Προς το περιεχόμενο
  • 0

Να ζει κανείς ή να μη ζεί (Μία ή δύο ΥΔ )


mixdio

Ερώτηση

Καλό κουράγιοοοοοοοοοοοοοο !!!!!!!!!!  ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΣΕ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ .

Αγαπητοί συνάδελφοι ,

1.  οk Ατομική επιχείρηση σε αναστολή ή πληττόμενη  χωρίς προσωπικό , από αρχής της σύστασης της , ή είχε προσωπικό και τώρα δεν έχει , κάνουμε μία ΥΔ κατά τα γνωστά .

2.  Ατομική επιχείρηση με προσωπικό , που βρίσκεται σε αναστολή ή είναι πληττόμενη , κάνουμε ΥΔ για τους εργαζόμενους κατά τα γνωστά . Θα πρέπει να κάνουμε και δεύτερη ΥΔ  για ον εργοδότη που δικαιούται τα  800  € ( αν βέβαια τα δικαιούται  ) μπαίνοντας πάλι με τους ΚΩΔ. ΕΦΚΑ ΕΡΓΟΔΟΤΗ , αφήνοντας κενό τον πίνακα για τους εργαζόμενους και συμπληρώνοντας μόνο τα στοιχεία εκμισθωτών αν νοικιάζει ακίνητο ?????    ή αρκεί η Πρώτη ΥΔ  που κάναμε για τους εργαζόμενους ως εργοδότες .

Με εκτίμηση και σεβασμό προς όλους σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Επίσης  .

Δεν ξέρω αλλά μήπως είναι τρεις  και και για την κατοικία του σαν φυσικό πρόσωπο  η μόνο μια της επιχείρησης;

Άποψη μου δύο πάρε όμως δεύτερη γνώμη  .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η υπομονή είναι αρετή.Πλάκα κάνω φίλε.Υγεία σε όλους.Θεωρώ σε 1 -2 ημέρες θα μας πουν.Αν ήθελα οπωσδήποτε να τη κάνω σήμερα,θα έκανα 2 υποβολές,1 με το προσωπικό σε αναστολή και 1 χωρίς προσωπικό.

Προσωπική άποψη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ευχαριστώ παιδιά , αλλά βρισκόμαστε στον ίδιο παρανομαστή . Οί άλλοι βαράνε τα τηλ. αν το έκανα ..... και πάει λέγοντας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Εγώ νομίζω είναι μία για όλα.

Εργαζομένους, ενοίκιο, 800 ευρώ.

Αλλά, ό,τι και να λέμε είναι μεταξύ μας, μέχρι να δώσει διευκρινίσεις το υπουργείο.

Καλή δύναμη, με υγεία, σε όλους μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...