Jump to content
  • 0
ΓΙΩΡΓΟΣ Β.

Ανοιξε η εφαρμογή για τα 800 € των ελεύθερων επαγγελματιών - ατομικών επιχειρήσεων ?

Question

Έχει ανοίξει η εφαρμογή για την επιδότηση των 800 € , γιατί στον Εργάνη βλέπω ότι έχει επιλογή για να δηλώσουμε μόνο τους εργαζόμενους μας και το ενοίκιο

Recommended Posts

• 0
4 λεπτά πριν, ponzi είπε

Γνώμη μου. Αύριο αργά θα βγει η απόφαση και θα ανοίξει η πλατφόρμα. Ετοιμαστείτε για μεγάλη νύχτα...

Και Πέμπτη θα ανοίξουν οι δηλώσεις. Εμείς φέτος θα τις κάνουμε ανέπαφα. Λέμε να μην τις ακουμπήσουμε καθόλου...

Τι κάθομαι και ψάχνω ο Άθεος... 

''Η Μεγάλη Τετάρτη  είναι αφιερωμένη στην μετάνοια, την προδοσία ενώ σηματοδοτεί και την αρχή του τέλους για τον Ιησού με τον Μυστικό Δείπνο.

Η Εκκλησία είναι ανοιχτή από το πρωί καθώς τελείται ο εσπερινός της Μεγάλης Τετάρτης και η Θεία Λειτουργία. Κατά την διάρκεια της σημερινής ημέρας αναφέρεται η μετάνοια και η μεταστροφή της πόρνης που άλειψε με μύρο τα πόδια του Ιησού, ο Μυστικός Δείπνος, δηλαδή η παράδοση της Θείας Ευχαριστίας, η προσευχή του Χριστού στο Όρος των Ελαίων και η προδοσία του Ιούδα.''

Μου αρέσει,το πολύ πιθανό αυτό σενάριο.Θα βγει η ΚΥΑ,θα μπουν προυποθέσεις και θα εξαιρεθούν καμιά 200.000, και θα μας βρίζουν γιατί δεν θα πάρουν τα 800 :P 

• 0
8 λεπτά πριν, 125883623 είπε

ωραια τοτε μηπως ο κυριος ααδε πρεπει να παει σπιτι του ;;; λεμε για τον υπευθηνο του ο.ε.ε  αλλα μηπως δεν φταιει μονο το ψαρακι αλλα και ο καρχαριας ;;; 

αν δεν κανω λαθος μεσα στον 03/2020 εκανε εν μεσω αναμπουμπούλας ανανέωση της θητείας του .. άλλοι με λιγότερες  αμαρτίες είδαν την πόρτα της εξόδου ...μηπως ήρθε η ώρα του ;;; 

πέντε νομοί 157 αποφάσεις plus  και με  την συγκεκριμενη τι;;;;; 

Σπίτι τους πρέπει να πάνε πάρα πολλοί κατά τη γνώμη μου,αλλά δεν τους στέλνουμε εμείς...

• 0
10 λεπτά πριν, ikaria log είπε

Τι κάθομαι και ψάχνω ο Άθεος... 

''Η Μεγάλη Τετάρτη  είναι αφιερωμένη στην μετάνοια, την προδοσία ενώ σηματοδοτεί και την αρχή του τέλους για τον Ιησού με τον Μυστικό Δείπνο.

Η Εκκλησία είναι ανοιχτή από το πρωί καθώς τελείται ο εσπερινός της Μεγάλης Τετάρτης και η Θεία Λειτουργία. Κατά την διάρκεια της σημερινής ημέρας αναφέρεται η μετάνοια και η μεταστροφή της πόρνης που άλειψε με μύρο τα πόδια του Ιησού, ο Μυστικός Δείπνος, δηλαδή η παράδοση της Θείας Ευχαριστίας, η προσευχή του Χριστού στο Όρος των Ελαίων και η προδοσία του Ιούδα.''

Μου αρέσει,το πολύ πιθανό αυτό σενάριο.Θα βγει η ΚΥΑ,θα μπουν προυποθέσεις και θα εξαιρεθούν καμιά 200.000, και θα μας βρίζουν γιατί δεν θα πάρουν τα 800 :P 

Μεγάλη Τετάρτη θα μας προδώσει ο Πιτσιλής.

Μεγάλη Πέμπτη θα μας σταυρώσουν οι πελάτες. 

• 0

Πάντως έχουμε γεμίσει όλοι λεφτά χωρίς να έχουμε πάρει φράγκο ε?

Τελικά το χρήμα μια ιδέα είναι. 

