Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ανοιξε η εφαρμογή για τα 800 € των ελεύθερων επαγγελματιών - ατομικών επιχειρήσεων ?


ΓΙΩΡΓΟΣ Β.

Ερώτηση

Έχει ανοίξει η εφαρμογή για την επιδότηση των 800 € , γιατί στον Εργάνη βλέπω ότι έχει επιλογή για να δηλώσουμε μόνο τους εργαζόμενους μας και το ενοίκιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Ενημερώνω ότι μπήκαν τα πρώτα 800 σε εργαζομένους.

Με ενημέρωσε ξάδερφός μου, ο οποίος δούλευε σε καφετέρια.

Άντε και στα δικά μας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 26/3/2020 στις 9:43 ΠΜ, ΓΙΩΡΓΟΣ Β. είπε

Έχει ανοίξει η εφαρμογή για την επιδότηση των 800 € , γιατί στον Εργάνη βλέπω ότι έχει επιλογή για να δηλώσουμε μόνο τους εργαζόμενους μας και το ενοίκιο

Και μέχρι του χρόνου να προσπαθείτε να πάρετε τα 800 των αυτοαπασχολούμενων στο ΕΡΓΑΝΗ, δεν θα μπορέσετε. 

Μόνο όσοι πρόλαβαν πριν 20 μέρες που είχε ανοίξει η εφαρμογή για λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
23 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Ενημερώνω ότι μπήκαν τα πρώτα 800 σε εργαζομένους.

Με ενημέρωσε ξάδερφός μου, ο οποίος δούλευε σε καφετέρια.

Άντε και στα δικά μας!

 

Και εμένα το πήραν το 80% περίπου πελατών μου σήμερα το μεσημέρι όπως με ενημέρωσαν, οπότε ησυχάζω λίγο κάπως προς το παρόν...

 

Άντε δούμε τι θα γίνει με τις ΑΠΔ του Μάρτη τώρα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Για να γίνω κι εγώ σαν τους παππούδες που έρχονται στα γραφεία μας, ο Αυτιας είπε στο δελτίο ειδήσεων πως στις 7/5 θα πάρουμε κι εμείς 800αρι.... Ισχύει? 

Σήμερα θα πληρωθούμε τα 400 από τα 600 του voucher. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
25 λεπτά πριν, monty είπε

Για να γίνω κι εγώ σαν τους παππούδες που έρχονται στα γραφεία μας, ο Αυτιας είπε στο δελτίο ειδήσεων πως στις 7/5 θα πάρουμε κι εμείς 800αρι.... Ισχύει? 

Σήμερα θα πληρωθούμε τα 400 από τα 600 του voucher. 

καλήμερα 

Vouchers επιστημόνων: Πως θα γίνουν οι πληρωμές - Όλη η διαδικασία

 

Όσες επιταγές κατάρτισης ενεργοποιήθηκαν μέσω της εφαρμογής www.elearning.yeka.gr έως και 12/4/2020 και ώρα 23:59, θα πληρωθούν από 16 έως την 17/4/2020. Όσες επιταγές κατάρτισης ενεργοποιηθούν μέσω της εφαρμογής www.elearning.yeka.gr από 13/4/2020 έως 16/4/2020, θα πληρωθούν από 24 έως την 27/4/2020.

Όσες επιταγές κατάρτισης ενεργοποιηθούν μέσω της εφαρμογής www.elearning.yeka.gr από 17/4/2020 έως 25/4/2020, θα πληρωθούν από 4 έως την 7/5/2020.

https://www.taxheaven.gr/news/48455/vouchers-episthmonwn-pws-oa-ginoyn-oi-plhrwmes-olh-h-diadikasia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλησπέρα.

Βγήκε η επίσημη απόφαση για τα 800 των αυτοαπασχολούμενων για την περίοδο 17/3- 30/4.

Εξαιρούνται οι επιστήμονες που δικαιούνται το voucher.

Άρα, πάμε για τα 800 του Μαίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Η δεύτερη παρέμβαση αφορά ρύθμιση, με την οποία επεκτείνεται το μέτρο της χορήγησης οικονομικής ενίσχυσης των 800 ευρώ σε ιδιοκτήτες ατομικών επιχειρήσεων, συμπεριλαμβανομένων των αυτοαπασχολούμενων και των ελεύθερων επαγγελματιών, καθώς και σε επιχειρήσεις με τη μορφή Ο.Ε, Ε.Ε, Ε.Π.Ε. και I.K.E., οι οποίες δεν απασχολούν ή απασχολούν μέχρι και είκοσι (20)   !!!

εργαζομένους, έναντι πέντε (5) που προβλέπεται σήμερα.
 

 
και σημερα ................................!!!!!
 
 
Άρθρο 2
Δικαιούχοι αποζημίωσης ειδικού σκοπού

Δικαιούχοι της αποζημίωσης ειδικού σκοπού είναι οι ελεύθεροι επαγγελματίες και οι αυτοαπασχολούμενοι, όπως αυτοί ορίζονται στο άρθρο 2 του ν. 4387/2016 (Α’85), όπως αυτό αντικαταστάθηκε με το άρθρο 22 του ν. 4670/2020 (Α’ 43), οι ιδιοκτήτες ατομικών επιχειρήσεων, καθώς και επιχειρήσεων με τη μορφή ομόρρυθμων, ετερόρρυθμων, περιορισμένης ευθύνης εταιρειών και ιδιωτικών κεφαλαιουχικών εταιρειών (ΙΚΕ), εκτός των ανωνύμων εταιρειών, οι οποίες δεν απασχολούν εργαζόμενους ή απασχολούν μέχρι και πέντε (5) εργαζόμενους,  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Read more at Taxheaven: https://www.taxheaven.gr/news/48480/apozhmiwsh-eidikoy-skopoy-800-eyrw-gia-epixeirhseis-oloklhrh-h-apofash-kai-epikairopoihmenoi-kad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, G.E.S. είπε

