Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ανοιξε η εφαρμογή για τα 800 € των ελεύθερων επαγγελματιών - ατομικών επιχειρήσεων ?


ΓΙΩΡΓΟΣ Β.

Ερώτηση

Έχει ανοίξει η εφαρμογή για την επιδότηση των 800 € , γιατί στον Εργάνη βλέπω ότι έχει επιλογή για να δηλώσουμε μόνο τους εργαζόμενους μας και το ενοίκιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

ΣΥΓΝΩΜΗ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΑΝ Η ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΕΞΙΜΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ Ο ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΔ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ 800 ΕΥΡΩ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ??ΩΡΑΙΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΕΨΕΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΕΑΝ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ Ο ΙΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΙΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΤΑΡΤΕΣ ΚΑΔ..ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΤΛ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Μόλις τώρα, lagos88 είπε

ΣΥΓΝΩΜΗ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΑΝ Η ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΕΞΙΜΗ ΑΛΛΑ ΟΧΙ Ο ΚΥΡΙΩΣ ΚΑΔ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΑ 800 ΕΥΡΩ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ??ΩΡΑΙΟ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΑΖΕΨΕΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΒΑΣΙΚΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΓΩ ΕΑΝ ΘΑ ΜΠΟΥΝ ΚΑΙ Ο ΙΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΙΤΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΤΕΤΑΡΤΕΣ ΚΑΔ..ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΝΕ ΟΙ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΤΛ.

μα αφου μπηκαν αρκει ο τζιρος τους να ειναι πανω απο τον κυριο καδ ι και να αποδεικνύεται

Αλλαγή στον ΚΑΔ των λογιστών - Στα μέτρα και οι ΚΑΔ δευτερεύουσας δραστηριότητας εφόσον τα έσοδα είναι μεγαλύτερα από τον κύριο ΚΑΔ

https://www.taxheaven.gr/news/48047/allagh-ston-kad-twn-logistwn-sta-metra-kai-oi-kad-deytereyoysas-drasthriothtas-efoson-ta-esoda-einai-megalytera-apo-ton-kyrio-kad

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
31 λεπτά πριν, 125883623 είπε

μα αφου μπηκαν αρκει ο τζιρος τους να ειναι πανω απο τον κυριο καδ ι και να αποδεικνύεται

Αλλαγή στον ΚΑΔ των λογιστών - Στα μέτρα και οι ΚΑΔ δευτερεύουσας δραστηριότητας εφόσον τα έσοδα είναι μεγαλύτερα από τον κύριο ΚΑΔ

https://www.taxheaven.gr/news/48047/allagh-ston-kad-twn-logistwn-sta-metra-kai-oi-kad-deytereyoysas-drasthriothtas-efoson-ta-esoda-einai-megalytera-apo-ton-kyrio-kad

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:) ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΜΟΝΟ  το σημείο ΓΙΑ την αναστολή πληρωμών κατά 3-4 μήνες .ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ Π.Χ ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΠΟΧΙΑΚΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΚΥΡΙΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΟΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΗΓΕΙ ΑΡΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ 800 ΕΥΡΩ??ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩΘΟΥΝ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
25 λεπτά πριν, lagos88 είπε

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ:) ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΜΟΝΟ  το σημείο ΓΙΑ την αναστολή πληρωμών κατά 3-4 μήνες .ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΜΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ Π.Χ ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΑ ΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΠΟΧΙΑΚΑ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Η ΚΥΡΙΑ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ ΟΠΟΥ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΑ ΑΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΗΓΕΙ ΑΡΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΑ 800 ΕΥΡΩ??ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΔΩΘΟΥΝ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΕΠΙΛΕΚΤΙΚΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ.

καλά τα λες συμφωνούμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 λεπτά πριν, sakispap είπε

καλησπέρα, Ατομική επιχείρηση σε αναστολή όπου υπάρχει παράλληλα μισθωτή εργασία, δικαιούται το επίδομα?   

σαν μισθωτος ναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
 
  1 ώρα πριν, mixdio είπε

Σπύρο σου εύχομαι ολόκαρδα , όπως και σε όλα τα παιδιά στο forum , υγεία , υγεία .

Φοβούμαι πως αν συνεχίζω να στέλνω ΥΔ μόνο για τους εργαζόμενους , φάω πόρτα για τους την ΥΔ του Εργοδότη .