Αύριο θα πω στα παιδιά στο γραφείο ότι οι μισθοί τους θα γίνουν 3000€, αλλά θα τους ανοίξω πλατφόρμα για αιτήσεις και μετά θα με περιμένουν να αποφασίσω πώς και πότε θα τα πάρουν.

Όλοι ευχαριστημένοι θα είμαστε έτσι.

• 0

Δεν νομοθετεί ο ΑΑΔΕ, αυτός στην καλύτερη υλοποιεί. Εδώ τι να υλοποιήσει; Ήρωες, για μένα, τα στελέχη των δημόσιων υπηρεσιών. Εξαιτίας τους, πιθανότατα, υπάρχει ακόμα κράτος. Και δεν εννοώ στην παρούσα κατάσταση μόνο.

• 0
30 λεπτά πριν, ponzi είπε

Η  μετανοήσασα πόρνη ποια είναι? 😄 Όχι αυτή που έλεγε ο Όσιμ, αυτήν που έχουμε χάσει 1 μήνα τώρα...😅

• 0
1 ώρα πριν, ponzi είπε

Τα είπες όλα συνάδελφε !!! Μπράβο .

Μεγάλη Πέμπτη απόγευμα , κλείνουμε το γραφείο , 

ξανά ανοίγουμε την Τρίτη το πρωί , μετά το Πάσχα ,

με την αυγούλα και την δροσούλα .

Υ.Σ. ( το κινητό το κλειδώνουμε , μέσα στο γραφείο )

• 0
11 λεπτά πριν, ILIASACDC είπε

Τα είπες όλα συνάδελφε !!! Μπράβο .

Μεγάλη Πέμπτη απόγευμα , κλείνουμε το γραφείο , 

ξανά ανοίγουμε την Τρίτη το πρωί , μετά το Πάσχα ,

με την αυγούλα και την δροσούλα .

Υ.Σ. ( το κινητό το κλειδώνουμε , μέσα στο γραφείο )

Καλά, εννοείται.

Ούτε τηλέφωνα σηκώνουμε.

Καλή Ανάσταση σε όλους μας!

• 0
10 ώρες πριν, Locomondo είπε

Δεν νομοθετεί ο ΑΑΔΕ, αυτός στην καλύτερη υλοποιεί. Εδώ τι να υλοποιήσει; Ήρωες, για μένα, τα στελέχη των δημόσιων υπηρεσιών. Εξαιτίας τους, πιθανότατα, υπάρχει ακόμα κράτος. Και δεν εννοώ στην παρούσα κατάσταση μόνο.

Οκ έχει ένα κομμάτι  Αλήθειας  αυτό που ανάφερεις  αλλά διαφωνώ  μαζί σου , δεν βγάζει αποφάσεις  ο πιτσιλης; 

Δεν λέω νομούς  αλλά αποφάσεις  βγάζει  .Αφού βλέπω την υπογραφή  του σε εγραφα.

Δλδ για σένα είναι εκτός κάδρου;

Μιλάμε  για μια ανεξάρτητη  Αρχή. Ποιος είναι ο ρόλος  της τελικά;

Να χάσει το ταμείο η Ελλάδα  καί να μας το πάρουν έχουν    οι ξένοι;

Τότε είναι κατι πιο βαθύ  αν ισχύει  ολοκληρωτικά  αυτό που ανάφερεις και πιο σκοτεινό  και οχι ρόδινο  όπως πιστεύεις. 

Μιλάμε  για μια ανεξάρτητη  Αρχή  .

Τι κάνει ;

• 0

Αποφάσεις υλοποίησης και ελέγχου βγάζει. Δεν διαθέτει ταμείο, δεν νομοθετεί. Αυτοί που ψηφίστηκαν για να το κάνουν, αυτοί θα το κάνουν.

Ως τότε υπομονή, ας στείλουμε και κάνα ΦΠΑ και όταν βγει η ΚΥΑ, κάνουμε τις αιτήσεις και την σχολιάζουμε. 

• 0

Καλησπέρα.

Μπορείτε να μπείτε σε εφαρμογές του Τάξις?

Εμένα μου βγάζει server unavailiable.

Λέτε να ετοιμάζουν την πλατφόρμα για τα 800?

• 0

Καλησπέρα,

ούτε στο ΕΡΓΑΝΗ  μπαίνει για δήλωση εργαζόμενου! Λογικό αφού η εισαγωγή γίνεται με κωδικούς taxis!