Η δεύτερη παρέμβαση αφορά ρύθμιση, με την οποία επεκτείνεται το μέτρο της χορήγησης οικονομικής ενίσχυσης των 800 ευρώ σε ιδιοκτήτες ατομικών επιχειρήσεων, συμπεριλαμβανομένων των αυτοαπασχολούμενων και των ελεύθερων επαγγελματιών, καθώς και σε επιχειρήσεις με τη μορφή Ο.Ε, Ε.Ε, Ε.Π.Ε. και I.K.E., οι οποίες δεν απασχολούν ή απασχολούν μέχρι και είκοσι (20)   !!!

εργαζομένους, έναντι πέντε (5) που προβλέπεται σήμερα.
 

 
και σημερα ................................!!!!!
 
 
Άρθρο 2
Δικαιούχοι αποζημίωσης ειδικού σκοπού

Δικαιούχοι της αποζημίωσης ειδικού σκοπού είναι οι ελεύθεροι επαγγελματίες και οι αυτοαπασχολούμενοι, όπως αυτοί ορίζονται στο άρθρο 2 του ν. 4387/2016 (Α’85), όπως αυτό αντικαταστάθηκε με το άρθρο 22 του ν. 4670/2020 (Α’ 43), οι ιδιοκτήτες ατομικών επιχειρήσεων, καθώς και επιχειρήσεων με τη μορφή ομόρρυθμων, ετερόρρυθμων, περιορισμένης ευθύνης εταιρειών και ιδιωτικών κεφαλαιουχικών εταιρειών (ΙΚΕ), εκτός των ανωνύμων εταιρειών, οι οποίες δεν απασχολούν εργαζόμενους ή απασχολούν μέχρι και πέντε (5) εργαζόμενους,  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Read more at Taxheaven: https://www.taxheaven.gr/news/48480/apozhmiwsh-eidikoy-skopoy-800-eyrw-gia-epixeirhseis-oloklhrh-h-apofash-kai-epikairopoihmenoi-kad

Είναι άλλη απόφαση αυτή, για τους δικαιούχους του Μαϊου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
39 λεπτά πριν, HURRICANE33 είπε

Καλησπέρα.

Βγήκε η επίσημη απόφαση για τα 800 των αυτοαπασχολούμενων για την περίοδο 17/3- 30/4.

Εξαιρούνται οι επιστήμονες που δικαιούνται το voucher.

Άρα, πάμε για τα 800 του Μαίου.

Είναι μεγάλοι αλήτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Φάτε Πιτσιλή, φάτε συλλόγους, φάτε τα μούτρα σας λογιστές...

Τουλάχιστον ζητήσαμε οδηγίες για τα μολυσμένα παραστατικά.

Ασταδιάλα ρε! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, ponzi είπε

Έξω τα φροντιστήρια. Ρε, πάτε καλά ρε?

https://www.alfavita.gr/ekpaideysi/anakoinoseis/318085_proedros-oiele-pros-adoni-georgiadi-promotarete-tin-afaimaxi-ton

μάλλον είναι κομματικό το ζήτημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μονό εγώ δεν μπορώ να μπω στην εφαρμογή?

Δεν μου βγάζει επιλογή να διαλέξω. Με πάει κατευθείαν στην επιστρεπτέα προκαταβολή. Δοκίμασα σε διάφορους πελάτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να ρωτήσω και εγώ κάτι γιατί δεν έχει πέσει πουθενά στην αντίληψή μου η απάντηση.

Μισθωτοί που δεν είναι σε καθεστώς αναστολής και είναι ταυτόχρονα ελεύθεροι επαγγελματίες δικαιούνται τα 800 ευρώ. Δεν βλέπω πουθενα στην απόφαση απαγόρευση

Επίσης μισθωτοί που είναι σε καθεστώς αναστολής και έχουν λάβει τα 800 ευρώ αλλά διατηρούν και ατομική επιχείρηση δικαιούνται τα 800 ευρώ?

Αν γνωρίζει κάποιος ας απαντήσει ή ας υποδείξει τη διάταξη που να το απαγορεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
3 λεπτά πριν, monty είπε

Προσωπικά κάνω αίτηση για όλους κι όποιος πάρει πήρε......

μου φαίνεται πολύ ΑΝΕΥΘΥΝΗ αυτή η πλατφόρμα ,οπότε πρόσεξε και λίγο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, PROAKIS είπε

μου φαίνεται πολύ ΑΝΕΥΘΥΝΗ αυτή η πλατφόρμα ,οπότε πρόσεξε και λίγο.

 

Σαφώς και είναι ανεύθυνη όμως δεν θα κάνω εγώ την δουλειά τους (έλεγχο). Στη χειρότερη ας επιστραφεί το 800αρι (αν δοθεί). Επίσης αν δεν γίνεται έλεγχος και τους "ξεφύγει" κάποιο 800αρι που δεν έπρεπε να δοθεί τότε ούτε μετα θα ελεγθεί.

Πάντως δεν έχω τον χρόνο να μπαίνω στην προσποιημένη του καθενός, να βλέπω τον ΚΑΔ, μετά να μπαίνω στο Ε3 και να βλέπω τον ΚΑΔ με τον μεγαλύτερο τζίρο και μετά να μπαίνω και στου ΚΑΔ που δικαιούνται το 800αρι για να δω αν είναι μέσα. Θα τελειώσω τα Χριστούγεννα.

Τι προτείνετε?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...