Μιχάλη εμείς κάνουμε τωρα τους με προσωπικό και ενοίκιο, με προσωπικό χωρίς μειωμένο ενοίκιο και τους με ενοίκιο σκέτο.

Θα μας μείνουν οι ατομικές (ή και οι εταιρείες?) χωρίς προσωπικό και χωρίς μειωμένο ενοίκιο. Βλέπουμε τις επόμενες μέρες. Αν χρειάζεται (και αν αρκεί) τελικά η δήλωση αναστολής, θα την κάνουμε. Γενικά είμαστε πολύ προσεκτικοί με το τι και πώς το υποβάλλουμε, ας γκρινιάζουν (άγνωστο γιατί) οι εργαζόμενοι.

Παρεμπιπτόντως, σε όσους πελάτες μας λένε είδα, μου είπαν, άκουσα, τους δίνω τους κωδικούς μου για το Netflix για να σταματήσουν να βλέπουν ειδήσεις. Εγώ έτσι και αλλιώς δεν προλαβαίνω να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
45 λεπτά πριν, 125883623 είπε
 
  1 ώρα πριν, mixdio είπε

Σπύρο σου εύχομαι ολόκαρδα , όπως και σε όλα τα παιδιά στο forum , υγεία , υγεία .

Φοβούμαι πως αν συνεχίζω να στέλνω ΥΔ μόνο για τους εργαζόμενους , φάω πόρτα για τους την ΥΔ του Εργοδότη .

Μιχάλη εμείς κάνουμε τωρα τους με προσωπικό και ενοίκιο, με προσωπικό χωρίς μειωμένο ενοίκιο και τους με ενοίκιο σκέτο.

Θα μας μείνουν οι ατομικές (ή και οι εταιρείες?) χωρίς προσωπικό και χωρίς μειωμένο ενοίκιο. Βλέπουμε τις επόμενες μέρες. Αν χρειάζεται (και αν αρκεί) τελικά η δήλωση αναστολής, θα την κάνουμε. Γενικά είμαστε πολύ προσεκτικοί με το τι και πώς το υποβάλλουμε, ας γκρινιάζουν (άγνωστο γιατί) οι εργαζόμενοι.

Παρεμπιπτόντως, σε όσους πελάτες μας λένε είδα, μου είπαν, άκουσα, τους δίνω τους κωδικούς μου για το Netflix για να σταματήσουν να βλέπουν ειδήσεις. Εγώ έτσι και αλλιώς δεν προλαβαίνω να δω.

Δηλαδή επιχείρηση χωρίς προσωπικό, χωρίς ενοίκιο δεν υποβάλεις/υποβαλουμε? Δεν "υποτίθεται" πως πρέπει να το κάνουμε για το περιβόητο 800αρι των επιχειρήσεων που έκλεισαν ή πλήττονται? 

Επίσης, σε πελάτες μου υπαλλήλους, οι επιχειρήσεις τους έδωσαν τον αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησης. Θα χρειαστεί? Δεν θα "δει" αυτόματα η εφαρμογή τα στοιχεία? 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 λεπτά πριν, monty είπε

Δηλαδή επιχείρηση χωρίς προσωπικό, χωρίς ενοίκιο δεν υποβάλεις/υποβαλουμε? Δεν "υποτίθεται" πως πρέπει να το κάνουμε για το περιβόητο 800αρι των επιχειρήσεων που έκλεισαν ή πλήττονται? 

Επίσης, σε πελάτες μου υπαλλήλους, οι επιχειρήσεις τους έδωσαν τον αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησης. Θα χρειαστεί? Δεν θα "δει" αυτόματα η εφαρμογή τα στοιχεία? 

Ευχαριστώ 

Κάνουμε για επιχειρήσεις που πλήττονται, χωρίς προσωπικό, για να πάρουν το 800άρι, όσοι το δικαιούνται.

Οι εργαζόμενοι θα γράφουν και τον αριθμό πρωτοκόλλου στην δική τους αίτηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 λεπτό πριν, HURRICANE33 είπε

Κάνουμε για επιχειρήσεις που πλήττονται, χωρίς προσωπικό, για να πάρουν το 800άρι, όσοι το δικαιούνται.

Οι εργαζόμενοι θα γράφουν και τον αριθμό πρωτοκόλλου στην δική τους αίτηση.

Πώς ξέρουμε ότι θα χρειαστεί ο αριθμός πρωτοκόλλου? Αφού η εφαρμογή δεν άνοιξε και αφού στην αίτηση που υποβάλαμε για τους εργοδότες υπάρχουν τα στοιχεία (ΑΦΜ, αμκα κλπ) του υπαλλήλου. Δεν διασταυρώνονται άμεσα? 