• 0
24 λεπτά πριν, EDP είπε

Καλησπέρα,

ούτε στο ΕΡΓΑΝΗ  μπαίνει για δήλωση εργαζόμενου! Λογικό αφού η εισαγωγή γίνεται με κωδικούς taxis!

Ψήνεται! Ετοιμαστείτε αύριο για τηλέφωνα!

• 0
1 ώρα πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

εγω απο το πρωι ειχα προβλημα οχι πριν μια ωρα που το αναρτησες δεν εμπαινε στα μισθωτηρια 

και τωρα που δοκιμασα παλι δεν την φορτωνει μπαινει στο ταχισ αλλα δεν ανοιγει τα μισθωτηρια να το κανω αποδοχη 

• 0
14 λεπτά πριν, 125883623 είπε

εγω απο το πρωι ειχα προβλημα οχι πριν μια ωρα που το αναρτησες δεν εμπαινε στα μισθωτηρια 

και τωρα που δοκιμασα παλι δεν την φορτωνει μπαινει στο ταχισ αλλα δεν ανοιγει τα μισθωτηρια να το κανω αποδοχη 

Εμένα ούτε φπα, ούτε μισθωτήρια.

• 0

Το taxis είναι όλη μέρα κλεισμένο στο σπίτι.... 

Η εφαρμογή των επαγγελματιών είναι στην ΜΕΘ...... 

Κι εμείς περιμένουμε στην γωνία. 

• 0
21 ώρες πριν, 125883623 είπε

λογικο ηταν κακο διατυπωμενο απλα πηγαινε πιο πολλη στην  πανω ερωτηση εχω καφε εναρξη 03/2020 το παιρνω το 800 αφου δεν εχω τα προηγούμενα φπα . 

αν και την απόφαση με την προϋπόθεση του φπα δεν την έχω δει εγω τουλαχιστον ,εσεις ; 

Όχι δεν έχω δει κάτι ούτε εγώ. Δεν έχουν καθορίσει τις προϋποθέσεις ακόμη νομίζω. Πάντως είναι αξιοσημείωτο του χάους πως με όποιο συνάδελφο μιλάω αυτές τις μέρες έχει διαφορετική άποψη. Πχ χθες κάποιος μου είπε πως η μείωση ενοικίου για όσες ανεστάλη η λειτουργία τους ισχύει για το Β δεκαπενθήμερο Μαρτίου και όχι για όλο το μήνα. Άλλος επίσης θεωρεί πως μια τέτοια επιχ/ση δε μπορεί να δουλεύει delivery καθώς χάνει όλα τα μέτρα στήριξης. Απίστευτη η κατάσταση που βιώνουμε.. Δεν έχει προηγούμενο! 

• 0
1 λεπτό πριν, EvangeliaK είπε

Όχι δεν έχω δει κάτι ούτε εγώ. Δεν έχουν καθορίσει τις προϋποθέσεις ακόμη νομίζω. Πάντως είναι αξιοσημείωτο του χάους πως με όποιο συνάδελφο μιλάω αυτές τις μέρες έχει διαφορετική άποψη. Πχ χθες κάποιος μου είπε πως η μείωση ενοικίου για όσες ανεστάλη η λειτουργία τους ισχύει για το Β δεκαπενθήμερο Μαρτίου και όχι για όλο το μήνα. Άλλος επίσης θεωρεί πως μια τέτοια επιχ/ση δε μπορεί να δουλεύει delivery καθώς χάνει όλα τα μέτρα στήριξης. Απίστευτη η κατάσταση που βιώνουμε.. Δεν έχει προηγούμενο! 

Γεια σας. Στο συνάδελφο που μιλάτε αυτές τις ημέρες, να μη δίνετε πολύ βάση...

• 0
1 λεπτό πριν, ponzi είπε

Γεια σας. Στο συνάδελφο που μιλάτε αυτές τις ημέρες, να μη δίνετε πολύ βάση...

Λέω πάει κάτι μου ξέφυγε! Είναι όμως ενδεικτικό του τι επικρατεί στο κεφάλι μας! Μπάχαλο! Και αναφέρομαι σε 2 διαφορετικούς συναδέλφους παραπάνω! Αν δε τα κάνουν όλα μια σκούπα (πχ ποια αίτηση διαλέξαμε για διορθώσεις στο ΕΡΓΑΝΗ, ημ/νιες αναστολής , κλπ) και σταθούν στις λεπτομέρειες που οι ίδιοι δεν διευκρίνησαν, θα γινει ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ! 

• 0
2 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Ανοίγουν τις δηλώσεις μάλλον! :lol: Τις έχω όλες έτοιμες κ περιμένω λεμεεεεεε