουν στο taxis, ούτε οι νέοι κωδικοί μπήκαν στο εργανη (ας μας επιβεβαιώσει κάποιος με τον λογιστικο ΚΑΔ που μπήκε σήμερα), ούτε οι δευτερεύοντες ΚΑΔ, επιταγές των 600 ευρώ ακούγονται, 25% μείωση ακούγονται, έχει γίνει το 800άρι urban legend. Καπνούς βγάζω, κόλλησε ο θερμοστάτης κλειστός...

Καλησπέρα.

Μπήκα μόλις με τους δικούς μου κωδικούς στο ΕΡΓΑΝΗ για τεστ και δεν έχει ενημερωθεί με τον 69200000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Μπήκα μόλις με τους δικούς μου κωδικούς στο ΕΡΓΑΝΗ για τεστ και δεν έχει ενημερωθεί με τον 69200000.

Σε ευχαριστούμε πολύ. Αν ανοίξει και δε βαριέσαι πες μας για να τσεκάρουμε και τους δευτερεύοντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και εγώ πάντως, μόλις δοκίμασα ξανά να υποβάλλω στην Εργάνη την αίτηση για έναν Συνεταιρισμό, με δευτερεύοντα ΚΑΔ στους πληττόμενους, και δεν το παίρνει. Θέλω να ελπίζω ότι θα το αντιληφθούν και θα το διορθώσουν σύντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλημερα καλη δυναμη σ ολους,φανταζομαι οτι θα αφησουν ανοιχτη την πλατφορμα και οχι μεχρι 31 μαρτιου που λενε

Σας εχει τυχει εργαζομενος που δουλευει σε πολλες εταιριες 2 3 ,που θα κανει αιτηση για ποια εταιρια?και για τις 3??/ή αρκει να κανει μια αιτηση με εναν αριθμο πρωτοκολλου απο μια εταιρια πχ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι να ρωτήσω το αντίστροφο, σε περίπτωση που ο κύριος ΚΑΔ είναι πληττόμενος, όμως τα μεγαλύτερα έσοδα είναι από δευτερεύον ΚΑΔ που δεν είναι σε καμιά λίστα (κύριος καδ ζαχαρώδη εντός λίστας & δευτερεύον με μεγαλύτερα έσοδα πώληση τσιγάρων που είναι εξαιρούμενος), υποβάλλουμε αίτηση στην πλατφόρμα για τα 800;

Καλή Ανάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Εχω την ανάποδη από την δική σου ερώτηση  .

Ο κύριος είναι στην λίστα αλλα με μηδέν έσοδα και ο δεύτερος δεν είναι  που έχει το 100% των εσόδων.

Σε αυτόν κάνεις και αν κάνεις την δέχεται  ,τα παίρνει;

Τώρα σε εσένα καθαρά προσωπική  πρόχειρη  απάντηση  ( θέλει μελέτη  και βαθύ ψάξιμο το κοιτάμε από αύριο  .) 

Αν μιλάμε για μικρή  απόκλιση  θα την έκανα. Όταν λέω μικρή εννοώ  60-40 70-30 .

Βέβαια με 99% Και 1% αν έχει νέκρωση  η δουλειά  του θα την έκανα πάλι. 

Η ερώτηση  είναι αν έχει μηδενικά  η μια και 100% η άλλη εκεί σε θέλω τι κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
12 ώρες πριν, 125883623 είπε

Εχω την ανάποδη από την δική σου ερώτηση  .

Ο κύριος είναι στην λίστα αλλα με μηδέν έσοδα και ο δεύτερος δεν είναι  που έχει το 100% των εσόδων.

Σε αυτόν κάνεις και αν κάνεις την δέχεται  ,τα παίρνει;

Τώρα σε εσένα καθαρά προσωπική  πρόχειρη  απάντηση  ( θέλει μελέτη  και βαθύ ψάξιμο το κοιτάμε από αύριο  .) 

Αν μιλάμε για μικρή  απόκλιση  θα την έκανα. Όταν λέω μικρή εννοώ  60-40 70-30 .

Βέβαια με 99% Και 1% αν έχει νέκρωση  η δουλειά  του θα την έκανα πάλι. 

Η ερώτηση  είναι αν έχει μηδενικά  η μια και 100% η άλλη εκεί σε θέλω τι κάνεις;

επί της ουσίας ,καλώς προβληματίζεσαι.

επί του τύπου όμως εγώ κατάλαβα το εξής,

έχεις 2 κλειδιά για να ανοίξεις το κουτί COVID 19.

1) κύριος δηλωμένος ΚΑΔ. (ενεργό τον λένε οι ΤΛΣ) λάθος.

άνοιξε με αυτό μπήκες και δεν κοιτάζεις πίσω ,ούτε το δεύτερο κλειδί.

εάν δεν ανοίξει με αυτό πας στο

2) ΚΑΔ με τα μεγαλύτερα ακαθάριστα έσοδα (2018). ,άνοιξε μπήκες  και δεν κοιτάζεις πίσω ,ούτε το πρώτο κλειδί.

 

αυτός είναι ο ενεργός για μένα.  ο έχων μεγαλύτερα έσοδα ,αδιαφορώντας για τον τυπικά δηλωμένο.

άρα εσύ θα πας με τον τύπο των ΤΛΣ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...