Επίσης ο συνάδελφος πιο πάνω αναφέρει πως δεν κάνει την συγκεκριμένη δήλωση (ακόμα) και αυτό έχει κάποια λογική αφού δεν είδα κάπου να αναφέρει πως η συγκεκριμένη εφαρμογή αφορά το 800αρι των επαγγελματιών χωρίς προσωπικό και ενοίκιο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Στις 26/3/2020 στις 2:12 ΜΜ, monty είπε

Δεν έχω καταλάβει αν πάρουμε κι εμείς το 800άρι.....

Επίσης, κάθομαι και ενημερώνω τον ΙΒΑΝ στα προσωπικά στοιχεία του καθενός μήπως αντί να τα βάλουν στο επαγγελματικό (που όλοι λίγο πολύ συμπληρώσαμε) τα βάλουν στον "προσωπικό"  (τους έχω ικανούς για όλα).

Απλά για ευκολία αντιγράφω τον επαγγελματικό και τον βάζω και στον προσωπικό.

Ακριβώς το ίδιο κάνω κι εγώ. Είναι γνωστοί για την πονηριά τους.. Ασε που  μπορεί κάποιος να μην είχε υποχρέωση να δηλώσει επαγγελματικό λογ/σμο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
5 ώρες πριν, ZAKU είπε

Με τις ΕΠΟΧΙΑΚΕΣ τί κάνουμε;

1.Λειτουργία κάθε χρόνο από Μάιο  έως  Οκτώβριο και

2.Λειτουργία κάθε χρόνο από τέλη Απριλίου έως Οκτώβριο.

 

Η απλή λογική λέει να αναστείλουμε τώρα τί;

Με έχουν πρήξει χτες και σήμερα.Η απλή λογική ''δεν χωράει'' πουθενά μπροστά   στα 800,00 ευρώ.

Σε αντίστοιχη περίπτωση έκανα αίτηση κανονικα. Ο ανθρωπος θα άνοιγε σε μια βδομάδα κανονικά. Το ΑΦΜ βεβαια δεν έχει κάνει διακοπή στη ΔΟΥ. Παραμένει ανοιχτό όλο το χρόνο (σε τουριστικό μέρος επιχ/ση εστίασης είναι). Ενοικιο βέβαια πληρώνει 12 μηνες κανονικα, οπότε γιατί όχι? Όπως τα έκαναν, τι άλλη επιλογή υπάρχει..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
4 ώρες πριν, ponzi είπε

Μιχάλη εμείς κάνουμε τωρα τους με προσωπικό και ενοίκιο, με προσωπικό χωρίς μειωμένο ενοίκιο και τους με ενοίκιο σκέτο.

Θα μας μείνουν οι ατομικές (ή και οι εταιρείες?) χωρίς προσωπικό και χωρίς μειωμένο ενοίκιο. Βλέπουμε τις επόμενες μέρες. Αν χρειάζεται (και αν αρκεί) τελικά η δήλωση αναστολής, θα την κάνουμε. Γενικά είμαστε πολύ προσεκτικοί με το τι και πώς το υποβάλλουμε, ας γκρινιάζουν (άγνωστο γιατί) οι εργαζόμενοι.

Παρεμπιπτόντως, σε όσους πελάτες μας λένε είδα, μου είπαν, άκουσα, τους δίνω τους κωδικούς μου για το Netflix για να σταματήσουν να βλέπουν ειδήσεις. Εγώ έτσι και αλλιώς δεν προλαβαίνω να δω.

Μήπως μπορείς να μου πεις τι κάνεις με τους εκμισθωτές όταν είναι πάνω από ένας.

Το ρωτάω αυτό γιατί εάν βάλουμε τον πρώτο δικαιούχο, οι υπόλοιποι δεν θα δικαιούνται τα ευεργετήματα της εγκυκλίου, (πχ αναστολή ρυθμίσεων για τους εκμισθωτές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
49 λεπτά πριν, monty είπε

Δηλαδή επιχείρηση χωρίς προσωπικό, χωρίς ενοίκιο δεν υποβάλεις/υποβαλουμε? Δεν "υποτίθεται" πως πρέπει να το κάνουμε για το περιβόητο 800αρι των επιχειρήσεων που έκλεισαν ή πλήττονται? 

Επίσης, σε πελάτες μου υπαλλήλους, οι επιχειρήσεις τους έδωσαν τον αριθμό πρωτοκόλλου της αίτησης. Θα χρειαστεί? Δεν θα "δει" αυτόματα η εφαρμογή τα στοιχεία? 

Ευχαριστώ 

Που βρήκατε το 800άρι των επιχειρήσεων? Υπάρχει πρόβλεψη στην ΠΝΠ για επίδομα, αλλά η εγκύκλιος 13031 αφορά στα επιδόματα των εργαζομένων και στα ενοίκια. Αυτά έχω καταλάβει, χωρίς να είμαι απόλυτος βέβαια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
2 λεπτά πριν, babist είπε

Μήπως μπορείς να μου πεις τι κάνεις με τους εκμισθωτές όταν είναι πάνω από ένας.

Το ρωτάω αυτό γιατί εάν βάλουμε τον πρώτο δικαιούχο, οι υπόλοιποι δεν θα δικαιούνται τα ευεργετήματα της εγκυκλίου, (πχ αναστολή ρυθμίσεων για τους εκμισθωτές).

Γράφω όλους τους εκμισθωτές. Αν είναι 10 (με 10% ο καθένας πχ) βάζω και τους 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
1 ώρα πριν, monty είπε

Πώς ξέρουμε ότι θα χρειαστεί ο αριθμός πρωτοκόλλου? Αφού η εφαρμογή δεν άνοιξε και αφού στην αίτηση που υποβάλαμε για τους εργοδότες υπάρχουν τα στοιχεία (ΑΦΜ, αμκα κλπ) του υπαλλήλου. Δεν διασταυρώνονται άμεσα? 

Επίσης ο συνάδελφος πιο πάνω αναφέρει πως δεν κάνει την συγκεκριμένη δήλωση (ακόμα) και αυτό έχει κάποια λογική αφού δεν είδα κάπου να αναφέρει πως η συγκεκριμένη εφαρμογή αφορά το 800αρι των επαγγελματιών χωρίς προσωπικό και ενοίκιο. 

Τον αριθμό πρωτοκόλλου τον αναφέρει στην απόφαση και στο έντυπο στο ΦΕΚ που θα συμπληρώσουν οι εργαζόμενοι.

Εγώ στους πληττόμενους που δεν έχουν προσωπικό κάνω τις αιτήσεις, ώστε να είναι έτοιμοι ό,τι ευεργέτημα αποφασίσουν ότι θα έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
14 ώρες πριν, HURRICANE33 είπε

Κάνουμε για επιχειρήσεις που πλήττονται, χωρίς προσωπικό, για να πάρουν το 800άρι, όσοι το δικαιούνται.

Οι εργαζόμενοι θα γράφουν και τον αριθμό πρωτοκόλλου στην δική τους αίτηση.

ξερουμε ποια ειναι η προθεσμια δηλωσης για τις επιχειρησεις(με εχουν πεθανει στα τηλεφωνα οτι ειναι εως 31/03) χωρις προσωπικο και εαν

υπαρχουν  προυποθεσεις πχ μειωση τζιρου για τις πληττομενες βασει καδ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
12 λεπτά πριν, klery είπε

ξερουμε ποια ειναι η προθεσμια δηλωσης για τις επιχειρησεις(με εχουν πεθανει στα τηλεφωνα οτι ειναι εως 31/03) χωρις προσωπικο και εαν

υπαρχουν  προυποθεσεις πχ μειωση τζιρου για τις πληττομενες βασει καδ?

 

θα σε γελασω εχω την εντυποωση οτι ειναι εως 20/04 αλλα για διαφορους λογους και να βγει η μισθοδοσια σωστα αλλα κυριως για  να παρουν το επιδομα οι εργαζοπμενοι εως 31/03/2020 εγω θα ελεγα καλυτερα 30/03/2020 παρε δευτερη γνωμη 

βεβαια αν κανουν δυο πληρωμες για το 800 που για εμενα ειναι το πιο σωστο μια στης 10/04/2020 και μια στης 30/04/2020 τα πραγματα θα ηταν πολλη πιο απλα και δικαια οπως πχ για καποιους που ειναι σε λοχια και θα γυρισουν πχ  στης 12/04 η  20/04/2020 γιατι εκει δημιουργηται ενα κενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Στον υπολογισμό μισθοδοσίας Μαρτίου, επιχ/σεις που πλήττονται (δεν έκλεισαν), από ποια ημερομηνία μπορούν να δηλώσουν αναστολή εργασίας? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.

×
×
  • Δημιουργία νέου...